Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 17:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:30 - 15:30
Zadzwoń22 270 00 33
Kontakt
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
AegonAvivaConcordia UbezpieczeniaGeneraliLink4
mtu24.plProamaPZUYou Can Drive
AegonAvivaConcordia Ubezpieczenia
GeneraliLink4
mtu24.plProamaPZU
You Can Drive

Nasze promocje

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia mieszkania

Wypełnij formularz

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu

Wprowadź do formularza wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie współpracujące z nami towarzystwa obliczą wysokości składki i prześlą gotowe oferty ubezpieczenia.

Porównaj oferty

Porównanie ofert ubezpieczenia mieszkania i domu

Po otrzymaniu propozycji poszczególnych towarzystw, porównaj je ze sobą. Dokładnie sprawdź zakres i cenę interesujących Cię ofert. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia.

Kup polisę

Zakup polisy mieszkaniowej w rankingu ubezpieczeń

Uzupełnij dokładnie pozostałe dane. Opłać składkę, wybierając dowolną metodę płatności internetowej. Wszystkie formalności zajmą Ci nie więcej niż kilka minut. 


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Inter Polska
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie nieruchomości w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Wyświetlone oferty przedstawiają cenę i zakres  poszczególnych ubezpieczeń domu lub mieszkania. Dzięki temu możesz wybrać optymalną dla siebie polisę
w najkorzystniejszej cenie.
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Porównanie ofert zajmuje tylko 3 minuty. Raz wprowadzone przez Ciebie dane, zostają zapamiętane przez serwis. Jeśli postanowisz wrócić do kalkulacji, nie musisz uzupełniać formularza ponownie.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo. Przekazanie nam danych osobowych jest całkowicie dobrowolne. Udostępniamy je wyłącznie współpracującym z nami towarzystwom, dopiero po wyrażeniu przez Ciebie zgody. 
Pełne wsparcie
Wsparcie specjalistów. Zatrudniamy wyłącznie specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń. Na każdym etapie wyboru ubezpieczenia nieruchomości możesz więc liczyć na pomoc profesjonalnych doradców.
Brak ryzyka w Rankomat
Ochrona konsumenta. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni  bez podania przyczyny. 

Co musisz wiedzieć
o ubezpieczeniach nieruchomości?

 • Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

  Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy domu, mieszkania lub domu w budowie. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być również pomieszczenia przynależne (garaż, piwnica),budynki gospodarcze, zabudowania tzw. małej architektury (np. altana) oraz inne budowle znajdujące się na posesji oraz poza nią (dom letniskowy oraz nagrobek),jeśli są trwale przytwierdzone do gruntu.

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest dobrowolne, poza dwoma wyjątkami. Wykupienia polisy mieszkaniowej może wymagać bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Obowiązkowe jest również ubezpieczenie gospodarstwa rolnego wraz z budynkami, jeśli jego powierzchnia przekracza 1 hektar.

 • Od jakich ryzyk warto ubezpieczyć nieruchomość?

  Podstawowe ubezpieczenie domu lub mieszkania zawsze chroni mury (ściany, dach, fundamenty) i najczęściej elementy stałe (trwale przytwierdzone wyposażenie) przed pakietem zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie, uderzenie samochodu, huragan czy upadek samolotu). Liczba zdarzeń w pakiecie zależy od towarzystwa, które decyduje o tym, czy dane zdarzenie znajduje się w wariancie podstawowym, czy rozszerzonym.

  Ubezpieczenie domu online i mieszkania można rozszerzyć o ochronę wyposażenia, czyli wszystkich nie przytwierdzone na stałe do podłoża przedmiotów, łącznie ze zwierzętami domowymi (od tych samych zdarzeń, co mury i stałe elementy oraz od kradzieży z włamaniem). Inne dodatkowe ryzyka to m.in. powódź, przepięcie, wandalizm, dewastacja czy stłuczenie przedmiotów szklanych. Są jeszcze dodatki dedykowane lokatorom, czyli OC w życiu prywatnym, Home Assistance, pomoc prawna i ubezpieczenie NNW.

 • Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

  Ubezpieczenie mieszkania i domu to aktualnie jedne z najtańszych produktów oferowanych przez towarzystwa. Za 200-300 zł w skali roku (w przeliczeniu: 15-25 zł miesięcznie) można zabezpieczyć finansowo nieruchomość wartą np. 200 000 zł.
   
  Najkorzystniej za ubezpieczenie mieszkania online lub domu zapłacić z góry za cały okres ochrony. Płatność ratalna jest możliwa, ale wtedy polisa będzie nieco droższa.
   
  Cena ubezpieczenia mieszkania i domu zależy od wielu czynników. Najważniejsze są wartość nieruchomości oraz zakres ochrony (liczba ryzyk w podstawie i dodatków). 

  Wysokość składki może być niższa w razie bezszkodowej historii ubezpieczenia czy posiadania niektórych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. O wyższej cenie decyduje rodzaj konstrukcji (dom z drewna),lokalizacja (teren zagrożony powodzią) czy kondygnacja (parter).

 • Na jaką kwotę ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

  W ubezpieczeniu domu lub mieszkania kluczowe jest precyzyjne ustalenie tzw. sumy ubezpieczenia (SU). To maksymalna wysokość odszkodowania przy szkodzie całkowitej. SU ustala się osobno dla murów, elementów stałych, ruchomości domowych, a także niektórych dodatków (OC w życiu prywatnym).
   
  Wartość nieruchomości można łatwo przeszacować. Jeśli podana suma ubezpieczenia mieszkania lub domu będzie zbyt niska, ubezpieczony lokator zapłaci niższą składkę, ale dostanie też zaniżone odszkodowanie (niedoubezpieczenie). Jeśli podana suma ubezpieczenia będzie zbyt wysoka, ubezpieczony lokator przepłaci za polisę, a odszkodowanie będzie odpowiadać wartości rynkowej nieruchomości (nadubezpieczenie).

 • Jak długo trwa ochrona w polisie mieszkaniowej?

  Umowa ubezpieczenia domu online lub mieszkania trwa najczęściej 12 miesięcy, choć jest możliwe wykupienie ochrony na okres 2 lub 3 lat. Polisy krótsze niż pół roku są rzadko dostępne. Towarzystwa z reguły nie ubezpieczają mienia na bardzo krótki okres, jak wakacje czy wyjazd służbowy.
   
  Po wygaśnięciu polisy mieszkaniowej można przedłużyć ją na takich samych warunkach lub wykupić inne ubezpieczenie mieszkania online, jeśli okaże się, że inna oferta jest lepsza.

 • Jak ubezpieczyć nieruchomość w budowie?

  Ubezpieczenie nieruchomości może odnosić się również do inwestycji budowlanej (budowa, przebudowa, rozbudowa, remont kapitalny domu czy mieszkania). Ubezpieczenie domu w budowie ma uproszczoną konstrukcję, przez co nie zawiera niektórych ryzyk dostępnych dla nieruchomości już zamieszkanej.
   
  Ubezpieczenie domu w budowie wykupuje się najczęściej na rok. Jeśli prace budowlane się przedłużą, polisę można odnowić. A jeśli budynek zostanie oddany do użytku przed końcem polisy, towarzystwo przekształci umowę na ubezpieczenie nieruchomości zamieszkanej lub zwróci składkę za niewykorzystany okres ochrony.

 • Czy można ubezpieczyć dom z drewna?

  Ubezpieczenie domu z drewna jest droższe niż ubezpieczenie nieruchomości o konstrukcji murowanej. Z uwagi na ryzyko pożaru towarzystwa, które oferuję ochronę dla domu z drewna, podwyższają składkę ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie może być nawet o 100% droższe od polisy dla domu murowanego.
   
  Za palne konstrukcje uznaje się domy zbudowane z bali lub w technologiach kanadyjskiej, skandynawskiej i pokrewnej. O podatności na ogień przesądzić może również poszycie dachowe, np. gonty drewniane oraz słoma, czasem także papa, gont bitumiczny i eternit.

 • Jak ubezpieczyć mieszkanie na wynajem?

  W mieszkaniu na wynajem chroniony może być zarówno właściciel (wynajmujący),jak i lokator (najemca). Optymalnym rozwiązaniem jest zakup dla wynajmowanej nieruchomości dwóch polis mieszkaniowych - jednej przez właściciela, a drugiej przez lokatora.

  Ubezpieczenie mieszkania online dla właściciela powinno obejmować mury i elementy stałe przed zdarzeniami losowymi, ruchomości domowe i OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie mieszkania dla lokatora ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem i OC w życiu prywatnym.

 • Co to jest cesja na bank?

  Banki często uzależniają udzielenie kredytu hipotecznego od wykupienia podstawowej polisy mieszkaniowej. W takiej sytuacji ubezpieczenie nieruchomości online musi też zostać scedowane na kredytodawcę. Cesja polega na przekazaniu praw do polisy z biorącego kredyt (cedent) na udzielającego (cesjonariusz). Za ubezpieczenie domu lub mieszkania płacimy więc my, ale jeśli dojdzie do szkody, również całkowitej, to bank uzyska odszkodowanie. Jest to standardowa i powszechnie stosowana procedura, której celem jest dodatkowe zabezpieczenie interesów pożyczkodawcy.

  Ubezpieczenie mieszkania lub domu przy kredycie hipotecznym jest wymagane, ale bank nie może narzucić konkretnej polisy. Kredytobiorca ma prawo do skorzystania z oferty innego ubezpieczyciela niż sugerowany, jeśli uzna, że będzie to dla niego korzystniejsze.  

 • Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

  Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania w kilku przypadkach. Najczęściej to wyłączenia odpowiedzialności, czyli wymienione w polisie konkretne sytuacje, w których odszkodowanie nie przysługuje (np. zawalenie się samowoli budowlanej, długotrwałe działanie wilgoci, umyślne spowodowanie wybuchu). Ponadto ubezpieczenie nieruchomości wiąże się z obowiązkami lokatora (np. przegląd kominiarski). Jeśli zaniedbanie będzie przyczyną szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania zawiera również limity kwotowe i procentowe (np. odszkodowanie za stłuczenie przedmiotu szklanego wynosi maks. 30% sumy ubezpieczenia ruchomości domowych, ale nie więcej niż 2000 zł).

  Ubezpieczenia mieszkań online i domów często zawierają karencje, czyli ograniczenia czasowe. Najczęściej pojawiają się one przy ryzyku powodzi – ochrona przed tym zdarzeniem zaczyna działać nawet po 30 dniach od zawarcia umowy.

 • Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu?

  Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości online to najszybszy i najefektywniejszy sposób na porównanie ofert większej liczby towarzystw.

  W pierwszej kolejności należy wybrać przedmiot ubezpieczenia (dom, mieszkanie, budynek w budowie) i specyfikację (lokalizacja, rodzaj zabudowy, metraż, wartość, stan prawny). Kalkulator wymaga podania liczby lokatorów i ich wieku, a także historii ubezpieczenia nieruchomości. Następnie należy ustalić zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia.

  Wypełnienie wszystkich pól zajmie kilka minut, ale jest konieczne do precyzyjnej wyceny składki. Każdą z ofert można szczegółowo przeanalizować i porównać z nawet 17 innymi polisami.

  Wygenerowane ubezpieczenie mieszkania online można kupić od razu lub w dowolnym momencie. Na podanego maila zostanie przesłana ostatnia kalkulacja, więc nie ma potrzeby wypełniania formularza od nowa.

 • Co jest potrzebne do porównania ubezpieczeń nieruchomości?

  Żeby porównać ze sobą ubezpieczenia nieruchomości online potrzebne są podstawowe dane o lokalu (lokalizacja, konstrukcja, metraż, rodzaj zabudowy, rok budowy, kondygnacja, itd..),liczba i wiek lokatorów (pełnoletniość),stan prawny (prawo własności, wynajem, działalność gospodarcza),wartość poszczególnych przedmiotów ubezpieczenia (sumy ubezpieczenia) oraz historia szkód z ostatnich lat.
   
  Porównanie ubezpieczeń mieszkania lub domu wymaga też określenia wartości i rodzaju mienia, które ma być chronione (mury, elementy stałe, ruchomości domowe) oraz rozszerzeń (kradzież z włamaniem, powódź, wandalizm, dewastacja, stłuczenie przedmiotów szklanych).

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach nieruchomości?

Artykuły i porady

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego