Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 16:00
Zadzwoń22 270 00 00

Wybierz ubezpieczenie

W Rankomat możesz ubezpieczyć całą nieruchomość, jak również jej poszczególne elementy na 12 lub 36 miesięcy. W krótkim formularzu wystarczy wybrać odpowiedni zakres ochrony, uzupełnić pozostałe dane i wybrać jedną z nawet 18 zaproponowanych ofert.

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie domu

Ubezpiecz dom od pożaru, powodzi czy kradzieży z włamaniem razem z innymi budynkami i elementami, które znajdują się na tej samej posesji.

Co możesz objąć ochroną?

jeden

Mury i stałe elementy

Ściany i elementy murowane, jak i drewniane, instalacje, wykładziny, meble w zabudowie.

dwa

Lokatorzy oraz zwierzęta domowe

Ochrona w nieruchomości (wypadki, zdarzenia losowe) i poza nieruchomością (rabunek).

trzy

Elementy szklane

Szyby w oknach, oszklenia w drzwiach, płyta indukcyjna, zabudowane lustro, drzwi prysznicowe.

cztery

Wyposażenie

Meble wolnostojące, dywany, sprzęt RTV, AGD i komputerowy, biżuteria, gotówka, odzież.

pięć

Garaż, altana, ogrodzenie, brama wjazdowa

Sprzęt ogrodniczy, rower, samochód, regały, narzędzia znajdujące się wewnątrz na terenie posesji.

Przykładowe oferty ubezpieczeń

W Rankomat znajdziesz do 18 różnych ofert z podanym zakresem ochrony. Określ wartość nieruchomości i porównaj ceny.

Ubezpieczenie dodatkowe

Z ubezpieczeniem dodatkowym zyskasz większą ochronę dla domu czy mieszkania, w tym dla lokatorów i zwierząt domowych. Dzięki rozszerzeniu umowy podstawowej możesz liczyć na odszkodowanie m.in. za powódź, włamanie do garażu, pękniętą płytę indukcyjną, naprawę telewizora czy skradziony portfel na ulicy.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Gdy dziecko ubezpieczonego wybije szybę u sąsiada lub pies pogryzie przechodnia.

Ubezpieczenie rower

Ubezpieczenie roweru

W razie kradzieży z piwnicy lub garażu, a także naprawy i transportu.

Ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem

Obejmuje stałe elementy, wyposażenie czy wstawienie nowego zamka w drzwiach.

Ubezpieczenie od wyposażenia mieszkania

Ubezpieczenie wyposażenia

Od pożaru, zalania, wybuchu, kradzieży, także wyposażenie o dużej wartości.

Assistance domowy

Assistance domowy

Wizyta hydraulika, ślusarza, elektryka i informatyka, dostęp do infolinii serwisowej.

Ubezpieczenie el. stałych od stłuczeń

Ubezpieczenie el. stałych od stłuczeń

Pęknięcie, rozbicie, uszkodzenie szyby, akwarium czy piekarnika.

Rzeczy osobiste

Rzeczy osobiste poza miejscem ubezpieczenia

W razie rabunku torebki, dokumentów, telefonu czy sprzętu sportowego.

Przepięcia

Przepięcia

Uszkodzenie sprzętu elektronicznego w razie gwałtownego skoku mocy.

Wandalizm i dewastacja

Wandalizm i dewastacja

Zniszczenie mienia wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości przez osoby trzecie.

Powódź

Powódź

Ochrona murów, stałych elementów i wyposażenia dla domów i mieszkań.

Para
Dlaczego warto
skorzystać z ochrony?

Zabezpieczasz to, co najcenniejsze. Nieruchomość często jest warta kilkaset tysięcy złotych, a dom czy mieszkanie i zgromadzone w nich przedmioty stanowią dorobek całego życia. Ubezpieczenie pozwoli chronić finansowo majątek przed wieloma zagrożeniami.

Oszczędzasz czas i pieniądze. Dzięki porównaniu możliwe jest znalezienie tańszej oferty w kilka minut. Formalności związane z zakupem polisy mieszkaniowej ograniczyliśmy do minimum, więc masz więcej czasu na własne przyjemności.

Dostajesz wsparcie ekspertów. Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem i masz wątpliwości, nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na pytania. A w specjalistycznych poradnikach sprawdzisz szczegóły związane z ubezpieczeniem.

Przeczytaj opinie na nasz temat:

"Z Rankomatu korzystałem wcześniej przy okazji ubezpieczenia samochodu. Polisa mieszkaniowa w porównaniu do OC kosztuje grosze, więc dlaczego nie mieć pod ochroną całego majątku?."
Opinia 1Maciej z Warszawy
"350 zł za roczne ubezpieczenie mieszkania wydało mi ceną do zaakceptowania. Tu znalazłam taką samą ofertę, tyle że za 220 zł. Teraz śpię spokojniej i z grubszym portfelem."
Opinia 2Agnieszka z Przemyśla
"Początkowo obawiałam się kupić ubezpieczenie domu przez internet, ale okazuje się, że to nic strasznego, bo mogę zrezygnować z umowy w ciągu 30 dni bez podania przyczyny. To mi się podoba."
Opinia 3Dorota z Kalisza

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia mieszkania

Wystarczy kilka prostych czynności, aby cieszyć się ochroną nieruchomości.

Bloki
01.
Formularz
Wypełnij Formularz
Wprowadź do formularza wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie współpracujące z nami towarzystwa obliczą wysokości składki i prześlą gotowe oferty ubezpieczenia w różnych wariantach.
02.
Porównaj oferty
Porównaj oferty
Po otrzymaniu ofert poszczególnych towarzystw, możesz porównać je ze sobą. Warto zwrócić uwagę na zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Każdą ofertę można rozpakować i sprawdzić jej szczegóły.
03.
Kup polise
Kup polisę
Wystarczy już tylko uzupełnić dokładnie pozostałe dane i wybrać metodę płatności internetowej. Wszystkie formalności zajmą nie więcej niż kilka minut. Polisa będzie ważna najwcześniej od kolejnego dnia.

Co musisz wiedzieć
o ubezpieczeniach nieruchomości?

Przed ubezpieczeniem nieruchomości sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o zakres polisy, ograniczenia czy wysokość odszkodowania. Dowiedz się, czy można ubezpieczyć dom z drewna, budynek w budowie, mieszkanie na wynajem i jak działa cesja na bank.

 • Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

  Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy domu, mieszkania lub domu w budowie. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być również pomieszczenia przynależne (garaż, piwnica), budynki gospodarcze, zabudowania tzw. małej architektury (np. altana) oraz inne budowle znajdujące się na posesji oraz poza nią (dom letniskowy oraz nagrobek),jeśli są trwale przytwierdzone do gruntu.

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest dobrowolne, poza dwoma wyjątkami. Wykupienia polisy mieszkaniowej może wymagać bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Obowiązkowe jest również ubezpieczenie gospodarstwa rolnego wraz z budynkami, jeśli jego powierzchnia przekracza 1 hektar.

 • Od jakich ryzyk warto ubezpieczyć nieruchomość?

  Podstawowe ubezpieczenie domu lub mieszkania zawsze chroni mury (ściany, dach, fundamenty) i najczęściej elementy stałe (trwale przytwierdzone wyposażenie) przed konsekwencjami zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie, uderzenie samochodu, huragan czy upadek samolotu). Liczba zdarzeń w pakiecie zależy od towarzystwa, które decyduje o tym, czy dane zdarzenie znajduje się w wariancie podstawowym, czy rozszerzonym.

  Ubezpieczenie domu i mieszkania można rozszerzyć o ochronę wyposażenia. To wszystkie przedmioty, które nie są na stałe przytwierdzone podłoża. Do wyposażenia zaliczają się też zwierzęta domowe (od tych samych zdarzeń, co mury i stałe elementy oraz od kradzieży z włamaniem). 

  Inne dodatkowe ryzyka to m.in. powódź, przepięcie, wandalizm, dewastacja czy stłuczenie przedmiotów szklanych. Są jeszcze dodatki dedykowane lokatorom, czyli OC w życiu prywatnym, Home Assistance, pomoc prawna i ubezpieczenie NNW.

 • Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

  Ubezpieczenia mieszkania i domu to jedne z najtańszych produktów oferowanych przez towarzystwa. Za 200-300 zł w skali roku (w przeliczeniu: 15-25 zł miesięcznie) można zabezpieczyć finansowo nieruchomość wartą np. 200 000 zł.

  Najkorzystniej za ubezpieczenie mieszkania online lub domu zapłacić z góry za cały okres ochrony. Płatność ratalna jest możliwa, ale wtedy polisa będzie nieco droższa.

  Cena ubezpieczenia mieszkania i domu zależy od wielu czynników, najlepiej ją sprawdzić w naszym rankingu ubezpieczeń mieszkania i domu. Najważniejsze są wartość nieruchomości oraz zakres ochrony (liczba ryzyk w podstawie i dodatków). 

  Wysokość składki może być niższa w razie bezszkodowej historii ubezpieczenia czy posiadania niektórych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. O wyższej cenie decyduje rodzaj konstrukcji (dom z drewna), lokalizacja (teren zagrożony powodzią) czy kondygnacja (parter, środkowe czy ostatnie piętro).

 • Na jaką kwotę ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

  W ubezpieczeniu domu lub mieszkania kluczowe jest precyzyjne ustalenie tzw. sumy ubezpieczenia (SU). To maksymalna wysokość odszkodowania przy szkodzie całkowitej. SU ustala się osobno dla murów, elementów stałych, ruchomości domowych, a także niektórych dodatków (OC w życiu prywatnym).
   
  Wartość nieruchomości można łatwo przeszacować. Jeśli podana suma ubezpieczenia mieszkania lub domu będzie zbyt niska, ubezpieczony lokator zapłaci niższą składkę, ale dostanie też zaniżone odszkodowanie (niedoubezpieczenie). Jeśli podana suma ubezpieczenia będzie zbyt wysoka, ubezpieczony lokator przepłaci za polisę, a odszkodowanie będzie odpowiadać wartości rynkowej nieruchomości (nadubezpieczenie).

 • Jak długo trwa ochrona w polisie mieszkaniowej?

  Umowa ubezpieczenia domu online lub mieszkania trwa najczęściej 12 miesięcy, choć jest możliwe wykupienie ochrony na okres 2 lub 3 lat. Polisy krótsze niż pół roku są rzadko dostępne. Towarzystwa z reguły nie ubezpieczają mienia na bardzo krótki okres, jak wakacje czy wyjazd służbowy.

  Po wygaśnięciu polisy mieszkaniowej można przedłużyć ją na takich samych warunkach lub wykupić inne ubezpieczenie mieszkania online, jeśli okaże się, że inna oferta jest lepsza.

 • Jak ubezpieczyć nieruchomość w budowie?

  Ubezpieczenie nieruchomości może odnosić się również do inwestycji budowlanej (budowa, przebudowa, rozbudowa, remont kapitalny domu czy mieszkania). Ubezpieczenie domu w budowie ma uproszczoną konstrukcję, przez co nie zawiera niektórych ryzyk dostępnych dla nieruchomości już zamieszkanej.
   
  Ubezpieczenie domu w budowie wykupuje się najczęściej na rok. Jeśli prace budowlane się przedłużą, polisę można odnowić. A jeśli budynek zostanie oddany do użytku przed końcem polisy, towarzystwo przekształci umowę na ubezpieczenie nieruchomości zamieszkanej lub zwróci składkę za niewykorzystany okres ochrony.

 • Czy można ubezpieczyć dom z drewna?

  Ubezpieczenie domu z drewna jest droższe niż ubezpieczenie nieruchomości o konstrukcji murowanej. Z uwagi na ryzyko pożaru towarzystwa, które oferują ochronę dla domu z drewna, podwyższają składkę ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie może być nawet o 100% droższe od polisy dla domu murowanego.
   
  Za palne konstrukcje uznaje się domy zbudowane z bali lub w technologiach kanadyjskiej, skandynawskiej i pokrewnej. O podatności na ogień przesądzić może również poszycie dachowe, np. gonty drewniane oraz słoma, czasem także papa, gont bitumiczny i eternit.

 • Jak ubezpieczyć mieszkanie na wynajem?

  W mieszkaniu na wynajem chroniony może być zarówno właściciel (wynajmujący), jak i lokator (najemca). Optymalnym rozwiązaniem jest zakup dwóch polis mieszkaniowych dla wynajmowanej nieruchomości - jednej przez właściciela, a drugiej przez lokatora.

  Ubezpieczenie mieszkania online dla właściciela powinno obejmować mury i elementy stałe przed zdarzeniami losowymi, ruchomości domowe i OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie mieszkania dla lokatora ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem i OC w życiu prywatnym.

 • Co to jest cesja na bank?

  Banki często uzależniają udzielenie kredytu hipotecznego od wykupienia podstawowej polisy mieszkaniowej. W takiej sytuacji ubezpieczenie nieruchomości online musi zostać scedowane na kredytodawcę. 

  Cesja polega na przekazaniu praw do polisy z biorącego kredyt (cedent) na udzielającego (cesjonariusz). Za ubezpieczenie domu lub mieszkania płacimy więc my, ale jeśli dojdzie do szkody, również całkowitej, to bank uzyska odszkodowanie. Jest to standardowa i powszechnie stosowana procedura, której celem jest dodatkowe zabezpieczenie interesów pożyczkodawcy.

  Ubezpieczenie mieszkania lub domu przy kredycie hipotecznym jest wymagane, ale bank nie może narzucić konkretnej polisy. Kredytobiorca ma prawo do skorzystania z oferty innego ubezpieczyciela niż sugerowany, jeśli uzna, że będzie to dla niego korzystniejsze.

 • Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

  Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania w kilku przypadkach. Najczęściej to wyłączenia odpowiedzialności, czyli wymienione w polisie konkretne sytuacje, w których odszkodowanie nie przysługuje (np. zawalenie się samowoli budowlanej, długotrwałe działanie wilgoci, umyślne spowodowanie wybuchu). Ubezpieczenie nieruchomości wiąże się z obowiązkami lokatora (np. przegląd kominiarski), a jeśli zaniedbanie będzie przyczyną szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania to również limity kwotowe i procentowe (np. odszkodowanie za stłuczenie przedmiotu szklanego wynosi maks. 30% sumy ubezpieczenia ruchomości domowych, ale nie więcej niż 2000 zł).

  Ubezpieczenia mieszkań online i domów często zawierają karencje, czyli ograniczenia czasowe. Najczęściej pojawiają się one przy ryzyku powodzi – ochrona przed tym zdarzeniem zaczyna działać nawet po 30 dniach od zawarcia umowy.

 • Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu?

  Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości online to najszybszy i najefektywniejszy sposób na porównanie ofert kilku towarzystw.

  W pierwszej kolejności należy wybrać przedmiot ubezpieczenia (dom, mieszkanie, budynek w budowie) i specyfikację (lokalizacja, rodzaj zabudowy, metraż, wartość, stan prawny). Kalkulator wymaga podania liczby lokatorów i ich wieku, a także historii ubezpieczenia nieruchomości. Następnie należy ustalić zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia.

  Wypełnienie wszystkich pól zajmie kilka minut, ale jest konieczne do precyzyjnej wyceny składki. Każdą z ofert można szczegółowo przeanalizować i porównać z nawet 17 innymi polisami.

  Wygenerowane ubezpieczenie mieszkania online można kupić od razu lub w dowolnym momencie. Na podanego maila zostanie przesłana ostatnia kalkulacja, więc nie ma potrzeby wypełniania formularza od nowa.

 • Co jest potrzebne do porównania ubezpieczeń nieruchomości?

  Aby porównać ubezpieczenia nieruchomości online potrzebne są podstawowe dane, jak lokalizacja, konstrukcja, metraż, rodzaj zabudowy, rok budowy, kondygnacja, liczba i wiek lokatorów, stan prawny nieruchomości, szacunkowa wartość poszczególnych przedmiotów ubezpieczenia (sumy ubezpieczenia) oraz historia szkód z ostatnich lat.

  Porównanie ubezpieczeń mieszkania lub domu wymaga też określenia wartości i rodzaju mienia, które ma być chronione (mury, elementy stałe, ruchomości domowe) oraz rozszerzeń (kradzież z włamaniem, powódź, wandalizm, dewastacja, stłuczenie przedmiotów szklanych). Przejdź do rankingu ubezpieczeń mieszkania i znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach nieruchomości?

Historie klientów

Pożar. Wystarczyła chwila nieuwagi w kuchni.

Podczas prażenia popcornu tylko na chwilę wyszłam z kuchni, a w tym czasie rozgrzany garnek zajął się płomieniem. Na szczęście tym razem skończyło się na jednym pomieszczeniu, jednak straty były dość poważne.

Towarzystwo uwzględniło pokrycie szkód nie tylko ogniowych, ale także za szkody wyrządzone podczas interwencji wezwanej na miejsce straży pożarnej.

Przepięcie. Nowy telewizor z odszkodowania.

Sobotni mecz był najważniejszy w całym sezonie. W wyniku przepięcia instalacji nie tylko nie obejrzałem transmisji do końca, ale też zostałem z przepalonym telewizorem.

Na szczęście dzięki polisie mieszkaniowej udało się uzyskać odszkodowanie, dzięki któremu kupiłem nowy model. W przeciwnym razie czekałby mnie wydatek kilku tysięcy złotych.

Zalanie. Zniszczony parkiet to nie problem.

Właśnie zmieniłam z mężem parkiet w dużym pokoju, kiedy okazało się, że instalacja grzewcza jest nieszczelna.

Ubezpieczyciel pokrył koszt wymiany parkietu na nowy, a dzięki odszkodowaniu mogłam także naprawić wadliwą instalację. Wystarczyła polisa mieszkaniowa z podstawowym zakresem ochrony.

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi klienci oceniają nas na
4,63
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego