Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Holandii

Holandia kojarzona jest z tulipanami, wiatrakami, rowerami i licznymi kanałami, dzięki którym nazywana jest często „Wenecją Północy”. Stolica kraju, Amsterdam, to doskonały kierunek na city break. Przy odrobinie szczęścia łatwo znaleźć tanie loty do Holandii, a możliwy jest także dojazd samochodem. Jak przygotować się do wyjazdu do Holandii? Sprawdź nasze wskazówki.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ
Obecnie można do Holandii podróżować bez obostrzeń.

Od 12 grudnia 2023 r. w Holandii obowiązuje czwarty (wysoki) stopień zagrożenia terrorystycznego (w pięciostopniowej skali). Oznacza to, że szansa na atak jest realna. 

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)

Holandia (Królestwo Niderlandów)

Holandia ma świetnie rozwiniętą siatkę pociągów i sami Holendrzy chętnie wybierają ten sposób komunikacji, podróżując po kraju. Jednak przyznać należy, że oprócz dobrze skomunikowanych połączeń, bilety pociągowe są dość drogie. Mimo to warto pozwiedzać ten wielki, ale mający wiele do zaoferowania kraj.

O czym szczególnie pamiętać?

 • Amsterdam– stolica kraju znana jest przede wszystkim z sieci urokliwych kanałów, kultury poruszania się rowerem oraz tulipanów. Wąskie budynki z pięknymi fasadami ulokowane wokół kanałów stanowią niezwykle przyjemną przestrzeń do spacerów. Warto zobaczyć plac Dam oraz ratusz w Amsterdamie. Jedną z większych atrakcji będzie również rejs kanałem. Trwa ok. 1-1,5 h kosztuje ok. 20 euro.
 • Wiatraki  – jeden z głównych symboli Holandii. Dawniej napędzały przemysł, służyły jako młyny czy tartaki, a dziś wiele z nich zostało przekształconych na muzea. Chcąc zobaczyć wiatraki od środka, warto odwiedzić Skansen Zaanse Schans, znajdujący się nieopodal Amsterdamu.
 • Edam i gouda – większość z nas kojarzy te dwie nazwy ze sklepowej półki z nabiałem, Ser gouda i ser edam swoje określenia wzięły od holenderskich miast, które zasłynęły produkcją serów. Do dzisiaj w tych miastach cyklicznie odbywają się targi serów.
 • Tulipany – stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków Holandii. Na czas kwitnienia tulipanów, tj. przełom kwietnia i maja, organizowane są do Holandii liczne wycieczki. Turyści zjeżdżają z całego świata, aby nacieszyć oczy feerią barw. Warto wspomnieć, że choć dzisiaj Holandia słynie z uprawy tulipanów a 80% cebulek kwiatowych pochodzi właśnie stąd, to zostały posadzone w tutejszych ogrodach dopiero w XVI w., a pochodzą z Azji Środkowej.
 • Rowery – obok tulipanów i wiatraków, rowery są kolejnym rozpoznawalnym symbolem Holandii. Tutejsi mieszkańcy wprost przepadają za jazdą rowerem, a widok dziesiątek jednośladów przypiętych do każdej możliwej barierki nikogo nie dziwi. Rowerów jest tu 3 razy więcej niż samochodów i zdecydowanie warto wybrać ten sposób na zwiedzanie np. Amsterdamu.

Pogoda w Holandii - kiedy najlepiej jechać?

Najcieplej w Holandii jest latem - od lipca do sierpnia. Wtedy temperatura oscyluje w okolicach 20 stopni Celsjusza. Dobrą porą na odwiedzenie Królestwa Niderlandów jest późna wiosna oraz wczesna jesień. Zimy w Holandii są łagodne, więc można wybrać się tam także wtedy. 

Średnie temperatury w Holandii

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 4°Cluty 6°Cmarzec 10°Ckwiecień 15°Cmaj 17°Cczerwiec 19°Clipiec 22°Csierpień 20°Cwrzesień 18°Cpaździernik 13°Clistopad 7°Cgrudzień 7°C
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczeń 0°Cluty 0°Cmarzec 2°Ckwiecień 5°Cmaj 7°Cczerwiec 11°Clipiec 14°Csierpień 13°Cwrzesień 11°Cpaździernik 7°Clistopad 3°Cgrudzień 1°C

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Holandii na rankomat.pl?

 • W Holandii sam EKUZ nie wystarczy.
 • Zapłacić trzeba za transport powrotny do kraju czy akcje ratowniczne.
 • Nierefundowane są też niektóre leki.
Polisę na wyjazd do Holandii można mieć już od
7,48*
ubezpieczenie na weekend dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Holandii? Dokumenty na wyjazd do Holandii

Odpowiedź na pytanie, co zabrać do Holandii, jest uzależniona od sposobu spędzania czasu. Holandia, a szczególnie Amsterdam, to idealne wręcz miejsce na krótki city break – kilkudniowy wyjazd skoncentrowany wokół zwiedzania miasta. Bagaż do Amsterdamu nie będzie się więc wiele różnił od tego, co potrzebne w mieście na co dzień w Polsce.  

Jakie dokumenty do Holandii?

Planując wyjazd do Holandii, niezbędny będzie wyłącznie dowód osobisty. Jako kraj członkowski Unii Europejskiej Holandia nie wymaga od Polaków okazywania paszportu na granicy. Warto pamiętać o zabraniu prawa jazdy i wypożyczyć samochód na miejscu – to pozwoli w komfortowy i sprawny sposób zwiedzać kraj.

Niezbędnym dokumentem w podróży jest karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) oraz ubezpieczenie turystyczne. EKUZ umożliwi uzyskanie podstawowej, bezpłatnej pomocy medycznej w Holandii, a polisa podróżna zapewni wyższe kwoty na leczenie oraz dodatkowe formy ubezpieczenia, m.in. NNW, OC, transport medyczny do kraju.

Dodatkowo warto wziąć:

 • Wygodne buty – piesze zwiedzanie Amsterdamu czy Rotterdamu jest niezwykle przyjemne, jednak niezbędne do tego są dobrej jakości, wygodne buty.
 • Odzież przeciwdeszczową i przeciwwiatrową – klimat Holandii jest zbliżony do polskiego, jednak zdarzają się tu wyjątkowo zimne i mocne wiatry. Dobrze jest zabrać ze sobą dobrą kurtkę chroniącą od wiatru i deszczu. Pogoda nie stanie się przeszkodą podczas zwiedzania.
 • Swobodny strój na rower – Holandia to ojczyzna rowerów, a zwiedzanie jej na dwóch kółkach jest atrakcją samą w sobie. Stąd warto pomyśleć o zabraniu wygodnego stroju na rower, niewielkiego plecaka, do którego można wrzucić podręczne rzeczy podczas jazdy rowerem bądź saszetkę na telefon, portfel i najpotrzebniejsze drobiazgi.
Dowód osobisty
Dowód oobisty
Karta EKUZ
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Zaświadczenie o szczepieniu
Prawo jazdy

Czy w Holandii jest bezpiecznie?

Poziom bezpieczeństwa w Holandii jest porównywalnym z tym, co zastajemy w Polsce

W Holandii obowiązuje 3 stopień zagrożenia terrorystycznego w skali 5-stopniowej. Oznacza to, że kraj jest narażony na atak terrorystyczny, jednak w ostatnich latach nie dochodziło na szczęście do zamachów.

Poruszając się po Holandii samochodem można czuć się bezpiecznie, gdyż kierowcy są tu niezwykle rozważni. Przyczyni się do tego nie tylko odpowiedzialność społeczna, ale też horrendalnie wysokie mandaty. . Największym zagrożeniem dla turysty są kieszonkowcy, którzy niestety grasują w większości atrakcyjnych turystycznie miejsc (nie tylko w Holandii).

Nie powinno być to przeszkodą w korzystaniu z atrakcji turystycznych, jednak zawsze warto mieć na względzie środki bezpieczeństwa:

 • Uwaga Nie nosić przy sobie wszystkich dokumentów i całej gotówki.
 • Uwaga Kartę i dokumenty trzymać w saszetce/torebce zapinanej i noszonej z przodu, a nie w plecaku na plecach.
 • Uwaga W telefonie mieć zapisany numer do banku, aby w razie potrzeby szybko zastrzec karty itp.

Karta EKUZ na urlop w Holandii –  czy wystarczy?

Wyjeżdżając do kraju członkowskiego UE lub EFTA, warto wyrobić wcześniej Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia do otrzymania podstawowej, niezbędnej opieki medycznej za darmo.

Jednak nawet Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że do pełnej ochrony za granicą niezbędne jest dodatkowe wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

EKUZ nie zapewnia:

 • transportu medycznego do Polski,
 • ratownictwa,
 • refundacji leków,
 • ubezpieczenia OC,
 • ubezpieczenia NNW,
 • ubezpieczenia w razie zachorowania na COVID-19 i związanych z tym konsekwencji w postaci konieczności przedłużenia wyjazdu.

Warto podkreślić, że EKUZ zapewnia podstawowe i niezbędne leczenie w takim zakresie, w jakim mogą z niego korzystać mieszkańcy danego kraju, np. w Holandii część kosztów transportu sanitarnego jest pokrywana przez pacjenta. Nawet jeśli dana usługa medyczna jest refundowana w ramach EKUZ, częstokroć to poszkodowany turysta musi najpierw wyłożyć odpowiednią kwotę, a następnie będzie ona zwracana z NFZ.

Wiąże się to z koniecznością dysponowania wolną gotówką w większej ilości, co nie jest problemem w przypadku ubezpieczenia turystycznego – tutaj ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Nie tylko posiadanie ubezpieczenia turystycznego w podróży zagranicznej jest istotne, ale także zakres, jaki obejmuje oraz gwarantowane sumy leczenia. Najtańsze polisy często nie zawierają ubezpieczenia NNW, OC czy OC sportowego, a jedynie koszty leczenia i ratownictwo. Przed zakupem koniecznie należy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia uwzględnionymi w OWU, gdyż nie tylko najtańsze, ale bywa że i najdroższe ubezpieczenie nie chroni w pełni.

Aby to udowodnić przygotowaliśmy porównanie kilku dostępnych polis podróżnych. Symulacja została wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie turystyczne do Holandii
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
26,18 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 złubezpieczenie COVID-19
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
38,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
183 056 zł
Ratownictwo
22 882 zł
Bagaż
2 289 zł
43,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 22 882 złOC: 228 821 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 228 821 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
62,23 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczanie COVID-19OC sportowe: 250 000 zł114 sportów objętych ochroną sprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie turystyczne do Holandii
Allianz
26,18 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 14 000 złubezpieczenie COVID-19
Proama
38,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
43,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
183 056 zł
Ratownictwo
22 882 zł
Bagaż
2 289 zł
Dodatkowo: NNW: 22 882 złOC: 228 821 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 228 821 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
62,23 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczanie COVID-19OC sportowe: 250 000 zł114 sportów objętych ochroną sprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie do Holandii na rankomat.pl?

Przygotowując się do wyjazdu zagranicznego, najczęściej lista rzeczy do zrobienia nie ma końca. To, co możliwe, warto załatwiać online i jak najmniejszym kosztem czasu i zaangażowanie. Dlatego zdecydowanie warto zakupić ubezpieczenie turystyczne w internecie. Po wybraniu i opłaceniu, polisa zostanie wysłana na skrzynkę mailową.

Wybranie ubezpieczenia na rankomat.pl jest banalnie proste. Wielkim plusem jest fakt, że nie trzeba wypełniać skomplikowanych, długich formularzy, nie ma konieczności logowania się, do każdej oferty dołączone są OWU, więc jeszcze przed zakupem można zapoznać się z każdym szczegółem polisy.

To, co ważne – ceny i warunki ubezpieczenia podane są jawnie, bez logowania, bez wysyłania zapytań i bez oczekiwania na telefon od konsultanta. Dzięki temu wybór i zakup ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny jest maksymalnie uproszczony i wygodny.

Przykładowe ceny ubezpieczenia do Holandii

UbezpieczycielTU Europa (6 zł/dzień)Generali (11 zł dzień)
Koszty leczenia40 000 euro500 000 zł
Ratownictwo 5 000 euro500 000 zł
NNW5 000 euro50 000 zł
OC50 000 euro200 000 zł
OC sportowe50 000 euro
 
Ubezpieczenie bagażu500 euro1000 zł
Ubezpieczenie COVID-19++
Sporty objęte polisą10
 

Źródło: rankomat.pl

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej to:

 • OK

  Koszty leczenia – im dalszy wyjazd i droższe leczenie w kraju docelowym, tym KL powinny być wyższe. W Holandii minimalną bezpieczną sumą gwarantowaną będzie 30 000 euro.  

 • OK

  Transport do kraju – NFZ nie refunduje powrotu medycznego do Polski, a usługa ta jest potrzebna nie tylko w jednostkowych, wyjątkowych przypadkach, ale choćby wtedy, gdy dojdzie do skompilowanego złamania kończyny/kończyn. Transport medyczny z asystą lekarską to dodatkowy koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • OK

  OC – ważny składnik ubezpieczenia, który przydaje się w wielu sytuacjach: od spowodowania wypadku po uszkodzenie przez dziecko cudzego mienia.  

 • OK

  NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pokryje koszty rehabilitacji a w razie uszczerbku na zdrowiu, zapewni wypłatę odszkodowania.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - przyda się w razie kradzieży, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie rekompensujące poniesione straty.

 • OK

  Koszty ratownictwa – pokryją opłaty za akcje ratownicze, np. w górach lub na morzu.

 • OK

  Dodatkowe rozszerzenia - polisę można dopasować pod kątem swoich potrzeb, np. wykupując ochronę na czas uprawiania sportów, wsparcie w razie zaostrzenia się chorób przewlekłych czy w razie zdarzeń, do których może dojść pod wpływem alkoholu.

Co warto wiedzieć?

 1. Holandia to doskonały kierunek na tzw. city break – krótki miejski wyjazd.
 2. Symbolem Holandii nierozerwalnie z nią związaną są wiatraki, tulipany, kanały i rowery.
 3. Holandia jest krajem członkowskim UE i respektuje kartę EKUZ, mimo to należy mieć ze sobą ubezpieczenie turystyczne, co rekomenduje nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
 4. Najtańsze ubezpieczenie do Holandii kosztuje około 4 za dzień ochrony. Można je kupić przez internet.
Oceń stronę
4,94
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego