Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Tajlandii

Tajlandia to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków Polaków. Najwięcej turystów z naszego kraju wyjeżdża w te rejony zimą - gdy u nas słupki termometrów lecą w dół, pada deszcz lub śnieg, to tajskie kurorty zachęcają gorącymi temperaturami, pięknymi widokami i wieloma atrakcjami.

Informacje MSZ

Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą podróżować do Tajlandii bez przeszkód.

Test dla osób niezaszczepionych też nie jest obowiązkowy, ale w celu swobodnego przemieszczania się po kraju należy okazać dowód wykonania testu PCR lub profesjonalnego test ATK do 72 godzin przed podróżą. 

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)


Tajlandia

Tajlandia to kierunek coraz częściej wybierany przez polskich turystów. Choć podróż samolotem jest długa, ceny lotów są stosunkowo niskie. Niewysokie są również ceny w samej Tajlandii, dlatego wybierając ten kierunek jako cel urlopu, można odpocząć w pięknym miejscu, nie wydając zbyt wielu pieniędzy.

Turystów z Polski w Tajlandii z pewnością zachwyci gorący klimat oraz egzotyczny charakter. Krystalicznie czysta woda, cudowne, szerokie, piaszczyste plaże, a do tego zapierająca dech w piersiach, niecodzienna, często dziewicza przyroda, to znaki rozpoznawcze tego azjatyckiego kraju.

Coś dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy pragną odpocząć na rozgrzanym słońcem piasku, jak i miłośnicy turystycznych przygód. To również raj dla tych, którzy uwielbiają nurkować, ponieważ Tajlandia obfituje w rafy koralowe. Jazda na słoniu, aromatyczna kuchnia, czy zwiedzanie azjatyckich świątyń? Wszystkiego tego doświadczyć można właśnie w Tajlandii.

Co warto wiedzieć o Tajlandii?

 • Bangkok - stolica Tajlandii, a jednocześnie jej największe miasto. To także jedno z najgorętszych miast na świecie, przez Tajlandczyków nazywane Krung Thep (Miastem Aniołów). Odwiedzając je, nie można pominąć jego największych zabytków i turystycznych atrakcji, takich jak świątynie Wat Phra Kaew, Wat Pho, Wat Arun, Wat Benchamabophit, czy Wat Suthat.
 • Phuket - jedna z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych wysp Tajlandii. Warto zobaczyć przede wszystkim wodospady Ton Sai oraz Bang Be, a także świątynię Wat Chalong, w której znajduje się słynna figura  Luang Pho Chaen. Nie można pominąć także Parku Narodowego Khao Phra Taeo, plaży Patong Beach i Kata Noi Beach.
 • Ayutthaya - dawna stolica Tajlandii, obecnie intrygujące miasto zabytkowych ruin. Większość zabytków leży na wyspie, która znajduje się u styku trzech rzek: Lopburi, Pa Sak i Chao Phraya. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w pobliżu Bangkoku.
 • Si Satchanalai - jeden z dziesięciu parków historycznych Tajlandii, utworzony dla ochrony ruin królestwa Sukhothai. Na terenie parku znajduje się wiele historycznych, istotnych kulturowo obiektów. Są to między innymi: Wat Phra Sri Rattana Mahathat, Wat Chedi Chet Thaeo, Wat Nang Phaya, Wat Chang Lom, Wat Khao Suwan Khiri, czy Wat Khao Phanom Phloeng. W 1991 roku miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Prysznice - dla niektórych zaskoczeniem może okazać się to, że w większości tajlandzkich pryszniców nie ma zasłonek ani... sufitów. W związku z tym, co niecodzienne dla turystów z Europy, podczas deszczu woda kapie do pomieszczenia.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Tajlandii na rankomat.pl?

 • W Tajlandii wszystkie koszty leczenia opłaca sam pacjent.
 • Wizyta lekarska kosztuje około 200 zł.
 • Za zabieg medyczny będzie trzeba zapłacić od 500 zł do 1000 zł.
Polisę na wyjazd do Tajlandii można mieć już od
5*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Tajlandii? Dokumenty na wyjazd do Tajlandii

Aby wjechać na teren Tajlandii, należy posiadać ważny paszport. Wiza przy podróżach nie dłuższych niż 30 dni nie jest wymagana.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zabrać ze sobą na urlop do Tajlandii, są odpowiednie ubrania oraz wygodne obuwie. Buty powinny być dostosowane do zwiedzania oraz odporne na deszcz.

Nie można zapomnieć także o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem. Podstawowa rzeczą będzie krem z odpowiednio wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne, a także kapelusz lub inne nakrycie głowy.

Jeśli chodzi o walutę, to obowiązującą w Tajlandii jest bath (THB). Najbardziej korzystnie będzie wymienić pieniądze w banku. Karty kredytowe takie jak MasterCard czy Visa są w Tajlandii honorowane, ale płacąc nimi trzeba uważać na oszustwa.

Dobrze zabrać ze sobą również środki opatrunkowe i podstawowe leki, takie jak środku przeciwbólowe, probiotyki, czy witaminy.

Paszport
Paszport
Gotówka
Gotówkę
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Tajlandii jest bezpiecznie?

Tajlandia jest niezwykle barwnym, pełnym energii krajem, który dostarcza odwiedzającym go turystom wielu atrakcji i wrażeń. Niektóre z nich mogą jednak okazać się niebezpieczne. Wybierając Tajlandię jako kierunek podróży, warto wiedzieć, na jakie zagrożenia trzeba uważać.

Ostrożność należy zachować przede wszystkim jeśli chodzi o picie wody i jedzenie. Woda płynąca z kranów absolutnie nie nadaje się do picia, a nawet do mycia zębów. Aby uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak zatrucia pokarmowe trzeba korzystać wyłącznie z wody butelkowanej.

Odpowiednią ostrożność trzeba zachować także w przypadku zwierząt. W Tajlandii znajdziemy bowiem liczne gatunki, które są mogą okazać się niebezpieczne dla człowieka.

Podróżowanie skuterem także może okazać się niebezpieczne. Wybierając ten sposób zwiedzania Tajlandii, trzeba uważać na ruch drogowy, wypadki oraz odpowiednie dokumenty.

 • Uwaga Uważać trzeba na jedzenie sprzedawane w ulicznych budkach. Choć jest ono zdecydowanie jednym z charakterystycznych elementów kojarzących się z Tajlandią, może okazać się, że jest ono przyrządzone z kiepskiej jakości składników.
 • Uwaga W Tajlandii występuje tam przede wszystkim dużo jadowitych węży, dlatego należy zachować wzmożoną czujność.
 • Uwaga Trzeba uważać na kieszonkowców i naciągaczy, którzy próbują wyłudzać pieniądze od nieświadomych turystów.

Karta EKUZ na urlop w Tajlandii –  czy obowiązuje?

Planując urlop w Tajlandii, koniecznie trzeba wykupić odpowiednią polisę turystyczną. Na terenie tego azjatyckiego kraju nie obowiązuje bowiem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ obejmuje polskich obywateli jedynie w przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej.

Opieka medyczna na terenie Tajlandii nie należy natomiast do najtańszych. Zwykła, podstawowa konsultacje u lekarza pierwszego kontaktu to koszt minimum 200 złotych. Drobny zabieg medyczny wyniesie nas od 500 do nawet 1000 złotych.

Każda doba spędzona w szpitalu (w przypadku złamania czy poważnego urazu) może wiązać się z kosztami od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Koszty ratownictwa to natomiast wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

W związku z koniecznością pokrywania kosztów leczenia w Tajlandii z własnej kieszeni, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. To ochrona, dzięki której w razie problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków otrzyma się wsparcie finansowe, prawne oraz informacyjnce. 

Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, zapewni wsparcie w ramach odszkodowania NNW czy OC w życiu prytwanym, a także w razie kradzieży bagażu czy sprzętu sportowego. Ochronę można rozszerzyć o:

 • choroby przewlekłe,
 • klauzulę alkoholową,
 • ubezpieczenie dla aktywnych (uprawianie sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

Europa

Wiener

Proama

Ergo

Składka

30 PLN

32 PLN

32 PLN

38,50 PLN

Koszty leczenia i assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

30000 Euro

40000 Euro

100000 PLN

20000 Euro

Koszty ratownictwa

5000 Euro

8000 Euro

100000 PLN

-

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

300 Euro

200 Euro

200 Euro

250 Euro

Assistance

Wariant standard

 Podstawowy

Wariant standard

 Podstawowy

Bagaż

TAK

TAK

-

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

300 Euro

1000 PLN

-

800 PLN

OC

-

TAK

-

-

Suma ubezpieczenia

-

25000 Euro

-

-

Szkody osobowe

-

25000 Euro

-

-

Szkody w mieniu

-

25000 Euro

-

-

NNW (Następstw Nieszczęśliwych wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

3000 Euro

10000 PLN

20000 PLN

20000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

3000 Euro

10000 PLN

20000 PLN

20000 PLN

Śmierć

1800 Euro

10000 PLN

20000 PLN

10000 PLN

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tajlandii powinno zawierać w sobie kilka podstawowych elementów, które uchronią nas od ponoszenia kosztów na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia:           

 • OK

  Koszty leczenia - ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezbędne podczas hospitalizacji, wizyt lekarskich, leków, zabiegów medycznych oraz wszelkich specjalistycznych badań.

 • OK

  Koszty transportu do kraju - jeden z najistotniejszych elementów polisy. Koszty medycznego transportu do polski są drogie, a ubezpieczenie zapewni ich pokrycie.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) - jeśli uznamy jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu lub  wyniku wypadku będziemy musieli zostać poddani rehabilitacji, będziemy mogli otrzymać odszkodowanie z tytuły wykupionej polisy. Jego wysokość zależy zawsze od początkowej, gwarantowanej sumy odszkodowania.

 • OK

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu prywatnym (OC) - przyda się, kiedy w wyniku naszego działania ucierpi osoba trzecia, lub jeśli w jakiś sposób uszkodzimy jej własność.   

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - jeśli w trakcie podróży nasz bagaż zaginie lub zostanie zniszczony, otrzymamy rekompensatę w granicach sumy gwarantowanej. To szczególnie ważne, jeśli przewozimy cenny sprzęt elektroniczny lub sportowy.

Co warto wiedzieć?

 1. Tajlandia to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków Polaków.
 2. By wjechać na teren tego kraju, należy posiadać ważny paszport.
 3. Z uwagi na wysokie koszty leczenia, lepiej mieć ze sobą polisę turystyczną.
 4. Takie ubezpieczenie można zakupić od 3,2 zł dziennie. 
Oceń stronę
4,81
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego