Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 16:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Egiptu

Egipt to od długiego czasu jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnego wyjazdu. Wiele starożytnych zabytków, dostęp d morze oraz niecodzienny, pustynny krajobraz to coś, co przyciąga podróżników. Wakacje w Egipcie najczęściej wybierane są jako wycieczka organizowana przez biuro podróży. Czasami warto jednak zorganizować wyjazd na własną rękę. Egipt to bowiem, poza cudownymi, rajskimi plażami i czystym morzem, kraj wielu kulturowych wrażeń.

Informacje MSZ

Zaszczepieni przyjeżdżający do Egiptu nie muszą wykonywać testu, należy jednak posiadać wydrukowaną wersję Unijnego Certyfikatu COVID. Egipt nie przewiduje kwarantanny dla osób zaszczepionych. 

Niezaszczepieni turyści  muszą posiadać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność COVID-19 przetłumaczony na język angielski lub język arabski, nie starszy niż 72 godziny. 

Podróżujący do Hurghady, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taby, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku.

Podróżni, którzy wykonują test po przylocie muszą pozostać w pokoju hotelowym do czasu otrzymania wyniku. Wyniki przekazywane są przez hotel zazwyczaj w ciągu 12 do 24 godzin po wykonaniu testu.

Poza tym odradzane są wszelkie podróże:

 • na Półwysep Synaj (z wyjątkiem kurortu Szarm el-Szejk);
 • na Pustynię Zachodnią, w tym do rejonu oaz, a także na obszary znajdujące się przy granicy z Libią oraz przy granicy z Sudanem;
 • do tzw. trójkąta Halaib (południowo-wschodniego rejonu przy granicy z Sudanem).

MSZ radzi też odłożyć podróże, które nie są konieczne:

 • do strefy pustynnej na wschód od Doliny Nilu (z wyjątkiem głównych dróg łączących Kair bezpośrednio z miejscowościami: Ismailia, Port Said i Suez, oraz ośrodkami turystycznymi położonymi nad Morzem Czerwonym: Ain Sokhna, El-Gouna, Hurghada, Safaga i Marsa Alam);
 • do Delty Nilu i na wybrzeże Morza Śródziemnego (z wyjątkiem Port Saidu i Aleksandrii; uwaga: podróż z Kairu do Aleksandrii inną drogą niż autostrada Alexandria Desert Road nie jest rekomendowana);
 • do Doliny Nilu pomiędzy Kairem i Luksorem (z wyjątkiem miasta Luksor) oraz pomiędzy Asuanem i granicą z Sudanem (z wyjątkiem Abu Simbel); uwaga: podróże do Luksoru, Asuanu i Abu Simbel powinny odbywać się drogą lotniczą;

Na pozostałym terytorium Egiptu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.


Egipt

Luksusowe, dostosowane do potrzeb turystów kurorty to tylko jedna strona tego wyjątkowego miejsca. Z drugiej znajdziemy niezwykłą Dolinę Królów, piramidy, oraz stolice - dawną, czyli Aleksandrię, oraz obecną - Kair.

Odwiedzając Egipt nie można przegapić wycieczki na słynną Górę Synaj oraz w pobliże delty Nilu. Egipt to również raj dla miłośników nurkowania - z pewnością docenią oni krajobrazowy park Ras Mohammed, pełen niecodziennych gatunków ryb, rafy koralowej, delfinów i żółwi.

Ci zaś, dla których główną atrakcją jest trekking, powinni wybrać się nad Biały i Kolorowy Kanion. Niecodziennym przeżyciem będzie też z pewnością przejażdżka wielbłądem.

Co warto wiedzieć o Egipcie?

 • Kair - stolica Egiptu i zarazem jego największe miasto. Warto spędzić w nim nieco więcej czasu, aby odkryć jego niepowtarzalny charakter i urok. Samo miasto jak i jego okolice to zbiór najważniejszych zabytków w całym kraju.
 • Piramidy w Gizie - prawdziwa wizytówka Egiptu. Znajdujące się na przedmieściach Kairu piramidy to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do kraju faraonów. Największa z nich - piramida Cheopsa, to jedna z najwspanialszych i najbardziej efektownych budowli na świecie.
 • Sakkara - miasto, w którym znajduje się słynna piramida Dżosera. To schodkowa budowla, stanowiąca element kompleksu grobowego króla, od którego imienia budowla zyskała nazwę. To monumentalna, kamienna konstrukcja, która nieprzerwanie zbudza zachwyt wśród turystów.
 • Morze Czerwone - w Egipcie nurkowanie jest dostępne dla wszystkich. Nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, aby podziwiać piękno rafy koralowej. Bajeczny świat podwodnej fauny i flory to zdecydowanie jedna z największych atrakcji tego miejsca.
 • Aleksandria - zwana Perłą Morza Śródziemnego. To mieszanka współczesności i kultury starożytnej. Zachwyca śródziemnomorskim klimatem, grecko-rzymskimi zabytkami, a jednocześnie nowoczesną otwartością. Odwiedzając to miejsce koniecznie zobaczyć trzeba podwodne ruiny Montazah i Maamoura, a także Katakumby Kom el-Shouqafa.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Egiptu na rankomat.pl?

 • Leczenie w Egipcie jest bardzo drogie, a EKUZ tam nie obowiązuje.
 • Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje około 100 euro.
 • Doba spędzona w szpitalu to koszt nawet rzędu 200 euro.
Polisę na wyjazd do Egiptu można mieć już od
93,24*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Egipcie? Dokumenty na wyjazd do Egiptu

Między Egiptem a Polską obowiązuje ruch wizowy, by wjechać na teren tego kraju trzeba posiadać ważny paszport oraz wizę. Polacy wybierający się do Egiptu mogą ubiegać się o odpowiedni dokument elektronicznie, na lotnisku w miejscu docelowym lub w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym.

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna w tak gorącym kraju jak Egipt. Dobrze mieć przy sobie odpowiednio wysoki filtr, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz, który ochroni od słonecznych promieni.

Obuwie - poza wygodnymi, lekkimi butami, które sprawdzą się podczas wędrówki i wielogodzinnego zwiedzania, warto zaopatrzyć się także w specjalne buty do wody. Przydadzą się zwłaszcza jeśli planujemy pobyt na plaży, bowiem przy brzegu często znajdują się ostre rafy.

Leki - podczas wyjazdu do Egiptu dobrze odpowiednio się zabezpieczyć. Najważniejsze będą leki na biegunkę oraz problemy żołądkowe. Warto też wrzucić do walizki preparat na poparzenia słoneczne oraz podstawowe środki opatrunkowe w razie skaleczeń rafą. Oczywiście przydatne będą także proszki przeciwbólowe oraz leki na receptę.

Sprzęt do nurkowania - nie musi być profesjonalny, jeśli nie jesteśmy pasjonatami tego sportu. Wystarczy rurka i maska, aby choć na chwilę zanurkować w niezwykły świat cudownej, egipskiej rafy koralowej.

Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Egipicie jest bezpiecznie?

Jak ostrzega polskie MSZ, w Egipcie obowiązuje stan wyjątkowy, dlatego ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjazdu.

Zagrożenie terrorystyczne jest w tym kraju stosunkowo wysokie.

Mimo wielu niecodziennych i intrygujących egipskich atrakcji, wakacje w tym kraju lepiej organizować poprzez biuro podróży. Jeśli chodzi o wycieczki, dobrze wybierać się na te sprawdzone i zorganizowane.

 • Uwaga Można spodziewać się ulicznych kontroli, zwłaszcza w miejscach masowych spotkań. Wzmożone są także kontrole na lotniskach.
 • Uwaga Planując pobyt w Egipcie, należy się upewnić, że wypoczynek będzie miał miejsce w strzeżonym obiekcie, który posiada ochronę przyległej plaży.
 • Uwaga Podróże należy ograniczyć do miejscowości turystycznych.
 • Uwaga Odradza się wyjścia poza hotel i centrum kurortu w porze wieczornej, zwłaszcza kobietom.
 • Uwaga Podróż do Egiptu warto zgłosić w systemie MSZ "Odyseusz".

Karta EKUZ na urlop w Egipcie –  czy obowiązuje?

Wyjeżdżając na wakacje do Egiptu trzeba wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Na terenie tego kraju nie obowiązuje bowiem ochrona jaką zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia w egipskich szpitalach są natomiast bardzo wysokie. Renomowane placówki medyczne oferują profesjonalną pomoc, jednak ceny są proporcjonalnie duże.

Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje około 100 euro. Specjalistyczna konsultacja jest jeszcze droższa. Za dobę spędzoną w szpitalu trzeba będzie zapłacić co najmniej 200 euro. Jeśli doliczyć do tego specjalistyczne badania albo zabiegi, cena wzrośnie.

Jeszcze droższy jest transport medyczny oraz transport poszkodowanej osoby do kraju. Korzystając z takich usług trzeba liczyć się z kosztami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy euro.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Wiener

Proama

Generali

Ergo

Składka

27 PLN

28 PLN

38 PLN

42 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

40000 Euro

100000 PLN

200000 PLN

40000 Euro

Koszty ratownictwa

8000 Euro

100000 PLN

200000 PLN

5000 Euro

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

200 Euro

200 Euro

200 Euro

250 Euro

Assistance

Assistance podstawowy

Pakiet standard

Pakiet standard

Assistance rozszerzony

Bagaż

TAK

-

-

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

1000 PLN

-

-

1200 PLN

OC

TAK

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

25000 Euro

-

50000 PLN

50000 Euro

Szkody osobowe

25000 Euro

-

50000 PLN

50000 Euro

Szkody w mieniu

25000 Euro

-

50000 PLN

10000 Euro

NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

10000 PLN

20000 PLN

30000 PLN

30000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

10000 PLN

20000 PLN

30000 PLN

30000 PLN

Śmierć

10000 PLN

20000 PLN

30000 PLN

15000 PLN

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Polisa powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Suma gwarantowana kosztów leczenia na terenie Egiptu nie powinna być niższa niż 50 000 euro. Warto zadbać też o to, by ubezpieczenie zapewniało NNW, OC, ochronę bagażu oraz pełne Assistance.

Polisę można rozbudować o szereg dodatków, takich jak:

 • rozszerzenie dla chorych przewlekle,
 • klauzula alkoholowa,
 • ochrona dla aktywnych. 

Ubezpieczenie do Egiptu powinno zapewniać takie elementy, jak:                     

 • OK

  Koszty leczenia - to najważniejszy element polisy turystycznej. Decydując się na zagraniczną podróż, musimy liczyć się z kosztami, jakie będziemy musieli ponieść w razie konieczności odbycia leczenia. Jeżeli wskutek nagłego nieszczęścia doznamy urazu wymagającego wizyty lekarskiej albo pobytu w szpitalu, ubezpieczyciel zapewni nam pomoc materialną. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 • OK

  Koszty transportu medycznego i transportu do kraju – jeśli doznamy wypadku w wyniku którego będziemy musieli skorzystać z transportu medycznego, może to odbić się na naszej kieszeni. Decydując się na polisę, będziemy mogli czuć się bezpiecznie w razie konieczności ponoszeniem tego typu kosztów. To szczególnie ważne, gdy konieczny będzie transport poszkodowanego do Polski – taka podróż może bowiem kosztować od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • OK

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) - zapewnia ochronę, jeśli w skutek naszego działania szkody doznają osoby trzecie lub ucierpi ich mienie. Gwarantowana suma OC nigdy nie powinna być niższa niż 100000 euro.

 • OK

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) - gwarantuje pokrycie kosztów i wypłatę świadczenia, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu w skutek nieszczęśliwego zdarzenia. To element istotny podczas zagranicznych wycieczek, gdyż zapewnia ochronę w razie konieczności rehabilitacji albo leczenia powypadkowego. NNW zagwarantuje także odszkodowanie w razie śmierci ubezpieczonej osoby.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego - dzięki temu elementowi będziemy mogli poczuć się bezpiecznie, jeżeli nasz bagaż zostanie zgubiony lub uszkodzony. To szczególnie istotne, jeśli przewozimy ze sobą wartościowy sprzęt.

Co warto wiedzieć?

 1. Egipt poza cudownymi, rajskimi plażami i czystym morzem oferuje wielu kulturowych wrażeń.
 2. Wakacje w tym kraju lepiej zaplanować z biurem podróży - można liczyć na większe bezpieczeństwo niż w przypadku samodzielnego wyjazdu. 
 3. Egipt poza kurortami jest niebezpieczny, lepiej unikać oddalnia się od hotelu i centrum. 
 4. Koszty leczenia w Egipcie są wysokie, warto mieć ze sobą polisę turystyczną. 
Oceń stronę
4,64
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego