Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Estonii

Estonia to niewielki kraj nadbałtycki, który uzyskał niepodległość niespełna 30 lat temu. Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych i najsprawniej zarządzanych krajów w Europie. Ma bardzo dużo do zaoferowania także turystom.

Informacje MSZ

Turyści mogą podróżować do Estonii żadnych przeszkód, zostały zniesione wszystkie obostrzenia.

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Estonia

Średniowieczne budowle, ciekawa kultura i brak tłumu zwiedzających – Estonia to kraj, w którym tradycja miesza się z wysoko rozwiniętą technologią. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę planując urlop w Estonii oraz jak wybrać ubezpieczenie, które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom podróży.

Estonia – co trzeba wiedzieć przed wyjazdem?

Estonia to bardzo dobra alternatywa dla popularnych kierunków zachodnioeuropejskich. Przyciąga pięknymi zabytkami, niesamowitymi warunkami naturalnymi i przystępnymi cenami. Z urlopu w Estonii będą zadowoleni zarówno fani aktywnego zwiedzania, jak również osoby starsze i rodziny z dziećmi. Wybierając się do Estonii, warto wiedzieć, że:

 • Estonia ma bardzo ciekawą, ale równocześnie burzliwą historię. Na przestrzeni lat była zdominowana przez inne kraje – Niemcy, Danię, Szwecję i ZSRR. Niepodległość odzyskała dopiero w 1991 r.
 • Estonia to bardzo dobry kierunek dla wszystkich osób, które są zmęczone tłumami w zachodnioeuropejskich kurortach. Statystyki podają, że na jednym kilometrze kwadratowym mieszka jedynie 28,4 osób. Nie jest to też kraj wybitnie turystyczny – w Estonii spotkać można głównie turystów z Finlandii i Niemiec, reprezentujących zwykle bardzo wysoką kulturę podróży. W trakcie urlopu w Estonii można naprawdę wypocząć.
 • Od 2011 r. obowiązującą w Estonii walutą jest euro. Ceny są średnio ok. 20% wyższe niż w Polsce. Wizytę w Estonii można spokojnie zaplanować tak, aby nie zrujnowała naszego portfela.
 • W Estonii świetnie odnajdą się miłośnicy kultury rosyjskiej. Przeważa tam typowa architektura rosyjska, przepleciona z nowoczesnymi budowlami.
 • Stolica Estonii – Tallin – to jedno z niewielu europejskich miast, które nie zostały zniszczone w trakcie II wojny światowej. Warto dokładnie zwiedzić tallińską starówkę, którą w 1997 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Równie ciekawe są nieco mniejsze estońskie miasta Tartu i Narwa, choć sam Tallin także nie jest metropolią. Zamieszkuje go ok. 440 000 tys. mieszkańców.
 • Najsłynniejszym kurortem Estonii jest Parnawa – pełna pubów, dyskotek i malowniczych plaż. Osoby szukające spokoju powinny natomiast odwiedzić Haapsalu – uznane uzdrowisko klimatyczne i balneologiczne.
 • Warunki naturalne Estonii zachwycą nawet najbardziej wymagających miłośników natury –  słynie z zieleni i ogromnych terenów otwartych. Na terytorium siedmiokrotnie mniejszej od Polski Estonii znajduje się aż 5 parków narodowych. Warto zwiedzić m.in. nietypowe tereny bagienne w Parku Narodowym Lahemaa i wybrać się nad Jezioro Pejpus, leżące przy granicy estońsko-rosyjskiej. Prawie połowę terytorium Estonii porastają lasy.
 • Estonia jest krajem start-up’ów. To właśnie w Estonii powstał m.in. Skype, Bolt, czy Transferwise. Bezprzewodowy Internet jest obecny na ponad 98% powierzchni Estonii. To kraj niezwykle rozwinięty technologicznie, a cały system działa bardzo sprawnie.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Estonii na rankomat.pl?

 • EKUZ w Estonii nie zapewnia pełnej ochrony.
 • Trzeba dopłacić za wizyty stomatologiczne, lekarskie czy wizyty domowe.
 • Refundacji nie podlegają także akcje ratownicze czy transport do kraju.
Polisę na wyjazd do Estonii można mieć już od
39*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Estonii? Dokumenty na wyjazd do Estonii

Estonia, podobnie jak Polska, od 1 maja 2004 r. jest członkiem Unii Europejskiej. Oznacza to, że Polacy mogą swobodnie przyjeżdżać do Estonii. Dokumentem pozwalający na wjazd i pobyt w Estonii jest ważny dowód osobisty lub paszport. Dokument musi być oczywiście w odpowiednim stanie, tak, aby bez problemu móc na jego podstawie określić tożsamość właściciela. Paszport lub dowód osobisty muszą posiadać także dzieci podróżujące z rodzicami lub opiekunami.

Poza niezbędnymi dokumentami, do Estonii warto zabrać także... ciepłe ubrania. Estonia leż w strefie klimatu umiarkowanego chłodnego. Nawet latem temperatura rzadko przekracza 20 stopni Celsiusza.

Krem
Paszport/Dowód osobisty
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Karta EKUZ
Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak

Czy w Estonii jest bezpiecznie?

W ostatnich latach w Estonii nie występowało zagrożenie terrorystyczne, a stopień zagrożenia uznawany jest za niski. Estonia cieszy się opinią bezpiecznego kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega jednak, że przestępczość może wzrastać w miesiącach turystycznych, w okresie czerwiec-wrzesień oraz na przełomie roku. 

 • Uwaga Najczęściej spotykane przestępstwa to kradzieże pieniędzy i dokumentów oraz pobicia. Dotyczą głównie obszaru Starego Miasta w Tallinie oraz dzielnicy Kopli.
 • Uwaga Turyści podróżujący do Estonii nie muszą przechodzić żadnych specjalnych szczepień obowiązkowych. W okresie letnim zaleca się jednak wykupienie szczepienia przeciwko odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych.
 • Uwaga W ostatnim okresie wzrosło również zagrożenie związane z handlem oraz konsumpcją narkotyków.

Karta EKUZ na urlop w Estonii –  czy wystarczy?

Osoby ubezpieczone w polskim Narodowym Funduszu Zdrowia mogą w Estonii skorzystać z publicznej opieki medycznej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta EKUZ w wielu przypadkach może jednak okazać się niewystarczająca. Zapewnia bezpłatne wsparcie medyczne jedynie w bardzo podstawowym zakresie. Osoby, które nie są ubezpieczone w polskim NFZ i nie posiadają karty EKUZ, nie będą mogły skorzystać nawet z tej bardzo ograniczonej pomocy.

Koszty leczenia w Estonii mogą być dotkliwe. Turysta, który nie wykupił ubezpieczenia turystycznego, z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić m.in. za:

 • wizyty stomatologiczne,
 • lekarskie wizyty domowe,
 • akcje ratunkowe,
 • transport do kraju.

Bezpieczniej więc od razu wykupić odpowiednią polisę turystyczną i nie martwić się koniecznością pokrycia ewentualnych kosztów leczenia z własnych środków. Zakup polisy turystycznej na wyjazd do Estonii zaleca również polski Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ubezpieczenie turystyczne do Estonii

Ochrona już od 3,2 zł dziennie


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Estonii są właśnie koszty leczenia. To na nie należy zwrócić szczególną uwagę. Aby mieć pewność, że polisa pokryje wszystkie koszty, suma gwarantowana nie powinna być niższa niż 20 000 – 30 000 Euro.

Polisę turystyczną na wyjazd do Estonii należy dopasować przede wszystkim do charakteru wyjazdu. Inne potrzeby będą miały osoby, które do Estonii wyjeżdżają zwiedzać, a inne – uprawiać sporty ekstremalne.

  Polisa turystyczna do Estonii – o czym jeszcze warto pamiętać? Polisa dla aktywnych lub przewlekle chorych

  Warto także pamiętać, że osoby, które planują aktywny wypoczynek, muszą zwrócić na zakres polisy szczególną uwagę. Powinny one dodatkowo:

  • Upewnić się, czy ubezpieczyciel, celem zapewnienia pełnej ochrony, nie wymaga wykupienia rozszerzenia o sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Można to sprawdzić w OWU lub szczegółach produktu.
  • Zadbać, aby polisa pokrywała także koszty ratownictwa, zawierała OC sportowe i opcjonalnie ubezpieczenie sprzętu sportowego.

  W szczególnej sytuacji są również osoby przewlekle chore. Powinny one rozszerzyć ochronę za dodatkową składką, tak aby otrzymać pomoc, gdy do szkody dojdzie w związku z przewlekłą chorobą.

  Warto także zwrócić uwagę na tzw. klauzulę alkoholową. Dzięki rozszerzeniu o nią ubezpieczenia, towarzystwo pokryje koszty, jeśli do wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia dojedzie po spożyciu alkoholu.

  Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na urlop w Estonii?

  Poniżej przygotowaliśmy zestawienie kilku bardzo ciekawych ofert ubezpieczenia turystycznego na 7-dniowy wyjazd do Estonii dla osoby dorosłej.

  TU

  Zakres ubezpieczenia

  Koszty leczenia

  Cena za dzień

  Signal Iduna

  Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, pandemia Covid-19

  20 000 euro

  3,22 zł

  Europa Ubezpieczenia

  Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW,  10 sportów objętych polisą, pandemia Covid-19

  30 000 euro

  4 zł

  Signal Iduna

  Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, 83 sporty objęte polisą, pandemia Covid-19

  40 000 euro

  4,52 zł

  Generali

  Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, OC, pandemia Covid-19

  200 000 zł

  5 zł

  Przy pomocy naszego kalkulatora można szybko znaleźć ubezpieczenie dopasowane do charakteru wyjazdu i możliwości finansowych ubezpieczonego. Kalkulator uwzględnia oferty kilkunastu największych towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę można zakupić przez Internet, bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie. Nie ma sensu podejmować zbędnego ryzyka – bezpieczeństwo to podstawa każdego udanego urlopu.

  Zasadniczo dobre ubezpieczenie turystyczne, oprócz kosztów leczenia, powinno zawierać także:

  • OK

   Ubezpieczenie NNW - będzie niezwykle przydatne, jeśli u ubezpieczonego dojdzie do uszczerbku na zdrowiu lub kontuzji.

  • OK

   OC w życiu prywatnym - zapewnia wypłatę przez ubezpieczyciela odszkodowania osobie, która została przez nas poszkodowana.

  • OK

   Ubezpieczenie bagażu - w razie kradzieży lub zniszczenia bagażu towarzystwo wypłaci ubezpieczonemu odszkodowanie.

  • OK

   Assistance - zapewnia pełne wsparcie w trudnych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się w trakcie podróży.

  Co warto wiedzieć?

  1. Estonia to bardzo dobra alternatywa dla popularnych kierunków zachodnioeuropejskich.
  2. Dokumentem pozwalający na wjazd i pobyt w Estonii jest ważny dowód osobisty lub paszport.
  3. Estonia cieszy się opinią bezpiecznego kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega jednak, że przestępczość może wzrastać w miesiącach turystycznych, w okresie czerwiec-wrzesień oraz na przełomie roku.
  4. Polisę na wyjazd do Estonii można mieć od 3,85 zł dziennie. 
  Oceń stronę
  4,89
  logo innowacyjna gospodarka
  UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
  logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego