Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Brazylii

Brazylia to jeden z największych krajów. Kojarzona przede wszystkim z karnawałem w Rio, pomnikiem Jezusa i lokalną sambą. To jednak o wiele więcej. Amazońska puszcza, niezapomniane plaże jak Copacabana i latynoski temperament mieszkańców to gwarancja udanego urlopu.

Informacje MSZ

Brazylia zniosła obostrzenia COVID-19 dla w pełni zaszczepionych turystów. Nie muszą już oni wykonywać żadnych testów przed i po przylocie do kraju. Jednak osoby niezaszczepione i ozdrowieńcy nadal nie mają wstępu do Brazylii.

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Brazylia

Podróż do Brazylii to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty, którego fascynują gorące rytmy i cudowna przyroda.

Niepowtarzalne  w swoich charakterze miasta, a wśród nich słynne Rio de Janeiro, zabytki takie jak figura Chrystusa, Głowa Cukru - to wizytówka Brazylii. Zachwyceni będą również miłośnicy sportu, którzy z pewnością docenią piłkarskie tradycje tego kraju oraz będą mogli odwiedzić słynny stadion Maracanã (Estádio Jornalista Mário Filho).

Co warto wiedzieć o Brazylii?

 • Rio de Janeiro - zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast świata, uwielbiane przez wszystkich turystów. Jego największą atrakcją jest odbywający się co roku ogromny, barwny karnawał. To jednak nie wszystko, co oferuje to miejsce. Cudowne plaże, lazurowa woda i wiele zabytków, takich jak słynna na całym świecie figura Chrystusa na wzgórzu Corcovado, czy Głowa Cukru.
 • Dżungla Amazońska - niezapomniane miejsce pełne dziewiczej przyrody. Nie można przegapić również wyprawy na mokradła Pantanal. To wspaniałe zjawisko natury oraz dom dla wielu nietypowych zwierząt, jak kapibary, pancerniki, małpy, czy ostronosy.
 • Wodospady Iguazú - mieszczą się na terytorium Brazylii i Argentyny. Ich najwyższy punkt znajduje się na wysokości 82 metrów. Huk spadającej wody oraz wodny pył to niezapomniane przeżycie dla każdego turysty
 • Karnawał w Rio de Janeiro - największa i najbardziej znana impreza karnawałowa na świecie. Jej początek przypada na piątek poprzedzający środę popielcową i trwa pięć dni i nocy.
 • Seriale i sport - brazylijskie telenowele są tu równie popularne co mecze piłki nożnej. Co ciekawe, nie są one emitowane w tym samym czasie, aby nie powodować konfliktów podczas oglądania telewizji.

Co zabrać na urlop w Brazylii? Dokumenty na wyjazd do Brazylii

Polacy mogą przebywać na terenie Brazylii do 90 dni bez wizy, by wjechać do kraju wystarczy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz bilet powrotny, a także środki pozwalające na pobyt. 

Brazylijska waluta to real (BRC). Pieniądze warto wymienić wcześniej, unikając kantorów na lotniskach. Najlepiej jednak mieć ze sobą kartę kredytową. Najbardziej popularna i najszerzej akceptowana jest Visa. Mastercard oraz American Express również są w Brazylii znane, jednak nie wszędzie można nimi płacić.

Jeśli chodzi o pogodę, nie można zapomnieć o zabraniu kremu z odpowiednio wysokim filtrem, okularów przeciwsłonecznych oraz nakrycia głowy. Dobrze jednak mieć ze sobą również ubranie przeciwdeszczowe, które zapewni ochronę w razie tropikalnego deszczu.

Bardzo ważne jest zabezpieczenie przed komarami i innymi owadami. Środki antyseptyczne i odpowiednie spraje są niezbędne. Przyda się również moskitiera, jeśli planujemy spać w namiocie.

Przydatna będzie także niewielka torebka lub saszetka, którą będzie można schować pod ubraniem, lub mieć pod ręką w trakcie zwiedzania. Zmniejszy to ryzyko kradzieży i utraty wartościowych rzeczy.

Studenci powinni pamiętać również o międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC, dzięki której niektóre koszty, jak nocleg czy bilety, mogą okazać się niższe.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Bilet powrotny
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Brazylii jest bezpiecznie?

Brazylia to popularny kraj wśród turystów, a jej mieszkańcy są otwarci na obcokrajowców. Nie zmienia to jednak faktu, że wyjeżdżając tam trzeba zachować odpowiednią ostrożność. Jak ostrzega polskie MSZ, w Brazylii trzeba uważać przede wszystkim na napady rabunkowe, których ofiarami często padają turyści.

Jeśli chcemy poruszać się po mieście taksówką, trzeba wybierać tylko te należące do lokalnych korporacji. Podróżując pieszym szlakiem do figury Chrystusa w Rio de Janeiro lepiej zdecydować się na sprawdzone autobusy lub szynowe kolejki, ponieważ na tym terenie często dochodzi do rabunkowych napadów.

Co więcej, w Brazylii często dochodzi do protestów - trzeba uważać, aby nie znaleźć się w centrum zamieszek.

Ostrożność należy zachować również podczas próbowania lokalnych potraw. Kuchnia brazylijska jest zupełnie inna od naszej, dlatego dobrze, jeśli stopniowo przyzwyczaimy żołądek do ostrych, mocno przyprawionych dań.

 • Uwaga Częste są przypadki kradzieży w środkach komunikacji, lotniskach oraz na ulicach. Może dochodzić nawet do napadów z bronią w ręku, porwać, a w najgorszym razie morderstw.
 • Uwaga Uważać należy również na favele, czyli slumsy.
 • Uwaga Karane jest również śmiecenie, a mandat za nie stosowanie się do tego zakazu bywa wysoki.
 • Uwaga Niebezpieczeństwo stanowią też jadowite węże i wszechobecne komary.

Karta EKUZ na urlop w Brazylii –  czy obowiązuje?

Ponieważ Brazylia leży w Ameryce Południowej, turyści posiadający Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie są objęci darmową opieką medyczną na terenie tego państwa.

EKUZ obowiązuje bowiem jedynie na terenie państw Unii Europejskiej i tylko tam polscy turyści podlegają ochronie.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wszelkie koszty leczenia podczas wyjazdu będziemy więc musieli pokryć z własnej kieszeni. Niestety, publiczna służba zdrowia w Brazylii nie jest na najwyższym poziomie. Jeśli zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi, lepiej skorzystać z usług placówek prywatnych. Te są natomiast dość wysokie.

Podstawowa wizyta lekarska kosztuje około 40-70 dolarów. Droższe są konsultacje u specjalistów oraz specjalistyczne badania i zabiegi. Za dobę spędzoną w szpitalu trzeba będzie zapłacić od 100 do 200 dolarów.

Drogie mogą okazać się również leki. Co ważne, do Brazylii nie można wwieźć własnych środków medycznych. Jeśli na co dzień przyjmujemy konkretne leki na receptę, musimy postarać się o specjalne zaświadczenie, na podstawie którego odpowiednie władze wydadzą nam dokument legalizacji.

Polisa oprócz podstawowego zakresu (koszty leczenia, NNW, ochrona bagażu, OC, Assistance) powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb. Można ją rozbudować o:

 • rozszerzenie dla chorych przewlekle,
 • ochronę dla aktywnych,
 • zdarzenia pod wpływem alkoholu,
 • wykonywanie pracy.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Proama

Ergo

Generali

Wiener

Składka

32 PLN

38,50 PLN

42 PLN

55 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

100000 PLN

20000 Euro

200000 PLN

60000 Euro

Koszty ratownictwa

100000 PLN

-

200000 PLN

8000 Euro

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

200 Euro

250 Euro

200 Euro

200 Euro

Assistance

Pakiet Standard

Assistance podstawowy

Pakiet standard

Assistance podstawowy

Bagaż

-

TAK

-

Tak

Suma ubezpieczenia bagażu

-

800 PLN

-

3000 PLN

OC

-

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

-

-

50000 PLN

50000 Euro

Szkody osobowe

-

-

50000 PLN

50000 Euro

Szkody w mieniu

-

-

50000 PLN

50000 Euro

NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

20000 PLN

20000  PLN

30000 PLN

20000 Euro

Uszczerbek na zdrowiu

20000 PLN

20000  PLN

30000 PLN

20000 Euro

Śmierć

20000 PLN

10000 PLN

30000 PLN

20000 Euro

Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii powinno zawierać w sobie pewne podstawowe elementy, które zapewnią nam ochronę w trakcie urlopu. Najważniejsze z nich to:                    

 • OK

  Koszty leczenia – suma gwarantowana ubezpieczenia musi być odpowiednio wysoka. Dzięki niemu unikniemy konieczności zapłaty wysokich rachunków za wizyty lekarskie czy pobyt w szpitalu.

 • OK

  Koszty transportu – zarówno medycznego, jak i transportu do kraju. Pierwszy zabezpieczy nas przed ponoszeniem kosztów dojazdu do szpitala, drugi ochroni przed bardzo wysokimi kwotami, jakie trzeba zapłacić za medyczny transport do Polski.

 • OK

  OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej będzie przydatne, jeśli będziemy sprawcami wypadku, w którego wyniku ucierpią osoby trzecie lub ich mienie.

 • OK

  NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – zapewni wypłatę odszkodowania za poniesione szkody i niedogodności wynikające z wypadków lub choroby, które spowodują u nas znaczny uszczerbek na zdrowiu.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu – ten element polisy zagwarantuje ochronę naszych rzeczy, jeśli zostaną zagubione lub zniszczone. Szczególnie ważne jeśli przewozimy drogi sprzęt elektroniczny czy sportowy.

Co warto wiedzieć?

 1. Podróż do Brazylii to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty, którego fascynują gorące rytmy i cudowna przyroda.

 2. By wjechać do Brazyli, należy posiadać paszport, bilet powrotny oraz środki finansowe na czas pobytu.

 3. Leczenie w Brazyli jest całkowicie odpłatne.

 4. Trzeba więc posiadać ubeszpieczenie turystyczne. 

Oceń stronę
4,93
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego