Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Izraela

Połączenie trzech kultur oraz religii sprawia, że dla wielu Izrael staje się kirunkiem pielgrzymki. To jednak kraj interesujący nie tylko jako miejsce o charakterze religijnym. To również niezapomniane centrum kultury, bogate pod względem estetyki, pełne zapierających dech w piersiach, niepowtarzalnych krajobrazów.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

MSZ odradza wszelkie podróże na terytorium całego kraju, a także na Zachodni Brzeg Jordanu oraz do Strefy Gazy. Izrael to państwo zagrożone terroryzmem. 

Na pozostałym terytorium Izraela zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

(ostatnia aktualizacja: 19.04.2023)


Izrael

Podróż do Izraela to niezapomniane przeżycie. Przez wielu nazywany Świętym Miastem, Izrael jest miejscem łączącym trzy religie, kultury i historie. To wyjątkowy kraj, niezwykle ważny nie tylko jako miejsce styku różnych kultur, ale także jako istotny węzeł religijny.

To miejsce przepełnione zabytkami oraz biblijną symboliką. Odwiedzający Izrael turyści nie mogą pominąć najważniejszych miejsc, takich jak Bazylika Grobu Pańskiego, słynna Ściana płaczu, meczet Al Aksa, czy niepowtarzalne miasta takie jak Jerozolima, Hebron, albo Nazaret.

Szukając śladów biblijnych, nie wolno przegapić Oliwnej Góry i Drogi Krzyżowej. Niezwykle istotnym miejscem jest także Morze Martwe, które tak naprawdę jest najbardziej zasolonym i najniżej położonym jeziorem na świecie. Rozległe pustynie o wyjątkowym klimacie z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń, a mieszkanka kulturowa i religijna pozwoli spojrzeć na to wyjątkowe miejsce z szerszej perspektywy.

Izrael jest miejscem dostosowanym do turystycznych potrzeb. Większość jego mieszkańców dobrze mówi po angielsku, dlatego jeśli znamy ten język, nie będziemy mieć problemu z komunikacją. Co ciekawe, w kraju spotkać można także Żydów, których przodkowie żyli w we Wschodniej Europie, z związku z czym usłyszeć można także język rosyjski, a nawet polski. Mimo wszystko przed wyjazdem warto nauczyć się choćby kilku podstawowych zwrotów w lokalnym języku.

Inną rzeczą, o której muszą pamiętać turyści, jest szabat. W czasie jego trwania zamknięte są wszystkie publiczne miejsca, takie jak banki, sklepy, restauracje i kawiarnie. Nie działa wtedy także komunikacja (poza miastem Haifa). Ważne jest więc, by przed szabatem zaopatrzyć się w jedzenie oraz odpowiednio zaplanować na ten czas zwiedzanie.

Co warto zobaczyć w Izraelu?

 • Jerozolima - to największe miasto Izraela i, według państwa izraelskiego, jego stolica. To największe miasto w całym kraju, rozciągające się między Morzem Martwym a Morzem środziemnym. To także bogaty historycznie i kulturowo punkt, istotny dla religijnych wyznawców judaizmu, islamu i chrześcijaństwa. Szczególnie warto odwiedzić kilka najbardziej charakterystycznych dla miasta miejsc, takich jak ściana płaczu, Bazylika Grobu Pańskiego, czy Jad Waszem, jedno z najbardziej znaczących centrów pamięci o holokauście.
 • Tel Awiw - drugie co do wielkości i jednocześnie najbardziej rozwinięte miasto Izraela. Centrum biznesowe i technologiczne, główny ośrodek kultury. Wiele trakcji turystycznych, szeroki wybór hoteli, restauracji oraz klubów, a także przepiękne plaże to wizytówka Tel Awiwu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na port w Jafie, Białe miasto Tel Awiw oraz Meczet Mahamoudia.
 • Morze Martwe - to tak naprawdę bezodpływowe jezioro znajdujące się na pograniczu Izraela, Jordanii i Palestyny. Wyjątkowe przede wszystkim ze względu na swoje duże zasolenie, które pozwala dosłownie unosić się na powierzchni wody. Znajdują się w nim również pokłady bituminu i błota o zdrowotnych właściwościach.
 • Góra Kuszenia - szczyt znajdujący się obok Jerycha które uznawane jest za najstarsze miasto świata. Biblijna historia mówi, że tu właśnie na tej górze Jezus był kuszony przez diabła. W skalną ściane góry znajdował się klasztor (obecnie odbudowany) oraz kaplica. Z samej Góry Kuszenia roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Morze martwe, góry Moab i Gilead, a także doline Jordanu.
 • Pustynia Negew - zajmuje południową część Izraela i pokrywa prawie 40 procent jego powierzchni. To miejsce interesujące nie tylko ze względu na swoje położenie i geologiczny charakter, lecz również dlatego, że oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji.
 • Jednymi z najciekawszych miejsc na terenie pustyni są bez wątpienia Maktesz Ramon i Park Narodowy Ein Avdat. Maktesz to ogromna dziura w ziemi przypominająca krater, o wymiarach 500 metrów głębokości, 45 kilometrow długościoraz do 8 kilometrów szerokości. Ein Avdat to natomiast w dużej części skalisty kanion wypełniony strumieniami a nawet wodospadami. Znaleźć tam można specjalnie wytyczone szlaki turystyczne. Poza pieszymi wędrówkami po pustyni poruszać można się również jeepem lub terenowym segwayem.
 • Hebron - niezwykłe miasto, które charakteryzuje się przede wszystkim podziałem na dwie części - palestyńską oraz izraelską. Mimo akcentów o charakterze konfliktu izraelsko-palestyńskiego, samo miasto jest interesujące turystycznie. W grocie Makpela znajdują się groby patriarchów oraz, według przezkazów tradycji, szczątki Abrahama. Cały Hebron otoczony jest murem, który został wybudowany przez Heroda. Stare miasto Hebronu jest natomiast wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Masada - niepowtarzalne miejsce, twerdza żydowska leżąca na szcycie góry na skraju Pustyni Judejskiej. Niesamowite ruiny o historycznym znaczeniu, pozostałości symboli i budynków, a to wszystko otoczone zapierającym dech w piersiach widokiem na pustynię i morze.
 • Nazaret - największe arabskie miasto Izraela. Miejsce to ma duże znaczenie historyczne i religijne. Ewangelicznie, Nazaret przedstawiany jest jako miasto dorastania Chrystusa. Znajduje się tu wiele świątyń i sanktuariów, których celem jest upamiętnienie biblijnych wydarzeń. Do najważniejszych obiktów i zabytków należy zespół Klasztorów Franciszkanów wraz z Bazyliką Zwiastowania, lecz również arabskie pałace.
 • Świątynia i ogrody na górze Karmel - świątynia bahaitów znajdująca się wśród przepięknych, kwiatowych ogrodów to jedno z najczęściej odwiedzanym i najpiękniejszych miejsc w mieście Hajfa. Świątynia wybudowana została na planie dziewięcioboku, a jej kopuła pokryta jest złotem. Samo Hajfa to miasto położone na wzgórzach Karmelu, stolica bahaizmu. Klimatyczne, stare uliczki połączone schodami, targi, niewielkie domki, oraz przezpiekne meczety, a wszystko to w otoczeniu zapierającego dech w piersiach widoku na Morze Śródziemne.
 • Pustynia Judzka - to pustynia oddalona zaledwie kilkanaście minut drogi od Jerozolimy. Mniej skalista niż Negew, poprzecinana głębokimi kanionami, rozciąga się między Jerozolimą a Morzem Martwym. Jednym z ciekawszych punktów tego miejsca są pustynne klasztory. Najbardziej znany i okazały jest klasztor Mar Saba. Co ciekawe, zwiedzać mogą go jedynie mężczyźni - kobiety mogą w tym czasie zaczekać w specjalnej, Kobiecej Wieży.

Pogoda w Izraelu - kiedy najlepiej jechać?

Najcieplejsze miesiące w Izraelu to lipiec, sierpień i wrzesień. Średnia temperatura dzienna powietrza oscyluje około 30 stopni Celsjusza, a wody około 27-28 stopni Celsjusza. To najlepszy czas na odpoczynek w kurortach nadmorskich, połączony z plażowaniem, nurkowaniem czy kąpielami wodnymi.

Zwiedzanie najlepiej zaplanować w nieco chłodniejszych miesiącach. Od grudnia do marca średnia temperatura wynosi około16-18 stopni i słupki termometrów nie przekraczają 20 stopni Celsjusza. Cieplej zaczyna robić się stopniowo od kwietnia, by kumulację osiągnąć w lipcu.

Średnie temperatury w Izraelu

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 17°Cluty 20°Cmarzec 22°Ckwiecień 27°Cmaj 29°Cczerwiec 30°Clipiec 32°Csierpień 32°Cwrzesień 30°Cpaździernik 28°Clistopad 24°Cgrudzień 20°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 8°Cluty 10°Cmarzec 11°Ckwiecień 14°Cmaj 17czerwiec 20°Clipiec 23°Csierpień 24°Cwrzesień 22°Cpaździernik 18°Clistopad 14°Cgrudzień 10°C
Temperatura wody
styczeń 19°Cluty 18°Cmarzec 18°Ckwiecień 19°Cmaj 21°Cczerwiec 25°Clipiec 27°Csierpień 29°Cwrzesień 28°Cpaździernik 26°Clistopad 23°Cgrudzień 20°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Izraela na rankomat.pl?

 • W Izraelu nie można skorzystać z karty EKUZ.
 • Konsultacja lekarska kosztować może nawet 200 dolarów.
 • Leczenie w Izraelu jest bardzo drogie z uwagi na wysoki poziom służby zdrowia.
Polisę na wyjazd do Izraela można mieć już od
3,74*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Izraelu? Dokumenty na wyjazd do Izraela

Wybierając Izrael jako kraj podróży, nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu oraz zabraniu ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy.

Polacy wyjeżdżający do Izraela nie muszą mieć wizy, jeśli cel ich podroży jest turystyczny. Na lotnisku udzielane jest pozwolenie na pobyt, na okres maksymalnie 3 miesięcy. Konieczny jest jednak paszport (ważny minimum 6 miesięcy), potwierdzenie rezerwacji noclegu oraz planowana trasa wycieczki.

Jeśli chodzi o walutę, w Izraelu tą obowiązującą są szekle. W podróż najwygodniej jednak zabrać ze sobą euro lub dolary, które będziemy mogli wymienić na lokalne pieniądze. Trzeba natomiast zachować ostrożność, ponieważ kantory na lotniskach są dość drogie, a kursy wymiany w nich niekorzystne dla turystów. Lepiej więc wybierać takie miejsca, które znajdują się w miastach.

Jeśli po Izraelu planujemy poruszać się wypożyczonym samochodem, konieczne jest posiadanie europejskiego prawa jazdy oraz ważnej karty kredytowej. Co istotne, aby legalnie prowadzić pojazd w tym kraju, trzeba mieć ukończone 21 lat. Dodatkowo samochodem, który został wypożyczony w Izraelu, można poruszać się tylko tam.

Wybierając się na wakacje do Izraela, trzeba pamiętać również o zabraniu ze sobą odpowiednich ubrań. Nie jest bowiem stosowne zakładanie zbyt swobodnego stroju, zwłaszcza w przypadku kobiet. O ile w Tel Awiwie czy Hajfie można pozwolić sobie na trochę większą dowolność, o tyle w innych miastach, zwłaszcza w Jerozolimie, trzeba być ostrożnym. Ubiór powinien zakrywać dekolt, ramiona, łokcie oraz nogi (kolana). Zalecane jest również unikanie krzykliwych, jaskrawych kolorów.

Co więcej, w synagogach wymagane jest noszenie narycia głowy - w większości miejsc można je wypożyczyć, jednak lepiej odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się we własne.

W zależności od tego, w jakim okresie roku wybieramy się na urlop do Izraela, musimy pamiętać o odpowiednich ubraniach i akcesoriach. Jeśli planujemy typowo letnie wakacje, nie można zapomnieć o kremach z filtrem, okularach przeciwsłonecznych czy kapeluszu, ponieważ temperatury w tym czasie potrafią być bardzo wysokie.

Lipiec i sierpień to dwa najcieplejsze miesiące, w których temperatura może przekraczać 40 stopniu Celsjusza. Wybierając chłodniejszą porę, trzeba wziąć pod uwagę to, że wieczory i noce bywają zimne. Dlatego też dobrze zabrać ze sobą ciepły sweter, a także buty, które pozwolą na wygodne zwiedzanie w zimne dni.

Jeśli w trakcie wyjazdu chcemy zaoszczędzić, możemy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Ceny żywności w Izraelu w przeliczeniu na złotówki są bowiem dość drogie, zwłaszcza w większych, turystycznych miastach. Chcąc zapłacić mniej, można również robić zakupy po stronie palestyńskiej.

Warto zabrać ze sobą także adapter, który pozwoli podłączyć elektryczne urządzenia do prądu. Gniazdka elektryczne oraz wtyczki przeważnie różnią się od europejskich, przez co możemy mieć problem z podłączeniem swojego sprzętu elektronicznego do zasilania.

Nie można również zapomnieć o odpowiedniej polisie turystycznej, która uchroni od ponoszenia niepotrzebnych, nieprzewidzianych kosztów i zabezpieczy nas w przypadku nagłego wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Potwierdzenie rezerwacji oraz planowa trasa wycieczki
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV
Przejściówka do wtyczek
Przełącznik do gniazdka

Czy w Izraelu jest bezpiecznie?

Tym, co czasami zniechęca turystów do wyjazdu do Izraela, jest obawa o bezpieczeństwo. Faktycznie, w państwie tym od długiego czasu trwa wewnętrzny konflikt.

Skonfliktowane strony wiedzą jednak, że turystyka jest ważnym elementem w rozwoju gospodarczym ich państwa, dlatego od wielu lat turyści nie są przedmiotem terrorystycznych ataków czy zamachów. Co więcej, Izraelczycy są przyjaźnie nastawienie do przyjezdnych i dokładają wszelkich starań, aby turyści czuli się w ich kraju spokojnie i bezpiecznie.

Niemniej jednak ślady konfliktu są widoczne dla przyjezdnych. Przekonać o tym można się już na lotnisku, gdzie prawdopodobnie doświadczymy szczegółowej kontroli. W niektórych miastach, zwłaszcza w Jerozolimie, nierzadkim widokiem są uzbrojeni żołnierze, którzy czasami przeprowadzają kontrole paszportów.

Podczas podróży do tego kraju należy oczywiście zachować podstawową ostrożność. Izraelskie miasta są jednak stosunkowo bezpieczne – nocne życie jest w nich rozwinięte, dlatego turyści czują się tam z reguły spokojnie.

Planując wyjazd do Izraela, trzeba zapoznać się z obecnie panująca tam sytuacją, sprawdzając informacje na temat aktualnych wydarzeń oraz sytuacji politycznej państwa.

Z uwagi na bardzo duże zagrożenie terroryzmem należy zachować szczególną ostrożność w obiektach kultu religijnego, atrakcjach turystycznych, na bazarach. Zaleca się unikanie zbiegowisk czy demonstracji. W każdej niebezpiecznej sytuacji należy zachować sposób i stosować się do poleceń służb.

Unikaj zbiegowisk, demonstracji i sytuacji konfliktowych. Jeśli dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, bezwzględnie stosuj się do poleceń władz.

 • Uwaga Przyjeżdżający turyści mogą być pytani o cel podróży, miejsce noclegowe, czy planowaną trasę wycieczki.
 • Uwaga Podobnie podczas wylotu - kontrole są dokładne i czasami mogą się przeciągnąć, dlatego na lotnisko warto przyjechać z wyprzedzeniem. Warto również pilnować swojego bagażu, ponieważ pozostawiając go bez opieki, można narazić się na nieprzyjemne konsekwencje.
 • Uwaga Wybierając się na nocny spacer po mieście, lepiej nie zabierać ze sobą większej ilość pieniędzy, a dokumenty (po wcześniejszym wykonaniu ich kopii) schować w bezpiecznym miejscu.
 • Uwaga Warto także zapisać najważniejsze numery alarmowe.
 • Uwaga Szczególną ostrożność należy zachować wyjeżdżając na tereny szerzej objęte konfliktem, takie jak niektóre obszary Palestyny czy Strefa Gazy.
 • Uwaga Izrael znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. Istniej więc ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi.
 • Uwaga Kąpać można się jedynie na strzeżonych kąpieliskach. Należy uważać na meduzy.

Karta EKUZ na urlop w Izraelu –  czy obowiązuje?

Wybierając się w podróż do Izraela, bardzo ważne jest wykupienie odpowiedniej polisy, która zapewni ochronę w przypadku nieszczęśliwgo zdarzenia.

Wielu z nas sądzi, że posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) można czuć się bezpiecznie wyjeżdżając na zagraniczny urlop. Tymczasem EKUZ, wbrew pozorom, nie stanowi żadnej ochrony w przypadku wielu kierunków podróży, w tym podczas wyjazdu do Izraela.

EKUZ jest bowiem dokumentem, z którego korzystać można jedynie na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, na zasadach zbliżonych lub takich samych, jak obywatele tych państw. Niestety, Izrael leży poza Europą i nie wchodzi w skład kierunków objętych ochroną, jaką zapewnia karta.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Opieka medyczna w Izraelu jest natomiast bardzo rozwinięta. Co więcej - uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych pod względem technologii na świecie. Niezwykle wysoka jakość usług medycznych wiąże się jednak z bardzo wysokimi cenami.

Koszt zwykłej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu to nawet 200 dolarów. Wizyta u specjalisty jest jeszcze droższa i może wynieść około 300 dolarów. Koszt dobowego leczenia w szpitalu to wydatek rzędu 1000 dolarów. Ceny te nie obejmują jednak specjalistycznych badań, zabiegów, opatrunków oraz leków. Za kilkudniowy pobyt w szpitalu wraz z zabiegami, lekami oraz pomocami medycznymi można więc zapłacić nawet kilka tysięcy dolarów.

Aby tego uniknąć, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni pomoc oraz zwrot kosztów leczenia w przypadku nagłej choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie turystyczne do Izraela
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
74,80 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 złOchrona COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
138 711 zł
Ratownictwo
23 119 zł
Bagaż
1 387 zł
92,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 13 871 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
177,80 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 250 000 zł Sporty objęte polisą: 114Sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
190,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie turystyczne do Izraela
Allianz
74,80 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 14 000 złOchrona COVID-19
Europa Ubezpieczenia
92,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
138 711 zł
Ratownictwo
23 119 zł
Bagaż
1 387 zł
Dodatkowo: NNW: 13 871 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
177,80 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOchrona COVID-19OC sportowe: 250 000 zł Sporty objęte polisą: 114Sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
190,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Co więcej, odpowiednia polisa pokryje również koszty transportu medycznego oraz transportu osoby poszkodowanej do kraju, co jest niezwykle istotne, ponieważ takie działania bez ważnej polisy mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Cena ubezpieczenia turystycznego do Izraela uzależniona jest od kilku czynników. Znaczenie ma przede wszystkim zakres polisy, sumy gwarantowane oraz długość wyjazdu. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ubezpieczenia na 7-dniowy wyjazd do Izraela dla jednej osoby dorosłej:

Signal Iduna

Allianz

Wiener

Proama

Europa

Signal Iduna

Nationale-Nederlanden

Składka

27,22 PLN

26,18 PLN

27 PLN

38 PLN

32 PLN

36,35 PLN

44,53 PLN

Koszty leczenia i assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

20 000 euro

80 000 zł

40 000 euro

100 000 zł

30 000 euro

40 000 euro

150 000 zł

Koszty ratownictwa

7 000 euro

50 000 zł

8 000 euro

100 000 zł

5 000 euro

7 000 euro

100 00 zł

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

Bez limitu

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

Bez limitu

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

250 euro

1 000 zł

200 euro

200 euro

300 euro

250 euro

1 000 zł

Assistance

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Assistance podstawowy

TAK

Wariant standard

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Bagaż

-

-

TAK

-

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

-

-

1 000 zł

-

300 euro

1 000 zł

NIE

OC

-

-

TAK

-

-

-

TAK

Suma ubezpieczenia

-

-

25 000 euro

-

-

-

150 000 zł

Szkody osobowe

-

-

25 000 euro

-

-

-

150 000 zł

Szkody w mieniu

-

-

25 000 euro

-

-

-

150 000 zł

NNW (Następstw Nieszczęśliwych wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

15 000 zł

1 400 zł

10 000 zł

20 000 zł

3 000 euro

30 000 zł

10 000 zł

Uszczerbek na zdrowiu

15 000 zł

14 000 zł

10 000 zł

20 000 zł

3 000 euro

30 000 zł

10 000 zł

Śmierć

15 000 zł

7 000 zł

10 000 zł

20 000 zł

1 800 euro

30 000 zł

10 000 zł

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

W związku z tym, że na terenie Izraela nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), wybór odpowiedniej polisy turystycznej jest bardzo istotny. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia lub nagłego wypadku jesteśmy bowiem zdani sami na siebie.

Jeśli chcesz porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać najlepszą, dostosowaną do indywidualnych potrzeb polisę, skorzystaj z naszej porównywarki.

Zakup szerokiego ubezpieczenia jest polecany także przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Co jednak powinna zawierać polisa, abyśmy mogli cieszyć się spokojną podróżą bez obaw o dodatkowe, nieplanowane wydatki?                      

 • OK

  Koszty leczenia i ratownictwa - najważniejszy element każdego turystycznego ubezpieczenia. Ważne, by ich suma gwarantowana nie była niższa niż 100 000 euro, ponieważ koszty leczenia i koszty medyczne w Izraelu są bardzo wysokie. Kilkudniowy pobyt w izraelskim szpitalu może wiązać się z koniecznością zapłaty nawet kilku tysięcy dolarów, nie licząc specjalistycznych badań, leków, czy opatrunków. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować z polisę gwarantująca wysoką sumę ubezpieczenia.

 • OK

  Koszty transportu medycznego i transportu do kraju - w razie konieczności transportu poszkodowanej osoby do szpitala lub do kraju, za taką usługę trzeba zapłacić od kilkuset, do nawet kilku tysięcy dolarów. Jeśli posiadamy odpowiednią polisę, ubezpieczyciel pokryje ten koszt. Pomoże również w przypadku, kiedy konieczne będzie sprowadzenie do kraju wyjazdu osoby bliskiej dla poszkodowanego, jeśli ten nie będzie w stanie odbyć podróży, a będzie wymagał opieki.

 • OK

  NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) - zagwarantuje pomoc w sytuacji nieprzewidzianych, nagłych zdarzeń, w wyniku których doznamy szkody lub uszczerbku na zdrowiu. Będzie pomocne również w razie konieczności dalszego leczenia czy rehabilitacji po wypadku. Zabezpieczy także naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - może okazać się przydatne, jeśli w podróż zabieramy ze sobą wartościowe rzeczy, takie jak sprzęt fotograficzny czy sportowy. Jeśli posiadamy właściwą polisę, ubezpieczyciel zwróci nam koszty poniesione w wyniku zagubienia lub utraty bagażu.

 • OK

  OC - zabezpieczy przed finansowymi konsekwencjami sytuacji oraz zdarzeń, do których dojdzie z naszej winy i w wyniku których ucierpią osoby trzecie. Taka polisa pokryje na przykład koszt leczenia lub rehabilitacji osób, które doznają szkody w wyniku spowodowanego przez nas wypadku.

 • OK

  Dodatkowe rozszerzenia - polisę można rozbudować o szereg dodatków, takich jak ubezpieczenie chorób przewlekłych, ochrona dla aktywnych, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu czy opóźnienie lotu i bagażu. 

Co warto wiedzieć?

 1. Izrael to centrum kultury, bogate pod względem estetyki, pełne zapierających dech w piersiach, niepowtarzalnych krajobrazów.
 2. By odwiedzić ten kraj nie potrzebujemy wizy, ale koniecznie trzeba mieć ze sobą paszport, potwierdzenie rezerwacji noclegu oraz plan wycieczki.
 3. Koszty leczenia w Izraelu należą do najwyższych na świecie.
 4. Warto mieć ze sobą ubezpieczenie turystyczne, które pokryje te wydatki w razie problemów ze zdrowiem. 
Oceń stronę
4,80
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego