Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 17:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:30 - 15:30
Zadzwoń22 270 00 33
Kontakt
Skontaktuj się!200+ Agentów czeka na twój telefon!
4Life DirectAegonAllianzAvivaAXAConcordia Ubezpieczenia
Europa UbezpieczeniaGeneraliInterRiskMACIF Życie TUWMetlifeNationale-Nederlanden
PrudentialSignal IdunaUnum
4Life DirectAegonAllianz
AvivaAXAConcordia Ubezpieczenia
Europa UbezpieczeniaGeneraliInterRisk
MACIF Życie TUWMetlifeNationale-Nederlanden
PrudentialSignal IdunaUnum

Nasze promocje

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na życie

Wypełnij formularz

Wypełnienie kalkulatora w celu sprawdzenia cen na ubezpieczenia na życie online

Wypełnij formularz na naszej stronie. Zawiera on tylko kilka pytań, a jego uzupełnienie zajmie Ci ok. 3 min. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych, współpracujące z nami towarzystwa przedstawią oferty ubezpieczenia na życie. Współpracujemy z 20 towarzystwami.

Uzupełnij dane

Wypełnienie danych w kalkulatorze ubezpieczeń na życie

Uzupełnij swoje dane kontaktowe. Dzięki temu jeden z naszych doradców zadzwoni do Ciebie w celu potwierdzenia i doprecyzowania Twoich potrzeb ubezpieczeniowych. To pozwoli maksymalnie 5 Agentom, którzy posiadają najbardziej dopasowaną ofertę na skontaktowanie się z Tobą.

Kup polisę

Zakup ubezpieczenia na życie w rankingu ubezpieczeń

Doświadczeni Agenci przedstawią Ci propozycje ubezpieczenia na życie dopasowane do Twoich potrzeb poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub osobiście - w zależności od Twoich preferencji. Wybierz najlepszą propozycję ubezpieczenia, a następnie podpisz umowę. 


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

4Life Direct
Aegon
Allianz
Aviva
AXA
Concordia Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia
Generali
InterRisk
MACIF Życie TUW
Metlife
Nationale-Nederlanden
Prudential
Signal Iduna
Unum

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie na życie w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. W naszym serwisie znajdziesz oferty aż 12 różnych towarzystw. Pozwoli Ci to na znalezienie polisy na życie o optymalnym zakresie, w korzystnej cenie. 
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Uzupełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Serwis dostępny jest całą dobę, dzięki czemu możesz znaleźć ubezpieczenie na życie w najbardziej dogodnym dla siebie momencie.
Bezpieczeństwo
Doświadczenie. Zaufało nam już ponad 1,4 mln osób kupując ubezpieczenie na życie online lub przez telefon. Posiadamy zespół profesjonalnych doradców, którzy służą pomocą na każdym etapie wyboru ubezpieczenia.
Bezpieczeństwo
Ochrona konsumenta. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Twoje dane osobowe zostaną przekazane współpracującym z nami towarzystwom, tylko jeśli wyrazisz na to zgodę.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach na życie?

 • Na czym polega ubezpieczenie na życie?

  Zawierając umowę z ubezpieczycielem, jesteś finansowo chroniony na wypadek wielu przykrych zdarzeń związanych z Twoim życiem i zdrowiem. Głównym celem ubezpieczenia na życie jest wypłata świadczenia, ale może to być także gromadzenie lub inwestowanie części wpłacanej składki.

  Odszkodowanie trafi do Ciebie w formie jednorazowej wypłaty lub w ratach, a w razie Twojej śmierci do uposażonych, których wskazujesz na umowie. Świadczenie może być też realizowane bezgotówkowo, zwłaszcza gdy wybierzesz pakiet assistance medyczne. Wtedy ubezpieczyciel zobowiązuje się do zorganizowania i opłacenia domowych wizyt lekarza, konsultacji z psychologiem i innych zdarzeń.

  Ubiegając się o odszkodowanie, pamiętaj o wyłączeniach odpowiedzialności i karencji. 

 • Jak działa ubezpieczenie na życie?

  Jeśli uległeś nieszcześliwemu wypadkowi, Twoje dziecko złamało rękę czy zdiagnozowano u Ciebie poważną chorobę, musisz przedstawić ubezpieczycielowi dokument potwierdzający zdarzenie, aby otrzymać wypłatę świadczenia. Pod warunkiem, że zdarzenie znajduje się w wykupionym przez Ciebie zakresie ochrony. Zakres jest podzielony na część podstawową i część rozszerzoną.

  Zasada jest taka, że do podstawy (śmierć ubezpieczonego) dobierasz rozszerzenia – jest ich kilka w każdej polisie. 

 • Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia na życie?

  To, ile zapłacisz za ubezpieczenie na życie i zdrowie, zależy od kilku czynników, które odnoszą się do Ciebie, jak i do samego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę Twój wiek, stan zdrowia i fakt występowania schorzeń w przeszłości. A także liczbę współubezpieczonych, których zgłaszasz do polisy. Na tej podstawie określa ryzyko ubezpieczeniowe.

  Czynniki polisowe to głównie zakres ochrony, czyli liczba rozszerzeń do podstawy oraz suma ubezpieczenia, czyli ustalona maksymalna kwota, jaką otrzymasz za zdarzenie. Liczy się również czas trwania umowy i rodzaj polisy na życie – w wersji oszczędnościowej i inwestycyjnej płacisz więcej, ale część składki, oprócz ochrony życia i zdrowia, jest gromadzona w ramach oszczędności bądź inwestowana.

 • Jakie ubezpieczenie dodatkowe mogę wybrać?

  Do podstawy ubezpieczenia na życie, która obejmuje tylko śmierć ubezpieczonego, możesz dokupić kilka przydatnych rozszerzeń. Każde z nich dotyczy życia i zdrowia Twojego, jak i Twoich bliskich.

  Najpopularniejszymi rozszerzeniami są: poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, trwałe inwalidztwo, nieszczęśliwy wypadek, niezdolność do pracy i medyczne assistance. Każde z rozszerzeń jest możliwe do wykupienia w zależności od Twojego stanu zdrowia, np. w przypadku poważnego zachorowania musisz określić w ankiecie medycznej, czy wcześniej chorowałeś przewlekle na nowotwór, doznałeś zawału serca czy udaru mózgu.

  Pamiętaj, że niektóre rozszerzenia kończą się wraz z osiągnięciem określonego wieku, np. poważne zachorowanie może być dostępne tylko do ukończenia 55. roku życia.

 • Na jaką sumę maksymalnie można się ubezpieczyć?

  Rozpiętość sum ubezpieczenia na życie i zdrowie jest bardzo szeroka – od 10 000 zł do nawet 2 000 000 zł. Górna granica odszkodowania zawsze oznacza wypadki śmiertelne. Sam decydujesz o wysokości sumy ubezpieczenia na życie. Powinna ona być dopasowana do Twoich możliwości finansowych, aby składka nie okazała się obciążeniem domowego budżetu.

 • Czy mogę ubezpieczyć kilka osób w ramach jednej polisy?

  Tak. Polisa na życie dla rodziny to ochrona nawet dla 10 osób. Warunkiem jest przynależność do wspólnego gospodarstwa domowego lub stopień pokrewieństwa, więc z tej samej polisy mogą korzystać Twoi bliscy, czyli współmałżonek, dzieci, rodzice, teściowie czy dziadkowie.

  Każdy ze współubezpieczonych może mieć osobny zakres ochrony, np. pakiet NNW dla dziecka i poważne zachorowanie dla rodziców. Wysokość składki jest zryczałtowana, co oznacza, że takie ubezpieczenie na życie opłaca się bardziej niż wykupienie osobnej polisy dla każdej z osób.

 • Na jaki okres mogę wykupić ubezpieczenie na życie?

  Minimalny czas trwania umowy to 12 miesięcy. Po tym czasie ubezpieczyciel automatycznie przedłuża polisę, ale możesz też z niej zrezygnować lub wybrać inny wariant czasowy.

  Umowy zawierane na 5, 10 czy nawet 25 lat dotyczą głównie polis oszczędnościowych czy inwestycyjnych. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie na życie bezterminowe, wtedy umowa trwa dożywotnio, a w przypadku polisy na życie i dożycie momentem zakończenia umowy jest określony w niej wiek, np. 64. urodziny, kiedy otrzymasz z tego tytułu świadczenie finansowe.

 • Jak wygląda zakup ubezpieczenia na życie online?

  W porównywarce ubezpieczeń życiowych rankomat.pl w prosty sposób sprawdzisz ofertę do 5 polis różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możesz wybierać ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich oczekiwań – zarówno pod kątem wysokości składki, jak i zakresu ochrony. Własne potrzeby określasz w prostym formularzu, a my przekazujemy je do agentów, którzy przygotowują najbardziej dopasowaną ofertę w zależności od wybranej przez Ciebie polisy.

  Pamiętaj, że zakup polisy jest możliwy w trakcie spotkania z agentem, ale takie spotkanie do niczego Cię nie zobowiązuje. Celem jest ustalenie jak największej liczby szczegółów, które mają wpływ na wysokość składki, jak Twój stan zdrowia, potrzebne rozszerzenia (np. NNW),rodzaj polisy czy w końcu czas trwania umowy.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczeń na życie

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego