Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Indii

Indie to kolorowy, pełen kontrastów kraj, prawdziwa feeria barw, dźwięków, zapachów. Dla turystów z Europy intensywność doznań w Indiach może być za duża przy pierwszym wrażeniu – organizm musi się kilka dni przystosować, aby móc docenić tę różnorodność w pełni. W końcu to drugi najludniejszy kraj na świecie, więc zawsze jest tu tłoczno, gwarno i głośno. Indie to miejsce, które odbiera się wszystkimi zmysłami – uwielbiane lub krytykowane, ale zawsze pozostawiające silne doznania.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Brak obowiązku wykonywania testu RT-PCR przed podróżą.

2% pasażerów ze wszystkich lotów międzynarodowych może zostać poddana losowym testom na obecność COVID-19 po przylocie, niezależnie od portu wylotu. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza niekonieczne podróże do indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir (poza regionem Ladakh). Istnieje tam zagrożenie atakami terrorystycznymi i zamieszkami. 

MSZ zaleca też, by zachować szczególną ostrożność na pozostałym terytorium Indii w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)


Indie

Indie to kraj, który się albo nienawidzi, albo kocha. Panujące tu warunki, gwar, hałas, bieda, czasem natręctwo tubylców sprawia, że nie każdy będzie się tu dobrze czuć. Z drugiej strony Hindusi są niezwykle otwarci na turystów, pomocni i serdeczni, a pogodne uśmiechy towarzyszą nawet tym, których życie doświadczyło najmocniej.

Podróżników, którzy przyjadą tu z otwartym umysłem, przygotowani na różnorodne doznania, chętni poznawać każdą stronę Indii, czeka wiele zachwytów i niezapomniane wrażenia. Bo ostatnie co można powiedzieć o Indiach jest to, że pozostawiły kogoś obojętnym.

 • Kluczowe przy zwiedzaniu Indii jest dokładne przygotowanie się do wyjazdu jeszcze w Polce. Choćby transport z lotniska w Delhi to hotelu – nawet ten mały fragment podróży musi być dobrze przemyślany.
 • Problemem może być natręctwo kierowców taksówek, którzy będą się prześcigać, aby wsadzić turystę do swojego pojazdu, oszustwo w płatności za przejazd, aż w końcu udawanie, że wybranego hotelu nie ma, nie istnieje, więc kierowca zawiezie do innego, który poleca. Rozwiązaniem będzie pewność siebie, niezgadzanie się na podejrzane propozycje, ale też wykupienie biletu na pre-paid taxi (będzie droższy, ale bezpieczniejszy).
 • Tadż Mahal – to symbol i znak rozpoznawczy Indii. Niezwykle interesująca, choć smutna, jest również historia budowli. Tadż Mahal powstał z inicjatywy cesarza Szahdżahana, który chciał uczcić pamięć swojej zmarłej podczas porodu żony, Mumtaz Mahal. Ukochana żona władcy umarła w wieku 38-lat, osieracając liczne potomstwo. Powstanie upamiętniającej budowli było jej ostatnim życzeniem.  Budowa trwała 20 lat i została ukończona w 1654 roku.
 • Dheli – niezwykle energetyczne, tętniące życiem, tłumnie odwiedzane przez turystów miasto. Warto przespacerować się po bazarach w Starym Dehli, odwiedzić Świątynię Lotosu, Czerwony Fort i Plac Księżycowy. W Dheli nie brakuje imponujących świątyń: największa i najbardziej imponująca Swaminarayan Akshardham, przypominająca półotwarty kwiat lotosu Lotus Temple czy Jama Masjid, czyli Wielki Meczet. W Dheli znajduje się wiele miejsc kultu Ghandiego, m.in. Raj Ghat (miejsce, gdzie został skremowany Ghandi), Gandhi Museum.
 • Udajpur – znajduje się w Radżasthanie, najchętniej odwiedzanym regionie Indii. Jest określane jednym z najpiękniejszych miast w Indiach, a także Wenecją Wschodu, białym miastem czy też najbardziej romantycznym miastem Indii. W jego obrębie znajduje się 5 jezior i tutaj koncentruje się życie jego mieszkańców, ale też turystów. Warto zobaczyć dwie świątynie w Udajpurze: świątynia Kesariyaji oraz świątynia Jagdish.
 • Darjeeling – to popularne turystyczne miasto położone w Himalajach na wysokości 2140 m n.p.m. Najbardziej słynie z uprawy herbaty Darjeeling, która jest znana na cały świat i ceniona z uwagi na niepowtarzalny aromat i smak. Z miastem jest związana postać Matki Teresy z Kalkuty, która będąc tutaj usłyszała powołanie do opuszczenia klasztoru i założenia zgromadzenia pomagającego najuboższym.
 • Mumbaj (Bombaj) – to największe miasto Indii liczące ok. 13 mln mieszkańców, gdzie pierwszym, co rzuca się w oczy są kontrasty: z jednej strony wspaniała kolonialna architektura, a z drugiej slumsy i bieda. Mumbaj stanowi centrum przemysłu filmowego – Bollywood, gdzie w przeważającej większości produkuje się musicale. Hindusi nie lubią nazwy „Bollywood”, a zamiast tego wolą określenie „hindi cinema”.
 • Co zobaczyć w Mumbaju? Reprezentatywną atrakcją tego miasta są tzw. Wrota Indii, które miały powstać na powitanie króla Jerzego V przybyłego tu z wizytą w 1911 r. Budowlę udało się jednak dokończyć dopiero kilkanaście lat później. Jednym z piękniejszych miejsc architektonicznie jest Muzeum Księcia Walii – wspaniałe wnętrza, które łączą w sobie styl orientalny i neogotycki, a do tego bogate zbiory muzealne. Równie imponujący jest budynek Poczty Głównej i Uniwersytetu Bombajskiego.
 • Goa – na koniec coś dla tych turystów, którzy po gwarnych i kolorowych Indiach chcąc zaznać nieco odpoczynku na przepięknych plażach. Najlepszym do tego miejscem będzie mały stan nad Morzem Arabskim – Goa. Miejsce w dużej mierze porośnięte przez lasy, z dziewiczymi, pięknymi plażami, plantacjami przypraw zupełnie nie przypomina pozostałych terenów Indii, stanowiąc niejako przyrodniczą i kulturową enklawę.  Wyraźnie widoczne są tu wpływy portugalskie – zarówno w portugalsko brzmiących nazwiskach mieszkańców, jak i nazwach ulic oraz architekturze.
 • Najlepszym sposobem na zwiedzanie Goa jest wynajęcie skutera, na którym tutaj jeżdżą całe rodziny nie przejmując się posiadaniem kasków czy innymi zasadami bezpieczeństwa. Pełne zabytków, kościołów Stare Goa jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  

Pogoda w Indiach - kiedy najlepiej jechać?

Indie to duży i zróżnicowany klimatycznie kraj. Część kraju leży w strefie zwrotnikowej, mamy tam do czynienia z dwoma porami roku - gorącą oraz suchą. W Himalajach zaś temperatury są znacznie niższe, zwłaszcza zimą. Najlepszą porą do zwiedzenia Indii jest czas od drugiej połowy listopada do marca. 

Średnie temperatury w Indiach

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 27°Cluty 28°Cmarzec 30°Ckwiecień 30°Cmaj 30°Cczerwiec 29°Clipiec 27°Csierpień 27°Cwrzesień 28°Cpaździernik 30°Clistopad 30°Cgrudzień 28°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 20°Cluty 21°Cmarzec 23°Ckwiecień 25°Cmaj 27°Cczerwiec 26°Clipiec 25°Csierpień 25°Cwrzesień 25°Cpaździernik 25°Clistopad 23°Cgrudzień 21°C
Temperatura wody
styczeń 25°Cluty 25°Cmarzec 26°Ckwiecień 28°Cmaj 29°Cczerwiec 29°Clipiec 28°Csierpień 27°Cwrzesień 28°Cpaździernik 28°Clistopad 27°Cgrudzień 26°C

Źródło: www.wakacje.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Indii na rankomat.pl?

 • W Indiach za wszystkie koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
 • Wizyta lekarska kosztuje nawet od 40 do 70 zł, a doba hospitalizacji od 100 do 400 zł.
 • Polisa turystyczna jest obowiązkowa przy wjeździe do Indii.
Polisę na wyjazd do Indii można mieć już od
5*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Indiach? Dokumenty na wyjazd do Indii

 • Dokumenty 

Polacy udający się do Indii muszą posiadać wizę. Istnieje możliwość zdalnego wyrobienia wizyt turystycznej, bez konieczności wizyty w konsulacie.

Osoby posiadające e-wizę mogą przekroczyć granicę w 28 punktach lotniczych, a ich szczegółowa lista i opis procedury zdobycia e-wizy znajduje się TUTAJ. Brak wizy podczas pobytu w Indiach jest traktowane jako poważne wykroczenie, a turysta zostaje umieszczony w areszcie na czas wyjaśnień.

Przed wyjazdem warto zrobić kilka kserówek dokumentów i trzymać je w bagażu, a skany paszportu mieć także na poczcie elektronicznej lub w tzw. chmurze.

 • Karta SIM 

Zakup karty pre-paid możliwy jest choćby na lotnisku i jest jedynym sposobem, aby uniknąć wysokich kosztów, a jednocześnie korzystać z dobrodziejstw internetu i rozmów telefonicznych. Do zakupu karty Sim konieczne jest posiadanie paszportu, więc jeśli ktoś chce sprzedać kartę bez konieczności okazania dokumentu tożsamości to najprawdopodobniej jest to zużyta, niedziałająca karta.

 • GPS 

Podczas jazdy taksówkami warto mieć włączony GPS w telefonie, stąd konieczność posiadania karty pre-paid. Nagminnie są tu oszustwa turystów przez taksówkarzy: potrafią wysadzić turystę daleko od hotelu, jechać dłuższą trasą tłumacząc to zamkniętymi drogami lub przekonywać, że hotel nie istnieje i proponować zawiezienie do innego (czyli takiego, którego właściciel przekazuje taksówkarzowi prowizję za klienta).

W ramach przygotowań do wyjazdu warto się także zaszczepić. Co prawda nie ma tu wymogu koniecznych szczepień, ale wskazane jest zaszczepienie się przeciwko żółtaczce typu A i B, tężcowi, odrze, durowi brzusznemu, tężcowi, błonicy, a w okolicach Mumbaju uzasadnione jest przyjmowanie leków przeciwmalarycznych. Przed wyjazdem można się skontaktować w tej sprawie z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Paszport
Paszport
Wiza
Wizę
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o przebytych szczepieniach

Czy w Indiach jest bezpiecznie?

Pytanie, czy w Indiach jest bezpiecznie, zadaje sobie niemal każdy turysta planujący tu wyjazd, a zdania są podzielone. Ci, którzy już byli w Indiach, zapewniają że jest tu względnie bezpiecznie.

Pieniądze i dokumenty najlepiej trzymać w saszetce-nerce z przodu pod ubraniem (szczególnie w tłumie czy komunikacji publicznej). Można napotkać nieuczciwych sprzedawców, kierowców riksz czy taksówek – dobrze jest poznać panujące tu zwyczaje i przykładowe koszty jeszcze przed wyjazdem. Zdarzają się także przestępstwa na tle seksualnym, więc turystki powinny zachować szczególną ostrożność.

Omawiając temat bezpieczeństwa w Indii, nie sposób nie wspomnieć o zasadach, jakie panują tu na drogach. A w zasadzie braku jakichkolwiek zasad. Kierowcy, w dużej mierze poruszający się na skuterach, jeżdżą agresywnie, nieuważnie i nie ustępują pierwszeństwa pieszym. Przejście przez ulicę stanowi tu nie lada wyzwanie.

Reasumując kwestię bezpieczeństwa w Indiach, nie można deprecjonować tego kraju zupełnie i podążać wyłącznie za utrwalonymi w Europie stereotypami dotyczącymi życia w Indiach. Do podróży trzeba się jednak solidnie przygotować. Zapoznać się ze zwyczajami i obowiązującymi tu standardami, zaszczepić się, zaplanować trasę i sprawdzić hotele.

Dobrym i bezpiecznym pomysłem na zwiedzanie Indii jest wynajęcie kierowcy-przewodnika. Nie tylko pozwoli to odkryć Indie, jakich próżno niekiedy szukać w przewodniku, ale też zapewni duże bezpieczeństwo. Nie jest to rozwiązanie najtańsze, ale za to możliwie rozsądne i bezpieczne.

Najgorszy pomysł na podróż do Indii to samotna młoda kobieta przemierzająca ten kraj z plecakiem. Wiele się mówi o tym, jak niewielką pozycję mają kobiety w Indiach. Do dziś na porządku dziennym jest proceder pozbywania się noworodków płci żeńskiej. Utrzymanie córki w Indiach odbierane jest jako kłopotliwe i drogie w utrzymaniu, przynoszące rodzinie w przyszłości wyłącznie problemy. Także dorosłe Hinduski nie są tu szanowane – zaczepki i przemoc seksualna jest niestety powszechna.

 • Uwaga Ryzyko ataków terrorystycznych w Indiach jest duże. MSZ zupełnie odradza podróż do stanu Dżammu i Kaszmir, gdzie dochodzić może do zamachów terrorystycznych i starć ze służbami porządkowymi.
 • Uwaga W Indiach częste są przypadki przestępczości pospolitej: kradzieży, włamań do samochodów, drobnych oszustw. Stąd nie należy zostawiać rzeczy osobistych bez opieki oraz mieć się na baczności podczas odwiedzania atrakcji turystycznych.
 • Uwaga Wiosną i jesienią zdarzają się w Indiach cyklony tropikalne. Występują tu także trzęsienia ziemi – ostatnie większe miało miejsce w listopadzie 2019 roku i wynosiło 5,1 stopnia w skali Richtera.
 • Uwaga Turyści w Indiach zazwyczaj potrzebują aklimatyzacji do tutejszej flory bakteryjnej, co oznacza problemy żołądkowe. Rekomendowane jest spożywanie wody wyłącznie butelkowanej i mycie w niej owoców, niekupowanie napojów ze straganów, jedzenie mięsa tylko w sprawdzonych restauracjach. Należy bardzo dbać o higienę podczas wyjazdu do Indii.

Karta EKUZ na urlop w Indiach –  czy obowiązuje?

Drugim najczęściej powtarzającym się pytaniem wśród turystów planujących tu przyjazd jest to, jaki jest dostęp do opieki medycznej w Indiach.

Indie to kraj azjatycki, a więc zabieranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma sensu, chyba że po drodze w planach jest pobyt także w krajach europejskich.

Jeśli chodzi o sam poziom opieki medycznej w Indiach to jest on bardzo niejednorodny. W dużych miastach nie ma problemu ze znalezieniem prywatnej placówki zdrowotnej, w której będą pracować wyspecjalizowani lekarze, a w dodatku mówiący po angielsku. Koszt wizyty lekarskiej wynosi ok. 40-70 zł, a doba hospitalizacji - 100-400 zł.

Inaczej sytuacja wygląda w małych miasteczkach. Ceny usług medycznych są niższe, ale tez może być problem z dostaniem się do specjalisty, których nierzadko jest za mało na przypadający teren i mieszkańców.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Do Indii konieczne jest zabranie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego i to takiego, które będzie mieć duże sumy gwarantowane i bogate rozszerzenia. Im dalej jest położony cel podróży względem rodzinnego kraju i im droższe są w nim koszty opieki medycznej, tym wyższe powinny być koszty leczenia. Na terenie Indii ta kwota nie powinna być niższa niż 50 000 euro.

Ubezpieczenie turystyczne do Kalkuty
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
183 711 zł
Ratownictwo
22 964 zł
Bagaż
2 296 zł
6,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 22 964 złOC: 229 638 złubezpieczenie COVID-1910 sportów objętych ochronąOC sportowe: 229 638 zł sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
10,72 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złubezpieczenie COVID-1960 sportów objętych ochronąOC sportowe: 150 000zł zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
12,77 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 zł sprzęt sportowy zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
0,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 100 000 zł49 sportów objętych ochroną
Ubezpieczenie turystyczne do Kalkuty
Europa Ubezpieczenia
6,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
183 711 zł
Ratownictwo
22 964 zł
Bagaż
2 296 zł
Dodatkowo: NNW: 22 964 złOC: 229 638 złubezpieczenie COVID-1910 sportów objętych ochronąOC sportowe: 229 638 zł sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
10,72 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złubezpieczenie COVID-1960 sportów objętych ochronąOC sportowe: 150 000zł zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
12,77 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 zł sprzęt sportowy zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
0,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 100 000 zł49 sportów objętych ochroną

Poza standardowym zakresem ubezpieczenie można rozszerzyć o:

 • choroby przewlekłe,
 • zdarzenia pod wpływem alkoholu,
 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych,
 • wykonywanie pracy fizycznej.

Polisa można zapewniać także Assistance, czyli telefoniczne wsparcie informacyjne, prawne i medyczne w razie problemów za granicą. Można ubezpieczyć się też od opóźnienia lotu czy zagubienia bagażu przez linie lotnicze. 

W tabeli porównanie najtańszego ubezpieczenia do Indii z ubezpieczeniem rekomendowanym, zawierającym odpowiednio wysokie sumy leczenia.

EUROPA UBEZPIECZENIA - 5 ZŁ

AXA PARTNERS – 23,72 ZŁ

Koszty leczenia

30 000 euro

40 000 000 zł

Ratownictwo

5 000 euro

40 000 0000 zł

OC

1 500 000 zł

NNW

3 000 euro

150 000 zł

Assistance

wariant Standard

usługi Assistance w ramach kosztów leczenia, w zakresie również ubezpieczenie pomocy telefonicznej

Stomatolog

300 euro

2 000 zł

Źródło: rankomat.pl

Ubezpieczenie do Indii powinno zapewniać przede wszystkim:

 • OK

  Koszty leczenia – suma gwarantowana KL poza Europę powinna wynosić przynajmniej 50 000 euro, ale zdecydowanie lepiej wybierać wyższe kwoty, np. porównując ofert w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych łatwo zauważyć, że w ofercie z najwyższymi kosztami leczenia wynoszą one ponad 1 mln 300 tys. zł.

 • OK

  OC w życiu prytwanym – ubezpieczenie pokryje koszty zniszczeń, które nieumyślnie wyrządził ubezpieczony. Bardzo przydatna opcja podczas podróży.

 • OK

  NNW – jedna z najważniejszych składowych ubezpieczenia na wyjazd. Wypadki zdarzają się wszędzie, a w kraju takim jak Indie niekiedy trudno przejść nawet przez ulicę. Posiadanie bogato wyposażonej polisy z wysokimi sumami NNW to najlepsze zabezpieczenie.

 • OK

  Transport do kraju – w przypadku koniecznością powrotu do kraju samolotem sanitarnym w asyście lekarzy, cały koszt przedsięwzięcia pokrywa poszkodowany. A mowa tu o naprawdę wysokich, sięgający nawet 100 tys. zł, kosztach. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów jest zakup indywidualnego ubezpieczenia turystycznego.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - przyda się w razie kradzieży bądź zniszczenia rzeczy osobistych - ubezpieczyciel wypłaci odpowiednie odszkodowanie do wysokości sumy gwarantowanej. 

Co warto wiedzieć?

 1. Indie to kraj, który zapewnia wiele wrażeń, intensywność smaków, zapachów i szereg atrakcji turystycznych.
 2. By wjechać na teren Indii, trzeba posiadać wizę oraz paszport.
 3. Na terenie Indii opieka medyczna jest w 100% pokrywana przez pacjentów.
 4. Warto mieć ze sobą ubezpieczenie turystyczne z kosztami leczenia na kwotę przynajmniej 50 000 euro. 
Oceń stronę
4,87
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego