Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie na Dominikanę

Kraina słońca, plaż jak z pocztówki i egzotycznej kultury - Dominikana to prawdziwy raj dla turystów. Nie tylko oferuje niezapomniane widoki, ale także bogactwo kultury i historii. Podróż przez barwne, kolonialne ulice, koralowe rafy i roztańczone w rytmie salsy miasta pomoże odkryć tajemnice tej karaibskiej perły.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Obecnie na Dominikanę można podróżować bez żadnych dodatkowych obostrzeń.

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)


Dominikana

Dominikana to wyspa należąca do Archipelagu Karaibów. To prawdziwy raj turystyczny, który zachwyca malowniczymi pejzażami czystych plaż i krystalicznych wód oceanu. Dominikana ma również bogatą kulturę, w której mieszają się wpływy hiszpańskie, afrykańskie i lokalne. Muzyka merengue i bachata, której rytm jest nieodłączną częścią dominikańskiego życia, zdobyły popularność na całym świecie.

W Republice Dominikańskiej językiem urzędowym jest hiszpański. Bardzo dużą rolę w dominikańskiej gospodarce odgrywa turystyka. Dominikana ma najlepiej rozwiniętą na Karaibach infrastrukturę pod kątem turystów. Dwoma najbardziej znanymi regionami wypoczynkowymi są Punta Cana i Puerto Plata. 

Na turystów czekają nie tylko luksusowe kurorty, ale i gaje palmowe, plantacje kawy i kakao oraz piękne wodospady.

Co zatem warto zobaczyć na Dominikanie?

 • Saona - dziewicza rajska wyspa należąca do parku narodowego East National Park. Nie można tam budować hoteli, turyści mogą dotrzeć tam statkiem, łódką lub katamaranem.

 • Punta Cana - mekka turystów, słynąca z licznych hoteli, barów, restauracji. Ma wiele do zaoferowania także miłośnikom sportów wodnych. Słynie też z jednodniowego karnawału.

 • Santo Domingo - to stolica Dominikany, którą warto zobaczyć z uwagi na wiele zabytków i klimatyczne uliczki, w tym najstarszą Calle Las Damas oraz deptakiem Paseo de Los Nichos.

 • Puerto Plata - to tam znajduje się 27 zachwycających wodospadów, do których można skakać po odpowiednim przygotowaniu  i przeszkoleniu.

 • Pico Duarte - najwyższy czyt Dominikany, który zapewnia spektakularne widoki na wyspę.

 • Catalina - idealne miejsce dla miłośników nurkowania.

 • Scape Park. Naturalny park rozrywki z plażą i atrakcjami, takimi jak zjazdy tyrolką i zwiedzanie jaskiń.

 • Les Terrenas. Niewielkie miasteczko, w którym plaże robią ogromne wrażenie. 

 • Wodospad El Limon. Nazywany bardzo często dominikańską perełką. Prowadzi do niego około dwukilometrowy szlak, w trakcie którego czterokrotnie trzeba przekroczyć rzekę. 

 • Bayahibe. Pełne plaż z błękitną i ciepłą wodą. 

 • Punta Rucia. To malownicza miejscowość na północy Dominikany, znana ze swojego pięknego plażowego krajobrazu i koralowych raf. Można tu zanurkować i podziwiać bogactwo podwodnego świata.

 • Samaná. To region na półwyspie Samaná, znany z pięknych plaż, kaskad wodnych i malowniczych gór. Można tu podziwiać migrację wielorybów (w sezonie) oraz odwiedzić wyspę Cayo Levantado.

 • Jarabacoa. Urocze miasteczko w górach Cordillera Central, znane jako "Miasto Wiecznej Wiosny". To idealne miejsce dla miłośników przyrody i outdoorowych aktywności, takich jak trekking, rafting czy jazda na quadach.

 • Isla Saona. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp na Dominikanie, znajdująca się na południowym wybrzeżu. Można tu cieszyć się białymi plażami, turkusową wodą i relaksującym otoczeniem.

Pogoda na Dominikanie - kiedy najlepiej jechać?

Dominikanę cechuje duża wilgotność powietrza, latem dochodząca nawet do 90%. Bywa tu duszno i upalnie, a chwilowe wytchnie przynosi powiew rześkiej i chłodnej bryzy morskiej. 

Sezon suchy trwa od listopada do kwietnia, jest to okres, gdy na Dominikanie jest najmniej opadów i najwięcej słońca. Temperatury są wysokie, oscylujące w granicach 25-30°C. Jest to popularny okres dla turystów odwiedzających Dominikanę.

Sezon deszczowy trwa od maja do października i charakteryzuje się większą ilością opadów deszczu. W tym okresie mogą występować krótkotrwałe, intensywne burze, jednak nadal jest dużo dni słonecznych. Temperatury utrzymują się na podobnym poziomie jak w sezonie suchym.

Należy pamiętać, że pogoda na Dominikanie może się różnić w zależności od konkretnego regionu. Na przykład, regiony górskie, takie jak Jarabacoa, mogą być nieco chłodniejsze niż wybrzeże.

Średnie temperatury na Dominikanie

Temperatura powietrza w dzień

styczeń

29°C

luty

29°C

marzec

30°C

kwiecień

30°C

maj

31°C

czerwiec

31°C

lipiec

32°C

sierpień

32°C

wrzesień

31°C

październik

31°C

listopad

31°C

grudzień

30°C

Temperatura powietrza w nocy

styczeń

20°C

luty

19°C

marzec

20°C

kwiecień

21°C

maj

22°C

czerwiec

22°C

lipiec

22°C

sierpień

23°C

wrzesień

23°C

październik

22°C

listopad

22°C

grudzień

20°C

Temperatura wody

styczeń

26°C

luty

26°C

marzec

26°C

kwiecień

26°C

maj

27°C

czerwiec

27°C

lipiec

28°C

sierpień

28°C

wrzesień

29°C

październik

29°C

listopad

27°C

grudzień

27°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Dominikanę na rankomat.pl?

 • Wszystkie koszty leczenia na Dominikanie pokrywa sam pacjent.
 • Dostęp do publicznych placówek medycznych jest utrudniony.
 • W prywatnych gabinetach i przychodniach koszty leczenia są bardzo wysokie.
Polisę na wyjazd do Dominikany można mieć już od
10*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop na Dominikanie? Dokumenty na wyjazd na Dominikanę

Przed podróżą każdy turysta musi wypełnić odpowiedni formularz wjazdu lub wyjazdu. Formularz taki łączy w sobie oświadczenie zdrowotne podróżnego, deklarację celną oraz międzynarodowy formularz wejścia/zejścia na/z pokładu statku. Należy pamiętać, że od początku lutego turyści mają obowiązek wypełnienia formularza w wersji elektronicznej.

Turyści podróżujący do Dominikany nie muszą posiadać wizy wjazdowej. Muszą jednak pamiętać o bilecie powrotnym i posiadaniu odpowiedniej ilości pieniędzy, które pozwolą pokryć koszty deklarowanego pobytu.

Jeśli chodzi o paszport, musi on być ważny w momencie wjazdu i przy wyjeździe przez co najmniej 6 miesięcy.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Bilet powrotny do kraju
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy na Dominikanie jest bezpiecznie?

W strefach turystycznych jest bezpiecznie, ale poza terenami hotelów "all inclusive" występuje duże zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieżą, napadem).

Nie należy nosić biżuterii, większej ilości gotówki, dokumentów i wartościowych rzeczy. Dokumenty i cenne przedmioty należy zdeponować w hotelu z uwagi na częste włamania do pokojów.

Z powodu braku polskiej placówki na Dominikanie udzielenie bezpośredniej pomocy konsularnej obywatelom polskim jest bardzo ograniczone.

Dominikana nie wymaga posiadania obowiązkowych szczepień ochronnych. Zalecane szczepienia obejmują: przeciw żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C.

Warto również zauważyć, że Dominikana znajduje się na obszarze zagrożonym huraganami. Sezon huraganowy trwa od czerwca do listopada, z największym prawdopodobieństwem wystąpienia huraganów między sierpniem a październikiem. W tym okresie mogą występować silniejsze opady deszczu i silne wiatry. Przed podróżą należy monitorować prognozy pogody i być świadomym ewentualnych zagrożeń pogodowych.

 • Uwaga Dominikana leży w strefie aktywnej sejsmicznie.
 • Uwaga Na terenie Dominikany nie ma polskiej placówki dyplomatycznej, pomocy należy szukać w placówkach państw należących do Unii Europejskiej.
 • Uwaga Od czerwca do listopada występuje zagrożenie huraganami.
 • Uwaga Podróż warto zarejestrować w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop na Dominikanie –  czy obowiązuje?

W Dominikanie wszystkie koszty leczenia pokrywa pacjent. Nie można tam skorzystać z karty EKUZ.

Na wyspie w większości znajdują się prywatne gabinety i kliniki, gdzie leczenie i zakup leków są bardzo kosztowne. Warto więc posiadać ubezpieczenie turystyczne. Cena dziennego pobytu w szpitalu wynosi około 60 dolarów.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wszystkie koszty leczenia może pokryć ubezpieczenie turystyczne - do wysokości sumy gwarantowanej. Taka polisa zapewni ochronę w razie pobytu w szpitalu, choroby, konieczności poddania się badaniom, zabiegom czy leczeniu. Można liczyć również na zorganizowanie transportu powrotnego do kraju, a w razie śmierci - sprowadzenia ciała. Poza tym ubezpieczenie zapewnia pomoc w razie jakichkolwiek problemów za granicą.

Aby poznać oferty różnych ubezpieczycieli i porównać ich zakres, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Narzędzie pozwoli w kilka minut przeanalizować zakres ochrony danych polis turystycznych wraz z ich cenami. 

Ubezpieczenie turystyczne na Dominikanę
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Koszty leczenia
92 056 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
800 zł
44,00 zł
1 os. / 8 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złsporty objęte polisą: 20zdarzenia pod wpływem alkoholu
Wiener
Koszty leczenia
276 167 zł
Ratownictwo
276 167 zł
Bagaż
-
48,00 zł
1 os. / 8 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 115 070 złOC sportowe: 115 070 złsporty objęte polisą: 17 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
60,00 zł
1 os. / 8 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
3 000 zł
138,16 zł
1 os. / 8 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Ubezpieczeni turystyczne na Dominikanę

Ubezpieczeni turystyczne na Dominikanę
ERGO Ubezpieczenia Podróży
44,00 zł 1 os. / 8 dni
Koszty leczenia
92 056 zł
Ratownictwo
-
Bagaż
800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złsporty objęte polisą: 20zdarzenia pod wpływem alkoholu
Wiener
48,00 zł 1 os. / 8 dni
Koszty leczenia
276 167 zł
Ratownictwo
276 167 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 115 070 złOC sportowe: 115 070 złsporty objęte polisą: 17 zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Proama
60,00 zł 1 os. / 8 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
138,16 zł 1 os. / 8 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Ubezpieczeni turystyczne na Dominikanę

Oto podstawowe elementy, jakie powinna zawierać w sobie każda polisa turystyczna na wakacyjny urlop za granicą:

 • OK

  Ubezpieczenie kosztów leczenia - powinno zapewniać pokrycie wszystkich opłat medycznych, suma gwarantowana w przypadku wyjazdu do Dominikany nie powinna być niższa niż 50 000 euro.

 • OK

  Assistance - pozwoli uzyskać pomoc w razie nagłego wypadku czy innego nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczyciel zapewni między innymi transport medyczny do kraju, czy organizację przyjazdu osoby bliskiej do poszkodowanego (koszty podroży i noclegu).  Niezwykle ważne i przydatne będzie również wsparcie tłumacza pomoc prawna oraz możliwość konsultacji telefonicznej, na przykład w celu znalezienia najbliższej placówki medycznej.

 • OK

  OC w życiu prywatnym – powinien je wykupić każdy turysta, który planuje urlop zagraniczny. Niewiele bowiem trzeba, aby w trakcie letniego odpoczynku stać się sprawcą lub uczestnikiem poważnego wypadku. Posiadając wykupione OC, ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnych szkód oraz leczenia osób trzecich, które ucierpią w wyniku naszego działania.

 • OK

  Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) - zapewni ono osobie ubezpieczonej wypłatę odszkodowania w wyniku trwałego uszczerbku na zdrowiu, a bliskim w przypadku śmierci poszkodowanego. 

 • OK

  Ochrona bagażu - gwarantuje odszkodowanie w razie kradzieży, zniszczenia lub zagubienia rzeczy osobistych.

 • OK

  Dodatkowe rozszerzenia - przydadzą się osobom potrzebującym bardziej rozbudowanej ochrony, jak np. uprawiającym sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne czy chorującym przewlekle. 

Co warto wiedzieć?

 1. Dominikana to piękna wyspa oferująca rajskie plaże i wiele atrakcji turystycznych.

 2. Na wyspę można wjechać bez żadnych dodatkowych obostrzeń.

 3. Warto jednak pamiętać o polisie, która pokryje ewentualne koszty leczenia i zapewni dodatkowe wsparcie w razie problemów za granicą.

 4. Można je kupić za pomocą naszego kalkulatora.

 5. Takie ubezpieczenie można mieć już od około 10 zł dziennie.

Oceń stronę
4,88
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego