Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Chile

Chile to malowniczy kraj, w którym natura po prostu zapiera dech w piersiach. Duża różnorodność klimatu i krajobrazu sprawiają, że to idealny kierunek dla podróżników spragnionych przygód. Wyprawy na lodowce i górski trekking po Andach, ale też pustynia i gorące źródła – wszystko to czeka właśnie w Chile.

Informacje MSZ

Od 14 kwietnia 2022 r. władze chilijskie nie wymagają już od podróżnych negatywnego testu PCR ani uzyskania certyfikatu szczepień

Władze Chile przeprowadzają losowe testy COVID dla przylatujących pasażerów międzynarodowych. Pasażer, który uzyska wynik pozytywny, będzie musiał przejść 7 dniową kwarantannę pod adresem podanym w oświadczeniu o stanie zdrowia lub w miejscu określonym przez Ministerstwo .

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Chile

Chile to naprawdę wyjątkowe państwo. Jest najdłuższe i równocześnie najwęższe w całej Ameryce Południowe – mówi się, że kształtem przypomina wstążkę. Mierzy aż 4300 km, przy zaledwie 175 km szerokości. Dodatkowo występują nam niemal wszystkie strefy klimatyczne – od najsuchszej pustyni Atacama na północy, aż po lodowce i góry występujące na południu.

Podróż do Chile warto zaplanować pod kątem tego, w jaki sposób zamierzamy spędzać czas. Osoby, którym zależy na wysokiej temperaturze, powinny zorganizować wycieczkę w styczniu, lutym lub grudniu. Temperatury przekraczają wtedy 25 stopni Celsjusza. Najzimniejszymi miesiącami są natomiast lipiec i sierpień – ok. 13 stopni Celsjusza.

 • Walutą obowiązującą w Chile jest peso chilijskie. W niektórych miejscach turystycznych można jednak płacić dolarami amerykańskimi. We wszystkich dużych miastach występują bankomaty. Nie ma problemów z płatnościami bezgotówkowymi.
 • Językiem urzędowym jest hiszpański. Niestety tylko mniej niż 10% mieszkańców posługuje się j. angielskim.
 • Chile, choć przez swój nietypowy kształt może wydawać się niewielkim krajem, jest 2,4 razy większe od Polski. Ze względu na duże odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami, warto zaplanować wycieczkę trwającą przynajmniej 2-3 tygodnie.
 • Jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych atrakcji turystycznych Chile jest Wyspa Wielkanocna. Znamy ją przede wszystkim z charakterystycznych  kamiennych posągów Moai. Wyspa należy do Chile, choć od lądu dzieli ją aż 3600 km. Zachwyca surowym, nietkniętym ręką człowieka krajobrazem, pełnym wygasłych wulkanów.
 • Atacama. Pustynny region Chile wygląda odrobinę jak z innej planety – nie brak tam formacji skalnych i kanionów, a pośród tego nietypowego krajobrazu rozciąga się miasto San Pedro de Atacama. W okolicy znajdziemy mnóstwo atrakcji. Warto zobaczyć m.in. turkusowe jeziorka Laguna Altiplânicas lub Laguna Cejar znajdujące się w okolicy wulkanów. Każdy podróżnik powinien wybrać się też do Doliny Księżycowej i Doliny Śmierci, zaskakujących księżycowym krajobrazem. Warto zobaczyć również gejzery Del Tatio.
 • Santiago de Chile. Stolicę kraju zamieszkuje blisko 1/3 populacji całego kraju. To tętniące życiem miasto z imponującą architekturą. Warto zobaczyć m.in. Palacio de La Moneda, katedrę i gmach poczty, a także odwiedzić jedno z licznych muzeów i  przespacerować się klimatycznymi uliczkami Paris-Londres. Warto też wybrać się na wycieczkę na jedno ze wzgórz znajdujących się w samym centrum miasta: San Cristobal lub Santa Lucia. Widoki na panoramę miasta i majestatyczne Andy gwarantowane!
 • Park Narodowy Torres del Paine. Górski region położony w południowej części Chile to raj dla amatorów trekkingu. Lodowce, malownicze widoki, monumentalne szczyty i turkusowe jeziorka – to wszystko powody, dla których trekking w chilijskich Andach jest naprawdę dobrym pomysłem. W szczególności warto wybrać się na imponujący lodowiec Gray (oczywiście z przewodnikiem!). Widoki można też obserwować z rejsu po jeziorze Gray.
 • Park Narodowy Pan de Azucar. To propozycja dla amatorów morskich kąpieli. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze chilijskie plaże – należy jednak liczyć się ze stosunkowo niską temperaturą wody i intensywnymi falami. Mimo to plaże położone w pustynnym otoczeniu robią niesamowite wrażenie.
 • Dolina Valle del Elqui. Kolorowe miasteczka i niewielkie, malownicze wioski, a także wytwórnie pisco – wysokoprocentowego trunku z winogron – to najlepsza charakterystyka tego regionu. Dolina pełna jest spokojnych miejscowości, gdzie życie płynie powoli, a turyści mogą poczuć się przez chwilę jak część lokalnej społeczności.
 • Targi rzemiosła to najlepsze miejsce na zakup pamiątek. Odbywają się w niemal każdym większym mieście – Santiago, Vina del Mar, czy Angelmo. Lokalne wyroby wykonane są m.in. z wełny lamy, drewna kaktusowego, czy kamieni wulkanicznych. Amatorzy wina mogą również postawić na miejscowy trunek pisco lub wino pochodzące z jednej z lokalnych winnic.
 • Charakterystyczne elementy chilijskiej kuchni to oliwki i owoce morza. Popularne dania to m.in. zapiekanka z krabem, sopaipillas (smażony placek z mąki i dyni) oraz zupa paila marina – danie idealne dla miłośników owoców morza. Koniecznie trzeba spróbować również rogalików empanadas, nadziewanych zwykle mięsnym farszem z warzywami lub serem.
 • Z Polski do Chile nie ma połączeń bezpośrednich. Najszybszy lot odbywa się liniami Air France z przesiadką w Paryżu.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Chile na rankomat.pl?

 • Karta EKUZ w Chile nie zapewni nam żadnej ochrony.
 • Na podróż do Chile obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego o sumie gwarantowanej kosztów leczenia minimum 30 000 USD.
 • Polskie MSZ na wyjazd do Chile zaleca wykupienie polisy o jak najszerszym zakresie ubezpieczenia.
Polisę na wyjazd do Chile można mieć już od
14,64*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Chile? Dokumenty na wyjazd do Chile

 • Dokumenty

Na wyjazd do Chile musimy przygotować przede wszystkim ważny paszport. Przy pobycie do 90 dni nie ma wymogu posiadania wizy. Każdy turysta otrzymuje od władz Chile specjalną kartę (Tarjeta de turismo), która zawiera informacje m.in. o dacie wjazdu. Należy ją zachować i okazać przy wyjeździe.

Warto też wiedzieć, że w Chile obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania z małoletnimi. Jeśli dzieci podróżują wyłącznie z jednym opiekunem lub same, rodzic musi uzyskać dokument poświadczony notarialnie. Dokument musi potwierdzać zgodę każdego z rodziców na wyjazd, lub wyłącznie tego, który nie przebywa w podróży. Należy mieć ze sobą również zalegalizowany odpis skrócony aktu urodzenia dziecka.

Dodatkowe obowiązki dotyczą również osób, które do Chile przyjeżdżają w celu uprawiania turystyki górskiej lub w celu prowadzenia działalności naukowo-badawczej w rejonach przygranicznych. Muszą one uzyskać zgodę Departamentu Granicy  Państwowej  i Terenów Przygranicznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 • Powerbank

Zwiedzanie Chile to zwykle wiele godzin spędzonych w naturze, bez dostępu go prądu. Warto to przewidzieć, a aby w środku wycieczki nie stracić możliwości robienia zdjęć i kontaktu z najbliższymi, zabrać ze sobą powerbank.

 • Wygodne obuwie

Góry są jedną z największych atrakcji Chile. Warto przygotować się na podziwianie krajobrazów w trakcie dłuższych spacerów i zabrać ze sobą wygodne obuwie.

 • Dolary amerykańskie

Do Chile najlepiej zabrać dolary amerykańskie i wymiany na peso chilijskie dokonać na miejscu. Przy wymianie waluty w wysokości powyżej 1000 USD podróżnik musi przedstawić dokument tożsamości.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o szczepieniu
Gotówka
Gotówka

Dodatkowo warto wziąć:

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Gotówka
Gotówkę

Czy w Chile jest bezpiecznie?

Chile uchodzi za stosunkowo bezpieczny kraj. Poziom przestępczości pospolitej, na tle krajów sąsiadujących, jest niski. Turyści muszą jednak zachowywać ostrożność w dużych ośrodkach miejskich.

MSZ apeluje do turystów o rejestrowanie podróży do Chile w systemie Odyseusz.

 • Uwaga Chile jest obszarem narażonym na klęski żywiołowe – trzęsienia ziemi, powodzie, pożary, tsunami, czy erupcje wulkanów. Informacje o zagrożeniach można odnaleźć na stronie chilijskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa.
 • Uwaga Warto uważać też na przestępstwa dokonywane w trakcie awarii samochodowych. W Chile popularne wśród złodziei jest intencjonalne powodowanie awarii w aucie turysty, następnie dokonywanie fałszywej próby udzielenia pomocy, a w efekcie – kradzieży. Każdą kradzież trzeba zgłosić na najbliższym posterunku policji lub powiadomić policyjny patrol.
 • Uwaga Poziom kradzieży wzrasta w miesiącach grudzień-luty. MSZ zaleca ostrożność w miastach: Santiago, Valparaiso, Antofagasta i Viña del Mar czy Valparaiso.
 • Uwaga Miejscem, w którym trzeba być szczególnie czujnym, jest metro w Santiago, a także dworce autobusowe i ogródki kawiarniane.

Karta EKUZ na urlop w Chile –  czy obowiązuje?

W Chile karta EKUZ jest kompletnie nieprzydatna. Nie zapewni nam żadnej ochrony.

Aktualnie władze chilijskie wymagają, aby każdy podróżnik wykupił ubezpieczenie o sumie gwarantowanej kosztów leczenia na poziomie co najmniej 30 000 dolarów amerykańskich. To jedyny sposób, dzięki któremu turysta nie będzie musiał ze swoich środków płacić za ewentualne koszty leczenia, czy ratownictwa.

Warto wiedzieć, że koszty uzyskania pomocy medycznej w Chile są wysokie. Najłatwiej uzyskać pomoc w ośrodkach prywatnych, w których poziom opieki jest stosunkowo wysoki. Cena podstawowej wizyty u lekarza to ok. 300-400 zł. Wizyty u specjalistów są droższe i wynoszą ok. 600 zł. Pobyt w szpitalu to ok. 1600 zł. Płatności dokonuje się z góry, za wyjątkiem sytuacji związanych z ratowaniem życia.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybór polisy ubezpieczeniowej na wypoczynek w pięknym Chile warto poprzedzić analizą swoich potrzeb i charakteru wyjazdu. Osoby, które zamierzają wspinać się w Andach, będą potrzebowały innego zakresu ochrony, niż podróżnicy zamierzający wyłącznie spacerować po chilijskich kurortach.

Najważniejszym elementem ubezpieczenia podróżnego są koszty leczenia – w przypadku o Chile o obowiązkowej sumie gwarantowanej na poziomie minimum 300 000 dolarów (około 1 200 000 zł). Ważne są też koszty ratownictwa i NNW. To jednak nie wszystko.

Polisę można dopasować do swoich potrzeb, dobierając rozszerzenia, jak np.:

 • ubezpieczenie bagażu,
 • klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka,
 • ubezpieczenie od zdarzeń pod wpływem alkoholu (tzw. klauzula alkoholowa),
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • OC sportowe,
 • ubezpieczenie od wykonywania pracy (jeśli mamy takie plany w Chile),
 • klauzulę chorób przewlekłych (niezbędna dla podróżników cierpiących na choroby przewlekłe).

Ogromną pomoc w wyborze ubezpieczenia zapewniają kalkulatory ubezpieczeń turystycznych. Dzięki nim można w kilka minut dopasować polisę do swoich indywidualnych potrzeb. Odpowiednie ubezpieczenie na podróż do Chile można zakupić w cenie 14 zł za jeden dzień ochrony.

UWAGA! Polisa na wyjazd do Chile musi zapewniać pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19.

Poniżej porównanie ubezpieczenia do Chile z wymaganą na podróż do tego kraju sumą gwarantowaną kosztów leczenia:

Ubezpieczenie turystyczne do Chile
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
14,46 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 391 985 zł
Ratownictwo
46 400 zł
Bagaż
4 640 zł
16,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 46 400 złOC: 463 995 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 463 995 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne do Chile
AXA
14,46 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Europa Ubezpieczenia
16,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
1 391 985 zł
Ratownictwo
46 400 zł
Bagaż
4 640 zł
Dodatkowo: NNW: 46 400 złOC: 463 995 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 463 995 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy

Niezbędne elementy ubezpieczenia, która powinna zawierać każda polisa turystyczna na wycieczkę do Chile, to:

 • OK

  Koszty leczenia o sumie gwarantowanej nie niższej niż 30 000 dolarów. Zgodnie z wymogami chilijskich władz turysta powinien wybrać ofertę gwarantującą pokrycie kosztów leczenia także w przypadku zachorowania na COVID-19. Dzięki kosztom leczenia wydatki poniesione na wizyty u lekarzy i lekarzy specjalistów, hospitalizację, leki, opatrunki, badania itp. – pokrywa ubezpieczyciel.

 • OK

  Koszty ratownictwa. Pokrywają wydatki związane z ewentualną akcją ratowniczą lub poszukiwawczą turysty. To ważny element ubezpieczenia, szczególnie dla osób, które w Chile wybierają się w góry.

 • OK

  NWW. Zapewnia wypłatę odszkodowania turyście, który w trakcie wycieczki doznał uszczerbku na zdrowiu – w wysokości odpowiedniego procentu sumy gwarantowanej.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Element ubezpieczenia, który przydaje się, gdy turysta nieumyślnie wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub szkodę na jej mieniu. Posiadając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, podróżnik nie będzie musiał wypłacać odszkodowania ze swoich prywatnych środków – straty do wysokości sumy gwarantowanej pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

 • OK

  Assitance. Zapewnia wsparcie możliwość uzyskania ważnych informacji organizacyjnych i logistycznych w miejscu przebywania turysty – działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Bardziej rozbudowane wersje Asisstance pozwalają skorzystać z pomocy prawnika, tłumacza, czy nawet zorganizować opiekę nad małoletnimi dziećmi.

 • OK

  Ochrona bagażu. Pomocna w razie kradzieży czy zniszczenia przedmiotów zabieranych w podróż. Ubezpieczyciel w razie zdarzenia zrekompensuje poniesione straty odszkodowaniem.

Co warto wiedzieć?

 1. Jeśli zależy nam na wysokich temperaturach, Chile najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub w grudniu.
 2. Chile to idealny kraj dla miłośników trekkingu i obcowania z naturą.
 3. Opieka medyczna w Chile jest na satysfakcjonującym poziomie, jednocześnie jednak jest bardzo droga.
 4. Przed wyjazdem do Chile każdy podróżnik musi wykupić ubezpieczenie podróżne – suma gwarantowana kosztów leczenia nie może być niższa niż 30 000 dolarów.
 5. Polisa musi też zapewniać pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19.
Oceń stronę
5,00
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego