Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Malezji

Malezja to przepiękny kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który zachwyca rajskimi plażami, lasami tropikalnymi, dziką przyrodą, a jednocześnie architekturą, nowoczesnością i prawdziwym miksem kulturalnym. Wyjazd do Malezji to duże przedsięwzięcie. Sprawdź, jak się do niego przygotować.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Od 1 sierpnia 2022 r. podróżni, niezależnie od ich statusu szczepień na COVID-19, mogą wjechać do Malezji bez koniczności odbycia kwarantanny.

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)


Malezja

Malezja to kraj w południowo-wschodniej Azji, na który składa się tzw. Malezja Półwyspowa (na Półwyspie Malajskim) i północna część wyspy Borneo.

Kraj składa się z dwóch regionów głównych: Malajzji Zachodniej, która znajduje się na Półwyspie Malajskim, oraz Malezji Wschodniej, która obejmuje część wyspy Borneo. Kraj charakteryzuje się różnorodną geografią, w tym górzyste krajobrazy, tropikalne lasy deszczowe, piękne wybrzeża i malownicze wyspy.

Malezja jest znanym zróżnicowanym etnicznie i kulturowo krajem. Mieszkańcy to głównie Malajczycy, Chińczycy i Hindusi, którzy zachowują swoje unikalne tradycje, języki, religie i kuchnie. Ta różnorodność wpływa na atmosferę i bogactwo kulturalne Malezji. 

Na części kontynentalnej graniczy z Tajlandią i Singapurem, a od strony Borneo z Indonezją i Brunei.

Co warto tam zobaczyć?

 • Kuala Lumpur – stolica Malezji to fascynujące połączenie nowoczesnej metropolii,  luksusowych butików i licznych biurowców z bliskością egzotycznej przyrody, zabytkową starówką i bazarami z pięknym rękodziełem. To liczące 7 mln mieszkańców miasto ma do zaproponowania liczne atrakcje. Kuala Lumpur zobacz koniecznie: Park Ptaków (egzotyczne ptaki we wspaniałej dżungli w samym środku miasta), Petronas Towers (liczące 452 m bliźniacze wieże są symbolem Malezji), Meczet Narodowy Masjid Negara, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Islamskiej, Menara Kuala Lumbur (15-piętrowa wieża telewizyjna, jedna z najwyższych na świecie), Gmach Sultan Abdul Samad. Ogromny i tętniący życiem Kuala Lumpur można zwiedzać nawet tydzień i wciąż nie będzie to wystarczająco.
 • Wyspy Perhentian – po malezyjsku nazwa wysp oznacza „miejsce do zatrzymania” i jest to idealne określenie. Perhentiany to dwie wyspy: Perhentian Besar (większa) i Perhentian Kecil (mniejsza). Białe plaże, szmaragdowa woda, soczyście zielona przyroda dookoła i nieskażone tłumami turystów miejsce (jeszcze). To miejsce stworzone do relaksu, zatrzymania się, naładowania baterii i cieszenia się pięknem świata.
 • Malakka – miasto i stary port położony na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Jest to najstarsze miasto kraju nazywane „bramą do Malezji”. W 2008 roku Malakka wraz z miastem George Town została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tu zobaczyć nocny targ, przespacerować się nad rzeką Malakka podziwiać pływający meczet, czyli Masjid Selak Malakka.
 • Cameron Highlands – znajdujące się w części kontynentalnej zielone wzgórza z plantacjami herbaty są miejscem niezwykłym. Mnogość i różnorodność przyrody zachwyci nawet tych, którzy nie fascynują się roślinami. Dla aktywnych: w Cameron Highlands dostępne są doskonałe trasy spacerowe.

Jaka jest pogoda w Malezji?

Klimat Malezji jest równikowy i charakteryzuje się wysoką temperaturą i wilgotnością przez większość roku. Temperatury w Malezji są wysokie i oscylują wokół 30-35°C przez większość roku. Na wybrzeżu i w niższych regionach temperatura rzadko spada poniżej 25°C. Wilgotność jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów klimatu Malezji. Wilgotność powietrza utrzymuje się na wysokim poziomie, często przekraczając 80%, co sprawia, że ​​panuje uczucie duszności. 

Temperatura powietrza w dzień

styczeń

29°C

luty

29°C

marzec

30°C

kwiecień

30°C

maj

31°C

czerwiec

31°C

lipiec

32°C

sierpień

32°C

wrzesień

31°C

październik

31°C

listopad

31°C

grudzień

30°C

Temperatura powietrza w nocy

styczeń

20°C

luty

19°C

marzec

20°C

kwiecień

21°C

maj

22°C

czerwiec

22°C

lipiec

22°C

sierpień

23°C

wrzesień

23°C

październik

22°C

listopad

22°C

grudzień

20°C

Temperatura wody

styczeń

26°C

luty

26°C

marzec

26°C

kwiecień

26°C

maj

27°C

czerwiec

27°C

lipiec

28°C

sierpień

28°C

wrzesień

29°C

październik

29°C

listopad

27°C

grudzień

27°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Malezji na rankomat.pl?

 • W Malezji nie jest honorowana karta EKUZ.
 • Koszt prywatnej wizyty lekarskiej to około 80-100 dolarów.
 • Za dobę w szpitalu trzeba zapłacić od około 60 do 90 dolarów.
Polisę na wyjazd do Malezji można mieć już od
45*
cena ubezpieczenia turystycznego dla dwóch osób na tygodniowy wyjazd * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Malezji? Dokumenty na wyjazd do Malezji

Malezja położona jest w strefie równikowej, co oznacza, że jest tam bardzo ciepło, temperatury wahają się między 25 a 33 stopnie C, ale też zdarzają się intensywne, ale krótkotrwałe deszcze. Stąd zastanawiając się, co zabrać do Malezji, nie należy przesadzić z ilością ubrań, a znacznie lepiej postawić na choć jedną cienką kurtkę przeciwdeszczową.

Jakie dokumenty do Malezji zabrać?

 • Paszport – jego ważności powinna wynosić przynajmniej 6 miesięcy,
 • Aplikacja MySejahtera – niezbędna do przekroczenia granicy i poruszania się po kraju,
 • Ubezpieczenie turystyczne – nieobowiązkowe, ale zdecydowanie rekomendowane.
Wiza do Malezji obowiązuje wyłącznie przy podjęciu pracy lub nauki oraz przy każdym pobycie dłuższym niż 90 dni. Pobyt turystyczny krótszy niż 3 miesiące nie wymaga wyrabiania wizy.

Dodatkowo warto wziąć:

 • Apteczkę – podczas egzotycznych podróży zawsze należy mieć ze sobą podręczną apteczkę, a w niej przede wszystkim: leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, na przeziębienie, środki opatrunkowe, środki na komary, środki na rany, krem przeciwsłoneczny, środek przeciwmalaryczny, probiotyki.
 • Pelerynę przeciwdeszczową – przydatna, gdy podczas np. podróży po dżungli nagle zacznie padać deszcz.
 • Wygodne obuwie – przyda się podczas wycieczek poza głównymi miastami (tu infrastruktura jest bardzo dobra).
 • Plecak – w ramach bagażu głównego warto zamiast walizki zdecydować się na plecak, co znacznie ułatwi przemieszczanie się, szczególnie jeśli w planach jest częsta zmiana lokalizacji. Warto też zabrać mniejszy plecak, który przyda się na krótsze wycieczki.
 • Przejściówkę do gniazdka angielskiego – w Malezji w zasadzie w większości miejsc spotkamy gniazdka brytyjskie typu G. Chcąc swobodnie z nich korzystać, należy zabrać ze sobą przejściówkę do polskich ładowarek i innych sprzętów.
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Paszport covidowy
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację MySejahtera
Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Życie
Apteczkę

Czy w Malezji jest bezpiecznie?

Malezja jest dość bezpiecznym dla turystów krajem, jednak nie można zapominać o ewentualnych zagrożeniach i zachowaniu ostrożności. Przede wszystkim, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, unikać podróży na wschodnie wybrzeże stanu Sabah na Borneo. Niebezpiecznie może być również w okolicach miast Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau.

W okresie od października do marca w Malezji występuje pora monsunowa, która w wielu przypadkach charakteryzuje się nagłymi i obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Mogą występować lokalne podtopienia i osuwiska ziemi.

Szczepienia do Malezji nie są co prawda obowiązkowe, ale specjalista może zasugerować, aby wybrane wykonać, przeanalizuje zabezpieczenie w konkretnej sytuacji zdrowotnej oraz podpowie, jakie leki do apteczki do Malezji zabrać.

 • Uwaga W Malezji istnieje zagrożenie terroryzmem, stąd konieczne jest zachowanie ostrożności w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów, w centrach handlowych, na bazarach itp.
 • Uwaga Przed wyjazdem do Malezji powinno się skontaktować z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.
 • Uwaga Malezja doświadcza wpływu monsunów. Monsun południowo-zachodni przynosi obfite opady na zachodnie wybrzeże, podczas gdy monsun północno-wschodni przynosi opady na wschodnie wybrzeże.
 • Uwaga Poważnym i stale rosnącym problemem są kradzieże damskich torebek dokonywane przez złodziei na motocyklach. Rabunek dokonywany jest przez co najmniej dwie osoby, aczkolwiek zdarzają się napady grupowe i z użyciem broni palnej lub ostrych narzędzi.
 • Uwaga MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.
 • Uwaga Nie ma obowiązku wykupienia ubezpieczeń osobowych. Mimo tego zalecane jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego pokrywającego koszty leczenia.

Karta EKUZ na urlop w Malezji –  czy obowiązuje?

Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego (EKUZ) funkcjonuje wyłącznie w krajach UE i EFTA. W związku z tym EKUZ w Malezji nie działa. Turysta musi zabezpieczyć się, wykupując polisę podróżną lub samodzielnie opłacać ewentualne leczenie czy transport do kraju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że choć ubezpieczenie turystyczne do Malezji nie jest obowiązkowe, to jest bardzo rekomendowane. Z pewnością przed wyjazdem może pojawić się pytanie, jakie ubezpieczenie do Malezji wybrać? Poniżej podpowiadamy na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Opieka medyczna w Malezji jest łatwo dostępna w dużych ośrodkach, a jej usługi stosunkowo niedrogie. Jednak leczenie w Malezji jest na niskim poziomie.

Dostępne są liczne placówki prywatne, ale oczywiście pełnopłatne bądź pokrywane przez ubezpieczyciela, bądź przez poszkodowanego/pacjenta.

 • Koszt prywatnej wizyty lekarskiej to ok. 80-100 dolarów.
 • Doba hospitalizacji – ok. 60-90 dolarów.

Przed wykupieniem ubezpieczenia, koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), które stanowią potwierdzenie całego zakresu polisy, łącznie z jej rozszerzeniami, wkluczeniami i innymi szczegółami, które mogą mieć zasadniczy wpływ na pokrycie leczenia.

Jedną z istotniejszych rzeczy do sprawdzenia jest to, czy ubezpieczyciel pokrywa koszty z góry, czy zwraca za leczenie po powrocie turysty do kraju. Ta druga możliwość jest o tyle niepewna, że ubezpieczony podróżnik musi dysponować dużą pulą gotówki, którą w razie sytuacji awaryjnej będzie mógł wyłożyć na leczenie.

Ubezpieczenie do Malezji należy wybrać, kierując się rodzajem planowanych aktywności i stanem zdrowia. Przy tak dalekiej podróży, koszt ubezpieczenia jest promilem wydatków, więc nie warto oszczędzać na tej istotnej ochronie.

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji ubezpieczeń do Malezji. Po wypełnieniu formularza na stronie rankomat.pl, znajdziemy łącznie kilkanaście ubezpieczeń turystycznych. Symulacja została wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie turystyczne do Malezji
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
128,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
154,70 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
221,49 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 411 818 zł
Ratownictwo
47 061 zł
Bagaż
4 706 zł
277,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 47 061 złOC: 476 606 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 476 606 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne do Malezji
Generali
128,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
154,70 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
221,49 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
277,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
1 411 818 zł
Ratownictwo
47 061 zł
Bagaż
4 706 zł
Dodatkowo: NNW: 47 061 złOC: 476 606 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 476 606 zł 27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy

Pamiętaj! Ubezpieczenie od transportu zwłok to rodzaj ochrony, który przyda się twoim najbliższym. To oni bowiem, w sytuacji twojej śmierci w podróży, będą musieli pokryć wszelkie koszty związane ze ściągnięciem ciała zza granicy.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie do Malezji na rankomat.pl?

Kupując ubezpieczenie przez internet, oszczędza się czas i pieniądze – to najprostszy bezpieczny sposób na nabycie polisy na podróż. Jednak nie wszędzie będzie to tak intuicyjne jak byśmy sobie tego życzyli.

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej to:

 • OK

  Koszty leczenia – to najważniejszy i pierwszy aspekt ubezpieczenia, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Działa tu złota zasada, według której im dalszy kierunek podróży oraz czym droższe leczenie, tym KL powinny być wyższe. W przypadku Malezji ubezpieczenie KL na kwotę 500 000 zł lub wyższą będzie w sam raz.

 • OK

  Transport do kraju – odpowiednio wysoka kwota jest ważna nawet podczas podróży po krajach europejskich, a w przypadku odwiedzania innego kontynentu – odpowiednie zabezpieczenie w tym zakresie to konieczność.

 • OK

  OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu osobistych przydaje się częściej niż można by przypuszczać. Chroni w sytuacji zniszczenia cudzego mienia oraz zdrowia. Warto zwrócić uwagę, gdyż nie każde ubezpieczenie turystyczne zawiera OC.

 • OK

  NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pokryje koszty rehabilitacji, wizyt u specjalisty oraz zapewni odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu. Podobnie jak OC, tak i NNW nie jest obligatoryjną składową ubezpieczenie turystycznego – należy zwrócić szczególną uwagę, co zawiera ubezpieczenie na wyjazd.

 • OK

  Koszty ratownictwa - pokryją akcje poszukiwawcze, np. w górach, na morzu czy w jaskiniach.

 • OK

  Ochrona bagażu - zapewni odszkodowanie w razie kradzieży czy zniszczenia rzeczy zabieranych w podróż, można ubezpieczyć także sprzęt elektroniczny oraz sportowy.

 • OK

  Opcjonalne dodatki - czyli rozszerzenia ochrony o dodatkowy zakres, jak np. zaostrzenie chorób przewlekłych, zdarzenia pod wpływem alkoholu, podróże służbowe czy uprawianie aktywności wysokiego ryzyka bądź ekstremalnych.

Co warto wiedzieć?

 1. W Malezji religią przeważającą jest islam. Muzułmanie stanowią ponad ok. 56% społeczeństwa.
 2. Wyjazd turystyczny nie wymaga wizy.
 3. Rekomendowane za to jest ubezpieczenie turystyczne.
 4. Ponad połowę Malezji stanowią wiecznie zielone lasy tropikalne. 
Oceń stronę
4,83
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego