Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Wefox Insurance

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Wefox Insurance

Proste i czytelne ubezpieczenia oparte na najnowszej technologii

Porównaj ceny

Wefox Insurance – nowoczesne ubezpieczenia

Wefox Insurance jest ubezpieczycielem z licencją Księstwa Liechtenstein. W Polsce działa od maja 2021 r. i sprzedaje polisy, obsługuje klientów oraz likwiduje szkody za pośrednictwem polskiej firmy Unext. Oprócz Polski sprzedaje ubezpieczenia w Liechtensteinie, Hiszpanii, Francji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii oraz we Włoszech. Wefox jest sponsorem piłkarskich drużyn AC Milan i Union Berlin.

Wefox oferuje obowiązkowe ubezpieczenie OC wraz z Zieloną Kartą za dodatkową opłatą w wysokości 100 zł. Klienci mogą również kupić ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia 10 000 i 50 000 zł. W Wefox dostępne jest również assistance w trzech wariantach ochrony:

Zakres ochrony

Wariant Podstawowy

Wariant Standard

Wariant Komfort

Zakres terytorialny

Polska

Polska i Europa

Polska i Europa

Holowanie

Do 150 km

Do 200 km

Do 200 km

Samochód zastępczy

Nie

Do 3 dni po wypadku i kradzieży

Do 4 dni po wypadku i kradzieży oraz do 3 dni po awarii

Odległość od domu

Brak minimalnej odległości od domu

Brak minimalnej odległości od domu

Brak minimalnej odległości od domu

Wymiana kół

Nie

Tak

Tak

Uruchomienie w przypadku rozładowania akumulatora

Nie

Tak

Tak

Dostarczenie paliwa

Nie

Tak

Tak

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Wefox Insurance z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

W Wefox Insurance oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz dodatkowo rozszerzyć ochronę auta o NNW i assistance. 

Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne można dopasować do celu i miejsca wyjazdu oraz rodzaju aktywności. Szczególną uwagę zwróć na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpiecz dom lub mieszkanie już od kilkudziesięciu złotych rocznie. Ochronę możesz również rozszerzyć na posiadane ruchomości.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Dopasuj ubezpieczenie na życie do wieku oraz stanu zdrowia. Optymalna polisa umożliwi zabezpieczenie Twojej przyszłości i Twojej rodziny. 

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Wefox Insurance

Wefox jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się insurtechów na świecie – posiada ponad 2 mln klientów, a w 2022 r. wartość spółki przekroczyła 4,5 mld dolarów. Oferta firmy jest skierowana przede wszystkim do klientów zainteresowanych zakupem polisy w internecie.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,25
Średnia ocena:
4,64
Oceń Towarzystwo:
0,00

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Wefox Insurance?

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

W Wefox Insurance można zgłosić szkodę:

  • telefonicznie pod numerem: 22 123 55 55,
  • za pomocą formularza pod adresem: https://panel.unext.pl/szkody/rejestracja//Krok-1-wyszukiwaniePolisy.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

W Wefox Insurance można zgłosić szkodę za pomocą internetowego formularza pod adresem: https://panel.unext.pl/szkody/rejestracja//Krok-1-wyszukiwaniePolisy. W tym celu trzeba podać:

  • datę zdarzenia,
  • godzinę zdarzenia,
  • imię i nazwisko ubezpieczonego,
  • numer polisy.
03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Jeśli klient zgłosi szkodę Wefox Insurance zajmie się rozpatrzeniem jej zasadności. W tym celu pracownicy firmy przeanalizują dostarczoną dokumentację i warunki ochrony ubezpieczenia. Jeżeli wartość szkody majątkowej jest niewielka, możliwe będzie oszacowanie jej wartości bez konieczności przeprowadzania oględzin. Natomiast w przypadku szkód osobowych kwota świadczenia jest określana na podstawie opinii lekarza.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Wefox Insurance po zgłoszeniu szkody przeanalizuje dokumentację dostarczoną przez klienta. Następnie ubezpieczyciel podejmie decyzję o wypłacie lub odmowie przyznania odszkodowania. Jeśli decyzja będzie pozytywna dla poszkodowanego, to pieniądze zostaną wypłacone w ciągu:

  • 30 dni od dnia zgłoszenia szkody,
  • po upływie kolejnych 14 dni, jeśli wyjaśnienie okoliczności wypadku nie było możliwe w ciągu 30 dni,
  • do 90 dni, jeśli przy likwidacji szkody pojawiły się okoliczności, które utrudniają ubezpieczycielowi wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli kierowca chce wypowiedzieć całoroczne OC, to musi wysłać do Wefox Insurance pisemne wypowiedzenie z własnoręcznym podpisem najpóźniej na dzień przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia pojazdu. Jeżeli nie dopełni tego obowiązku, to polisa OC przedłuży się automatycznie na kolejny rok. W Wefox Insurance można złożyć wypowiedzenie OC za pośrednictwem internetowego formularza pod adresem: https://unext.pl/pl/dla-klienta/formularz-zgloszeniowy/. W tym celu trzeba wybrać w zakładce „rodzaj zgłoszenia” opcję „zamknięcie polisy”.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Aby złożyć wypowiedzenie OC w Wefox Insurance należy na stronie www.unext.pl w „strefie klienta” wybrać opcję „panel klienta”. Następnie należy wypełnić formularz: https://unext.pl/pl/dla-klienta/formularz-zgloszeniowy/, a w „rodzaju zgłoszenia” wybrać opcję „zamknięcie polisy”.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Aby zrezygnować z OC zbywcy pojazdu w Wefox Insurance, można wygenerować wypowiedzenie umowy za pośrednictwemgeneratora rankomat.pl lub skorzystać z gotowego wzoru, który należy wypełnić i wydrukować. Następnie dokument należy podpisać i jego skan wysłać za pomocą formularza zgłoszeniowego: https://unext.pl/pl/dla-klienta/formularz-zgloszeniowy/.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Wefox Insurance?

Jeżeli dotychczasowa umowa OC w Wefox Insurance przedłużyła się automatycznie na kolejny rok, a jednocześnie kupiliśmy drugą polisę na ten sam okres w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, to możemy wypowiedzieć ubezpieczenie OC w Wefox w dowolnym momencie na podstawie art. 28a ustawy. Aby to zrobić wystarczy wygenerować wypowiedzenie umowy za pośrednictwem generatora rankomat.pl lub skorzystać z gotowego wzoru, który należy wypełnić i wydrukować. Następnie dokument trzeba własnoręcznie podpisać i wydrukować, a jego skan wysłać do Wefox za pomocą formularza: https://unext.pl/pl/dla-klienta/formularz-zgloszeniowy/. Należy pamiętać, że istnieje konieczność opłacenia składki OC w Wefox za wykorzystany okres ochrony pojazdu.

Dane kontaktowe Wefox Insurance

Dane teleadresowe Wefox Insurance

UNEXT spółka z o.o.

ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 2A, 05-090 Raszyn

tel.: 22 123 55 55

adres e-mail: bok@unext.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego