Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie na Seszele

Seszele to prawdziwy raj na Ziemi. Tropikalne słońce, dzika przyroda i szum oceanu - czy można chcieć czegoś więcej? Typowo wakacyjny klimat i bogata historia archipelagu to jednak nie wszystko. Świetnie przygotowane pod względem turystycznym kurorty kontrastujące z dziewiczym krajobrazem i lokalnymi, klimatycznymi wioskami pełnymi rybaków i grających w domino mieszkańców, na długo zapadają w pamięć. 

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ
Władze na Seszelach nie wymagają testów PCR, chyba że jest to wymóg linii lotniczej lub kraju docelowego.

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)

Seszele

Seszele - rozległy archipelag, składający się z prawie 100 różnych wysp. Wielu turystom kojarzy się z ekskluzywnym wypoczynkiem nad brzegiem oceany, podczas gdy w rzeczywistości jako kierunek wakacyjny znajduje się w zasięgu możliwości większości podróżników. Nie podlega jednak dyskusji fakt, że Seszele stanowią typową, rajską scenerię wakacyjnego wyjazdu.

Szerokie, złote plaże, pełne rozgrzanego piasku, kontrastujące z czystą, lazurową wodą i żywą zielenią dzikich palm - wszystko to stanowi obietnicę udanej podróży w tropiki. Warto jednak pamiętać, że Seszele to także możliwość poznania innej kultury, a także okazja do zobaczenia nieznanej, dzikiej części afrykańskiego kontynentu. Co warto wiedzieć, i co koniecznie trzeba zobaczyć?

 • Victoria - stolica Seszeli, zlokalizowana w północno-wschodniej części największej z wysp archipelagu - Mahe. Jej punktem charakterystycznym jest port, oraz stare miasto, pełne wąskich uliczek i urokliwych budynków. Stojąca w centrum wieża zegarowa, potocznie nazywana „Małym Benem”. Odwiedzając miasto, nie można pominąć takich atrakcji jak Muzeum Sztuki Narodowej, Muzeum Historycznego czy słynny ogród botaniczny, w którym podziwiać można między innymi charakterystyczną dla regionu lodoicję seszelską. Dziesiątki kolorowych straganów, uliczny zgiełki i uprzejmi wobec turystów mieszkańcy - wszystko to świadczy o niepowtarzalnym klimacie miasta.
 • Park Narodowy Praslin - to tu znaleźć można popularny rezerwat Valle de Mai z seszelską palmą. Cały obszar parku obfituje w rozległe, piaszczyste plaże, pełne turkusowych zatoczek. Warto odwiedzić przede wszystkim Anse Lazio, Anse Volbert, Anse Georgette. Azyl mają tu również rzadkie gatunki ptaków, np. gołąbek owoców, czy papuga czarna.
 • La Digue - chyba najbardziej sielankowa wyspa na Seszelach, znana przede wszystkim z cudownych lokacji do robienia zdjęć. Panuje tu spokój i cisza, mieszkańcy są przyjaźni i uśmiechnięci, a życie toczy się swoim rytmem. Wyspa znajduje się zaledwie 45 minut od Mahe, jeśli płyniemy statkiem. Przez długi czas ta część Seszeli była niedostępna dla turystów, jednak obecnie można tam spotkać świetnie przygotowane hotele. To także idealne miejsce dla rodzi podróżujących z dziećmi.
 • Jedzenie - Seszele, jako typowo turystyczna destynacja, oferuje wiele opcji jeśli chodzi o jedzenie. Ci, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze archipelagu, powinni skorzystać możliwości, jakie dają lokalne restauracje i typowy, miejscowy street-food. Skosztować trzeba choćby najbardziej charakterystycznych dla regionu smażonych w mleku kokosowym bananów. Świeże owoce morza i ryby przypadną do gusty miłośników kuchni śródziemnomorskiej. Na odważnych czekają natomiast potrawy przygotowane na przykład z... nietoperza.
 • Ceny - Seszele to niestety wakacje ekskluzywne nie tylko z nazwy. Droga jest większość rzeczy związanych z wyjazdem - od biletów lotniczych, które kupić można w cenie od kilku, na nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, po jedzenie, które w typowo turystycznych restauracjach może osiągać naprawdę wysokie ceny. Osoby, które nie chcą wydawać zbyt wiele, mogą zabrać ze sobą suchy prowiant z Polski. Niestety, drogi jest także internet, atrakcje, a nawet... transport publiczny dla przyjezdnych. Zdarza się, że turyści za krótki przejazd taksówką kosztuje tyle samo co pokonanie tej trasy komunikacją.
 • Nurkowanie - Seszele to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Bogate morskie życie, cudowne rafy koralowe, a także możliwość spotkania twarzą w twarz z niezwykłymi okazami zwierząt żyjących pod powierzchnią - tego nie wolno przegapić!
 • Unikalne gatunki - z 200 gatunków występujących na Seszelach roślin, aż 80  z nich jest unikalnych dla tego regionu Afryki. Do wyjątków należą między innymi sosny, meduzy, czy rzadka roślina - lodoicja seszelska, znana z tego, że wydaje jedna z największych i najcięższych owoców. Na wyspach żyje ponad 900 zidentyfikowanych gatunków ryb, a także niezwykłe żółwie morskie oraz żółwie olbrzymie
 • Pogoda - na Seszelach w zasadzie nie trzeba się o nią martwić, ponieważ gorące, tropikalne słońce nie zawodzi tu przez cały rok. Najbardziej zalecany - także przez mieszkańców wysp - jest jednak okres między majem, a październikiem, kiedy deszczu jest mniej, a słońce pozwala na chwilę wytchnienia w cieniu nieco niższych temperatur. To także lepszy moment na podróż, jeśli chcemy cieszyć się większym spokojem i mniejszym tłumem, ponieważ sezon typowo turystyczny przypada tu na listopad i grudzień.

Pogoda na Seszelach - kiedy najlepiej jechać?

Seszele to archipelag położony na Oceanie Indyjskim, który leży w strefie klimatu tropikalnego. Czas od grudnia do lutego to okres letni na Seszelach, charakteryzujący się ciepłymi temperaturami i wysoką wilgotnością. Średnie temperatury wynoszą od 24°C do 31°C, a morze jest ciepłe i przyjemne do kąpieli. Jest to również okres, kiedy region doświadcza największych opadów deszczu, zwłaszcza w styczniu. Jednak opady zazwyczaj są krótkotrwałe, a po nich często pojawia się słońce

Od marca do maja trwa okres przejściowy między letnim a zimowym sezonem. Temperatury są nadal wysokie, oscylujące wokół 25°C - 30°C. Opady deszczu zaczynają się zmniejszać, choć wciąż mogą występować przelotne deszcze. To dobry czas na zwiedzanie i aktywności na świeżym powietrzu.

Od czerwca do sierpnia na Seszelach trwa zima. Temperatury są nieco niższe, ale wciąż przyjemne, wynoszące od 23°C do 28°C. Opady deszczu są zazwyczaj mniejsze, a słońce często się pojawia. To doskonale warunki dla miłośników sportów wodnych, takich jak nurkowanie i snorkeling, ponieważ woda jest przejrzysta.

Od września do listopada mamy do czynienia z drugim okresem przejściowym. Temperatury są podobne, jak w marcu, kwietniu czy maju, a opady deszczu zaczynają się zwiększać, zwłaszcza w listopadzie. Mimo to wciąż można cieszyć się przyjemnymi chwilami na plażach.

Średnie temperatury na Seszelach

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 30°Cluty 30°Cmarzec 30°Ckwiecień 31°Cmaj 30°Cczerwiec 29°Clipiec 29°Csierpień 28°Cwrzesień 29°Cpaździernik 29°Clistopad 30°Cgrudzień 31°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 23°Cluty 23°Cmarzec 23°Ckwiecień 24°Cmaj 22°Cczerwiec 20°Clipiec 20°Csierpień 19°Cwrzesień 20°Cpaździernik 21°Clistopad 23°Cgrudzień 24°C
Temperatura wody
styczeń 27°Cluty 27°Cmarzec 27°Ckwiecień 28°Cmaj 25°Cczerwiec 24°Clipiec 23°Csierpień 22°Cwrzesień 24°Cpaździernik 23°Clistopad 24°Cgrudzień 25°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Seszele na rankomat.pl?

 • EKUZ na Seszelach nie jest honorowany - za wszystkie koszty leczenia trzeba płacić z własnej kieszeni.
 • MSZ zaleca zakup ubezpieczenia zdrowotnego, szczególnie osobom, które wybierają się na dalej położone wyspy.
 • Koszty leczenia i transportu medycznego na Seszelach są bardzo wysokie.
Polisę na wyjazd na Seszele można mieć już od
6,03*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop na Seszelach? Dokumenty na wyjazd na Seszele

 • Dokumenty - turyści przyjeżdżający z Polski nie muszą posiadać wizy. Granicę mogą przekroczyć na podstawie paszportu ważnego w dniu przylotu i planowanego wyjazdu. Konieczne będzie również okazanie powrotnego biletu lotniczego, rezerwacji noclegu, a także dowód posiadania pieniędzy na pobyt. Szczepienia przeciwko chorobom tropikalnym nie są obowiązkowe (wyjątek stanowią turyści z krajów, w których występuje żółta febra.
 • Apteczka - inna niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni flora bakteryjna to coś, przed czym ostrzega wielu turystów. Nawet napicie się drinka z lodem, czy umycie zębów wodą z kranu, może skończyć się rewolucjami żołądkowymi. Aby złagodzić ich skutki, warto mieć ze sobą probiotyki i leki na biegunkę. Trzeba mieć ze sobą również leki przeciwbólowe oraz podstawowe środku opatrunkowe, jak bandaże czy plastry. Oczywiście nie można zapomnieć o lekach przyjmowanych na stałe.
 • Środki higieniczne - przede wszystkim żele antybakteryjne, chusteczki do dezynfekcji, a także środki myjące. Nie można zapomnieć również o środkach przeciw komarom i ewentualnych maściach łagodzących na ukąszenia.
 • Ochrona przeciwsłoneczna - na Seszelach wystarczy chwila, by intensywne promienie słońca poparzyły ciało, nawet jeśli dzień jest teoretycznie pochmurny. Aby ustrzec się przed niebezpiecznym promieniowaniem, koniecznie musimy zabrać ze sobą w podróż czapkę lub kapelusz, dobre okulary przeciwsłoneczne, a także krem w wysokim filtrem (min. 50 SPF). Warto zaopatrzyć się także w preparaty, które wspomogą leczenie ewentualnych oparzeń, takie jak mleczka po opalaniu czy spray z panthenolem.
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Życie
Apteczkę

Czy na Seszelach jest bezpiecznie?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, powinno wystarczyć zachowanie odpowiedniej ostrożności.

MSZ przypomina, że na Seszelach nie ma polskiej placówki konsularnej, co może utrudniać ewentualną pomoc. Jeśli podczas urlopu będziemy potrzebować wsparcia, trzeba udać się do jednej z placówek państw należących do UE.

 • Uwaga Wartościowe rzeczy, jak dokumenty czy większe ilości pieniędzy, lepiej zostawać w hotelach. Nie należy zostawiać niepilnowanych rzeczy na plaży.
 • Uwaga Zagrożenie przestępczością nie jest duże, ale turyści po zmroku - poza kurortami - powinni unikać samodzielnych spacerów.
 • Uwaga Podczas kąpieli w oceanie trzeba uważać na silne prądy.

Karta EKUZ na urlop na Seszelach - czy obowiązuje?

Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ) nie zapewnia nawet podstawowej ochrony medycznej turystom podróżującym z krajów Europy na Seszele.

Tymczasem poziom świadczenia usług medycznych w tej części Afryki jest dość wysoki, w związku z czym nie można zaliczyć ich do najtańszych. Zwykła wizyta u lekarza specjalisty może kosztować około 50 dolarów, a doba hospitalizacji - nawet 200 dolarów.

Drogi będzie także transport medyczny, zwłaszcza jeśli do wypadku lub choroby dojdzie w mniej zaludnionych częściach wyspy i konieczne będzie przewiezienie poszkodowanego do dużego miasta. Medyczny transport poszkodowanej osoby do kraju może z kolei skończyć rachunkiem opiewającym nawet na kilkadziesiąt tysięcy dolarów!


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Odpowiednie ubezpieczenie na Seszele powinno być przede wszystkim dobrze dopasowane do aktywności, jakie zamierzamy podejmować podczas urlopu. Ten egzotyczny kraj zapewnia bowiem tyle samo rozrywek, co niebezpieczeństw. Spotkanie oko w oko z dzikimi zwierzętami? Nurkowanie? Wypadek podczas uprawiania sportów? A może kradzież, lub choroba? Wszystko może sprawić, że wymarzona wakacje staną się skarbonką bez dna.

Aby tego uniknąć, przed podróżą – szczególnie na inny kontynent – trzeba więc dokładnie porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli, analizując ich zakres i wysokość sum gwarantowanych poszczególnych elementów.

Można to zrobić na przykład korzystając ze specjalnych porównywarek – jak kalkulator rankomat.pl, które nie tylko dają dostęp do bezpośrednich danych nt. polisy, ale także pozwalają na jej szybki zakup bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie turystyczne na Seszele
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
139,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
190,26 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 złporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 344 058 zł
Ratownictwo
44 802 zł
Bagaż
4 480 zł
263,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 000 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 27zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
332,08 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne na Seszele
Generali
139,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
190,26 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 150 000 złOC sportowe: 150 000 złporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
263,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
1 344 058 zł
Ratownictwo
44 802 zł
Bagaż
4 480 zł
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 000 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 27zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
332,08 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Aby ochrona podczas wakacji była kompleksowa, warto wykupić dodatkowe rozszerzenia do podstawowej polisy na wyjazd. O co warto rozszerzyć ubezpieczenie turystyczne?

 • Sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka
 • Choroby przewlekłe
 • Klauzula alkoholowa

Poniżej przedstawiamy porównanie zakresu i ceny ubezpieczenia w optymalnych wariantach na wypoczynkowy wyjazd na Seszele:

UbezpieczycielTU Europa (9 zł/dzień)Generali (11 zł dzień)
Koszty leczenia100 000 euro500 000 zł
Ratownictwo 7 000 euro500 000 zł
NNW10 000 euro50 000 zł
OC100 000 euro200 000 zł
OC sportowe100 000 euro
 
Ubezpieczenie bagażu1 000 euro1000 zł
Ubezpieczenie COVID-19++
Sporty objęte polisą10
 

Źródło: rankomat.pl

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej:

 • OK

  Koszty leczenia - niezbędne, jeśli trzeba będzie skorzystać z usług takich jak: hospitalizacji, wizyty u lekarza, zakup leków, czy wykonanie zabiegów medycznych i specjalistycznych badań.

 • OK

  Transport do kraju - jeden z najważniejszych elementów każdej polisy na wyjazd, szczególnie jeśli mowa o krajach afrykańskich. Koszty medycznego transportu medycznego, w tym przewozu karetką, mogą okazać się bardzo wysokie, a ewentualny transport medyczny do Polski to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

 • OK

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - OC przyda się, jeżeli w wyniku spowodowanego przez nas wypadku ucierpią osoby trzecie, lub jeśli w jakiś sposób uszkodzona zostanie ich własność. Polisa pokryje kosztu naprawy rzeczy, a także te związane z leczeniem czy powypadkową rehabilitacją.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) - jeżeli przytrafi nam się wypadek, wskutek którego doznamy uszczerbku na zdrowiu lub konieczna będzie rehabilitacja, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w ramach NNW. Jego wysokość zależy zawsze od początkowej, gwarantowanej sumy odszkodowania.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - jeśli w trakcie podróży lub podczas przesiadki nasz bagaż zostanie zniszczony lub zgubiony, otrzymamy zwrot poniesionych w związku z taką sytuacją kosztów. To szczególnie ważne, jeśli przewozimy cenny sprzęt elektroniczny lub sportowy.

Co warto wiedzieć?

 1. Seszele są obecnie otwarte na turystów. Niezaszczepione osoby muszą wykonać test na COVID-19.
 2. Polscy turyści mogą podróżować na Seszele bez wizy, jedynie z ważnym w dniu wyjazdu i planowanego powrotu paszportem.
 3. MSZ zaleca zakup ubezpieczenia na wyjazd, o odpowiednio wysokich sumach gwarantowanych.
 4. Wyjeżdżając na Seszele, trzeba zadbać o odpowiednio wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia i transportu medycznego, ponieważ te usługi na terenie archipelagu są płatne i bardzo drogie.
Oceń stronę
4,94
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego