Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Tajlandii

Tajlandia to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków Polaków. Najwięcej turystów z naszego kraju wyjeżdża w te rejony zimą - gdy u nas słupki termometrów lecą w dół, pada deszcz lub śnieg, to tajskie kurorty zachęcają gorącymi temperaturami, pięknymi widokami i wieloma atrakcjami.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

MSD odradza niekonieczne podróże do południowych prowincji: Pattani, Yala, Narathiwat i Songkhla. Na pozostałym terytorium Tajlandii należy zachować szczególną ostrożność.


(ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 r.)


Tajlandia

Tajlandia to kierunek coraz częściej wybierany przez polskich turystów. Choć podróż samolotem jest długa, ceny lotów są stosunkowo niskie. Niewysokie są również ceny w samej Tajlandii, dlatego wybierając ten kierunek jako cel urlopu, można odpocząć w pięknym miejscu, nie wydając zbyt wielu pieniędzy.

Turystów z Polski w Tajlandii z pewnością zachwyci gorący klimat oraz egzotyczny charakter. Krystalicznie czysta woda, cudowne, szerokie, piaszczyste plaże, a do tego zapierająca dech w piersiach, niecodzienna, często dziewicza przyroda, to znaki rozpoznawcze tego azjatyckiego kraju.

Coś dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy pragną odpocząć na rozgrzanym słońcem piasku, jak i miłośnicy turystycznych przygód. To również raj dla tych, którzy uwielbiają nurkować, ponieważ Tajlandia obfituje w rafy koralowe. Jazda na słoniu, aromatyczna kuchnia, czy zwiedzanie azjatyckich świątyń? Wszystkiego tego doświadczyć można właśnie w Tajlandii.

Co warto wiedzieć o Tajlandii?

 • Bangkok - stolica Tajlandii, a jednocześnie jej największe miasto. To także jedno z najgorętszych miast na świecie, przez Tajlandczyków nazywane Krung Thep (Miastem Aniołów). Odwiedzając je, nie można pominąć jego największych zabytków i turystycznych atrakcji, takich jak świątynie Wat Phra Kaew, Wat Pho, Wat Arun, Wat Benchamabophit, czy Wat Suthat.
 • Phuket - jedna z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych wysp Tajlandii. Warto zobaczyć przede wszystkim wodospady Ton Sai oraz Bang Be, a także świątynię Wat Chalong, w której znajduje się słynna figura  Luang Pho Chaen. Nie można pominąć także Parku Narodowego Khao Phra Taeo, plaży Patong Beach i Kata Noi Beach.
 • Ayutthaya - dawna stolica Tajlandii, obecnie intrygujące miasto zabytkowych ruin. Większość zabytków leży na wyspie, która znajduje się u styku trzech rzek: Lopburi, Pa Sak i Chao Phraya. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w pobliżu Bangkoku.
 • Si Satchanalai - jeden z dziesięciu parków historycznych Tajlandii, utworzony dla ochrony ruin królestwa Sukhothai. Na terenie parku znajduje się wiele historycznych, istotnych kulturowo obiektów. Są to między innymi: Wat Phra Sri Rattana Mahathat, Wat Chedi Chet Thaeo, Wat Nang Phaya, Wat Chang Lom, Wat Khao Suwan Khiri, czy Wat Khao Phanom Phloeng. W 1991 roku miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Prysznice - dla niektórych zaskoczeniem może okazać się to, że w większości tajlandzkich pryszniców nie ma zasłonek ani... sufitów. W związku z tym, co niecodzienne dla turystów z Europy, podczas deszczu woda kapie do pomieszczenia.

Jaka jest pogoda w Tajlandii?

Tajlandia leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, z wyraźnym podziałem na porę deszczową i suchą. Im dalej na południe, tym dłuższa pora deszczowa. Na północy kraju deszcze padają w okresie od czerwca do września, na południu od maja do października.

Najlepszym okresem na wyjazd do Tajlandii jest czas od listopada do lutego. Można spodziewać się wtedy przepięknej pogody oraz wysokich temperatur ( 28 - 32 stopnie Celsjusza), opady deszczu są niewielkie, jest przyjemnie i ciepło. Najgorszej pogody można spodziewać  od czerwca do października w porze gorącej i  wilgotnej. Wtedy właśnie występują obfite opady deszczu.

Średnie temperatury w Tajlandii

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 33°Cluty 35°Cmarzec 37°Ckwiecień 36°Cmaj 34°Cczerwiec 33°Clipiec 31°Csierpień 31°Cwrzesień 31°Cpaździernik 31°Clistopad 34°Cgrudzień 33°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 19°Cluty 19°Cmarzec 22°Ckwiecień 24°Cmaj 24°Cczerwiec 24°Clipiec 24°Csierpień 23°Cwrzesień 23°Cpaździernik 23°Clistopad 22°Cgrudzień 20°C
Temperatura wody
styczeń 27°Cluty 28°Cmarzec 29°Ckwiecień 30°Cmaj 30°Cczerwiec 30°Clipiec 30°Csierpień 29°Cwrzesień 29°Cpaździernik 29°Clistopad 29°Cgrudzień 28°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Tajlandii na rankomat.pl?

 • W Tajlandii wszystkie koszty leczenia opłaca sam pacjent.
 • Wizyta lekarska kosztuje około 200 zł.
 • Za zabieg medyczny będzie trzeba zapłacić od 500 zł do 1000 zł.
Polisę na wyjazd do Tajlandii można mieć już od
5*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Tajlandii? Dokumenty na wyjazd do Tajlandii

Aby wjechać na teren Tajlandii, należy posiadać ważny paszport. Wiza przy podróżach nie dłuższych niż 30 dni nie jest wymagana.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zabrać ze sobą na urlop do Tajlandii, są odpowiednie ubrania oraz wygodne obuwie. Buty powinny być dostosowane do zwiedzania oraz odporne na deszcz.

Nie można zapomnieć także o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem. Podstawowa rzeczą będzie krem z odpowiednio wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne, a także kapelusz lub inne nakrycie głowy.

Jeśli chodzi o walutę, to obowiązującą w Tajlandii jest bath (THB). Najbardziej korzystnie będzie wymienić pieniądze w banku. Karty kredytowe takie jak MasterCard czy Visa są w Tajlandii honorowane, ale płacąc nimi trzeba uważać na oszustwa.

Dobrze zabrać ze sobą również środki opatrunkowe i podstawowe leki, takie jak środku przeciwbólowe, probiotyki, czy witaminy.

Paszport
Paszport
Gotówka
Gotówkę
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Tajlandii jest bezpiecznie?

Tajlandia jest niezwykle barwnym, pełnym energii krajem, który dostarcza odwiedzającym go turystom wielu atrakcji i wrażeń. Niektóre z nich mogą jednak okazać się niebezpieczne. Wybierając Tajlandię jako kierunek podróży, warto wiedzieć, na jakie zagrożenia trzeba uważać.

Ostrożność należy zachować przede wszystkim jeśli chodzi o picie wody i jedzenie. Woda płynąca z kranów absolutnie nie nadaje się do picia, a nawet do mycia zębów. Aby uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak zatrucia pokarmowe trzeba korzystać wyłącznie z wody butelkowanej.

Odpowiednią ostrożność trzeba zachować także w przypadku zwierząt. W Tajlandii znajdziemy bowiem liczne gatunki, które są mogą okazać się niebezpieczne dla człowieka.

Podróżowanie skuterem także może okazać się niebezpieczne. Wybierając ten sposób zwiedzania Tajlandii, trzeba uważać na ruch drogowy, wypadki oraz odpowiednie dokumenty.

 • Uwaga Uważać trzeba na jedzenie sprzedawane w ulicznych budkach. Choć jest ono zdecydowanie jednym z charakterystycznych elementów kojarzących się z Tajlandią, może okazać się, że jest ono przyrządzone z kiepskiej jakości składników.
 • Uwaga W Tajlandii występuje tam przede wszystkim dużo jadowitych węży, dlatego należy zachować wzmożoną czujność.
 • Uwaga Trzeba uważać na kieszonkowców i naciągaczy, którzy próbują wyłudzać pieniądze od nieświadomych turystów.

Karta EKUZ na urlop w Tajlandii –  czy obowiązuje?

Planując urlop w Tajlandii, koniecznie trzeba wykupić odpowiednią polisę turystyczną. Na terenie tego azjatyckiego kraju nie obowiązuje bowiem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ obejmuje polskich obywateli jedynie w przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej.

Opieka medyczna na terenie Tajlandii nie należy natomiast do najtańszych. Zwykła, podstawowa konsultacje u lekarza pierwszego kontaktu to koszt minimum 200 złotych. Drobny zabieg medyczny wyniesie nas od 500 do nawet 1000 złotych.

Każda doba spędzona w szpitalu (w przypadku złamania czy poważnego urazu) może wiązać się z kosztami od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Koszty ratownictwa to natomiast wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

W związku z koniecznością pokrywania kosztów leczenia w Tajlandii z własnej kieszeni, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. To ochrona, dzięki której w razie problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków otrzyma się wsparcie finansowe, prawne oraz informacyjnce. 

Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, zapewni wsparcie w ramach odszkodowania NNW czy OC w życiu prywatnym, a także w razie kradzieży bagażu czy sprzętu sportowego.

14-dniowa podróż do Tajlandii połączona z nurkowaniem
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
38,40 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 50 000 zł 49 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 382 822 zł
Ratownictwo
46 094 zł
Bagaż
4 609 zł
58,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 46 094 złOC: 460 941 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 460 941 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
66,30 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 181 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Allianz
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
121,32 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 100 000 zł126 sportów objętych ochroną
AXA Partners
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
123,24 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19181 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
14-dniowa podróż do Tajlandii połączona z nurkowaniem
Allianz
38,40 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 50 000 zł 49 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
58,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
1 382 822 zł
Ratownictwo
46 094 zł
Bagaż
4 609 zł
Dodatkowo: NNW: 46 094 złOC: 460 941 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 460 941 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
AXA Partners
66,30 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 181 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Allianz
121,32 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 40 000 złOC: 100 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 100 000 zł126 sportów objętych ochroną
AXA Partners
123,24 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19181 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy

W zależności od planów wyjazdowych, ochronę można rozszerzyć o:

 • choroby przewlekłe,
 • klauzulę alkoholową,
 • ubezpieczenie dla aktywnych (uprawianie sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, zdarzenia pod wpływem alkoholu

137 349 zł

5 zł

AXA Partners

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, Sporty objęte polisą: 114, zdarzenia pod wpływem alkoholu

200 000 zł

6 zł

Signal Iduna

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, zdarzenia pod wpływem alkoholu, sprzęt sportowy, bagaż

183 132 zł

8 zł

Generali

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, OC, NNW, bagaż, zdarzenia pod wpływem alkoholu

500 000 zł

11 zł

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tajlandii powinno zawierać w sobie kilka podstawowych elementów, które uchronią nas od ponoszenia kosztów na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia:           

 • OK

  Koszty leczenia - ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezbędne podczas hospitalizacji, wizyt lekarskich, leków, zabiegów medycznych oraz wszelkich specjalistycznych badań.

 • OK

  Koszty transportu do kraju - jeden z najistotniejszych elementów polisy. Koszty medycznego transportu do polski są drogie, a ubezpieczenie zapewni ich pokrycie.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) - jeśli uznamy jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu lub  wyniku wypadku będziemy musieli zostać poddani rehabilitacji, będziemy mogli otrzymać odszkodowanie z tytuły wykupionej polisy. Jego wysokość zależy zawsze od początkowej, gwarantowanej sumy odszkodowania.

 • OK

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu prywatnym (OC) - przyda się, kiedy w wyniku naszego działania ucierpi osoba trzecia, lub jeśli w jakiś sposób uszkodzimy jej własność.   

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - jeśli w trakcie podróży nasz bagaż zaginie lub zostanie zniszczony, otrzymamy rekompensatę w granicach sumy gwarantowanej. To szczególnie ważne, jeśli przewozimy cenny sprzęt elektroniczny lub sportowy.

Co warto wiedzieć?

 1. Tajlandia to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków Polaków.
 2. By wjechać na teren tego kraju, należy posiadać ważny paszport.
 3. Z uwagi na wysokie koszty leczenia, lepiej mieć ze sobą polisę turystyczną.
 4. Takie ubezpieczenie można zakupić od 5 zł dziennie. 
Oceń stronę
4,80
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego