Nasi Klienci oceniają Allianz na
1,88
Zostaw opinię

Wypowiedzenie umowy OC zawartej w Allianz jest równie proste, jak zgłoszenie szkody. Jeśli masz zamiar złożyć taki dokument, bo oferta innego ubezpieczyciela jest dla Ciebie korzystniejsza, możesz tego dokonać bezpośrednio przed końcem trwania umowy.

Jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie umowy OC w Allianz, ale nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego ubezpieczyciela dla siebie, to zachęcamy do porównania ofert 17 firm w naszym kalkulatorze OC / AC.

Jak wypowiedzieć umowę OC w Allianz – wypełnij wzór lub skorzystaj z generatora

Porównywarka rankomat.pl przygotowała gotowy wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC. Wystarczy go wydrukować, wpisać imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer rejestracyjny i markę pojazdu oraz numer polisy OC. Następnie wybierz jeden z trzech powodów wypowiedzenia umowy OC i własnoręcznie je podpisz. Jeśli to zrobisz, masz dwie możliwości dostarczenia Allianz wypowiedzenia OC:

 • za pomocą formularza online Allianz dostępnego pod adresem: (https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/szkody-i-obsluga/logowanie.html), który pozwala na kontakt w sprawie wypowiedzenia umowy po zalogowaniu się przez użytkownika do serwisu,
 • wysyłając dokumenty tradycyjną pocztą – ostatnią możliwością jest przesłanie odpowiednio napisanego wypowiedzenia na adres korespondencyjny towarzystwa:

  Allianz Polska
  Departament Obsługi Klienta
  ul. Rodziny Hiszpańskich 1
  02-685 Warszawa.

Bez konieczności logowania się do serwisu Allianz, możesz również wypowiedzieć online umowę ubezpieczenia OC w tym towarzystwie ubezpieczeniowym za pomocą generatora przygotowanego przez rankomat.pl. Wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki:

 1. Wprowadź do formularza dane samochodu, jego właściciela/właścicieli oraz wypowiadanej polisy OC. Podaj powód wypowiedzenia oraz adres e-mail, na który powinniśmy Ci wysłać gotowy dokument.
 2. Wygeneruj wypowiedzenie OC.
 3. Pobierz gotowy dokument bezpośrednio z naszej strony lub ze swojej poczty e-mail, wydrukuj, własnoręcznie podpisz, a następnie prześlij do ubezpieczyciela pocztą, faksem, mailem lub złóż osobiście w jego placówce.

Jak wypowiedzieć OC w Allianz z końcem okresu ochrony?

Jeśli nie chcesz kontynuować umowy OC w Allianz, powiadom o tym towarzystwo najpóźniej na 1 dzień przed zakończeniem polisy. Ubezpieczyciel przygotował gotowy wzór wypowiedzenia w takiej sytuacji, który jest dostępny tutaj:  https://www.allianz.pl/content/dam/onemarketing/cee/azpl/dokumenty/samochod/obsluga/Wypowiedzenie_OC_z_koncem_okresu_ubezpieczenia.pdf.

Jeśli spóźnisz się z wypowiedzeniem, OC zostanie przedłużone automatycznie na kolejny rok.

Wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej w Allianz – co należy zrobić?

Jeśli spóźniłeś się z wypowiedzeniem poprzedniej umowy OC i nastąpiło jej automatyczne wznowienie, a równocześnie ubezpieczyłeś samochód w innym towarzystwie, OC wznowione możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie.

Pamiętaj, że za okres obowiązywania ochrony potrącona zostanie składka od dnia wznowienia umowy do dnia jej rozwiązania).

Uwaga! Na wypowiedzeniu OC wpisz podstawę prawną: art. 28a Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jak wypowiedzieć OC w Allianz otrzymane od zbywcy pojazdu?

Jeśli chcesz zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC, którą otrzymałeś od poprzedniego właściciela samochodu (w trakcie jej trwania), dokument wypowiedzenia możesz dostarczyć do Allianz w dowolnym momencie. Ubezpieczyciel przygotował gotowy wzór, który jest dostępny pod adresem:  https://www.allianz.pl/content/dam/onemarketing/cee/azpl/dokumenty/samochod/obsluga/Wypowiedzenie_OC_w_trakcie_jej_trwania_przez_nabywce_pojazdu.pdf.

Pamiętaj, że:

 • Jeśli nie złożysz wypowiedzenia polisy OC po zakupie pojazdu, będzie ona obowiązywała do ostatniego dnia umowy.
 • Jeśli prześlesz do Allianz podpisane przez Ciebie wypowiedzenie OC, umowa zostanie rozwiązana z dniem złożenia dokumentu.
 • Jeśli zbywca pojazdu nie opłacił całej polisy (np. kupił OC na raty), obowiązek zapłaty przechodzi na Ciebie. Ubezpieczyciel wezwie Cię do uregulowania składki za czas od dnia zakupu pojazdu do dnia rozwiązania umowy.

Więcej na temat właściwego wypowiedzenia umowy OC przeczytasz na stronie: wypowiadamoc.pl.