Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Australii

Australia to fascynujący kraj dla turystów. Czeka na nich niezwykła przyroda, rajskie plaże i zapierające dech w piersiach zabytki. Australia to rozległy kraj położony na najmniejszym kontynencie świata. Liczba zabytków, obiektów kulturowych oraz niezwykłych zjawisk przyrody jest tak duża, że każdy turysta znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

Informacje MSZ

6 lipca 2022 r. zniesiony został wymóg wobec podróżnych z zagranicy przedstawienia certyfikatu szczepień przeciwko COVID-19. Granice Australii są otwarte dla posiadaczy wszystkich rodzajów wiz, niezależnie od ich statusu zaszczepienia.

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Australia

Spędzając urlop w tym wspaniałym kraju nie można pominąć robiących wrażenie metropolii, takich jak Sydney, Malbourne, Perth, Canberra, czy Adelajda.

Australia to również raj dla wszystkich miłośników surfingu i nurkowania. Ci pierwsi z pewnością docenią uroki Surfer Paradise. Drudzy skorzystają z możliwości obejrzenia podwodnego świata okazałej rafy koralowej.

Dla tych, którzy szukają nietypowych wrażeń przyrodniczych, idealnym miejscem będzie na przykład Tasmania, Red Centre, czy Wyspa Kangura.

Co warto wiedzieć o Australii?

 • Sydney - to największe i zdecydowanie najbardziej znane miasto w Australii. To centrum kulturowe, turystyczne i finansowe kraju. Najbardziej charakterystycznym jego punktem jest zdecydowanie Opera. Warto jednak obejrzeć także Sydney Tower oraz most Harbour Bridge.
 • Rafa Coral Bay - raj dla miłośników nurkowania. Cudowne, piaszczyste plaże, błękitna woda i podwodny, kolorowy świat blisko brzegu. Wystarczy zanurzyć głowę, aby przenieść się do niezwykłej krainy.
 • Uluru - słynna, czerwona góra mieszcząca się pośrodku pustyni. Zwana świętą górą Aborygenów, dla wielu ma symboliczne znaczenie i jest miejscem kultu.
 • Sovereing Hill - niecodzienne miasto, które pozwoli nam przenieść się do innych czasów. Odwiedzając je będziemy mogli poznać zwyczaje ludzi żyjących w ubiegłych wiekach, obejrzeć ich domy, przymierzyć stroje i skorzystać z wielu innych atrakcji.
 • Kangury - znak rozpoznawczy i symboliczne zwierzę Australii. Ich wizerunek znajduje się nie tylko na znaczkach pocztowych czy monetach, ale także w herbie tego kraju. Podobno Australię zamieszkuje więcej kangurów niż ludzi.
 • Podziemne domy - niezwykłe miejsce, znajdujące się w mieście Coober Pedy. To tu, na środku pustyni, spotkać można domy zbudowane pod ziemią. Również kościoły i hotele powstają w taki sposób, tworząc niepowtarzalny, intrygujący klimat. Tam również znaleźć można najdłuższy płot świata, czyli Dingo Fence.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Australii na rankomat.pl?

 • Leczenie w Australii należy do najdroższych na świecie.
 • W razie choroby turysta musi zapłacić za nie w z własnej kieszeni.
 • Doba w szpitalu w Australii może kosztować nawet 1 500 złotych.
Polisę na wyjazd do Australii można mieć już od
32*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Australii? Dokumenty na wyjazd do Australii

Pakując bagaż na urlop do Australii, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach:

 • Dokumenty - przede wszystkim wiza i paszport. Wydanie wizy nie trwa długo i nie jest kosztowne. W przypadku zwykłej podróży wystarczająca będzie wiza turystyczna. Paszport powinien być natomiast ważny minimum sześć miesięcy.
 • Prawo jazdy - niezbędne, jeśli chcemy podróżować po kraju samochodem. Międzynarodowe prawo jady jest potrzebne, jeśli nie chcemy mieć kłopotów z policją.
 • Karta kredytowa - to łatwy sposób płatności za granicą. W wielu sytuacjach ułatwi również rezerwację biletów czy noclegów.
 • Zabezpieczenie przeciwsłoneczne - przede wszystkim okulary, kapelusz i odpowiednio wysoki filtr, który zabezpieczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
 • Leki - te przeciwbólowe, na receptę, oraz witaminy i probiotyki. Przydatne mogą okazać się również podstawowe środki opatrunkowe i - co bardzo ważne - spreje na owady i kremy łagodzące podrażnienia po ugryzieniach.
Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Australii jest bezpiecznie?

Choć Australia to wyjątkowy pod względem turystycznym kraj, urlop w nim może wiązać się z kilkoma zagrożeniami. Polskie MSZ ostrzega przed najważniejszymi z nich.

Obecnie w Australii istnieje duże zagrożenie pożarowe. Warto śledzić bieżące ostrzeżenia i informacje informujące o niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o nature, można spotkać tam również niebezpieczne gatunki zwierząt. Łatwo zostać ukąszonym przez jadowitego węża lub pająka. Niebezpieczne mogą być również meduzy, parzydełkowce, a nawet rekiny.         
 

 • Uwaga Niebezpieczeństwo może wiązać się również z atakami terrorystycznymi. Trzeba unikać wszelkich zamieszek, zgromadzeń o charakterze politycznym oraz bardzo zatłoczonych miejsc.
 • Uwaga W związku z powyższym, podwyższone są także standardy kontroli na lotniskach, przy wejściach do budynków użyteczności publicznej oraz w czasie masowych imprez.
 • Uwaga Australia to także kraj zagrożony tropikalnymi cyklonami.
 • Uwaga Niecodzienne niebezpieczeństwo stanowią również kangury. Mogą one wyskoczyć na jezdnię i spowodować wypadek drogowy przy zderzeniu z samochodem.

Karta EKUZ na urlop w Australii –  czy obowiązuje?

Wyjeżdżając do Australii, musimy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która stanowi zabezpieczenie w przypadku wielu zagranicznych wyjazdów, nie sprawdzi się bowiem w tym przypadku.

Jej działaniem objęte są jedynie kraje należące do Unii Europejskiej. Wyjeżdżając na inny kontynent trzeba wykupić stosowną polisę.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia w Australii są bardzo wysokie. Służba medyczna znajduje się tu na wyjątkowo wysokim poziomie, co idzie w parze z cenami. Podstawowa wizyta lekarska to wydatek najmniej około 100 złotych. Więcej będziemy musieli zapłacić za spotkanie ze specjalistą, badania, środki opatrunkowe czy leki. Doba spędzona w szpitalu to natomiast koszt aż 1500 złotych.

Dlatego koniecznie trzeba mieć ze sobą ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia, zapewniające wsparcie w ramach NNW i OC oraz ubezpieczenie bagażu. Ponadto polisę można rozszerzyć o:

 • pokrycie kosztów leczenia w razie zaostrzenia się chorób przewlekłych,
 • zdarzenia, do których dojdzie pod wpływem alkoholu,
 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych,
 • wykonywanie pracy fizycznej. 

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Australii?

Proama

Generali

Ergo

Wiener

Składka

32 PLN

42 PLN

54,60 PLN

55 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

300000 PLN

200000 PLN

40000 Euro

60000 Euro

Koszty ratownictwa

300000 PLN

200000 PLN

5000 Euro

8000 Euro

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

200 Euro

200 Euro

250 Euro

200 Euro

Assistance

Pakiet standard

Pakiet standard

Assistance rozszerzony

Assistance podstawowy

Bagaż

-

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

-

-

1200 PLN

3000 PLN

OC

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

50000 PLN

50000 PLN

50000 Euro

50000 Euro

Szkody osobowe

50000 PLN

50000 PLN

50000 Euro

50000 Euro

Szkody w mieniu

50000 PLN

50000 PLN

10000 Euro

50000 Euro

NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

30000 PLN

30000 PLN

30000 PLN

20000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

30000 PLN

30000 PLN

30000 PLN

20000 PLN

Śmierć

30000 PLN

30000 PLN

15000 PLN

20000 PLN

Polisa turystyczna do Australii musi zawierać w sobie kilka podstawowych elementów, zapewniających odpowiednią ochronę w czasie trwania urlopu. Do najważniejszych należą:

 • OK

  Koszty leczenia – ważne, aby gwarantowana suma ubezpieczenia była odpowiednio wysoka (przynajmniej 100 000 euro). Dzięki temu elementowi unikniemy konieczności ponoszenia z własnej kieszeni wysokich kosztów związanych z leczeniem i hospitalizacją.

 • OK

  Koszty transportu – zarówno medycznego, jak i tego powypadkowego do Polski. Pierwszy to zabezpieczenie przed materialną odpowiedzialnością za dojazd do szpitala. Drugi natomiast będzie stanowił ochronę przed bardzo wysokimi kwotami, jakie trzeba uiścić za specjalistyczny transport medyczny poszkodowanego do kraju.

 • OK

  OC – czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Przyda się, gdy spowodujemy wypadek, w którym uszczerbku na zdrowiu ;ub szkody mienia dozna osoba trzecia.

 • OK

  NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie za wszelkie niedogodności i konsekwencje wynikające z wypadków lub choroby, które wywołają u nas uszczerbek na zdrowiu.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu – polisy zagwarantuje bezpieczeństwo i obejmie ochroną nasz bagaż w przypadku jego zniszczenia lub zgubienia. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy zabieramy ze sobą w podróż drogi sprzęt sportowy albo elektroniczny.

Co warto wiedzieć?

 1. Australia to kraj, w którym można podziwiać wielkie metropolie, dziką przyrodę, liczne zabytki i wypoczywać na luksusowych plażach.
 2. By wjechać do Autralii, potrzebny jest paszport oraz wiza.
 3. Koszty leczenia w Australii są bardzo wysokie.
 4. Warto więc mieć ze sobą polisę turystyczną, która zapewni wsparcie w razie problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków. 
Oceń stronę
4,94
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego