Kontakt
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
4Life DirectAegonAllianzAvivaConcordia UbezpieczeniaEuropa Ubezpieczenia
GeneraliInterRiskMACIF Życie TUWMetLifeNationale-NederlandenPrudential
Signal IdunaUnum
4Life DirectAegonAllianz
AvivaConcordia UbezpieczeniaEuropa Ubezpieczenia
GeneraliInterRiskMACIF Życie TUW
MetLifeNationale-NederlandenPrudential
Signal IdunaUnum

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na życie

Wypełnij formularz

Wypełnienie kalkulatora w celu sprawdzenia cen na ubezpieczenia na życie online

Wypełnij formularz na naszej stronie. Zawiera on tylko kilka pytań, a jego uzupełnienie zajmie Ci ok. 3 min. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych, współpracujące z nami towarzystwa przedstawią oferty ubezpieczenia na życie. Współpracujemy z 20 towarzystwami.

Uzupełnij dane

Wypełnienie danych w kalkulatorze ubezpieczeń na życie

Uzupełnij swoje dane kontaktowe. Dzięki temu jeden z naszych doradców zadzwoni do Ciebie w celu potwierdzenia i doprecyzowania Twoich potrzeb ubezpieczeniowych. To pozwoli maksymalnie 5 Agentom, którzy posiadają najbardziej dopasowaną ofertę na skontaktowanie się z Tobą.

Kup polisę

Zakup ubezpieczenia na życie w rankingu ubezpieczeń

Doświadczeni Agenci przedstawią Ci propozycje ubezpieczenia na życie dopasowane do Twoich potrzeb poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub osobiście - w zależności od Twoich preferencji. Wybierz najlepszą propozycję ubezpieczenia, a następnie podpisz umowę. 


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

4Life Direct
Aegon
Allianz
Aviva
Concordia Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia
Generali
InterRisk
MACIF Życie TUW
MetLife
Nationale-Nederlanden
Prudential
Signal Iduna
Unum

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie na życie w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. W naszym serwisie znajdziesz oferty aż 12 różnych towarzystw. Pozwoli Ci to na znalezienie polisy na życie o optymalnym zakresie, w korzystnej cenie. 
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Uzupełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Serwis dostępny jest całą dobę, dzięki czemu możesz znaleźć ubezpieczenie na życie w najbardziej dogodnym dla siebie momencie.
Bezpieczeństwo
Doświadczenie. Zaufało nam już ponad 1,4 mln osób kupując ubezpieczenie na życie online lub przez telefon. Posiadamy zespół profesjonalnych doradców, którzy służą pomocą na każdym etapie wyboru ubezpieczenia.
Bezpieczeństwo
Ochrona konsumenta. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Twoje dane osobowe zostaną przekazane współpracującym z nami towarzystwom, tylko jeśli wyrazisz na to zgodę.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach na życie?

 • Co to jest ubezpieczenie na życie?

  Ubezpieczenie na życie pozwala na zabezpieczenie finansowe dla wskazanych przez ubezpieczonego osób w razie jego śmierci, a także daje możliwość rozszerzenia zakresu ochrony na wypadek uszczerbku na zdrowiu z powodu złamania kości, zdiagnozowania choroby czy nieszczęśliwego wypadku.

  Odszkodowanie trafia do ubezpieczonego, a w przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym do wskazanych w umowie osób uposażonych.

  W przeciwieństwie do polisy majątkowej za to samo zdarzenie możliwe jest uzyskanie odszkodowania z kilku wykupionych polis na życie.

  Polisa życiowa może mieć charakter tylko ochronny lub mieszany, czyli z opcją długoterminowego oszczędzania albo inwestowania części wpłacanej składki.

 • Co zawiera ubezpieczenie na życie?

  Polisa na życie składa się z umowy podstawowej i rozszerzeń.

  W podstawie znajduje się przeważnie tylko 1 zdarzenie – zgon ubezpieczonego. 

  Dodatkami są m.in. zgon wyniku nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego, poważne zachorowanie, uraz ciała, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, assistance medyczny, urodzenie dziecka, wypadek przy pracy, niezdolność do pracy czy trwałe inwalidztwo.

 • Gdzie i kiedy działa ubezpieczenie na życie?

  Polisa życiowa działa na całym świecie. Wyjątkiem mogą być poszczególne rozszerzenia, np. assistance medyczny, który obowiązuje tylko na terenie kraju.

  Ubezpieczenie jest ważne już na drugi dzień od opłacenia składki. Wyjątkiem mogą być niektóre dodatki zawierające karencje, czyli czasowy brak odpowiedzialności ze strony ubezpieczyciela. Karencja trwa zwykle od 1 do 12 miesięcy. 

 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia na życie?

  Wysokość składki w ubezpieczeniu na życie to suma kilku czynników. Główne z nich to stan zdrowia przyszłego ubezpieczonego, wysokość odszkodowania (sumy ubezpieczenia) i liczba umów dodatkowych.

  Na cenę polisy życiowej wpływają w mniejszym stopniu liczba ubezpieczonych, wiek, rodzaj polisy (ochronna, oszczędnościowa, inwestycyjna) oraz charakter polisy (indywidualna, grupowa, szkolna).

  Relatywnie mniej polisę na życie z tym samym zakresem ochrony zapłaci osoba młoda, zdrowa, bez nałogów i bez ryzykownego hobby.

 • Ile osób można ubezpieczyć na jednej polisie?

  Z 1 polisy na życie może skorzystać nawet 10 osób. Warunkiem jest przynależność do gospodarstwa domowego.

  Każda z tych osób wpisana do tzw. polisy rodzinnej może mieć indywidualny zakres ochrony dopasowany do własnych potrzeb.

  Mogą to być rodzice, dzieci, dziadkowie, teściowie, współmałżonkowie i partnerzy.

 • Jak często trzeba opłacać składkę za ubezpieczenie na życie?

  Składkę w polisie na życie opłaca się miesięcznie, kwartalnie, co pół roku lub raz na rok.

  Częstotliwość opłacania składki wybiera ubezpieczony przy zawieraniu umowy, ale w każdej chwili możliwa jest zmiana cyklu.

 • Ile trwa ubezpieczenie na życie?

  Polisa na życie jest zawierana na okres co najmniej 12 miesięcy – i następnie automatycznie odnawiana na taki sam okres.

  Dokładny czas trwania ubezpieczenia zależy od jego rodzaju: 

  • w polisach oszczędnościowych i inwestycyjnych co minimum 5-10 lat
  • w polisach bezterminowych ochrona wygasa wraz ze śmiercią ubezpieczonego
  • w polisach pracowniczych umowa trwa do momentu zatrudnienia w firmie
  • w polisach szkolnych NNW ochrona obowiązuje okrągły rok licząc od momentu wykupienia
 • Jakie są ograniczenia wiekowe w polisie na życie?

  Granica wieku jest wskazana w umowie i w dokumencie OWU. Ograniczenia wiekowe mogą dotyczyć zawarcia umowy i zakończenia umowy. 

  W przypadku zawarcia umowy wskazany jest wiek minimalny (np. 18 lat) i maksymalny (np. 70 lat). W przypadku zakończenia umowy tylko wiek maksymalny (np. 80 lat lub brak, jeśli polisa jest dożywotnia).

  Ograniczenia wiekowe są stosowane dla wariantu podstawowego i rozszerzonego polisy. Krócej trwa ochrona w przypadku umów dodatkowych. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę ryzyko ubezpieczeniowe, np. zawał serca i z tego tytułu ustalają górną granicę wieku na np. 60 lat na to zdarzenie. 

 • Kiedy nie działa ubezpieczenie na życie?

  Każde ubezpieczenie na życie zawiera listę wyłączeń odpowiedzialności oraz limitów. To m.in. wypadek pod wpływem alkoholu, samookaleczenie, przedawkowanie leków, pobyt w szpitalu krótszy niż 3 dni.  

  Lista wyłączeń jest dostępna w dokumencie OWU, także przed zakupem polisy na życie.
   

 • Czy trzeba wskazać uposażonych w polisie na życie?

  Nie jest to obowiązkowe, ale zalecane.

  W przypadku braku osoby uposażonej pieniądze zostaną wypłacone członkom rodziny w następującej kolejności: małżonek, dzieci, wnuki, rodzice, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa.

 • Jak kupić ubezpieczenie na życie?

  Wystarczy kilka minut, by wypełnić prosty formularz dołączony do porównywarki ubezpieczeń życiowych.

  Po określeniu własnych potrzeb co do ochrony i wysokości odszkodowania, pozostaje oczekiwać na kontakt ze strony agentów ubezpieczeniowych, którzy przygotowują najbardziej dopasowaną ofertę w zależności od wybranej polisy.

  Zakup polisy będzie możliwy w trakcie spotkania z agentem, ale takie spotkanie do niczego Cię nie zobowiązuje. Celem jest ustalenie jak największej liczby szczegółów, które mają wpływ na wysokość składki.
   

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego