Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:00 - 15:00
Zadzwoń71 736 75 55
Kontakt
Skorzystaj z pomocy naszego Agenta
4Life Direct
Aegon
Allianz
Aviva
AXA
Concordia Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia
InterRisk
MACIF Życie TUW
Metlife
Nationale-Nederlanden
Prudential
Signal Iduna
4Life Direct
Aegon
Allianz
Aviva
AXA
Concordia Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia
InterRisk
MACIF Życie TUW
Metlife
Nationale-Nederlanden
Prudential
Signal Iduna

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na życie

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz na naszej stronie. Zawiera on tylko 7 pytań, a jego uzupełnienie zajmie Ci ok. 3 min. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych, współpracujące
z nami towarzystwa przedstawią oferty ubezpieczenia na życie.

Uzupełnij dane

Uzupełnij swoje dane kontaktowe. Jeden z naszych doradców zadzwoni do Ciebie i przedstawi szczegóły najlepszych ofert ubezpieczenia na życie. Wszystkie przedstawione propozycje zostaną dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Kup polisę

Podaj szczegółowe dane wszystkich ubezpieczonych osób, a następnie opłać składkę online. Dokumenty zostaną przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail, zaraz po zaksięgowaniu pierwszej raty na koncie towarzystwa.


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

4Life Direct
Aegon
Allianz
Aviva
AXA
Concordia Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia
InterRisk
MACIF Życie TUW
Metlife
Nationale-Nederlanden
Prudential
Signal Iduna

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę na życie w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. W naszym serwisie znajdziesz oferty aż 12 różnych towarzystw. Pozwoli Ci to na znalezienie polisy na życie o optymalnym zakresie, w korzystnej cenie. 
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Uzupełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Serwis dostępny jest całą dobę, dzięki czemu możesz znaleźć ubezpieczenie na życie w najbardziej dogodnym dla siebie momencie.
Bezpieczeństwo
Doświadczenie. Zaufało nam już ponad 1,4 mln osób kupując ubezpieczenie na życie online lub przez telefon. Posiadamy zespół profesjonalnych doradców, którzy służą pomocą na każdym etapie wyboru ubezpieczenia.
Bezpieczeństwo
Ochrona konsumenta. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Twoje dane osobowe zostaną przekazane współpracującym z nami towarzystwom, tylko jeśli wyrazisz na to zgodę.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach na życie?

 • Co wpływa na wysokość składki?

  Cenę polisy na życie kształtuje wiele czynników odzwierciedlających prawdopodobny stopień ryzyka ponoszonego przez ubezpieczyciela. Zaliczamy do nich sumę i rodzaj ubezpieczenia (np. ochronne, inwestycyjne, posagowe),długość okresu obowiązywania polisy, wiek, płeć, stan zdrowia i zawód ubezpieczonego. Składka terminowych ubezpieczeń na życie jest niższa od składki przewidzianej dla ubezpieczeń dożywotnich. Wynika to wprost z bardziej przewidywalnego, a co za tym idzie mniejszego, w ocenie ubezpieczyciela, ryzyka. 

 • Na jaką sumę maksymalnie można się ubezpieczyć?

  Suma ubezpieczenia wyznacza górną granicę określającą kwotę odszkodowania w przypadku śmierci lub choroby ubezpieczonego. Maksymalna suma ubezpieczenia na życie wynosi najczęściej 1 milion złotych w przypadku składki standardowej. Niektóre z towarzystw oferują świadczenia w sięgające nawet nawet kilku milionów złotych, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami obciążającymi klienta. Suma ubezpieczenia czasami nazywana jest limitem odpowiedzialności.

 • Czy mogę  ubezpieczyć kilka osób w ramach jednej polisy?

  Tak, o ile towarzystwo ubezpieczeniowe przewiduje taką możliwość. Z polisy na życie skorzystać mogą wszyscy wpisani do formularza członkowie rodziny. Umowa może zostać zawarta wraz ze współmałżonkiem, dzięki czemu oboje zapewniają sobie ochronę przed takimi ryzykami jak ciężka choroba czy niezdolność do pracy. Z polisy skorzystać może także dziecko ubezpieczonych - szczególnie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków.

 • Na jaki okres mogę wykupić ubezpieczenie?

  Oceniając horyzont czasowy, polisy na życie dzielimy na dwa rodzaje: terminowe i dożywotnie. Polisy terminowe zawierane są na określony czas i powiązane są często z określonym zdarzeniem np. zapewniają ochronę osobie spłacającej kredyt hipoteczny. Z kolei polisy dożywotnie nie mają określonego terminu rozwiązania umowy i najczęściej wygasają wraz ze śmiercią osoby ubezpieczonej. W ubezpieczeniach tego typu warto pomyśleć o dokupieniu dodatkowej ochrony zapewniającej wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu lub ciężkiej choroby.

 • Jakie ubezpieczenie  dodatkowe mogę wybrać?

  Ubezpieczenie na życie można rozszerzyć m.in. o OC w życiu prywatnym, NNW, assistance medyczny, pobyt w szpitalu, operację czy zdiagnozowanie nowotworu. Dzięki temu można liczyć np. na pomoc lekarza lub pielęgniarki w domu, dodatkowe odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku lub dodatkowe środki wspomagające walkę z chorobą nowotworową.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje NNW dla dziecka?

Ile kosztuje NNW dla dziecka?

Rok szkolny już się rozpoczął, a wraz z nim przygotowania do kolejnego roku nauki. Aby dziecko było bezpieczne, zarówno w szkole, jak i poza nią, rodzic powinien …

Gdzie kupić NNW dla dziecka?

Gdzie kupić NNW dla dziecka?

Zaczął się wrzesień i dzieci rozpoczęły naukę w szkołach. Okres po wakacjach oznacza nowe przygody i pomysły na spędzanie wolnego czasu, co także wiąże się z ryzykiem …

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego