Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Japonii

Japonia to dla wielu turystów z Europy orientalny, intrygujący kraj. Coraz częściej jednak to wyspiarskie, azjatyckie państwo staje się docelowym kierunkiem naszej podróży. Japonia jest bardzo zaawansowana pod względem technologicznym i uznawana za jedno z najbardziej rozwiniętych państw na świecie. 

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Od 29 kwietnia 2023 r. władze Japonii zniosły wszelkie restrykcje związane z wjazdem do Japonii. Nie ma już obowiązku wykonywania testów na obecność wirusa SARS CoV-2 ani przedstawiania certyfikatów szczepień. 

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)


Japonia

Japonia to państwo położone na wschodnim wybrzeżu Azji, na wąskim łańcuchu wysp. Praktycznie cały obszar lądu składa się z czterech głównych wysp: Kiusiu, Sikoku, Honsiu i Hokkaido. Tokio, które jest stolicą Japonii, to miasto niezwykle zaludnione - cały kraj natomiast znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej zaludnionych miejsc pod względem populacji.

Większość obszaru Japonii stanowią góry, a wśród nich symboliczną i charakterystyczną rolę pełni najwyższy, wulkaniczny szczyt Fudżi. Kraj jest umiejscowiony na styku płyt tektonicznych, przez co praktycznie nieustannie zagrażają mu cykliczne trzęsienia ziemi. Innym zagrożeniem naturalnym są tu powodzie, tsunami oraz erupcje wulkanów.

Japońska przyroda jest jednak niezwykła - duża część obszaru tego państwa pokryta jest lasami, głównie bambusowymi. Można tam również spotkać nietypowe dla Europejczyków gatunki zwierząt, w tym charakterystyczne dla kraju pandy.

Kulturowo jest to region wyjątkowo ciekawy, niepowtarzalny, ale i zróżnicowany. Nowoczesny styl styka się z tradycją i harmonią japońskiej kultury. Stare świątynie, klasztory, tradycyjne domy oraz drzewa kwitnących wiśni współistnieją tu z futurystycznymi wieżowcami i technologicznym rozwojem.

Na ulicach spotkać można zarówno ekstrawagancko ubranych nastolatków zmierzających do licznych barów karaoke, jak również Japończyków w kimonach, tradycyjnie parzących herbatę. Choć Japonia jest krajem kontrastów, jej hstoryczo-kulturowe dziedzictwo niezmiennie zachwyca. To idealny kierunek podróży dla wszystkich, którzy szukają inspirujących, niepowtarzalnych i niezapomnianych doznań.

Co warto zobaczyć w Japonii?

  • Japońskie miasta: Tokio, Kioto, Hiroshima – to bez wątpienia jedna z największych atrakcji Japonii oraz podstawowe punkty na mapie wycieczki każdego turysty.
  • Tokio, które jest stolicą i zarazem największym miastem kraju kwitnącej wiśni. To połączenie typowo miejskiej przestrzeni przepełnionej nowoczesnymi wieżowcami oraz tradycyjnej zabudowy. Znajduje się tu również wiele okazałych świątyń. Odwiedzając to miejsce, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kluczowych atrakcji.
  • Jedną z nich jest Pałac Cesarski wraz z ogrodami w samym centrum miasta. Inną stanowi charakterystyczna dzielnica Shibuya - interesujące jest zwłaszcza niezwykle ruchliwe skrzyżowanie, pobliski pomnik psa Hachiko oraz znajdująca się nieopodal świątynia Meiji-jingu. Nie można przegapić Senso-ji, który jest najstarszym sakralnym obiektem w całym mieście. Interesującą atrakcją jest także zakończona widokowym tarasem wieża Tokyo Tower, a którą wejście wieńczy otrzymanie symbolicznego certyfikatu.
  • Równie interesujące jest Kioto. To rozległe miasto, które skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Świątynia Fushimi Inari wraz z korytarzem stworzonym z bram Tori. Znajduje się tam wiele małych kapliczek, a także bambusowy las. Warto zobaczyć także Srebrny Pawilon i Ścieżkę Filozofów.
  • Wrażenie robi też otoczona parkiem Świątynia Eikan-do Zenrin-ji. Nie można pominąć znajdującego się na terenie Świątyni Kinkaku-ji Złotego Pawilonu. Interesującym miejsce jest również dzielnica Gion, w której spotkać można prawdziwe gejsze.
  • Hiroszima to miasto dotknięte tragicznymi wydarzeniami. Po ataku atomowym w 1945 roku, zostało praktycznie całkowicie zniszczone. Jego odbudowa trwała długo, a historyczne upamiętnienie sierpniowych wydarzeń stanowi Park Pokoju. To tam znajduje się wpisany na listę dziedzictwa UNESCO Pomnik Pokoju (tak zwana Kopuła Bomby Atomowej) - jeden z niewielu budynków, który przetrwał atak bombowy.
  • W parku odnajdziemy także staw, przy którym co roku odbywają się uroczystości ku pamięci ofiar ataku. Będąc na miejscu, warto odwiedzić Muzeum Pokoju oraz pobliską Narodową Halę Pokoju dla Ofiar Bomby Atomowej.
  • Nara - japońska miejscowość, słynąca z kilku zabytkowych świątyń, cudownej zieleni oraz - co ciekawe - oswojonych saren. Znajduje się tam kompleks historycznych zabytków Nary, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejmuje on sześć świątyń: Tōdai-ji, Saidai-ji, Kōfuku-ji, Kasuga, Gangō-ji, Yakushi-ji, Tōshōdai-ji, dziewiczy las Kasugayama oraz pałac Heijō.
  • Warto wybrać się także do parku Nara, gdzie znajduje się muzeum oraz kaplica. Właśnie tu spotkać można oswojone, przyzwyczajone do obecności turystów sarny - symbol tego miejsca. Ciekawym wydarzeniem są dwa obchodzone lokalnie święta: w styczniu święto Wakakusa Yamayaki, w marcu Omizutori. Podczas pierwszego podpala się trawę na wzgórzu, drugie jest buddyjską ceremonią ognia i wody.
  • Nikko - niewielka, znajdująca się w pobliżu Tokio miejscowość, do której dotrze można między innymi szybkim pociągiem Shinkansen (Bullet train). Główną atrakcję Nikko stanowi Tōshō-gū, czyli japoński chram, buddyjska świątynia Rinnoji oraz brama Yōmei-mon wraz z pięciopiętrową pagodą. Spacerując ulicami tego urokliwego miasta, można podziwiać ciekawe miejsca i obiekty, takie jak czerwony most Shin-kyo, rzeźba trzech mądrych małp oraz śpiącego kota Nemurineko.
  • Kobe - miasto znajdujące się na wyspie Honsiu, jedno z największych portowych miast w całej Japonii. Dla wielu nie jest to obowiązkowe miejsce na turystycznej mapie kraju, a szkoda. Charakter miasteczka jest bowiem specyficzny i bardziej kosmopolityczny niż reszty miejsc. Dodatkowo w Kobe znajduje się kilka ciekawych atrakcji.
  • Jedną z nich jest wytwórnia i muzeum sake. To wyjątkowe miejsce, które poza możliwością spróbowania i zakupu tego charakterystycznego, japońskiego alkoholu, oferuje kawałek historii związanej z jego produkcją. Warto zobaczyć także panoramę miasta, szczególnie z punktu widokowego, który znajduje się na 24 piętrze lokalnego ratusza.
  • Kobe słynie również z wyśmienitej wołowiny, której jakość jest proporcjonalna do bardzo wysokiej ceny. To regionalny produkt tego miejsca. Na uwagę zasługuje też Kitano, czyli jedna z dzielnic Kobe. Jej główną atrakcją jest przepiękny widok na zatokę, możliwość zwiedzania domków, świątynia Tenmam-jinja, oraz możliwość spróbowania lodów o smaku zielonej herbaty.
  • Miyajima - inaczej Itsukushima, to położona na zachód od Hiroszimy wyspa na Morzu Jońskim. Potocznie zwana jest Wyspą Świątyń, a jej najbardziej charakterystycznym punktem jest stojąca w morzu brama torii (jeden z trzech tak zwanych japońskich pejzaży, czyli widoków najbardziej charakterystycznych dla Japonii). Brama stanowi jeden z elementów znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO świątyni Itsukushima Jinja.
  • Warto odwiedzić również świątynię Daisho-in oraz górę Misen, ze szczytu której obserwować można zapierający dech w piersiach krajobraz.
  • Arashiyama - znajdująca się nieopodal Kioto dzielnica, której główną atrakcję stanowi niezwykły, bambusowy las. Niezwykła zieleń gęstych, wysokich drzew bambusowych to niezapomniany widok, który turyści chętnie uwieczniają na zdjęciach. Ciekawostką jest to, że drzewa pozyskiwane z tego miejsca są wykorzystywane do produkcji różnych przedmiotów, takich jak naczynia, maty, czy pudełka.
  • W Arashiyamie znajduje się również świątynia Tenryuji, czyli lokalne centrum religijnego kultu, które zostało wpisane na listę UNESCO. Świątynia otoczona jest ogrodami, a wychodząc z jej terenu w łatwy sposób można dostać się na ścieżkę prowadzącą do bambusowego lasu. Będąc w tym miejscu, nie można zapomnieć o Moście Togetsukyo, który najlepiej odwiedzić w okresie kwitnienia wiśni.
  • Tęczowy Most - znany bardziej jako Rainbow Bridge, łączy tokijską dzielnicę Shibaura oraz sztuczną wyspę Odaiba. To wiszący most, który nocą oświetlany przez specjalne ekologiczne lampy. Oświetlenie sprawia, że konstrukcja mieni się na wiele żywych kolorów, tworząc efekt tęczy. Most ma dwa poziomy, a poza ruchem samochodowym znajduje się na nim także linia kolejowa. To charakterystyczny element krajobrazu Tokio, z którego rozciąga się niezwykły widok na miasto.
  • Warto odwiedzić również samą Odaibę. To malutka wyspa, którą można zwiedzić w całości, bez konieczności korzystania z transportu. To nie tylko spokojne, przepełnione zielenią miejsce, lecz również rozwinięte centrum technologiczne i rozrywkowe.
  • Japońskie święto - 6 sierpnia, jeśli ta data zbiega się z czasem naszego pobytu w Japonii, warto odwiedzić w ten dzień Hiroshimę. Obchodzona jest tam wtedy bowiem rocznica zrzucenia bomby atomowej. Innym typowym dla tego rejonu świata świętem jest kwitnienie wiśni. Wiosenny okres rozkwitu sakury to idealna okazja do poznania kultury Japończyków, ktorzy w tym czasie spotykają się pod kwitnącymi drzewami.
  • W wielu miejscach odbywają się także doroczne święta. Wśród sezonowych festiwali świętować można Dzień Człowieka (styczeń), Festiwal Lalek oraz Święto Dziewcząt (marzec), Święto Chłopców (maj), Tanabata (lipiec), czy Festiwal Chryzantem (wrzesień).
  • Język - spędzając urlop w kraju kwitnącej wiśni, europejscy turyści mogą spróbować porozumiewać się w języku angielskim. Nie zawsze jest to możliwe, choć uprzejme nastawienie Japończyków często ułatwia sprawę. Probleme może być to, że angielski w wydaniu japońskim dla polskiego turysty może okazać się niezrozumiały.
  • Jedzenie - Japonia słynie z orientalnego jedzenia wysokiej jakości, przygotowywanego ze świeżych składników. Choć japońskie restauracje są dosyć drogie, warto odwiedzić kilka z nich, aby spróbować typowych dla tego kraju dań. Do najbardziej znanych i kojarzonych z Japonią potraw bez wątpienia należy sushi. W oryginalnej wersji różni się ono nieco od znanej i przygotowywanej w Polsce wersji.
  • Koniecznie trzeba spróbować także sashimi, czyli surowej ryby zawiniętej w ryżową kulkę. Ciekawą przekąską jest również smażone japońskie ciasto okonomiyaki, wypełnione różnymi dodatkami. Nie można zapomnieć o shabu-shabu - potrawie, która składa się z najlepszej jakości, cienko pokrojonej wołowiny, samodzielnie smażonej w specjalnym oleju lub bulionie. Miłośnicy japońskiej kuchni nie powinni pominąć także ramenu, czy udon.
  • Odpowiednie zachowanie – jedną z najważniejszych, a zarazem najbardziej praktycznych rad dla turystów planujących spędzić urlop w Japonii, jest konieczność zapoznania się ze zwyczajem zdejmowania butów przed wejściem do wielu pomieszczeń. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko prywatnych domów, ale także niektórych miejsc publicznych, jak choćby biura, przebieralnie, czy typowo japońskie restauracje utrzymane w tradycyjnym stylu. Wchodząc do większości japońskich domów, napotkamy schodek, przed którym należy zostawić obuwie.
  • Prezenty - zarówno te, którymi można kogoś obdarować, jak i te stanowiące pamiątkę z podróży. W Japonii miłym gestem jest obdarowanie życzliwej osoby drobnym upominkiem. Jeśli mamy okazję, zabierzmy ze sobą w podróż symboliczne prezenty charakterystyczne dla naszego kraju. Jeśli nie, dobrym pomysłem będzie zakup regionalnych ciasteczek, które stanowią dość popularny sposób wyrażenia wdzięczności za uprzejmość. Ciekawą pamiątką z wyjazdu będzie natomiast typowa dla kraju kwitnącej wiśni, oryginalna zielona herbata, porcelana, wino ze śliwek, lub ryżowe ciasteczka.

Jaka jest pogoda w Japonii?

W Japonii panuje klimat łagodny i umiarkowany, z chłodnymi zimami i ciepłymi, wilgotnymi latami. Duża rozciągłość południkowa sprawia, że Japonia leży w zasięgu trzech stref klimatycznych: na południu – zwrotnikowej, w części środkowej – podzwrotnikowej, a na północy – umiarkowanej ciepłej. Temperatury w miesiącach zimowych w Japonii są bardzo zróżnicowane. W obszarach silnie zurbanizowanych temperatura jest zwykle o kilka stopni wyższa, niż w obszarach wiejskich znajdujących się w tej samej strefie klimatycznej i na podobnej wysokości nad poziom morza. 

Średnie temperatury w Japonii

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 8°Cluty 9°Cmarzec 13°Ckwiecień 19°Cmaj 22°Cczerwiec 25°Clipiec 30°Csierpień 30°Cwrzesień 25°Cpaździernik 19°Clistopad 15°Cgrudzień 10°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń -2°Cluty 0°Cmarzec 2°Ckwiecień 7°Cmaj 11°Cczerwiec 16°Clipiec 21°Csierpień 22°Cwrzesień 17°Cpaździernik 13°Clistopad 5°Cgrudzień 0°C
Temperatura wody
styczeń 16°Cluty 14°Cmarzec 14°Ckwiecień 16°Cmaj 18°Cczerwiec 21°Clipiec 24°Csierpień 26°Cwrzesień 25°Cpaździernik 22°Clistopad 20°Cgrudzień 17°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Japonii na rankomat.pl?

  • W Japonii za wszystkie koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
  • Leczenie w tamtejszych placówkach zdrowia jest bardzo drogie.
  • Zwykła wizyta lekarska może kosztować od 300 do nawet 1000 złotych.
Polisę na wyjazd do Japonii można mieć już od
6,03*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Japonii? Dokumenty na wyjazd do Japonii

Wyjeżdżając do Japonii, trzeba zabrać ze sobą kilka najpotrzebniejszych, a często wręcz niezbędnych rzeczy. Choć zakupy na miejscu nie stanowią większego problemu, warto odpowiednio zabezpieczyć się przed wylotem, choćby po to, aby uniknąć niepotrzebnych, a często sporych wydatków za granicą. Co więc spakować do walizki, aby ułatwić sobie urlop?

  • Buty - powinny być nie tylko wygodne, ale także łatwe do ściągania i zakładania, najlepiej nie sznurowane, ponieważ w wielu miejscach w Japonii konieczne jest zdejmowanie obuwia. Dobrze zaopatrzyć się także w lekkie, najlepiej piankowe, szybkoschnące klapki, zwłaszcza jeśli planujemy zatrzymać się w hostelu lub innym miejscu, w którym łazienki są wspólne dla wielu osób.
  • Ubrania - jeśli planujemy wyjazd latem, najlepiej zabrać te lekkie i przewiewne, a jeśli chłodniejszą porą - ciepły sweter i kurtkę. Przyda się również parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Letnią porą warto mieć ze sobą kapelusz lub chustkę, która ochroni głowę przed słońcem. Nie trzeba jednak zabierać wielu ubrań, ponieważ większość hosteli zapewnia możliwość korzystania z pralki.
  • Leki - nie tylko te, których używamy na co dzień w związku z ewentualnymi schorzeniami, lecz także kilka podstawowych środków, takich jak proszki przeciwbólowe, probiotyki, czy witaminy.\
  • Plastry - to praktyczna rzecz, która przyda nam się nie tylko w przypadku urazu czy zadrapania. Niewielki plaster może okazać się niezbędny, jeśli mamy na ciele tatuaż. W niektórych miejscach w Japonii tatuaże nie są bowiem akceptowane i trzeba je zakrywać.
  • Przejściówka do kontaktu - kontakty w Japonii różnią się od tych europejskich, dlatego dobrze zabrać ze sobą specjalny adapter, który umożliwi nam naładowanie sprzętu elektronicznego w trakcie urlopu. Co ciekawe, napięcie płynące w japońskich gniazdkach jest o wiele słabsze niż w Polsce, dlatego niektóre urządzenia nawet po podłączeniu ich do prądu mogą nie działać.
  • W związku z tym, że podróż do Japonii odbywamy samolotem, koniecznie zapakujmy do walizki krople do oczu oraz nawilżające kremy do skóry. Powietrze w samolocie jest bowiem bardzo suche i może niekorzystnie wpłynąć na stan naszej cery. Dobrze sprawdzi się także lekka, nawilżająca mgiełka do ciała i twarzy.
Paszport
Paszport
Gotówka
Gotówkę
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Przejściówka do wtyczek
Przełącznik do kontaktu
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Zaświadczenie o szczepieniu
Negatywny wynik testu na Covid-19

Czy w Japonii jest bezpiecznie?

Japonia należy do najbezpieczniejszych państw na świecie, dlatego wybierając ją jako kierunek podróży, nie trzeba obawiać się wielu niebezpieczeństw.

Japończycy są zazwyczaj życzliwi i dobrze nastawieni do turystów z Europy. Można liczyć na ich pomoc i uprzejmość w problematycznej sytuacji. Przestępczość na ulicach japońskich miast jest bardzo niewielka - jeśli już, uważać należy raczej na innych turystów.

Bezpieczne jest również picie wody i spożywanie lokalnego jedzenia. Woda z kranu jest czysta i pozbawiona bakterii, więc można używać jej nie tylko do mycia. Higiena większości miejsc oferujących jedzenie także jest bardzo wysoka, nie trzeba więc martwić się o świeżość czy jakość spożywanych produktów.         

W zależności od tego, jaki dokładnie kierunek oraz charakter przybierze nasza podróż, można mieć na uwadze zagrożenia przyrodnicze.

  • Uwaga Jedną z niewielu rzeczy, na jakie trzeba uważać wybierając się do Japonii, jest lewostronny ruch drogowy. Co prawda zagraniczni turyści, nawet ci posiadający międzynarodowe prawo jazdy, nie będą mogli samodzielnie prowadzić samochodu, jednak rozwagę należy zachować na przykład przechodząc przez pasy.
  • Uwaga Japońskie miasta są również bardzo zakorkowane, a parkingi drogie.
  • Uwaga Wyjeżdżając do Japonii, można zaszczepić się na WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), czy żółtą gorączkę, jednak nie jest to wymagane.
  • Uwaga Warto zdecydować się też na szczepienie przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu oraz BTP (błonica, tężec, polio).
  • Uwaga W trakcie nurkowania lub pływania, trzeba uważać na klujące ryby oraz meduzy. Decydując się na trekking po wyspach, niebezpieczne mogą okazać się ukąszenia przez węże.

Karta EKUZ na urlop w Japonii –  czy obowiązuje?

Choć Japonia jest wyjątkowo bezpiecznym krajem, wybierając ją jako kierunek podróży, warto zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych, nieprzewidzianych zdarzeń.

Niektórzy uważają, że w przypadku zagranicznych podróży, wystarczające zabezpieczenie w razie wypadku stanowi Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Niestety, jak sama nazwa wskazuje, karta gwarantuje ochronę jedynie w krajach Europejskich, z kilkoma wyjątkami. Japonia do takich nie należy. Planując urlop w tym rejonie Azji, musimy liczyć się z tym, że wszelkie koszty związana z ewentualnym leczeniem będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Japonia jest krajem bardzo rozwiniętym, również pod względem technologii i opieki medycznej. Poza wieloma wynikającymi z tego korzyściami, fakt ten wiąże się z bardzo wysokimi kosztami leczenia, zwłaszcza dla obcokrajowców. Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to wydatek rzędu od 8000 do nawet 25 000 jenów (300-1000 złotych).

Jeszcze droższe są konsultacje u lekarzy specjalistów. Za konsultację stomatologiczną trzeba zapłacić około 15 000 jenów (600 złotych). Jednodniowy pobyt w szpitalu może natomiast kosztować - w najtańszym wariancie - 10000 jenów (400 złotych), a w najdroższym nawet 30 000 jenów (12000 złotych).

Dlatego też decydując się na wyjazd do Japonii, warto wykupić odpowiednią polisę turystyczną, która pokryje ewentualne koszty leczenia i zabezpieczy nas przed wydatkami związanymi z transportem medycznym lub transportem do kraju.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybór ubezpieczenia turystycznego do Japonii powinien opierać się na dokładnym przeanalizowaniu i wybraniu jego odpowiednich elementów. Wysokość składki, sumy gwarantowane oraz zakres polisy to coś, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na ofertę konkretnego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie turystyczne do Japonii
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA Partners
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
6,03 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
-
7,57 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: Ochrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
-
9,85 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 14 000 złOchrona COVID-19

Ubezpieczenie turystyczne do Japonii

Ubezpieczenie turystyczne do Japonii
AXA Partners
6,03 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
7,57 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
-
Dodatkowo: Ochrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
9,85 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 14 000 złOchrona COVID-19

Ubezpieczenie turystyczne do Japonii

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny polisy na 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych:

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

AXA Partners

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, zdarzenia pod wpływem alkoholu, zdarzenia pod wpływem 

200 000 zł

6,03 zł

Nationale Nederlanden 

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW

150 000 zł

7,57 zł

Allianz

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, zdarzenia pod wpływem alkoholu

80 000 zł

9,85 zł

Europa Ubezpieczenia 

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, OC, NNW, bagaż, zdarzenia pod wpływem alkoholu

200 000 zł

10,72 zł

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając polisę turystyczną na wyjazd do Japonii, warto zwrócić uwagę na to, by zawierała ona w sobie konkretne, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb elementy. Każde ubezpieczenia powinno jednak stanowić ochronę w przypadku podstawowych, nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas zagranicznego urlopu.

Poza podstawowym zakresem polisę można rozszerzyć o dodatkowe elementy, jak ochrona dla chorych przewlekle, ubezpieczenie zdarzeń pod wpływem alkoholu czy w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?         

  • OK

    Koszty leczenia - jeden z ważniejszych elementów każdej polisy turystycznej. Wykupując ubezpieczenie kosztów leczenia, unikniemy bardzo wysokich wydatków związanych wszelkimi opłatami medycznymi za wizyty lekarskie, hospitalizację, specjalistyczne zabiegi, opatrunki czy leki.

  • OK

    Jeśli zdecydujemy się na odpowiednią polisę, pokryje ona również ewentualne koszty transportu medycznego oraz transportu poszkodowanej osoby do kraju. W skrajnych przypadkach zabezpieczy osobę ubezpieczoną również od ponoszenia wydatków związanych ze sprowadzeniem bliskiej osoby do poszkodowanego, jeśli ten nie jest w stanie przedostać się do kraju.

  • OK

    NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) - zapewni pokrycie wszelkich kosztów wynikających z wypadków, w wyniku których osoba ubezpieczona dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. NNW to swego rodzaju rekompensata za wszelki dyskomfort powstały w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia oraz jego przykrych, dotkliwych konsekwencji.

  • OK

    OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) - pozwoli uniknąć dużych wydatków związanych z rekompensatą za wypadki, do których dojdzie z naszej winy, w których ucierpią osoby trzecie. Jeśli z powodu naszego działania inne osoby doznają szkody lub uszczerbku na zdrowiu, wszelkie związane z tym koszty pokryje ubezpieczyciel.    

  • OK

    Planując wakacje w Japonii, warto pomyśleć także o ubezpieczeniu bagażu. To szczególnie istotne, jeśli przewozimy sprzęt elektroniczny lub inne wartościowe przedmioty. Dzięki temu elementowi polisy będziemy mogli czuć się bezpiecznie, kiedy nasz bagaż zaginie lub zostanie uszkodzony.

  • OK

    Ubezpieczenie od opóźnienia lotu i bagażu - bardzo przydatne dla wszystkich podróżujących samolotami. W razie zaniedbań z winy przewoźników otrzyma się odszkodowanie. 

Co warto wiedzieć?

  1. Japonia to bardzo atrakcyjny kierunek podróży, zachwyca wieloma zabytkami, orientalną kulturą oraz zawansowaną technologią.
  2. By wjechać do Japonii, należy posiadać ważny paszport.
  3. Japonia należy do bezpiecznych krajów, trzeba jednak liczyć się z bardzo wysokimi kosztami leczenia.
  4. Warto więc mieć ze sobą odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje wszystkie koszty.
Oceń stronę
4,86
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego