Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Węgier

Położone niemal w sercu Europy Węgry to popularny kierunek podróży wśród polskich turystów. Nie bez przyczyny. Węgry warto odwiedzić między innymi ze względu na wspaniałe warunki naturalne, zachwycającą architekturę i polsko-węgierską przyjaźń.

Informacje MSZ
Podróżujący na Węgry nie muszą okazywać żadnych zaświadczeń ani testów.

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)

Węgry

Planując wyjazd na Węgrzech, warto wiedzieć między innymi, że:

 • Obowiązującą walutą jest euro, a językiem urzędowym – węgierski. W mniejszych, mniej popularnych miejscowościach, można napotkać problemy z porozumieniem się w języku angielskim.
 • Stolicą jest Budapeszt, liczący ponad półtora miliona mieszkańców.
 • Obowiązującą na Węgrzech walutą jest forint. Ceny większości usług i produktów są średnio o 20% wyższe niż w Polsce. Warto także wziąć pod uwagę, że na Węgrzech istnieje powszechny zwyczaj doliczania napiwków do większości usług – nie tylko w restauracjach, ale także np. w taksówkach.
 • Polacy są na Węgrzech naprawdę lubiani. 12 marca 2007 r. parlament węgierski ustanowił dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Co zwiedzić na Węgrzech?

Podróż na Węgry warto rozpocząć od wizyty w stolicy. Budapeszt przez wielu turystów uważany jest za najpiękniejszą stolicę w Europie. Warto zobaczyć m.in. Budynek Parlamentu, Górę Gellerta, imponujące oceanarium i Wyspę Małgorzaty. Budapeszt kusi także licznymi restauracjami, kawiarniami i dyskotekami.

Turyści poszukujący chwili wytchnienia powinni udać się nad Balaton, nie bez przyczyny nazywany „węgierskim morzem”. Jezioro przyciąga fanów plażowania, żeglarstwa i wędkarstwa. Szczególnie ciekawe miejsca nad Balatonem to Półwysep Tihany, Balatonfüred i Tapolca, gdzie znajduje się słynne podziemne jezioro.

Balaton to jednak nie wszystko. Miłośni obcowania z naturą i historii, powinni wybrać się także do Wyszehradu i Lasu Bakońskiego. To miejsca niezwykle malownicze, przyciągające średniowiecznymi budowlami, niesamowitymi widokami na liczne skały i doliny oraz bujną roślinnością. Ciężko uwierzyć, że niewielki obecnie Wyszegrad był kiedyś stolicą Królestwa Węgier!

Węgry to także liczne kąpieliska i termy. Najpopularniejsze wśród turystów z Polski jest uzdrowisko Hajduszoboszlo.


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Węgry na rankomat.pl?

 • EKUZ na Węgrzech nie gwarantuje pełnej ochrony.
 • Z własnej kiszeni opłaca się powrót do kraju czy zakup leków.
 • Mogą obowiązywać dopłaty do innych usług medycznych.
Polisę na wyjazd na Węgry można mieć już od
20*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Węgrzech? Dokumenty na wyjazd do Węgier

Dokumentem podróży uprawniającym do przekroczenia granicy węgierskiej i pobytu na terytorium Węgier, jest ważny paszport lub dowód osobisty. Ograniczenia w tym zakresie będą wprowadzone wyłącznie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. Należy także pamiętać, że dowód tymczasowy lub paszport, muszą mieć także dzieci.

Dodatkowe obowiązki spoczywają na osobach, które chcą zostać na Węgrzech na czas dłuższy niż 3 miesiące. Należy wówczas uzyskać zezwolenie na pobyt.

Dowód osobisty
Paszport/Dowód osobisty
Karta EKUZ
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Zaświadczenie o szczepieniu
Negatywny wynik testu na Covid-19

Czy na Węgrzech jest bezpiecznie?

Węgry powszechnie uchodzą za kraj bezpieczny dla turystów. Nie występuje szczególne zagrożenie przestępczością. Możliwe jest także zawyżanie rachunków w restauracjach czy hotelach.

Przed wyjazdem na Węgry nie trzeba przechodzić obowiązkowych szczepień dodatkowych.

 • Uwaga Warto uważać na kieszonkowców, w szczególności w bardziej popularnych miejscach.
 • Uwaga Kradzież dokumentów należy osobiście zgłosić na komisariacie policji.
 • Uwaga Podróż na Węgry warto zarejestrować w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop na Węgrzech –  czy wystarczy?

Karta EKUZ obowiązuje na Węgrzech. Osoby ubezpieczone w polskim NFZ, które wyrobiły kartę EKUZ, są upoważnione do uzyskania na Węgrzech bezpłatnej pomocy medycznej. Odbywa się to na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli Węgier.

Trzeba jednak pamiętać, że karta EKUZ zapewnia pomoc jedynie w bardzo podstawowym zakresie i nagłych przypadkach. Turysta, który nie wykupił dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić m.in. za:

 • wizytę u stomatologa – EKUZ zapewnia jedynie bezpłatny zabieg usunięcia zęba;
 • większość lekarstw;
 • leczenie w placówkach prywatnych;
 • transport powrotny do kraju;
 • koszty ratownictwa.

Warto również mieć świadomość, że z karty EKUZ można skorzystać tylko w wybranych przychodniach, które podpisały umowę z węgierskim Narodowym Funduszem Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tego typu ograniczenia nie istnieją w przypadku wykupienia polisy turystycznej.

Dla osób, które nie są ubezpieczone w polskim NFZ, zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego jest jedynym sposobem na uzyskanie ochrony. Takie osoby nie mogą wyrobić karty EKUZ, a tym samym korzystać z oferowanych przez nią możliwości.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Przed wyborem polisy, warto zadać sobie kilka pytań. Jaki jest główny cel wycieczki? Czy zamierzamy leniuchować, czy może chcemy spróbować sportów ekstremalnych? Czy zabieramy ze sobą cenne przedmioty?

Osoby, które chcą spędzić na Węgrzech czas bardziej aktywnie, powinny upewnić się, czy ubezpieczyciel nie wymaga rozszerzenia ochrony o klauzule sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Taka informacja jest umieszczona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub szczegółach produktu. Dobra polisa dla aktywnych powinna zawierać także OC sportowe, a opcjonalnie również ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Turyści, którzy zamierzają zabrać ze sobą cenne przedmioty (np. komputer, sprzęt fotograficzny), powinni także zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenie bagażu. Zapewni ono wypłatę odszkodowania do wysokości sumy gwarantowanej w razie kradzieży lub zniszczenia zabranych ze sobą przedmiotów. Suma gwarantowana może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od wybranej oferty.

Przy zakupie polisy należy także bezwzględnie pamiętać, że osoby, cierpiące na  choroby przewlekłe, muszą rozszerzyć ochronę za dodatkową składką. Tylko wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, jeśli do pogorszenia stanu zdrowia dojdzie na skutek choroby przewlekłej.

Ile kosztuje polisa turystyczna na Węgry?

Ceny polis turystycznych nie są wysokie. Już za kilka złotych za jeden dzień ochrony można znacznie zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Poniżej kilka ciekawych propozycji na 7-dniowy wyjazd na Węgry dla osoby dorosłej.

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

Vienna Insurance Group

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, OC

181 140 zł

3,14 zł

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, 10 sportów objętych polisą

135 855 zł

3,42 zł

Signal Iduna

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, 83 sporty objęte polisą

181 140 zł

3,71 zł

Aviva

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, OC

100 000 zł

4,85 zł

Generali

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, OC

500 000 zł

6,57 zł

Przed zakupem polisy, warto porównać oferty. Zdarza się, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują podobne zakresy ubezpieczenia w bardzo różnych cenach. Najszybciej można to zrobić przy pomocy naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, który uwzględnia oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Polisa w ciągu kilkunastu minut przychodzi na wskazany adres e-mail. Szybko i bez zbędnych formalności.

Polisa turystyczna na Węgry powinna zawierać przede wszystkim:

 • OK

  Koszty leczenia - zapewniają pokrycie przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów leczenia turysty. Ich suma gwarantowana nie powinna być niższa niż 30 000 euro.

 • OK

  Koszty ratownictwa - dzięki polisie, zawierającej koszty ratownictwa, turysta nie musi z własnej kieszeni pokrywać wydatków na ewentualną akcję ratowniczą. To szczególnie przydatny element ubezpieczenia dla osób, które zamierzają spędzać czas aktywnie.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW - zapewnia ubezpieczonemu wypłatę odszkodowania pokrywającego koszty leczenia i rehabilitacji oraz rekompensatę za ból i cierpienie, którego doznał na skutek nieszczęśliwego wypadku.

 • OK

  OC w życiu prywatnym - gwarantuje, że w razie nieumyślnego wyrządzenia szkody osobie trzeciej, ubezpieczony nie będzie musiał rekompensować jej z własnego budżetu.

 • OK

  Assistance - zapewnia natychmiastową pomoc w kryzysowych sytuacjach. Ubezpieczony może skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela i uzyskać np. wsparcie prawnika, czy tłumacza. Assistance może także zapewniać organizację wcześniejszego powrotu turysty do Polski, czy zakwaterowanie na czas powrotu do zdrowia.

Co warto wiedzieć?

 1. Węgry oferują szereg atrakcji, bez względu na upodobania turystyczne.
 2. Polacy w tym kraju są szczególnie darzeni sympatią.
 3. Na wyjazd do Węgier należy zabrać dowód osobisty lub paszport oraz EKUZ.
 4. Karta jednak nie wystarczy, trzeba zakupić także ubezpieczenie turystyczne. 
Oceń stronę
4,86
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego