Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:30 - 15:30
Zadzwoń22 270 00 33
Kontakt
Skontaktuj się!200+ Agentów czeka na twój telefon!
Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive
Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia mieszkania

Wypełnij formularz

Wprowadź do formularza wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie współpracujące z nami towarzystwa obliczą wysokości składki i prześlą gotowe oferty ubezpieczenia.

Porównaj oferty

Po otrzymaniu propozycji poszczególnych towarzystw, porównaj je ze sobą. Dokładnie sprawdź zakres i cenę interesujących Cię ofert. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia.

Kup polisę

Uzupełnij dokładnie pozostałe dane. Opłać składkę, wybierając dowolną metodę płatności internetowej. Wszystkie formalności zajmą Ci nie więcej niż kilka minut. 


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Inter Polska
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie nieruchomości w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Wyświetlone oferty przedstawiają cenę i zakres  poszczególnych ubezpieczeń domu lub mieszkania. Dzięki temu możesz wybrać optymalną dla siebie polisę
w najkorzystniejszej cenie.
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Porównanie ofert zajmuje tylko 3 minuty. Raz wprowadzone przez Ciebie dane, zostają zapamiętane przez serwis. Jeśli postanowisz wrócić do kalkulacji, nie musisz uzupełniać formularza ponownie.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo. Przekazanie nam danych osobowych jest całkowicie dobrowolne. Udostępniamy je wyłącznie współpracującym z nami towarzystwom, dopiero po wyrażeniu przez Ciebie zgody. 
Pełne wsparcie
Wsparcie specjalistów. Zatrudniamy wyłącznie specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń. Na każdym etapie wyboru ubezpieczenia nieruchomości możesz więc liczyć na pomoc profesjonalnych doradców.
Brak ryzyka w Rankomat
Ochrona konsumenta. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni  bez podania przyczyny. 

Co musisz wiedzieć
o ubezpieczeniach nieruchomości?

 • Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

  Ubezpieczenie nieruchomości to odnosi się do mienia. Możesz chronić mieszkanie, dome oraz budynek w budowie (w trakcie stawiania, przebudowywania i rozbudowywania). Polisa mieszkaniowa ma charakter dobrowolny, ale są dwa wyjątki - gdy zaciągasz kredyt hipoteczny, wtedy bank wymaga od Ciebie polisy oraz gdy posiadasz nieruchomość wchodzącą w skład gospodarstwa rolnego o powierzchni większej niż 1 hektar – wtedy wymóg dotyczy posiadania polisy rolnej.

  Ubezpieczenie mieszkania oparte jest na umowie, w której ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia strat wynikłych z określonych zdarzeń losowych. Maksymalne odszkodowanie może być równe sumie ubezpieczenia mieszkania, domu, nieruchomości. Nie może ono jednak nigdy przekroczyć wartości poniesionych szkód (zasadą jest, że na polisie mieszkaniowej nie możesz się wzbogacić). 

  Aby otrzymać odszkodowanie, powinieneś dopełnić wszystkich formalności opisanych w umowie i zdążyć zgłosić szkodę. Masz na to 3 dni. Ważna jest również przyczyna powstania szkody – musi mieścić się w zakresie ochrony oraz nie wynikać z Twojego celowego działania.

 • Dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania?

  Nieruchomość to bardzo często najcenniejsza rzecz, jaką posiadasz. Na jej terenie znajdują się także ruchomości domowe, które często posiadają dużą wartość i są narażone na kradzież.

  Ponadto umowa z towarzystwem zabezpiecza Cię finansowo przed stratami mogącymi wynieść kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że solidne ubezpieczenie domu lub mieszkania kosztuje 200-300 zł w skali roku, nie będzie to poważne obciążenie domowego budzetu. Zawsze też mozesz zapłacić składkę w kilku ratach.

 • Co jest chronione w ramach ubezpieczenia mieszkania?

  Ubezpieczenie mieszkania może obejmować mury, elementy stałe i ruchomości domowe.

  Ochroną mogą zostać objęte również inne budynki znajdujące się na posesji (np. altana, budynki gospodarcze),piwnica i garaż, a także znajdujące się w jej obrębie wyposażenie. Polisę możesz rozszerzyć nawet o domek letniskowy.

  Ochrona dotyczy nieruchomości, ale także lokatorów, np. dzięki OC w życiu prywatnym unikniesz odpowiedzialności finansowej za szkody spowodowane przez Twoje dziecko, a w ramach NNW będziesz chroniony w razie wypadku, który przytrafił Ci się w domu czy mieszkaniu.

  Sam decydujesz, co wchodzi w skład polisy, jednak towarzystwo ma prawo odmówić ubezpieczenia od określonych ryzyk (np. od powodzi) lub konkretnych przedmiotów (np. dzieł sztuki).

 • Na jaką sumę należy ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

  Optymalnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie domu, mieszkania czy budynku w budowie dokładnie na kwotę, jaka pokryje wszystkie mozliwe szkody. W chwili zawierania umowy powinieneś uwzględnić wartość nieruchomości na lokalnym rynku w razem z wartością wyposażenia.

  Zaniżenie wartości domu czy mieszkania powoduje płacenie niższej składki, ale także oznacza ryzyko otrzymania za szkodę kwoty, która nie wystarczy do pokrycia strat (tzw. niedoubezpieczenie).

  Zjawiskiem przeciwnym jest zawyżanie wartości nieruchomości. To oznacza płacenie wyższej składki, a w razie szkody wypłatę i tak kwoty rynkowej (tzw. nadubezpieczenie).

 • Kiedy przyda się ubezpieczenie domu lub mieszkania?

  Ubezpieczenie domu czy mieszkania gwarantuje Ci ochronę mienia na wypadek pożaru, huraganu, powodzi czy upadku drzewa oraz szkód spowodowanych działaniem osób trzecich np. kradzieży z włamaniem, wandalizmu czy dewastacji.

  Nie zrekompensuje ono jednak strat wynikłych z Twojego celowego działania lub innych członków gospodarstwa domowego.

  Szczegółowy zakres ochrony zawsze znajdziesz w umowie ubezpieczeniowej i dokuencie OWU. Są tam również wymienione konkretne sytuacje, w których polisa nie zadziała.

 • Na jaki okres zawiera się polisę mieszkaniową?

  Ubezpieczenie nieruchomości możesz wykupić na rok. Ochrona przez 12 miesięcy jest najczęstszym wariantem, ale niektóre towarzystwa oferują umowę nawet 3-letnią.

  Jeśli umowa z towarzystwem się kończy, możesz ją wypowiedzieć. W przeciwnym razie zostanie ona automatycznie przedłużona o analogiczny okres. Pod koniec umowy możesz też zmienic jej warunki, np. zwiększyć sumę ubezpieczenia i rozszerzyć zakres ochrony o kradzież z włamaniem, powódź czy pakiet domowego assistance.

 • Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

  Polisę mieszkaniową dobieraj w oparciu o możliwości finansowe oraz wartosć samej nieruchomości, tak aby polisa sprawdziła się w momencie ewentualnego zdarzenia.

  Ważne jest ustalenie właściwej sumy ubezpieczenia mieszkania, domu i innej nieruchomości, czyli maksymalnej wysokości odszkodowania. Powinny być one adekwatne do realnej wartości domu lub mieszkania, z uwzględnieniem elementow stałych i wyposażenia.

  Pamiętaj o zestawianiu ze sobą ofert różnych towarzystw, ponieważ ten sam zakres ochrony może być dostępny w różnych cenach,a Ty masz okazję zaoszczędzić na rocznej składce nawet kilkaset złotych.

 • Jak kupić ubezpieczenie mieszkania online?

  W porównywarce ubezpieczeń mieszkaniowych rankomat.pl proponujemy Ci skorzystanie z wygodnego kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz nawet 18 ofert przed podjęciem decyzji o zakupie plisy.

  Ubezpieczenie domu, mieszkania lub innej nieruchomości możesz opłacić i zamówić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz porównywarki. Po przeanalizowaniu wszystkich wariantów z poziomu kalkulatora możesz przejść bezpośrednio na stronę wybranego ubezpieczyciela i wykupić polisę. A za polisę zapłacić od razu z góry lub w kilku ratach.

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach nieruchomości?

Artykuły i porady

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego