Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia – choć wciąż w dużej mierze nienaruszona przez typowo turystyczną infrastrukturę – zachwyca pięknem dzikiej przyrody i kusi wieloma atrakcjami. Podpowiadamy, co zobaczyć wybierając ten kraj jako kierunek podróży oraz jak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi kosztami.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Do Nowej Zelandii można podróżować bez żadnych przeszkód.
 

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)


Nowa Zelandia

Nowa Zelandia, składająca się tak naprawdę z dwóch głównych wysp, to kierunek fascynujący, ale wciąż jeszcze słabo odkryty. Turystów przyciąga przede wszystkim dziką, momentami wręcz dziewiczą przyrodą, którą charakteryzuje ogromna różnorodność. Panoramę rozległych plaż stanowią wciąż aktywne wulkany, a masywne lodowce niemal stapiają się z deszczowym lasem.

Choć podróż samolotem z Polski do Nowej Zelandii trwa ponad dobę, a bilet nie należy do najtańszych, warto dać sobie szansę, by choć raz w życiu móc podziwiać piękno fiordów i usłyszeć szum Pacyfiku. Co jeszcze oferuje ten wyjątkowy kraj?

 • Auckland - największe miasto w Nowej Zelandii, zlokalizowane w północno-zachodniej części Wyspy Północnej. Na początku warto udać się na Queen Street, czyli główną ulicę, przepełnioną sklepami. Warto udać się także do jednego z barów w porcie Viaduct Harbour. Nie można pominąć punktów widokowych, jak choćby Sky Tower, oraz muzeów, np. War Memorial Museum, czy galerię sztuki Auckland Art Gallery Toi o Tāmaki. Na przedmieściach Auckland mieści się natomiast uśpiony wulkan - Mount Eden, czyli Maungawhau. Ze zbocza jego kraterów podziwiać można panoramę miasta.
 • Waitomo Glowworm – to niezwykła jaskinia wapienna, zlokalizowana na Wyspie Północnej. Jej zwiedzanie rozpoczyna się od wędrówki, podczas której można z bliska obejrzeć różne formacje skalne, w tym charakterystyczne stalaktyty i stalagmity. Druga część to przeprawa łódką przez podziemną rzekę, która prowadzi do... groty pełnej święcących robaczków. Spoglądając w górę, można dostrzec nad głową mnóstwo maleńkich, migoczących na niebiesko światełek. To larwy muchówki, które w górnej części jaskini tkają cienka sieć, pełną lepkich nitek, w którą - niczym w pajęczynę - wpadają inne owady, lecące do światła. To natomiast pochodzi z ogonów świetlików, a przy tak dużej ich ilości, przywodzi na myśl rozgwieżdżone niebo.
 • Hobbiton - jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Nowej Zelandii, a przede wszystkim prawdziwy raj dla miłośników powieści Tolkiena. Tak naprawdę jest to "plan filmowy" stworzony przez Petera Jacksona - reżysera filmów na podstawie Władcy Pierścieni - jako odwzorowanie opisanej w powieściach fantasy wioski Hobbitów o nazwie Shire. Ta ogromna przestrzeń pełna zielonych pastwisk i wkomponowanych w nie, znanych z filmowej sagi domków, pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Rajskie obrazy, dzika przyroda i hobbitowe domy z charakterystycznymi, okrągłymi drzwiami i dachami porośniętymi trawą - wszystko to możemy znaleźć na dawnej farmie niedaleko miejscowości Matamata, na Wyspie Północnej.
 • Wellington - czyli trzecie pod względem wielkości i liczby ludności miasto, a jednocześnie stolica Nowej Zelandii. Rozległe nadbrzeża, pełne knajpek i galerii sztuki, nieustannie przyciągają turystów z całego świata. Główny plac miasta - Civic Square, imponuje koncertową halą Wellington Town Hall. Dla tych, którzy pragną zobaczyć zjawiskową panoramę miasta, świetnym miejscem będzie punkt widokowy z ogrodzie botanicznym, do którego można dojechać starą, wąskotorową kolejką.
 • Góra Cooka - najwyższy szczyt nowozelandzkich Alp, przez Maorysów zwany Aoraki, znajduje się w Parku Narodowym Góry Cooka, w centralnej części Wyspy Południowej w Południowych Alpach. Park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa turystyczna, która prowadzi bezpośrednio na szczy góry, jest łatwa do przejścia, nawet dla mało doświadczonych miłośników górskich wędrówek. Przepiękne widoki gwarantuje przejście przez dolinę oraz relaks przy jeziorze Hookera
 • Czarne plaże - przede wszystkim te na plażach w Muriwai, Piha i Te Henga Walkway. Nie można pominąć także Karekare, przy której oglądać można wodospad Karekare Falls. Wulkaniczny piasek w połączeniu z oceanicznymi falami tworzy niezapomniany widok. Na Muriwai to natomiast idealne miejsce dla miłośników surfowania oraz... miłośników natury! Można tam bowiem spotkać kolonie australijskich głuptaków. Jeśli mowa o plażach, warto odwiedzić jeszcze Mercer Bay, na którą trzeba zejść po specjalnie przygotowanej linie!
 • Gejzer Pohutu - ten największy na południowej półkuli aktywny gejzer można podziwiać w historycznej fortecy Te Puia, w dolinie Whakarewarewa. Gejzer wybucha raz-dwa razy na godzinę, wyrzucając wodę i parę na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. W mieście Rotorua - zwanym geotermalną stolicą Nowej Zelandii, znaleźć można także termalne SPA, jezioro błotne i atrakcje związane z maoryską kulturą tego regionu. Odwiedzić trzeba również jezioro Devil’s Bath, które powstało w sposób naturalny. Jest charakterystycznie zielone dzięki pływającym na jego powierzchni osadom siarki i minerałom. Niezapomniane wrażenia wizualne wywołuje także jego aktywność - jezioro bowiem często wrze, wybucha i paruje, co jest wyjątkowo efektowne.
 • Kiwi - Nowa Zelandia słynie z tego, że można w niej spotkać Kiwi. Ptak jest w pewnym sensie symbolem wysp. Można go oglądać na przykład w parku Te Puia, w tak zwanym Kiwi House, czy Kiwi North. Te sympatyczne nieloty można zaobserwować przede wszystkim po zmroku, ponieważ prowadzą one nocny tryb życia. Ciekawostką jest fakt, że ptak Kiwi składa jaja wielkości 1/4 masy ich ciała!
 • Wodne safari - to niezapomniane, interaktywne i bezpośrednie spotkanie z delfinami i wielorybami, połączone z ich obserwacją. Cała przygoda trwa aż 4,5h i odbywa się w większej grupie. W cenie biletu zawarty jest rejs, wykład na temat morskich zwierząt, a także możliwość podziwiania zabytków Aucland.
 • Gotowanie w ziemi - a konkretnie w wykopanej w niej dziurze, z której wybuchają wrzące źródła. Zanurza się w niej jedzenie, następnie gotują się w gorącej wodzie. Ten sposób przyrządzania potraw zwany jest hangi. Dania wkłada się do gejzerów w specjalnych, lnianych woreczkach, dokładnie tak jak wiele lat temu.

Pogoda w Nowej Zelandii - kiedy najlepiej jechać?

W nowej Zelandii najcieplej jest w styczniu, lutym i marcu. Jeśli chcemy zwiedzić ten zielony, wyspiarski kraj w chłodniejszym klimacie, lepiej wybrać czerwiec, lipiec i sierpień. Oceaniczny, podzwrotnikowy klimat pozwala jednak cieszyć się wiecznie żywą, zachwycającą przyrodą.

Co ciekawe, w Nowej Zelandii wyróżniamy 4 pory roku, podobnie jak u nas, jednak występują one w innych miesiącach. Wiosna zaczyna się we wrześniu i trwa do listopada. Lato trwa od grudnia do lutego, jesień od marca do maja, a zima od czerwca do sierpnia.

Okres letni to popularny czas na podróż do Nowej Zelandii ze względu na przyjemne temperatury, długie dni i możliwość uprawiania różnych aktywności na świeżym powietrzu. To dobry okres na trekking, wspinaczkę, pływanie, surfowanie czy zwiedzanie parków narodowych. Jednakże, warto pamiętać, że lato to również najbardziej ruchliwy okres turystyczny, zwłaszcza w popularnych miejscach.

Jesień w Nowej Zelandii jest znana z pięknych krajobrazów, kiedy liście drzew przybierają różne odcienie. Temperatury są zwykle łagodne, a tłumy turystów są mniejsze w porównaniu do okresu letniego. Jest to dobry czas na zwiedzanie winnic, korzystanie z tras pieszych i oglądanie zmieniającego się krajobrazu.

Zima w Nowej Zelandii przynosi niskie temperatury w górach i możliwość uprawiania sportów zimowych, takich jak narciarstwo i snowboarding. Południowa Wyspa, zwłaszcza region Central Otago, jest popularna wśród miłośników sportów zimowych. Na północy temperatura jest łagodniejsza, a w miastach można cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, kulturą i kuchnią.

Wiosna jest okresem, gdy Nowa Zelandia budzi się do życia po zimie. Roślinność kwitnie, a krajobraz jest pełen kolorów. Temperatury są umiarkowane, a tłumy turystów są mniejsze niż w okresie letnim. To dobry czas na zwiedzanie ogrodów, parków narodowych i korzystanie z tras pieszych.

Średnie temperatury w Nowej Zelandii

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 17°Cluty 17°Cmarzec 16°Ckwiecień 15°Cmaj 13°Cczerwiec 11°Clipiec 11°Csierpień 11°Cwrzesień 12°Cpaździernik 13°Clistopad 14°Cgrudzień 15°C
Temperatura powietrza w nocy 
styczeń 14°Cluty 15°Cmarzec 14°Ckwiecień 12°Cmaj 11°Cczerwiec 9°Clipiec 19°Csierpień 9°Cwrzesień 9°Cpaździernik 10°Clistopad 11°Cgrudzień 13°C

Źródło: wakacje.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Nowej Zelandii na rankomat.pl?

 • W Nowej Zelandii nie skorzystamy z ochrony, jaką zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
 • Polisa, która zapewnia szeroki zakres ubezpieczenia i odpowiednio wysokie sumy gwarantowane, zabezpieczy nas w razie zachorowania na COVID-19.
 • MSZ zdecydowanie zaleca wykupienie polisy przed wyjazdem do Nowej Zelandii, zarówno dla osób jak i dla pojazdów.
Polisę na wyjazd do Nowej Zelandii można mieć już od
22*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Nowej Zelandii? Dokumenty na wyjazd do Nowej Zelandii

Jeśli chodzi o dokumenty, polscy turyści mogą podróżować do Nowej Zelandii bez wizy, jeśli pobyt nie będzie dłuższy niż 3 miesiące.

Aby przekroczyć granicę, potrzebny będzie jednak paszport (ważny min. 3 miesiące dłużej niż koniec planowanego pobytu). Przy dłuższym pobycie, trzeba wyrobić wizę turystyczną, pracowniczą, lub studencką, która może zostać wydana w formie elektronicznej. Przyda się również dokument, który potwierdzi deklarowany charakter pobytu i wykupienie biletu na powrót. Udokumentowana powinna być również zapłata za pobyt.

Jeśli chodzi o terytoria stowarzyszone, polskie MSZ zaznacza, że:

nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP udających się na okres do 31 dni na Wyspy Cooka, Niue i Tokelau. Należy mieć ważny paszport i powrotny bilet lotniczy. Pobyt można przedłużyć do 6 miesięcy (opłaty z tego tytułu nie przekraczają 120 NZD).

W Nowej Zelandii obowiązują opłaty przy wjeździe. Od października 2019 roku, przed wyjazdem trzeba również zarejestrować się w NZeTA - New Zealand Electronic Travel Authority. Aby to zrobić, należy wypełnić wniosek na stronie NZ Immigration. Wiąże się to z opłatą 9 NZD  (przy płatności przez aplikację mobilną) lub 12 NZD przy płatnościach online.

Poza dokumentami, trzeba pamiętać również o kilku praktycznych rzeczach, które z pewnością przydadzą się podczas podróży:

 • Wtyczka-adapter - będzie niezbędny, ponieważ w Nowej Zelandii gniazdka elektryczne są inne niż u nas. Taka wtyczka nie jest droga, a może uratować życie naszego smartfona czy laptopa.
 • Międzynarodowe prawo jazdy - Nową Zelandię można swobodnie zwiedzać samochodem, także tym wypożyczonym. Aby było to możliwe, potrzebne będzie jednak prawo jazdy, które zachowuje swoją ważność za granicą. Koszt wydania takiego dokumentu to 35 złotych.
 • Kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne - przydadzą się przy cieplejszej pogodzie, ponieważ słońce w Nowej Zelandii świeci o wiele mocniej niż w Europie. Kremu trzeba używać nie tylko na plaży, ale również podczas spacerów czy zwiedzania.
 • Wygodne buty - choć Nową Zelandię można zwiedzać samochodem, w niektóre miejsca dotrzeć da się wyłącznie pieszo. Wygodne buty, np. te typowo trekkingowe, pozwolą cieszyć się długimi godzinami zwiedzania i górskich wędrówek.
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o szczepieniu
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Przejściówka do wtyczek
Przejściówka do gniazdka
Krem do opalania
Krem przeciwsłoneczny
Dowód osobisty
Prawo jazdy

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Życie
Apteczkę
Wygodne buty

Czy w Nowej Zelandii jest bezpiecznie?

Jak informuje MSZ, od roku 2019 w Nowe Zelandii stopień zagrożenia został obniżony z wysokiego na średni. W związku z tym, aktualnie nie ma znaczących przeciwwskazań jeśli chodzi o podróżowanie po kraju.

 • Uwaga W przypadku zauważenia niepokojących zachowań najlepiej się kontaktować się z miejscową policją (nr tel. 111).
 • Uwaga Warto również pamiętać, że Nowa Zelandia jest krajem położonym w aktywnej strefie sejsmicznej.

Karta EKUZ na urlop w Nowej Zelandii –  czy obowiązuje?

Na terenie Nowej Zelandii nie obowiązuje EKUZ, w związku z czym za ewentualne leczenie będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Chociaż opieka lekarska jest na wysokim poziomie, ceny nie sprzyjają kieszeni większości turystów.

Podstawowa porada medyczna u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje 50-100 NZD. Za wizytę u specjalisty - po uprzednim otrzymaniu skierowania - zapłacimy 80-200 NZD. Doba spędzona w szpitalu kosztuje natomiast od 350 NZD, nie wliczając w to kosztów związanych z leczeniem, zabiegami, czy operacjami.

Dlatego też, aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami wypadków i chorób, warto zainwestować w odpowiednią polisę turystyczną.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Aby wybrać najlepszą ofertę ubezpieczeniową, warto skorzystać ze specjalnej porównywarki, która w jednym miejscu zgromadzi oferty różnych ubezpieczycieli. Dzięki tego typu kalkulatorowi możliwe będzie porównanie zakresu i gwarantowanych sum polisy, a także wybór odpowiedniej opcji dla siebie.

Ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
12,77 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
18,93 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 322 266 zł
Ratownictwo
44 409 zł
Bagaż
4 441 zł
19,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 44 409 złOC: 444 089 złOC sportowe: 444 089 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
12,77 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
18,93 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł
Europa Ubezpieczenia
19,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
1 322 266 zł
Ratownictwo
44 409 zł
Bagaż
4 441 zł
Dodatkowo: NNW: 44 409 złOC: 444 089 złOC sportowe: 444 089 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Trzeba pamiętać, że gwarantowana suma ubezpieczenia kosztów leczenia podczas podróży do Nowej Zelandii nie powinna być niższa niż 500 000 zł. Do podstawowej polisy warto dokupić rozszerzenia, które uczynią ubezpieczenia w pełni kompletnym. Najważniejsze z nich to:

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • Rozszerzenie o sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka
 • Ubezpieczenie pracy za granicą
 • Klauzula alkoholowa

Oto przykładowe ceny jednodniowego ubezpieczenia dla jednej osoby dorosłej wyjeżdżającej do Nowej Zelandii:

UbezpieczycielTU Europa (9 zł/dzień)Generali (11 zł dzień)
Koszty leczenia100 000 euro500 000 zł
Ratownictwo 7 000 euro500 000 zł
NNW10 000 euro50 000 zł
OC100 000 euro200 000 zł
OC sportowe100 000 euro
 
Ubezpieczenie bagażu1 000 euro1000 zł
Ubezpieczenie COVID-19++
Sporty objęte polisą10
 

Źródło: rankomat.pl

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej:

 • OK

  Ubezpieczenie kosztów leczenia - w dobie pandemii bardzo istotne jest, aby polisa na zagraniczny wyjazd obejmowała ochroną koszty leczenia w razie zachorowania na COVID-19, a także kwarantannę i izolację. Ważne również, by gwarantowana suma polisy gwarantowała zwrot kosztów w razie dłuższej choroby lub hospitalizacji.

 • OK

  Koszty transportu medycznego i transportu do kraju – gdy w związku z wypadkiem albo chorobą trzeba będzie przetransportować poszkodowaną osobę karetką lub helikopterem, lokalna służba zdrowia sporo sobie za to policzy. Aby uniknąć kosztów sięgających nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, przed podrożą trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne.

 • OK

  NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) – zapewni pokrycie kosztów związanych z leczeniem w razie wypadku, w którym ucierpi ubezpieczona osoba. Jeśli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu i konieczna będzie dalsza pomoc medyczna lub rehabilitacja, NNW będzie niezbędne. Dodatkowo, polisa zapewni ochronę bliskim poszkodowanego na wypadek jego śmierci.

 • OK

  OC – konsekwencje wypadków, w wyniku których ucierpią osoby trzecie lub ich mienie, mogą być naprawdę bardzo kosztowne. Na szczęście z pomocą przychodzi ubezpieczenie OC. Jeśli konsekwencją naszego działania będzie szkoda innych osób,  pokryje koszty leczenia, rehabilitacji osób, oraz naprawy uszkodzonych rzeczy.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - najbardziej przyda się osobom, które w podróż zabierają ze sobą drogi sprzęt elektroniczny lub sportowy.

Co warto wiedzieć?

 1. Od lipca 2022 roku polscy turyści bez przeszkód mogą odwiedzać Nową Zelandię.
 2. Nowa Zelandia to kraj kontrastów i różnorodnej przyrody - znaleźć tam można zarówno plaże nad brzegiem oceanu, jak i uśpione wulkany na wzgórzach.
 3. W Nowej Zelandii nie obowiązuje EKUZ, dlatego przed wyjazdem trzeba wykupić turystyczne ubezpieczenie na wyjazd za granicę.
 4. Taką ochronę można mieć od około 6 zł za dzień.
Oceń stronę
4,81
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego