Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:00 - 15:00
Zadzwoń71 736 75 55
Kontakt
Skorzystaj z pomocy naszego Agenta
Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive
Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia nieruchomości

Wypełnij formularz

Wprowadź do formularza wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie współpracujące z nami towarzystwa obliczą wysokości składki i prześlą gotowe oferty ubezpieczenia.

Porównaj oferty

Po otrzymaniu propozycji poszczególnych towarzystw, porównaj je ze sobą. Dokładnie sprawdź zakres i cenę interesujących Cię ofert. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia.

Kup polisę

Uzupełnij dokładnie pozostałe dane. Opłać składkę, wybierając dowolną metodę płatności internetowej. Wszystkie formalności zajmą Ci nie więcej niż kilka minut. 


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Aegon
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Generali
Inter Polska
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
You Can Drive

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie nieruchomości w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Wyświetlone oferty przedstawiają cenę i zakres  poszczególnych ubezpieczeń domu lub mieszkania. Dzięki temu możesz wybrać optymalną dla siebie polisę
w najkorzystniejszej cenie.
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Porównanie ofert zajmuje tylko 3 minuty. Raz wprowadzone przez Ciebie dane, zostają zapamiętane przez serwis. Jeśli postanowisz wrócić do kalkulacji, nie musisz uzupełniać formularza ponownie.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo. Przekazanie nam danych osobowych jest całkowicie dobrowolne. Udostępniamy je wyłącznie współpracującym z nami towarzystwom, dopiero po wyrażeniu przez Ciebie zgody. 
Pełne wsparcie
Wsparcie specjalistów. Zatrudniamy wyłącznie specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń. Na każdym etapie wyboru ubezpieczenia nieruchomości możesz więc liczyć na pomoc profesjonalnych doradców.
Brak ryzyka w Rankomat
Ochrona konsumenta. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni  bez podania przyczyny. 

Co musisz wiedzieć
o ubezpieczeniach nieruchomości?

 • Czym kierować się  przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości?

  W przypadku ubezpieczenia nieruchomości równie istotnym elementem co wysokość składki, jest precyzyjnie dobrany zakres ochrony. Warto dokładnie przeanalizować ten aspekt, gdyż osoba poszukująca polisy pod kredyt hipoteczny będzie miała zupełnie inne oczekiwania niż osoba wynajmująca mieszkanie.  Wartościowa polisa powinna obejmować szkody wynikające zarówno ze zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie, uderzenie pioruna, jak i ze świadomego działania osób trzecich jak np. włamanie, kradzież czy dewastacja.

  Nie bez znaczenia jest również możliwość ochrony wyposażenia domu lub mieszkania w postaci sprzętu RTV i AGD, mebli, biżuterii czy dzieł sztuki. W przypadku ruchomych składników majątku należy zweryfikować, czy polisa przewiduje ubezpieczenie odtworzeniowej wartości przedmiotów. Pozwoli to na zakup utraconych, lub naprawę uszkodzonych, przedmiotów bez konieczności obniżania ich ceny o wartość zużycia. 
   

 • Jak szybko otrzymam polisę ubezpieczeniową?

  Dzięki porównywarce ubezpieczeń mieszkaniowych i kalkulatora składek, przebieg wyboru i zakupu polisy może trwać zaledwie kilka minut. Cały proces zrealizować można online bez konieczności wychodzenia z domu. Po wyborze konkretnej oferty i opłaceniu składki, klient otrzymuje na adres poczty elektronicznej polisę w postaci pliku PDF. 

 • Na jaką sumę należy ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

  Suma ubezpieczenia powinna być na tyle wysoka, aby w przypadku wystąpienia niechcianego zdarzenia, jak pożar czy zalanie, możliwe było przywrócenie nieruchomości do stanu pierwotnego, bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów. Wysokość składki jest wprost proporcjonalna wartości nieruchomości, powiększonej o potencjalną wartość zgromadzonego majątku. Niewskazanie jest zaniżanie ceny poszczególnych elementów majątku, gdyż w razie wystąpienia szkody, wypłata odszkodowania nie zagwarantuje przywrócenia nieruchomości do stanu sprzed zdarzenia. 

  Zastanawiając się nad sumą ubezpieczenia należy mieć także na uwadze, czy ma ona odpowiadać wartości rzeczywistej czy odtworzeniowej domu lub mieszkania. W pierwszym wariancie ubezpieczyciel wypłaci świadczenie w wysokości pozwalającej na odtworzenie majątku do stanu sprzed zdarzenia, nie uwzględniając stopnia zużycia jego poszczególnych elementów. W drugim przypadku ubezpieczony otrzyma niższą kwotę odszkodowania, gdyż będzie ona uwzględniać utratę wartości majątku wynikającą z jego użytkowania.
   

 • Na jaki okres zawiera się polisę?

  Ubezpieczenie nieruchomości może zostać zawarte na rok lub na dłuższy okres. Wszystko uzależnione jest od aktualnej oferty towarzystwa. Przy zawieraniu polisy warto pamiętać także o tzw. okresie karencji. Jest to określony czas np. 30 dni od momentu zakupu polisy, w którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za potencjalne szkody. Najczęściej w okresie karencji nie można liczyć pokrycie strat wyrządzonych przez powódź. Dlatego przed zawarciem polisy warto starannie przeanalizować pod tym kątem Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

 • Czy również wyposażenie domu jest objęte jest ochroną?

  Standardowe ubezpieczenie nieruchomości zazwyczaj nie obejmuje wyposażenia domu lub mieszkania. Ochronę mienia ruchomego przed szkodami losowymi jak pożar czy zalanie zapewni odpowiednie ubezpieczenie. Wyposażenie nieruchomości można ubezpieczyć także od kradzieży i dewastacji. Rozszerzenie zakresu ochrony wiąże się ostatecznie ze wzrostem ceny składki.

 • Gdzie zgłosić szkodę?

  W razie wystąpienia szkody należy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem. Numer, pod który należy zadzwonić, podany jest na zawartej polisie. Konsultant ubezpieczeniowy, po przyjęciu zgłoszenia, odpowie na wszystkie pytania i udzieli wskazówek dotyczących dalszego postępowania. Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają zgłoszenie szkody przez formularz internetowy, sms, wiadomość sms e-mail, a nawet video chat. 

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach nieruchomości?

Artykuły i porady

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego