Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Azerbejdżanu

Azerbejdżan pozostaje w cieniu popularnej i dostępnej turystycznie Gruzji, choć oferuje równie wspaniałe krajobrazy, kuchnię i wiele nieokrytych miejsc. Wjazd do Azerbejdżanu będzie wymagał od Polaków paszportu oraz wizy, ale tę ostatnią można już otrzymać nawet w 3 godziny. Sprawdź, dlaczego warto jechać do Azerbejdżanu i jak się przygotować do takiej podróży.

Informacje MSZ
15.04.2022 r. zniesiono wymóg przedstawienia negatywnego testu PCR na COVID-19 przy przekraczaniu granicy dla osób zaszczepionych. Do Azerbejdżanu można dostać się jedynie drogą powietrzną.

Osoby niezaszczepione nie mogą obecnie przekraczać granicy (nie dotyczy osób poniżej 18 roku życia). 

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Azerbejdżan

W Azerbejdżanie na turystów czeka szereg atrakcji - miasta z licznymi zabytkami, jak i zachwycające krajobrazy, z dala od zgiełku cywilizacji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co warto zobaczyć?

 • Baku – najbardziej charakterystycznym punktem stolicy jest Centrum Heydara Aliyeva. Biały budynek z mnóstwem łuków i wygięć ma rozpoznawalny na całym świecie kształt. Odbywają się tu koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Koniecznie trzeba też zobaczyć Stare Miasto, w którym część budynków pochodzi z XII w. Przydadzą się tu wygodne buty, bo część ulic wyłożona jest kostką. Pałac Szachów Szyrwanu to kolejny punkt wart zobaczenia w Baku. Obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Był siedzibą władców Szyrwanu, historycznego kraju, który istniał na części ziem dzisiejszego Azerbejdżanu między VI a XVI w.
 • Szeki – znajduje się tu XVIII-wieczny Pałac Chanów Szekijskich, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Park Narodowy Qobustan – kolejne miejsce w Azerbejdżanie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To bardzo rozległy pustynny teren, na którym znajdują się m.in. skały z prehistorycznymi hierolglifami, wulkany błotne i jaskinie. To miejsce stanowi prawdziwą gratkę nie tylko dla miłośników archeologii.
 • Jezioro Göygöl – malownicze jezioro wśród wzgórz o ciekawej historii powstania. Zostało utworzone w wyniku trzęsienia ziemi w XII w. Tragiczne w skutkach wydarzenia obróciło w gruzy miasto Ganja, ale też zablokowało rzekę Agsu, co doprowadziło do powstania kilku jezior.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Azerbejdżanu na rankomat.pl?

 • Wizyta u lekarza w prywatnej klinice kosztuje ok. 30 euro, u specjalisty nawet do 50 euro.
 • Za leczenie stomatologiczne trzeba zapłacić nawet 80 euro.
 • Wezwanie prywatnej karetki pogotowia kosztuje od 100 do 150 euro.
Polisę na wyjazd do Azerbejdżanu można mieć już od
63*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Azerbejdżanie? Dokumenty na wyjazd do Azerbejdżanu

Azerbejdżan to górzysty kraj z zachwycającą przyrodą. Poza Baku zwiedzanie jest skoncentrowane głównie na naturze i krajobrazach, więc warto to uwzględnić pakując bagaż – wygodny strój, podręczna apteczka czy ochrona głowy i oczu przed słońcem na pewno się przydadzą.

Jakie dokumenty do Azerbejdżanu?

 • Paszport – wjazd do Azerbejdżanu tylko za okazaniem paszportu ważnego co najmniej 3 miesiące od daty wyjazdu.
 • Unijny Certyfikat COVID – będzie niezbędny do przekroczenia granicy oraz korzystania z restauracji, hoteli, galerii handlowych na miejscu.
 • Wiza – turystów z Polski obowiązuje wiza, którą można otrzymać po złożeniu wniosku online poprzez serwis internetowy: www.evisa.gov.az. Można to zrobić w trybie normalnym (koszt 23 dolary, czas oczekiwania 3 dni) lub przyśpieszonym (koszt 53 dolary, czas oczekiwania 3h). Wydrukowaną wizę należy mieć przy sobie podczas całej podróży po Azerbejdżanie.
 • Prawo jazdy -  w Azerbejdżanie honorowane jest polskie prawo jazdy. Drogi są w dość dobrym stanie, jednak kierowcy notorycznie łamią przepisy – wzmożona czujność na drodze wskazana.
Uwaga! Z powodu konfliktu armeńsko-azerbejdżańskiego, pieczątka z Armenii w paszporcie może stanowić przeszkodę na granicy w Azerbejdżanie.
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Paszport covidowy
Wiza
Wiza
Zaświadczenie o szczepieniu
Prawo jazdy
Gotówka
Gotówka
Aplikacja iPolak
Aplikacja iPolak

Dodatkowo warto wziąć:

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

W Azerbejdżanie nie obowiązuje karta EKUZ. Aby skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej, konieczne jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego.

Wygodne buty

Kraj posiada słabą infrastrukturę. Zwiedzanie miejsc poza stolicą może wiązać się z przemieszczaniem się po terenie mało sprzyjającym.

Wodę w butelce

Istnieje ryzyko zarażenia się żółtaczką pokarmową, a więc konieczne jest spożywanie wyłącznie umytych owoców i warzyw oraz picie wody butelkowanej. Rekomendowane, choć nieobowiązkowe, jest także zaszczepienie się przeciwko błonicy oraz przyjmowanie preparatów antymalarycznych.

Apteczkę

Trudno może być z uzyskaniem pomocy lekarskiej poza Baku. Podróżując poza stolicę, dobrze jest mieć ze sobą podstawowy zestaw ratowniczy (środek odkażający, bandaże, plastry, małe nożyczki), leki przeciwbólowe, leki przeciwbiegunkowe itp.


Czy w Azerbejdżanie jest bezpiecznie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że są tereny w Azerbejdżanie, na których niewskazane jest poruszanie się.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Górskiego Karabachu (Nagornyy Karabakh) i sąsiadujących regionów: Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Zəngilan, Cəbrayıl, Fizuli, Ağdam, oraz terenów pogranicza azerbejdżańsko-armeńskiego. Na terenach tych występuje duże zagrożenie związane z obecnością niewybuchów i niewypałów.”

Ponadto turystom, którzy się tu dostaną, może nie zostać udzielona pomoc konsularna, ze względu na konieczność uzyskania zgody na wjazd do Górskiego Karabachu od władz Azerbejdżanu.

 • Uwaga Tutejsze służby nieufnie odnoszą się do podróżujących, szczególnie samodzielnie, turystów, stąd spodziewać się można częstych kontroli dokumentów.
 • Uwaga Azerbejdżan to kraj muzułmański i mimo że znacznie różni się od innych państw Bliskiego Wschodu to nadal i tu podróżująca razem para może zostać zapytana o sakrament małżeństwa i nie otrzyma noclegu, jeśli go nie posiada.
 • Uwaga Cześć tutejszych terenów znajduje się poza wpływami państwowych władz.

Karta EKUZ na urlop w Azerbejdżanie –  czy obowiązuje?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to dokument uprawniający do otrzymania bezpłatnej, niezbędnej pomocy medycznej w krajach UE i EFTA. W Azerbejdżanie EKUZ nie jest honorowany i konieczne jest wykupienie ubezpieczenia lub samodzielne pokrywanie kosztów pomocy medycznej, zabiegów lub hospitalizacji. Przykładowe opłaty to:

 • Wezwanie prywatnej karetki - 100-150 euro.  
 • Wizyta u lekarza w prywatnej klinice – ok. 30 euro.
 • Wizyta u specjalisty w prywatnej klinice – ok. 50 euro.
 • Wizyta u stomatologa – od 80 euro.

Możliwe jest także bezpłatne lub za symboliczną opłatą wezwanie karetki publicznej. Warto podkreślić, że wykwalifikowana opieka medyczna poza stolicą kraju, Baku, jest trudno dostępna.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając się do kraju, w którym EKUZ nie funkcjonuje, koniecznie należy się zabezpieczyć ubezpieczeniem turystycznym. Zapewni dostęp do bezpłatnej pomocy medycznej, ratownictwa, hospitalizacji, wykonania badań, zabiegów, operacji itp. Zakres ochrony polisy jest znacznie większy, stąd nawet przy krajach honorujących EKUZ, jest ona zalecana.

W zależności od zakresu ubezpieczenia, kwoty i rozszerzeń, zapewni transport medyczny do kraju, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, a nawet mieszkania w kraju na czas trwania podróży.

Innym ważnym aspektem posiadania ubezpieczenia na podróż jest pokrycie kosztów transportu zwłok. O tym się niewiele mówi i myśli, ale śmierć za granicą to nie tylko żałoba dla najbliższych, ale też olbrzymi problem logistyczny i finansowy. Koszty ściągnięcia zwłok są ogromne, nierzadko rodzina musi zaciągać kredyty i zapożyczać się w celu zorganizowania pogrzebu bliskiej osobie.

Przed zakupem sprawdź, co dokładnie zawiera ubezpieczenie i jakie kwoty obejmuje. Poniżej przedstawiliśmy kilka ciekawych propozycji.

Symulacja została wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

  Ubezpieczenie turystyczne do Azerbejdżanu
  UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
  Europa Ubezpieczenia
  Koszty leczenia
  187 222 zł
  Ratownictwo
  23 403 zł
  Bagaż
  2 340 zł
  63,00 zł
  1 os. / 10 dni
  Dodatkowo: NNW: 23 403 złOC: 234 027 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 234 027 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Proama
  Koszty leczenia
  300 000 zł
  Ratownictwo
  300 000 zł
  Bagaż
  -
  65,00 zł
  1 os. / 10 dni
  Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
  AXA
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  110,50 zł
  1 os. / 10 dni
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Generali
  Koszty leczenia
  800 000 zł
  Ratownictwo
  800 000 zł
  Bagaż
  4 000 zł
  146,00 zł
  1 os. / 10 dni
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19
  Ubezpieczenie turystyczne do Azerbejdżanu
  Europa Ubezpieczenia
  63,00 zł 1 os. / 10 dni
  Koszty leczenia
  187 222 zł
  Ratownictwo
  23 403 zł
  Bagaż
  2 340 zł
  Dodatkowo: NNW: 23 403 złOC: 234 027 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 234 027 zł 10 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Proama
  65,00 zł 1 os. / 10 dni
  Koszty leczenia
  300 000 zł
  Ratownictwo
  300 000 zł
  Bagaż
  -
  Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
  AXA
  110,50 zł 1 os. / 10 dni
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Generali
  146,00 zł 1 os. / 10 dni
  Koszty leczenia
  800 000 zł
  Ratownictwo
  800 000 zł
  Bagaż
  4 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19

  Dlaczego warto kupić ubezpieczenie do Azerbejdżanu na rankomat.pl?

  Zdalny zakup ubezpieczenia nie zawsze jest tak łatwy, jakbyśmy tego oczekiwali. Największymi przeszkodami, które wskazują turyści są: nieczytelne i nieintuicyjne kwoty; skomplikowane formularze, które wymaga podania wielu szczegółowych danych; brak ceny za ubezpieczenie; konieczność rozmowy z konsultantem; oczekiwanie na wycenę.

  Kupując polisę na podróż na rankomat.pl, nie napotkasz tych problemów. A w zamian otrzymasz:

  • Czytelne przedstawienie ofert – każde ubezpieczenie uwzględnione jest w tabeli jasno podsumowującej jej składowe. Wszystkie oferty są łatwo dostępne i szybko można je zestawić ze sobą.
  • Jasne i jawne koszty – nie musisz się logować czy wysyłać zapytania do konsultanta. Koszt ubezpieczenia jest podany przed jego zakupem.
  • Prosty formularz – przed otrzymaniem ofert na wyjazd należy wypełnić kilkupunktowy formularz. Jego zaletą jest przejrzystość i łatwość wypełnienia – potrzebne są tylko podstawowe dane o wyjeżdżającym i podróży.
  • Brak logowania – nie trzeba rejestrować się, logować czy przechodzić jakichkolwiek innych etapów przed otrzymaniem oferty.
  • OWU – tabela ze składowymi ubezpieczenia i sumami gwarantowanymi to podstawowe informacje o polisie. Pełen zakres ochrony, rozszerzenia i wyłączenia zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dokument ten dołączony jest do każdej oferty na rankomat.pl.

  Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej to:

  • OK

   Koszty leczenia – składowa ubezpieczenia, na którą szczególnie należy zwrócić uwagę. To właśnie ta kwota zabezpieczy w razie konieczności leczenia za granicą. Nie bez znaczenia jest suma gwarantowana kosztów leczenie. Nie chodzi bowiem, aby ubezpieczenie po prostu mieć, ale żeby chroniło ono adekwatnie do warunków i kosztów opieki medycznej w danym kraju. Sugerowane kwoty KL w Azerbejdżanie to co najmniej 50 000 euro.

  • OK

   Transport do kraju – powrót medyczny do kraju zdarza się częściej niż można by przypuszczać. Wystarczy, że stan zdrowia uniemożliwia lot samolotem w pozycji siedzącej i już niekonieczna jest organizacja innego sposobu na przedostanie się do kraju. W zależności od miejsca pobytów, stanu zdrowia i rodzaju asysty medycznej transport do kraju może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  • OK

   OC – ubezpieczenie OC to dodatkowa, nieoceniona zaleta ubezpieczenia turystycznego, którego nie zapewni EKUZ. Uszkodzenie cudzego mienia przez osobę ubezpieczoną lub jej dziecko zostanie pokryte ze środków polisy.

  • OK

   NNW – ostatnia, ale nie mniej ważna składowa polisy, która pozwoli pokryć koszty rehabilitacji po wypadku oraz zapewni odszkodowanie, jeśli doszło do uszczerbku na zdrowiu.

  • OK

   Ubezpieczenie bagażu - warto mieć na wypadek kradzieży czy zniszczenia rzeczy osobistych. Ubezpieczyciel wypłaci wtedy stosowne odszkodowanie.

  • OK

   Rozszerzenia ochrony - polisę można rozbudować o dodatkowe wsparcie dla aktywnych, chorujących przewlekle czy zdarzenia, do których może dojść pod wpływem alkoholu

  Co warto wiedzieć?

  1. Stolica kraju, Baku, stała się zamożnym miastem dzięki wydobyciu gazu ziemnego i ropy naftowej.
  2. Baku to najniżej położona stolica i największe najniżej położone miasto na świecie.
  3. Wyjazd do Azerbejdżanu wymaga wydania wizy.
  4. Obostrzenia pandemiczne są tu nadal dość duże: bez szczepienia turyści nie są w stanie przekroczyć granicy, nawet posiadając negatywny test w kierunku COVID-19.
  Oceń stronę
  5,00
  logo innowacyjna gospodarka
  UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
  logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego