Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Kambodży

Kambodża to przepiękny kraj o niezwykle smutnej historii. Z każdym rokiem przybywa turystów, gdyż sytuacja na szczęście jest tu coraz bardziej stabilna. Większość podróżnych przylatuje tu przede wszystkim dla niesamowitych świątyń Angkor Wat, ale Kambodża ma dużo więcej do zaoferowania. Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Test przed przyjazdem nie jest wymagany. Brak obowiązkowych testów po przyjeździe.

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)

Kambodża

Królestwo Kambodży, to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, znany z bogatej historii, fascynujących świątyń, pięknych krajobrazów i gościnności mieszkańców.

Stolica Kambodży, Phnom Penh, to dynamiczne miasto, które łączy w sobie nowoczesność i tradycję.

Kambodża to również piękne plaże i rajskie wyspy na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Sihanoukville, znane również jako Kampong Som, to popularne miejsce znane wśród plażowiczów. W okolicy znajduje się wiele plaż, takich jak Ochheuteal Beach i Otres Beach, gdzie można się zrelaksować i cieszyć turkusową taflą wody. 

Co zwiedzić w Kambodży?

 • Kompleks świątyń Angkor Wat – to najbardziej znana na świecie atrakcja turystyczna Kambodży. Ukryta w środku dżungli stanowi fascynujące połączenie sztuki sakralnej z architektoniczną. Starożytne miasto Angkor jest bardzo rozległe i znajduje się w okolicach miasta Siem Reap. Na terenie ok. 100 km kwadratowych znajduje się ponad 100 świątyń, co sprawia że z powodzeniem można poświęcić kilka dni na zwiedzanie Angkor Wat. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje ok. 150 zł. Kompleks można zwiedzać rowerem lub tuk tukiem.
 • Siem Reap – to miasto w północno-zachodniej Kambodży, leżące nad rzeką o takiej samej nazwie. Z każdym rokiem prężnie się rozwija i przyciąga rzesze turystów. Jednymi z ciekawszych miejsc do zobaczenia są pływające wioski na jeziorze Tonle Sap. Całe życie tutejszej ludności toczy się na wodzie: tu zbudowane są ich domy na beczkach lub wysokich palach, tu są szkoły i sklepy.
 • Phnom Penh – położona w południowo-zachodniej części kraju stolica jest miejscem gwarny i tłocznym. Koniecznie należy tu zobaczyć: Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą, Muzeum Ludobójstwa, Pola śmierci, bazar Phsar Thmei.
 • Sihanoukville – to miejsce gdzie można się doskonale zrelaksować po intensywnym zwiedzaniu kraju. Jest to miasto portowe z malowniczym wybrzeżem, rajskimi plażami i całkiem dobrze rozwiniętą infrastrukturą.
 • Bokor Hill Station. Historyczna kolonialna osada położona na wzgórzach w pobliżu miasta Kampot. Miejsce to jest popularne ze względu na swój klimat i malownicze widoki. Znajdują się tutaj popularne opuszczone budynki - w tym Bokor Palace Hotel.
 • Tonle Sap. To największe słodkowodne jezioro w południowo-wschodniej Azji, które odgrywa istotną rolę w ekosystemie tamtejszej flory i fauny.

Średnie temperatury w Kambodży

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 30°Cluty 31°Cmarzec 31°Ckwiecień 32°Cmaj 32°Cczerwiec 32°Clipiec 31°Csierpień 32°Cwrzesień 32°Cpaździernik 32°Clistopad 32°Cgrudzień 31°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 24°Cluty 24°Cmarzec 25°Ckwiecień 25°Cmaj 24°Cczerwiec 24°Clipiec 24°Csierpień 23°Cwrzesień 24°Cpaździernik 24°Clistopad 24°Cgrudzień 24°C
Temperatura wody
styczeń 29°Cluty 29°Cmarzec 30°Ckwiecień 30°Cmaj 30°Cczerwiec 30°Clipiec 30°Csierpień 29°Cwrzesień 29°Cpaździernik 29°Clistopad 30°Cgrudzień 30°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Kambodży na rankomat.pl?

 • Koszt wizyty u lekarza wynosi w granicach 15-40 dolarów.
 • Za dzień pobytu w szpitalu zapłaci się około 70 dolarów.
 • Transport do szpitala oferują tylko prywatne kliniki, w których koszt dziennego pobytu wynosi od 80 do 200 dolarów.
Polisę na wyjazd do Kambodży można mieć już od
45*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Kambodży? Dokumenty na wyjazd do Kambodży

Wyjazd do Kambodży, tak odległego rejonu świata, wymaga wielu przygotowań na wielu poziomach. Najistotniejszy oczywiście – sprawy formalne, bez których podróż będzie niemożliwa. Jednak nie mniej ważne jest przygotowanie swojego organizmu, gdyż co nam po pięknej Kambodży, jeśli wyjazd spędzimy w łóżku lub toalecie.

Stąd konieczne przed podróżą udaj się do lekarza medycyny podróży, który zleci przydatne szczepionki, probiotyki mające przygotować florę jelitową oraz zasugeruje, jakie leki warto zabrać ze sobą.

Jakie dokumenty do Kambodży zabrać?

 • Paszport – musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Kambodży.
 • Unijny Certyfikat Covid – konieczny, aby bez kwarantanny móc wjechać do kraju.
 • Wiza – wizę do Kambodży można nabyć na lotnisku lub pieszym przejściu granicznym. Istnieje także możliwość wcześniejszego wyrobienia przez internet na stronie MSZ Kambodży. Koszt to ok. 135 zł, ważność 30 dni.

Dodatkowo warto wziąć:

 • Wygodne obuwie – zwiedzanie Kambodży to wiele spacerów, jazda rowerem lub tuk tukiem czy rejs łódką. Przyda się wygodne obuwie, choć z uwagi na temperatury preferowane są raczej letnie buty.
 • Przewiewne ubranie – w porze suchej jest tu dość upalnie. Warto zabrać odzież wykonaną z oddychających tkaniny, nie zapominając przy tym o odpowiednim okryciu do zwiedzania świątyń. Jeśli turystka nie będzie posiadała zasłaniających ramiona i nogi ubrań, będzie musiała zakupić je przy kasie obiektu sakralnego, który chce odwiedzić.
 • Apteczka – apteczka do Kambodży powinna zawierać środki przeciwko komarom, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, probiotyki (które przyjmowanie należy rozpocząć jeszcze przed wyjazdem), środki opatrunkowe.
Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Zaświadczenie o szczepieniu
Paszport coviowy

Dodatkowo warto wziąć:

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Gotówka
Gotówkę
Życie
Apteczkę

Czy w Kambodży jest bezpiecznie?

W Kambodży występuje duże zagrożenie przestępczością pospolitą. Zdarzają się kradzieże torebek przez złodziei poruszających się na skuterach. Pomocna będzie torebka z paskiem łańcuchowym (którego nie można przeciąć) lub plecak zapinany z przodu.

W klubach nocnych istnieje ryzyko wsypania narkotyków do drinka – nigdy nie zostawia się napoju bez pilnowania. Zdarzają się także bójki i napaście na tle seksualnym. Nie są to sytuacje nagminne, ale warto zachować wzmożoną ostrożność.

ZAPAMIĘTAJ! W Kambodży nie funkcjonuje konsulat polski. Na mocy prawa UE, polscy obywatele w takiej sytuacji mogą skorzystać z pomocy konsulatów innych krajów UE. W tym przypadku pomoc dyplomatyczną i konsularną dla Polaków świadczy placówka francuska.

Kambodża niestety wciąż zmaga się ze swoją tragiczną historią zawiązaną z reżimem Czerwonych Khmerów. Kraj od lat nie może podnieść się z biedy, co wywołuje liczne patologie społeczne. Zachodni turyści mogą się spotkać z żebrzącymi lub sprzedającymi pamiątki dziećmi, które powinny być w szkole, a nie na ulicy.

Choć wiedzeni współczuciem będą chcieli pomóc dzieciom i wspomóc ich pieniędzmi, to jest to tak naprawdę niedźwiedzia przysługa dla maluchów. Czym więcej zarobią, tym rodzice chętniej będą posyłać ich na ulicę zamiast do szkoły.

Prowadzenie pojazdów bez miejscowego prawa jazdy może w razie wypadku skutkować utratą wszelkich uprawnień, a także koniecznością samodzielnego pokrycia – najczęściej bardzo wysokich – kosztów leczenia w przypadku hospitalizacji.

 • Uwaga Należy zachować szczególną ostrożność w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów.
 • Uwaga W niektórych obszarach Kambodży wciąż mogą zalegać miny przeciwpiechotne i niewybuchy – niewskazane jest poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami.
 • Uwaga Obszary przygraniczne również nie powinny być eksplorowane przez turystów, granica z Tajlandią jest częściowo nieuregulowana.
 • Uwaga Występuje zagrożenie dengą, amebą oraz licznymi chorobami skórnymi, a także wirusem HIV.
 • Uwaga Należy przestrzegać zasad higieny tropikalnej: pić tylko wodę butelkowaną, nie używać kostek lodu do napojów, dokładnie myć ręce przed każdym posiłkiem, nie jeść owoców ze skórką, sałat, surowego mięsa itd.
 • Uwaga Można przywieźć 30-dniowy zapas leków (w tym leków na receptę) niezawierających substancji kontrolowanych. Leki powinny być w oryginalnych opakowaniach i należy mieć ze sobą receptę/list od lekarza – w języku angielskim.

Karta EKUZ na urlop w Kambodży –  czy obowiązuje?

Położona w południowo-wschodniej Azji Kambodża nie honoruje EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Turystycznego). Jedynym sposobem na uzyskanie opieki medycznej bez ponoszenia kosztów jest wykupienie odpowiednio wysokiego ubezpieczenia turystycznego.

Dodatkowym jego plusem jest organizacja i zwrot kosztów w sytuacji konieczności powrotu do kraju transportem medycznym. Taka usługa nie jest refundowana przez NFZ nawet w krajach, które akceptują EKUZ.

Nie ma obowiązku wykonywania konkretnych szczepień przed wyjazdem do Kambodży, ale zaleca się mimo to zaszczepienie przeciwko: błonicy i tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz wściekliźnie. Warto też przyjąć chemioprofilaktykę przeciwmalaryczną.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Nie ma odgórnego nakazu posiadania ubezpieczenia turystycznego, jednak władze Kambodży rekomendują wykupienie polisy.

Z uwagi na dużą biedę w Kambodży, kradzieże mogą zdarzać się częściej niż w innych miejscach, stąd dobrze jest ubezpieczyć bagaż od kradzieży. Dobrym pomysłem jest także objęcie ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego, szczególnie jeśli zabiera się ze sobą drogie aparaty fotograficzne, obiektywy czy laptopy.

W zależności od rodzaju aktywności podczas podróży dobrze pomyśleć o rozszerzeniu o uprawianie sportów ekstremalnych. Większość ubezpieczycieli taki sport uważa m.in. nurkowanie – koniecznie należy ten aspekt przeanalizować w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń (OWU). Jeśli długotrwale chorujesz, koniecznie wykup rozszerzenie od chorób przewlekłych. To niezwykle istotne, gdyż ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów leczenia, jeśli nastąpiły one w następstwie choroby przewlekłej.

Przed zakupem ubezpieczenia, przemyśl jaka jest twoja sytuacja zdrowotna, jakie aktywności planujesz w Kambodży, a następnie przeanalizuj dostępne oferty ubezpieczeń.

Symulacja została wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie turystyczne do Kambodży
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
73,08 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie Covid-19
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
90,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
128,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
470 606 zł
Ratownictwo
32 942 zł
Bagaż
4 706 zł
138,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 47 061 złOC: 470 606 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 470 606 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne do Kambodży
AXA
73,08 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złubezpieczenie Covid-19
Proama
90,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Generali
128,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
Europa Ubezpieczenia
138,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
470 606 zł
Ratownictwo
32 942 zł
Bagaż
4 706 zł
Dodatkowo: NNW: 47 061 złOC: 470 606 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 470 606 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy

Najważniejsze składowe polisy turystycznej do Kambodży to:

 • OK

  Koszty leczenia – to najważniejsza składowa ubezpieczenia. Suma gwarantowanych kosztów leczenie w Kambodży powinna wynosić co najmniej 200 000 zł.  

 • OK

  Transport do kraju – waży aspekt polisy, o której niestety łatwo zapomnieć. Wiele zdarzeń zdrowotnych może wymagać konieczności powrotu transportem medycznym z asystą lekarską. Są to koszty niezwykle duże, które w całości musi pokryć poszkodowany turysta. Jedynie odpowiednio duże ubezpieczenie jest w stanie pokryć w całości te kwoty i tym samym uchronić turystę przed uiszczeniem ogromnych rachunków.

 • OK

  OC – wykupienie OC na podróż to ruch, o którym nie zapominają doświadczeni podróżnicy a który rekomendujemy wszystkim: czy to na wczasy all inclusive do Turcji, czy podróż z plecakiem po Kambodży. Uszkodzenie cudzego mienia może zdarzyć się wszędzie a ubezpieczenie OC pokryje koszty. Podobnie, jeśli np. nieumyślnie wyrządzimy komuś krzywdę i doprowadzimy do uszczerbku na zdrowiu. OC wypłaci odszkodowanie.

 • OK

  NNW – niezwykle istotna składowa ubezpieczenia zadba o zdrowie samego turysty w sytuacji doznania wypadku. NNW pokryje koszty rehabilitacji i wizyt u specjalistów, a także zapewni odszkodowanie, o ile doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 • OK

  Ochrona bagażu - pomocna będzie w razie kradzieży czy zniszczenia rzeczy osobistych. Towarzystwo wypłaci wówczas stosowne odszkodowanie rekompensujące straty.

 • OK

  Koszty ratownictwa - przydadzą się w razie konieczności wezwania pomocy w górach czy na morzu.

 • OK

  Rozszerzenia ochrony - ubezpieczenie można rozbudować o dodatkowe elementy, takie jak zdarzenia pod wpływem alkoholu, choroby przewlekłe czy sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne.

Co warto wiedzieć?

 1. Kambodża, choć piękna i z pocztówkowymi krajobrazami, jest mocno doświadczona przez krwawy reżim Czerwonych Khmerów. Choć ten etap się zakończył szerokie konsekwencje są odczuwalne do dziś: od powszechnej biedy, po idące za tym patologie społeczne.
 2. Kambodża jest najchętniej odwiedzana w sezonie zimowym: od grudnia do lutego. To w tym czasie można liczyć na najprzyjemniejszą pogodę – brak deszczu i upały, z przyjemną temperaturą sprzyjającą zwiedzaniu (26-30 stopni w zależności od regionu).
 3. Mieszkańcy Kambodży nie władają angielskim na zbyt wysokim poziomie. W niektórych miejscach może być problem z porozumieniem się.
 4. Wejście do świątyń buddyjskich wymaga właściwego stroju: osłonięcia ramion do łokci, nóg do kolan oraz oczywiście biustu. W przypadku kobiet sama narzucona chusta na cienką bluzkę może nie wystarczyć i wstęp będzie niemożliwy.
Oceń stronę
5,00
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego