Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Egiptu

Egipt to od długiego czasu jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnego wyjazdu. Wiele starożytnych zabytków, dostęp d morze oraz niecodzienny, pustynny krajobraz to coś, co przyciąga podróżników. Wakacje w Egipcie najczęściej wybierane są jako wycieczka organizowana przez biuro podróży. Czasami warto jednak zorganizować wyjazd na własną rękę. Egipt to bowiem, poza cudownymi, rajskimi plażami i czystym morzem, kraj wielu kulturowych wrażeń.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże:

 • do gubernatorstwa Synaju Północnego,
 • na obszary znajdujące się przy granicy z Libią i Sudanem, w tym do tzw. trójkąta Halaib (południowo-wschodniego rejonu przy granicy z Sudanem).

MSZ odradza niekonieczne podróże do Doliny Nilu pomiędzy Asuanem i granicą z Sudanem (z wyjątkiem Abu Simbel).

Na pozostałym terytorium Egiptu zaleca się szczególną ostrożność.

(ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 r.)


Egipt

Luksusowe, dostosowane do potrzeb turystów kurorty to tylko jedna strona tego wyjątkowego miejsca. Z drugiej znajdziemy niezwykłą Dolinę Królów, piramidy, oraz stolice - dawną, czyli Aleksandrię, oraz obecną - Kair.

Odwiedzając Egipt nie można przegapić wycieczki na słynną Górę Synaj oraz w pobliże delty Nilu. Egipt to również raj dla miłośników nurkowania - z pewnością docenią oni krajobrazowy park Ras Mohammed, pełen niecodziennych gatunków ryb, rafy koralowej, delfinów i żółwi.

Ci zaś, dla których główną atrakcją jest trekking, powinni wybrać się nad Biały i Kolorowy Kanion. Niecodziennym przeżyciem będzie też z pewnością przejażdżka wielbłądem.

Co warto wiedzieć o Egipcie?

 • Kair - stolica Egiptu i zarazem jego największe miasto. Warto spędzić w nim nieco więcej czasu, aby odkryć jego niepowtarzalny charakter i urok. Samo miasto jak i jego okolice to zbiór najważniejszych zabytków w całym kraju.
 • Piramidy w Gizie - prawdziwa wizytówka Egiptu. Znajdujące się na przedmieściach Kairu piramidy to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do kraju faraonów. Największa z nich - piramida Cheopsa, to jedna z najwspanialszych i najbardziej efektownych budowli na świecie.
 • Sakkara - miasto, w którym znajduje się słynna piramida Dżosera. To schodkowa budowla, stanowiąca element kompleksu grobowego króla, od którego imienia budowla zyskała nazwę. To monumentalna, kamienna konstrukcja, która nieprzerwanie zbudza zachwyt wśród turystów.
 • Morze Czerwone - w Egipcie nurkowanie jest dostępne dla wszystkich. Nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, aby podziwiać piękno rafy koralowej. Bajeczny świat podwodnej fauny i flory to zdecydowanie jedna z największych atrakcji tego miejsca.
 • Aleksandria - zwana Perłą Morza Śródziemnego. To mieszanka współczesności i kultury starożytnej. Zachwyca śródziemnomorskim klimatem, grecko-rzymskimi zabytkami, a jednocześnie nowoczesną otwartością. Odwiedzając to miejsce koniecznie zobaczyć trzeba podwodne ruiny Montazah i Maamoura, a także Katakumby Kom el-Shouqafa.

Pogoda w Egipcie - kiedy najlepiej jechać?

W Egipcie na dobrą pogodę można liczyć praktycznie przez cały rok. Najgoręcej jest w okresie od lipca do września - średnia temperatura wynosi wtedy około 30 stopni Celsjusza. Woda nagrzewa się w tym czasie do około 25 stopni Celsjusza. W tym czasie świetnie sprawdzą się wyjazdy połączone z wypoczynkiem, kąpielami w morzu czy nurkowaniem.

Nieco chłodniejsze miesiące to grudzień, styczeń i luty - słupki termometrów oscylują wtedy w okolicach 22-23 stopni Celsjusza - to doskonała pora na zaplanowanie zwiedzania zabytków.

Średnie temperatury w Egipcie

Temperatura powietrza w dzień 
styczeń 22°Cluty 23°Cmarzec 24°Ckwiecień 25°Cmaj 26°Cczerwiec 28°Clipiec 28°Csierpień 27°Cwrzesień 26°Cpaździernik 25°Clistopad 24°Cgrudzień 23°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 18°Cluty 19°Cmarzec 20°Ckwiecień 21°Cmaj 22°Cczerwiec 23°Clipiec 23°Csierpień 24°Cwrzesień 23°Cpaździernik 22°Clistopad 21°Cgrudzień 20°C
Temperatura wody
styczeń 18°Cluty 19°Cmarzec 20°Ckwiecień 21°Cmaj 22°Cczerwiec 23°Clipiec 24°Csierpień 25°Cwrzesień 24°Cpaździernik 23°Clistopad 22°Cgrudzień 21°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Egiptu na rankomat.pl?

 • Leczenie w Egipcie jest bardzo drogie, a EKUZ tam nie obowiązuje.
 • Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje około 100 euro.
 • Doba spędzona w szpitalu to koszt nawet rzędu 200 euro.
Polisę na wyjazd do Egiptu można mieć już od
103,08*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Egipcie? Dokumenty na wyjazd do Egiptu

Między Egiptem a Polską obowiązuje ruch wizowy, by wjechać na teren tego kraju trzeba posiadać ważny paszport oraz wizę. Polacy wybierający się do Egiptu mogą ubiegać się o odpowiedni dokument elektronicznie, na lotnisku w miejscu docelowym lub w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym.

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna w tak gorącym kraju jak Egipt. Dobrze mieć przy sobie odpowiednio wysoki filtr, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz, który ochroni od słonecznych promieni.

Obuwie - poza wygodnymi, lekkimi butami, które sprawdzą się podczas wędrówki i wielogodzinnego zwiedzania, warto zaopatrzyć się także w specjalne buty do wody. Przydadzą się zwłaszcza jeśli planujemy pobyt na plaży, bowiem przy brzegu często znajdują się ostre rafy.

Leki - podczas wyjazdu do Egiptu dobrze odpowiednio się zabezpieczyć. Najważniejsze będą leki na biegunkę oraz problemy żołądkowe. Warto też wrzucić do walizki preparat na poparzenia słoneczne oraz podstawowe środki opatrunkowe w razie skaleczeń rafą. Oczywiście przydatne będą także proszki przeciwbólowe oraz leki na receptę.

Sprzęt do nurkowania - nie musi być profesjonalny, jeśli nie jesteśmy pasjonatami tego sportu. Wystarczy rurka i maska, aby choć na chwilę zanurkować w niezwykły świat cudownej, egipskiej rafy koralowej.

Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Egipicie jest bezpiecznie?

Jak ostrzega polskie MSZ, w Egipcie obowiązuje stan wyjątkowy, dlatego ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjazdu.

Zagrożenie terrorystyczne jest w tym kraju stosunkowo wysokie.

Mimo wielu niecodziennych i intrygujących egipskich atrakcji, wakacje w tym kraju lepiej organizować poprzez biuro podróży. Jeśli chodzi o wycieczki, dobrze wybierać się na te sprawdzone i zorganizowane. W przypadku wyjazdów samodzielnych trzeba mieć świadomość, że wiele tras jest nieprzejezdnych bądź znajdują się na nich punkty kontrolne.

 • Uwaga Można spodziewać się ulicznych kontroli, zwłaszcza w miejscach masowych spotkań. Wzmożone są także kontrole na lotniskach.
 • Uwaga Planując pobyt w Egipcie, należy się upewnić, że wypoczynek będzie miał miejsce w strzeżonym obiekcie, który posiada ochronę przyległej plaży.
 • Uwaga Podróże należy ograniczyć do miejscowości turystycznych.
 • Uwaga Odradza się wyjścia poza hotel i centrum kurortu w porze wieczornej, zwłaszcza kobietom.
 • Uwaga Podróż do Egiptu warto zgłosić w systemie MSZ "Odyseusz".
 • Uwaga Na teren Egiptu nie wolno wwozić dronów.
 • Uwaga Zakazane jest wykonywanie fotografii przy gmachach i obiektach ministerstw, zwłaszcza na terenie ministerstwa obrony i produkcji wojskowej, ministerstwa spraw wewnętrznych oraz innych instytucji ds. bezpieczeństwa, przy organach sądowniczych i parlamencie.

Karta EKUZ na urlop w Egipcie –  czy obowiązuje?

Wyjeżdżając na wakacje do Egiptu trzeba wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Na terenie tego kraju nie obowiązuje bowiem ochrona jaką zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Koszty leczenia w Egipcie są bardzo wysokie - dla turystów obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego zapewniającego pokrycie kosztów leczenia


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia w egipskich szpitalach są natomiast bardzo wysokie. Renomowane placówki medyczne oferują profesjonalną pomoc, jednak ceny są proporcjonalnie duże.

Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje około 100 euro. Specjalistyczna konsultacja jest jeszcze droższa. Za dobę spędzoną w szpitalu trzeba będzie zapłacić co najmniej 200 euro. Jeśli doliczyć do tego specjalistyczne badania albo zabiegi, cena wzrośnie.

Jeszcze droższy jest transport medyczny oraz transport poszkodowanej osoby do kraju. Korzystając z takich usług trzeba liczyć się z kosztami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy euro.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

To, ile kosztuje polisa zależy od wielu czynników: tego, na jak długo się jedzie, jaki zakres ochrony się wybiera, czy są potrzebne dodatkowe rozszerzenia. Każda firma ubezpieczeniowa oferuje swoje pakiety. Najlepiej zatem dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i wymogów.

W tym pomoże nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny polisy do Egiptu dla jednej osoby na 10-dniowy wyjazd, połączony z wypoczynkiem oraz zwiedzaniem:

Wiener

Signal Iduna

Proama

Europa Ubezpieczenia

  Generali

Nationale-Nederalden

Allianz

Składka

39 PLN

51,56 PLN

59 PLN

97 PLN

101 PLN

107 PLN

128,50 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

40 000 euro

40 000 euro

100 000 zł

100 000 euro

500 000 zł

500 000 zł

500 000 zł

Koszty ratownictwa

8 000 euro

7 000 euro

100 000  zł

7 000 euro

500 000 zł

100 000 zł

50 000  zł

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Bez limitu

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Bez limitu

Stomatolog

200 euro

250 euro

200 euro

300 euro

200 euro

1 000 zł

1 000 PLN

Assistance

Assistance podstawowy

W ramach kosztów leczenia

TAK

Wariant VIP

Wariant Premium

w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Bagaż

TAK

TAK

-

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

1 000 PLN

1 000 PLN

-

1 000 euro

1 000 zł

2 000 zł

4 000 zł

OC

TAK

-

-

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

25 000 euro

-

-

100 000 euro

200 000 zł

300 000 zł

100 000 zł

Szkody osobowe

25 000 euro

-

-

100 000 euro

200 000 zł

300 000 zł

100 000 zł

Szkody w mieniu

25 000 euro

-

-

20 000 euro

200 000 zł

300 000 zł

10 000 zł

NNW (Następstw Nieszczęśliwych wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

10 000  zł

30 000  zł

20 000  zł

10 000 euro

50 000  zł

10 000 zł

40 000 zł

Uszczerbek na zdrowiu

10 000  zł

30 000  zł

20 000  zł

10 000 euro

50 000  zł

10 000 zł

40 000 zł

Śmierć

10 000  zł

30 000  zł

20 000  zł

6 000 euro

50 000  zł

10 000 zł

20 000 zł

 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Polisa powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Suma gwarantowana kosztów leczenia na terenie Egiptu nie powinna być niższa niż 50 000 euro. Warto zadbać też o to, by ubezpieczenie zapewniało NNW, OC, ochronę bagażu oraz pełne Assistance.

Nurkowanie w Egipcie
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
6,51 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 zł60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowaniezdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
12,85 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złOC sportowe: 100 000 zł49 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 386 722 zł
Ratownictwo
462 241 zł
Bagaż
4 622 zł
19,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 46 224 złOC: 462 241 złOC sportowe: 461 278 zł27 sportów, w tym nurkowanie objęte ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
1 500 zł
17,78 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe:1 500 000 zł181 sportów, w tym nurkowanie objęte ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
Nurkowanie w Egipcie
Nationale-Nederlanden
6,51 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 zł60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowaniezdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
12,85 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złOC sportowe: 100 000 zł49 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie
Europa Ubezpieczenia
19,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
1 386 722 zł
Ratownictwo
462 241 zł
Bagaż
4 622 zł
Dodatkowo: NNW: 46 224 złOC: 462 241 złOC sportowe: 461 278 zł27 sportów, w tym nurkowanie objęte ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
17,78 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
1 500 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe:1 500 000 zł181 sportów, w tym nurkowanie objęte ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu

Polisę można rozbudować o szereg dodatków, takich jak:

 • rozszerzenie dla chorych przewlekle,
 • klauzula alkoholowa,
 • ochrona dla aktywnych. 

Ubezpieczenie do Egiptu powinno zapewniać takie elementy, jak:                     

 • OK

  Koszty leczenia - to najważniejszy element polisy turystycznej. Decydując się na zagraniczną podróż, musimy liczyć się z kosztami, jakie będziemy musieli ponieść w razie konieczności odbycia leczenia. Jeżeli wskutek nagłego nieszczęścia doznamy urazu wymagającego wizyty lekarskiej albo pobytu w szpitalu, ubezpieczyciel zapewni nam pomoc materialną. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 • OK

  Koszty transportu medycznego i transportu do kraju – jeśli doznamy wypadku w wyniku którego będziemy musieli skorzystać z transportu medycznego, może to odbić się na naszej kieszeni. Decydując się na polisę, będziemy mogli czuć się bezpiecznie w razie konieczności ponoszeniem tego typu kosztów. To szczególnie ważne, gdy konieczny będzie transport poszkodowanego do Polski – taka podróż może bowiem kosztować od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • OK

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) - zapewnia ochronę, jeśli w skutek naszego działania szkody doznają osoby trzecie lub ucierpi ich mienie. Gwarantowana suma OC nigdy nie powinna być niższa niż 100000 euro.

 • OK

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) - gwarantuje pokrycie kosztów i wypłatę świadczenia, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu w skutek nieszczęśliwego zdarzenia. To element istotny podczas zagranicznych wycieczek, gdyż zapewnia ochronę w razie konieczności rehabilitacji albo leczenia powypadkowego. NNW zagwarantuje także odszkodowanie w razie śmierci ubezpieczonej osoby.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego - dzięki temu elementowi będziemy mogli poczuć się bezpiecznie, jeżeli nasz bagaż zostanie zgubiony lub uszkodzony. To szczególnie istotne, jeśli przewozimy ze sobą wartościowy sprzęt.

Co warto wiedzieć?

 1. Egipt poza cudownymi, rajskimi plażami i czystym morzem oferuje wielu kulturowych wrażeń.
 2. Wakacje w tym kraju lepiej zaplanować z biurem podróży - można liczyć na większe bezpieczeństwo niż w przypadku samodzielnego wyjazdu. 
 3. Egipt poza kurortami jest niebezpieczny, lepiej unikać oddalnia się od hotelu i centrum. 
 4. Koszty leczenia w Egipcie są wysokie, warto mieć ze sobą polisę turystyczną. 
Oceń stronę
4,83
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego