Nasi Klienci oceniają Allianz na
3,15
Zostaw opinię

Wypowiedzenie umowy OC zawartej w Allianz jest równie proste jak zgłoszenie szkody. Jeśli mamy zamiar złożyć taki dokument, bo oferta innego ubezpieczyciela jest dla Nas korzystniejsza możemy tego dokonać bezpośrednio przed końcem trwania umowy.

Jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie umowy OC w Allianz, ale nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego ubezpieczyciela dla siebie to zachęcamy do porównania 16 firm w naszym kalkulatorze OC / AC.


W przypadku wypowiadania umowy OC w Allianz klient ma dwie możliwości do wyboru:

 • za pomocą formularza online – na stronie internetowej Allianz można znaleźć specjalny formularz on-line, który pozwala na kontakt w sprawie wypowiedzenia umowy.
   
 • wysyłając dokumenty tradycyjną pocztą – ostatnią możliwością jest przesłanie odpowiednio napisanego wypowiedzenia na adres korespondencyjny towarzystwa:

  Allianz Polska
  Departament Obsługi Klienta
  ul. Rodziny Hiszpańskich 1
  02-685 Warszawa.

Jak wypowiedzieć OC w Allianz z końcem okresu ochrony?

Jeśli nie chcesz kontynuować umowy OC w Allianz, powiadom o tym towarzystwo najpóźniej na 1 dzień przed zakończeniem polisy. Tutaj znajdziesz wzór wypowiedzenia OC w Allianz

Jeśli spóźnisz się z wypowiedzeniem, OC zostanie przedłużone automatycznie na kolejny rok.

Wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej w Allianz – co należy zrobić?

Jeśli spóźniłeś się z wypowiedzeniem poprzedniej umowy OC i nastąpiło jej automatyczne wznowienie, a równocześnie ubezpieczyłeś samochód w innym towarzystwie, OC wznowione możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie.

Pamiętaj, że za okres obowiązywania ochrony będzie wymagana składka (zostanie ona naliczona od dnia wznowienia umowy do dnia jej rozwiązania).

Uwaga! Na wypowiedzeniu OC wpisz podstawę prawną: art. 28a Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jak wypowiedzieć OC w Allianz otrzymane od zbywcy pojazdu?

Jeśli chcesz zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC, którą otrzymałeś od poprzedniego właściciela samochodu (w trakcie jej trwania), dokument wypowiedzenia możesz dostarczyć do Allianz w dowolnym momencie. Tutaj znajdziesz gotowy wzór wypowiedzenia polisy zbywcy

Pamiętaj, że:

 • Jeśli nie złożysz wypowiedzenia polisy OC po zakupie pojazdu, będzie ona obowiązywała do ostatniego dnia umowy,
 • Jeśli prześlesz do Allianz podpisane przez Ciebie wypowiedzenie OC, umowa zostanie rozwiązana z dniem złożenia dokumentu,
 • Jeśli zbywca pojazdu nie opłacił całej polisy (np. kupił OC na raty), obowiązek zapłaty przechodzi na Ciebie. Ubezpieczyciel wezwie Cię do uregulowania składki za czas od dnia zakupu pojazdu do dnia rozwiązania umowy.

Więcej na temat właściwego wypowiedzenia umowy OC przeczytasz na stronie wypowiadamoc.pl.