Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Arabii Saudyjskiej

Niezwykły kontrast tradycyjnych wartości i konserwatywnej kultury z nowoczesnością i technologiami. Arabia Saudyjska to miejsce zaskakujące na każdym kroku. Od 2019 r. Królestwo stało się znacznie łatwiejsze w eksploracji przez zagranicznych turystów. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Arabię Saudyjską. Na jakich zasadach można wjechać i jakie ubezpieczenie będzie niezbędne?

Informacje MSZ
Wjazd do Arabii Saudyjskiej możliwy jest bez dodatkowych obostrzeń.

(ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 r.)

Arabia Saudyjska

Za sprawą Księcia Mohammeda bin Salmana od 2019 roku możliwy jest wjazd turystyczny do Arabii Saudyjskiej dla osób niebędących muzułmanami.

Konieczność posiadania wizy wydaje się niewielkim wyrzeczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej dla większości podróżnych niemal nierealnym było przyjechanie do Królestwa Arabii Saudyjskiej. 

 • Rijad – stolica Arabii Saudyjskiej, metropolia zamieszkana przez 5 mln ludzi. Jedno z najnowocześniejszych miast w Azji. Mocno odczuwalny jest tu kontrast tradycyjnych wartości i konserwatywnej kultury z luksusem, blichtrem, nowoczesnymi technologiami i zaawansowanymi rozwiązaniami. Warto odwiedzić tradycyjny rynek w mieście Antique Souq, gdzie można nabyć wiele ciekawych pamiątek i wyrobów, fort Masmak i Muzeum Narodowe Arabii Saudyjskiej. Warto mieć na uwadze, że Rijad jest nastawiony głównie na komunikację samochodową. Środki transportu publicznego są słabo rozwinięte i dostępne.

 • Dżedda – jest to drugie największe miasto Królestwa, położone nad Morzem Czerwonym w prowincji Mekka. Warto odwiedzić stare miasto Al-Balad, 30-km trasę spacerową wzdłuż Morza Czerwonego o nazwie Corniche, a także liczne meczety. Najciekawsze meczety Dżeddy to: Meczet Al-Shafei, Al-Mimar oraz Uthmana Bin Affana
 • Ruiny Mada’in Salih – ogromny kompleks ruin w prowincji Medyna w 2008 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce przez długi czas pozostawało nieodkryte, dopiero podróżnik Charles Montagu Doughty w 1876 r. zbadał ruiny i opisał je w swojej książce. Znajduje się tu aż 111 grobowców.
 • Sakaka – miasto warte odwiedzenie z uwagi na meczet Al Jandal Domat, cytadelę Kasr Za’abil z XIX w., ruiny zamku Kalata t-Tuwajr, fort z VII w p.n.e. oraz miasteczko Ha’ail.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Arabii Saudyjskiej na rankomat.pl?

 • W Arabii Saudyjskiej EKUZ nie zadziała, nie jest tam honorowany.
 • Leczenie w Arabii może kosztować nawet kilka tysięcy dolarów.
 • W wielu placówkach pomoc medyczna zostanie udzielona dopiero po okazaniu ubezpieczenia.
Polisę na wyjazd do Arabii Saudyjskiej można mieć już od
63,00*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Arabii Saudyjskiej? Dokumenty na wyjazd do Arabii Saudyjskiej

Wjazd do Arabii Saudyjskiej wymaga szeregu dokumentów, które zostały opisane niżej. Jednak należy mieć świadomość, że pieczątka izraelska w paszporcie może uniemożliwić przekroczenie granicy bądź uzyskanie wizy.

Jakie dokumenty zabrać do Arabii Saudyjskiej?

 • Paszport – wjazd do Arabii Saudyjskiej możliwy jest wyłącznie za okazaniem paszportu.
 • Wiza – obywatele Polski muszą wyrobić wizę umożliwiającą wjazd i pobyt. Istnieje możliwość wyrobienia jej online na stronie: https://visa.mofa.gov.sa/.
 • Paszport covidowy – konieczność okazywania potwierdzenia zaszczepienia niemal w każdym publicznych punkcie, od galerii handlowych po muzea, powoduje że należy posiadać przy sobie paszport covidowy.
 • Potwierdzenie przyjęcia szczepionki przeciwko meningokokom - szczepionki ACWY dla osób podróżujących; dostępne w Polsce preparaty to Menveo i Nimenrix. Warto jednak przed wylotem do Królestwa, udać się do lekarza medycyny podróży lub stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu uzyskania dokładnej i aktualnej informacji o niezbędnych szczepieniach.
 • Ubezpieczenie turystyczne – karta EKUZ nie funkcjonuje w Arabii Saudyjskiej, a  leczenie jest tu bardzo drogie. Posiadanie dobrego ubezpieczenia turystycznego do Arabii Saudyjskiej jest niezbędne.
PAMIĘTAJ! Do Królestwa Arabii Saudyjskiej nie można wwieź alkoholu, narkotyków, mięsa wieprzowego, dewocjonaliów związanych z religiami innymi niż islam. Ich posiadanie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za posiadanie narkotyków na terenie Arabii Saudyjskiej lub handel nimi, grozi kara śmierci!
Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Paszport
Paszport coviowy
Zaświadczenie o szczepieniu
Potwierdzenie przyjęcia szczepionki przeciwko meningokokom
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Krem do opalania
Krem

Dodatkowo warto wziąć:

Brak ryzyka w Rankomat
Czapka lub kapelusz

Zagrożenie udarem słonecznym jest tu całkiem realne. Szczególnie dla organizmów nieprzyzwyczajonych do tak wysokich temperatur. Warto zabrać w podróż okrycie głowy chroniące przed słońcem.

Lniana koszula z długim rękawem

Wbrew pozorom w upały należy się osłaniać, a nie odkrywać. Przede wszystkim chroni się skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a poza tym zapewnia się organizmowi większe ochłodzenie. Najlepiej, aby lniana koszula miała jasne barwy – mniej przyciągnie słońce niż ciemna tkanina.

Lekkie zakrywające ciało ubranie

Jeszcze do niedawna turystki w Arabii Saudyjskiej miały obowiązek zakładania abai, czyli długiej sukmany narzucanej na ubranie. Obecnie nie ma takiego nakazu, jednak cudzoziemki powinny ubierać się skromnie, tzn. mieć zakryte ramiona, nogi oraz dekolt. Mężczyzn również obowiązują ograniczenia w stroju: zakryte kolana i ramiona. Jednak w przypadku kobiet może się zdarzyć, że w niektórych miejscach publicznych, np. galeriach handlowych, konieczne będzie założenie abai, pod groźbą niewpuszczenia do budynku.


Czy w Arabii Saudyjskiej jest bezpiecznie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do dwóch obszarów Arabii Saudyjskiej:

 • na pogranicze saudyjsko-jemeńskie (Prowincje Dżizan, Nadżran, Asir) z uwagi na trwający w Jemenie konflikt zbrojny;
 • w rejony przygraniczne z Irakiem (Północna Prowincja Graniczna).
 • Uwaga Szczególną ostrożność należy zachować również w stolicy Królestwa, Rijad, gdzie w przeszłości dochodziło do ataków z użyciem rakiet, dronów.
 • Uwaga Jeszcze do niedawna kobiety nie mogły samodzielnie poruszać się po Arabii Saudyjskiej ani wynajmować pokoju w hotelu. Obecnie jest to możliwe, jednak warto, aby turystka nie poruszała się samodzielnie po kraju.

Karta EKUZ na urlop w Arabii Saudyjskiej –  czy obowiązuje?

Realizacja usługi medycznej w Arabii Saudyjskiej jest możliwa wyłącznie, posiadając ubezpieczenie turystyczne lub opłacając leczenie bądź hospitalizację gotówką.

Lekarstwa dostępne są bez recepty.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest honorowana w Arabii Saudyjskiej. Niezbędne jest ubezpieczenie turystyczne.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Droga opieka medyczna, zabiegi i hospitalizacja sprawia, że do Arabii Saudyjskiej trzeba mieć ubezpieczenie turystyczne i to z wysokimi sumami gwarantowanymi. Poza standardowym zakresem ochrony warto pomyśleć też o dodatkowych rozszerzeniach:

 • dla aktywnych (sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne),
 • dla chorujących przewlekle.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie do Arabii Saudyjskiej na rankomat.pl?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego w internecie ma same plusy, pod warunkiem że oferta jest przedstawiona uczciwie i jasno. Najgorsze, co może się zdarzyć, to brak precyzyjnych informacji dotyczących zakresu ubezpieczenia, a następnie ponoszenie tego dotkliwych konsekwencji.

Do szybkiego wykupienia ubezpieczenia tuż przed wyjazdem, z gwarantowaną ochroną, polecamy rankomat.pl. Plusem wykupienia polisy na podróż na rankomat.pl jest:

 • Czytelne przedstawienie ofert – każda polisa ujęta jest w tabelkę z uwzględnionym zakresem ochrony. Szybko i łatwo można znaleźć poszczególne elementy typu NNW, OC, ratownictwo i odpowiadające im kwoty.
 • Jasne i jawne koszty – cena za ubezpieczenie jest podana przy każdej ofercie. Nie są to widełki cenowe ani ukryta cena w zależności od spełnienia dodatkowych warunków, tylko jasno określona, obowiązująca kwota.
 • Prosty formularz – aby przedstawić pasujące do wyjazdu oferty, podróżny musi podać podstawowe dane, tj. długość i termin wyjazdu, cel i rodzaj aktywności na wyjeździe, stan zdrowia, wiek i miejsce przebywania (Polska czy poza granicami kraju). I to w zasadzie wszystko. Wypełnienie formularza zajmuje ok. minuty, a pasujące oferty generowane są przez system w kilka sekund.

Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku wybranych, ciekawych oferty ubezpieczenia do Arabii Saudyjskiej na 2-tygodniowe wakacje dla dwóch dorosłych osób:

Ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Wiener
Koszty leczenia
187 222 zł
Ratownictwo
37 444 zł
Bagaż
1 000 zł
126,00 zł
2 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 117 014 złubezpieczenie Covid-19
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
182,00 zł
2 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
309,40 zł
2 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
442,98 zł
2 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 350 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej
Wiener
126,00 zł 2 os. / 14 dni
Koszty leczenia
187 222 zł
Ratownictwo
37 444 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 117 014 złubezpieczenie Covid-19
Generali
182,00 zł 2 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
309,40 zł 2 os. / 14 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
442,98 zł 2 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 350 000 zł 60 sportów objętych ochroną

Pamiętaj! Choć wielu osobom może się to wydać zbyteczne, gdyż nie chcą brać takiej możliwości pod uwagę, to jednak wskazane jest wykupienie ubezpieczenie od transportu zwłok. Takie zabezpieczenie pomoże uchronić rodzinę przed poważnymi kłopotami finansowymi. Ściągnięcie zwłok zza granicy stanowi bowiem bardzo duży wydatek.

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej to:

 • OK

  Koszty leczenia – stanowią najważniejszą składową polisy podróżnej. W przypadku Arabii Saudyjskiej, gdzie leczenie jest niezwykle drogie, a turystów nie obowiązuje żadna forma ubezpieczenia na kasę chorych, konieczne jest wykupienie polisy na jak najwyższą kwotę. Z powodzeniem można wybierać ubezpieczenia z KL ok. 800 000 zł, a nawet propozycja AXA Ubezpieczenia z KL 40 000 000 zł. Warto zadbać, by polisa pokrywała także koszty zachorowania na Covid-19.

 • OK

  Transport do kraju – Arabia Saudyjska położona jest ponad 5 tysięcy kilometrów od Polski. Koszt transportu medycznego, jeśli byłby niezbędny, opiewać może na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Konieczne jest wykupienie polisy uwzględniającej tę usługę.

 • OK

  OC – ubezpieczenie OC przydaje się w sytuacji zniszczenia cudzego mienia, także jeśli sprawcą będzie dziecko ubezpieczonego. Arabia Saudyjska to bogaty kraj – tutaj zarysowanie cudzego auta może być drogim wydatkiem.

 • OK

  NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewni odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu oraz pokryje koszty rehabilitacji.

 • OK

  Ochrona bagażu - warto mieć objęty ubezpieczeniem od kradzieży czy zniszczenia własny sprzęt.

Co warto wiedzieć?

 1. Turyści nie będący muzułmanami nie mają prawa odwiedzić Mekki i Medyny. 
 2. To jedno z ostatnich państw na świecie, w których panuje monarchia absolutna.
 3. Zasady religii (prawa islamskiego, szariatu) są tu nadrzędne i określają sposób zachowania, m.in. zabronione jest posiadanie i spożywanie mięsa wieprzowego, narkotyków, alkoholu.
 4. Wprowadzone kilka lat temu zmiany umożliwiają wynajęcie pokoju w hotelu parze, która nie jest małżeństwem, przemieszczanie się mieszanych płciowo grup w miejscach publicznych oraz nieosłanianie się abają przez turystki.
Oceń stronę
5,00
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego