Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Korei Południowej

Korea Południowa to nie tylko gigant technologiczny, ale kraj bogaty w historię, kulturę i niezwykłe krajobrazy. Aż 70% powierzchni Korei zajmują góry. To miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a miasta tętniące energią są pełne parków i natury. Na turystów czekają buddyjskie pałace, nowoczesne metropolie i sielskie krajobrazy na prowincji. Korea Południowa jest pełna kontrastów – dzięki temu gwarantuje niezapomniane doświadczenia dla każdego podróżnika.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ
Od 8 czerwca 2022 r. nie ma konieczności okazywania zaświadczenia o szczepieniu w kierunku COVID-19 przekraczając granicę Korei.

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)

Korea Południowa

Korea Południowa oferuje wiele fascynujących atrakcji turystycznych, które przyciągają miliony odwiedzających każdego roku. Ten kraj zwany „Azjatyckim Tygrysem” ciągle się rozwija, a jednocześnie wciąż nie brakuje tam miejsc związanych z historią i buddyjską kulturą.

Co warto zobaczyć w Korei Południowej?

 • Seul - stolica Korei Południowej, która jest pełna kontrastów, łączy i nowoczesność, i tradycję. Warto odwiedzić Pałac Gyeongbokgung, by docenić piękno koreańskiej architektury oraz Tempel Jogyesa, najważniejszy świątynny kompleks buddyjski w kraju. Dodatkowo, w Seulu odkryjesz tętniące życiem ulice Myeongdong, zasmakujesz lokalnych przysmaków na jednym z tradycyjnych targów nocnych i zanurzysz się w fascynującej atmosferze koreańskiej kultury pop.
 • Bulguksa - to buddyjski kompleks świątynny znajdujący się w pobliżu miasta Gyeongju. Jest jednym z najważniejszych zabytków Korei Południowej. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca swoją architekturą, pięknymi ogrodami i mistyczną atmosferą.
 • Park Narodowy Seoraksan - ten park narodowy położony w górach Seorak oferuje spektakularne widoki, malownicze szlaki turystyczne i piękne wodospady. To idealne miejsce dla miłośników przyrody i turystów poszukujących aktywności na świeżym powietrzu.
 • Jeju - to wyspa na południu Korei Południowej, która zachwyca pięknymi plażami, malowniczymi krajobrazami, wulkanicznymi formacjami skalnymi i bujną roślinnością. Czeka tam na Ciebie Park Narodowy Hallasan, czyli wulkaniczny szczyt, który oferuje wspaniałe widoki na wyspę oraz Wielki Park Narodowy Geomunoreum, w którym odkryjesz spektakularne jaskinie.
 • Haeundae - to jedna z najpopularniejszych plaż w Korei Południowej, znajdująca się w Busan. Plaża Haeundae oferuje piękny piaszczysty brzeg, kryształowo czystą wodę i wiele atrakcji dla turystów, takich jak luksusowe hotele, restauracje, bary i sklepy. To doskonałe miejsce do relaksu i cieszenia się morskimi widokami.

Pogoda w Kore Południowej - kiedy najlepiej jechać?

Korea Południowa leży w strefie klimatu umiarkowanego o czterech porach roku – pogoda jest więc zbliżona do tej znanej nam z Polski. Najprzyjemniejszy czas, by odwiedzić Korę to wiosna, kiedy temperatury wahają się w okolicach 20 stopni Celsjusza. To idealna pora roku na zwiedzanie, zwłaszcza podczas kwitnienia wiśni, które tworzą malownicze krajobrazy.

Latem jest gorąco i wilgotno, słupki termometrów wskazują około 30 stopni Celsjusza. Przyjemniej robi się jesienią. Temperatury są łagodne, zazwyczaj między 10°C a 20°C. Jest to również okres festiwali, podczas których można skosztować tradycyjnych potraw i uczestniczyć w kulturalnych wydarzeniach.

Średnie temperatury w Korei Południowej

Temperatura powietrza w dzień

Styczeń

0°C

Luty 4°C

Marzec 9°C

Kwiecień 16°C

Maj 21°C

Czerwiec 25°C

Lipiec 27°C

Sierpień 28°C

Wrzesień 24°C

Październik 18°C

Listopad 10 °C 

grudzień 2°C

Temperatura powietrza w nocy

styczeń -8°C

Luty -5°C

marzec 0°C

kwiecień 5°C

maj 11°C

czerwiec 12°C

lipiec 21°C

sierpień 21°C

wrzesień 15°C

październik 8°C

listopad 0°C

grudzień -6°C

Źródło: wakacje.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Korei Południowej na rankomat.pl?

 • W Korei Południowej EKUZ nie obowiązuje.
 • Wizyta u lekarza może kosztować nawet 160 zł.
 • Doba spędzona w szpitalu to wydatek rzędu 100 dolarów.
Polisę na wyjazd do Kore Południowej można mieć już od
22*
tygodniowe ubezpieczenie dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Korei Południowej? Dokumenty na wyjazd do Korei Południowej

 • Dokumenty

Polacy podróżujący do Korei Południowej muszą posiadać ważny paszport. W przypadku wyjazdów krótszych nie potrzeba wizy. MSZ zaleca wykupienie ubezpieczenie turystycznego z uwagi na wysokie koszty leczenia.

 • Apteczka

Warto mieć ze sobą leki przeciwbólowe oraz środki opatrunkowe. Osoby, które chorują przewlekle powinny się upewnić, czy mają zapas leków zażywanych na co dzień wystarczający na pobyt w Korei.

 • Gotówka i karty płatnicze

W Korei niemal wszędzie można płacić kartami bankomatowymi oraz kredytowymi. Na targach oraz na prowincji może jednak przydać się zapas gotówki.

Paszport
Paszport
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Gotówka
Gotówka

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Apteczkę

Czy w Korei Południowej jest bezpiecznie?

Na Półwyspie Koreańskim od lat dochodzi do napięć militarnych i politycznych, zwłaszcza w związku z testami rakiet batalistycznych i próbami jądrowymi przeprowadzanymi przez Korę Północną.

Od 2018 roku sytuacja jest jednak stabilna. w Korei Południowej jest bezpiecznie, zagrożenie przestępczością jest niewielkie.

 • Uwaga W większych miastach mogą jednak zdarza się kradzieże kieszonkowców. Zachowaj ostrożność, nie zabieraj ze sobą zbyt wiele gotówki i dokumentów.
 • Uwaga W Korei Południowej należy jednak uważać na ruch drogowy. Kierowcy często przejeżdżają przez skrzyżowania na czerwonym świetle, a policja toleruje motocykle i skutery poruszające się po chodnikach.
 • Uwaga Korea Południowa leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Występuje zagrożenie trzęsieniami ziemi, a w okresie letnim – tajfunami.

Karta EKUZ w Kore Południowej – czy jest honorowana?

Korea Południowa leży poza Unią Europejską. Nie skorzystamy na jej trenie z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Za wszystkie koszty leczenia trzeba zapłacić wiec z własnej kieszeni. Opieka zdrowotna w Korei stoi na bardzo wysokim poziomie.

Niemniej z uwagi na barierę językową turyści powinni korzystać z usług klinik międzynarodowych. Tam jednak leczenie jest bardzo drogie. Standardowa wizyta lekarska to koszt około 160 zł. Doba spędzona w szpitalu może kosztować nawet 100 dolarów. W pakiecie z badaniami i zabiegami pobyt w placówce może zamknąć się nawet w kwicie kilku tysięcy złotych.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Z uwagi na tak wysokie koszty leczenia polskie MSZ rekomenduje zakup ubezpieczenia turystycznego do Korei Południowej. Polisa – z odpowiednio wysoką sumą gwarantowaną kosztów leczenia – pokryje opłaty związane z leczeniem i ratownictwem. Dzięki takiej ochronie można liczyć również na wsparcie w razie wypadku, kradzieży czy innych kłopotów podczas pobytu w Korei.

Ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Wiener
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
178 932 zł
Bagaż
-
32,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
2 237 zł
42,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 22 366 złOC: 223 664 złOC sportowe: 223 664 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
72,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
89,39 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej
Wiener
32,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
178 932 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
42,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
178 932 zł
Ratownictwo
22 366 zł
Bagaż
2 237 zł
Dodatkowo: NNW: 22 366 złOC: 223 664 złOC sportowe: 223 664 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
72,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
AXA Partners
89,39 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Tego rodzaju ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej znajdziesz od 4 zł za dzień. Pamiętaj jednak, by dopasować polisę pod kątem kierunku i charakteru wyjazdu. Warto zadbać o wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia – najlepiej możliwie najwyższą.

Ochronę możesz rozszerzyć także o dodatkowe opcje:

 • klauzulę alkoholową,
 • sporty wysokiego ryzyka,
 • sporty ekstremalne,
 • choroby przewlekłe.

Różne oferty ubezpieczenia turystycznego do Korei porównasz w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz zakres ochrony do swoich potrzeb. Wybraną polisę może zakupić online. Wystarczy, ze podasz swoje dane i opłacisz składkę za pomocą płatności internetowych. Dokumenty ubezpieczenia zostaną wysłane na Twojego maila.

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty ubezpieczenia turystyczne do Korei Południowej w opcji optymalnej i z możliwie najwyższą sumą gwarantowaną kosztów leczenia:

Ubezpieczyciel

TU Europa (19 zł/dzień)

AXA Partners (23,72 zł dzień)

Koszty leczenia

300 000 euro

40 000 000 zł

Ratownictwo 

10 000 euro

40 000 000 zł

NNW

10 000 euro

150 000 zł

OC

100 000 euro

1 500 000 zł

OC sportowe

100 000 euro

1 500 000 zł

Ubezpieczenie bagażu

1 000 euro

6 000 zł

Ubezpieczenie COVID-19

+

+

Sporty objęte polisą

27

114
 

Źródło: rankomat.pl

Poza tym ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej powinno zapewniać:

 • OK

  Koszty leczenia – ze względu na wysoki koszty leczenia w koreańskich placówkach najlepiej zdecydować się na polisę z najwyższa dostępną sumą gwarantowaną, to obecnie 40 000 000 zł.

 • OK

  Koszty ratownictwa – przydadzą się w razie akcji poszukiwawczych i ratowniczych, w górach, na morzu czy jaskiniach.  

 • OK

  Ubezpieczenie NNW – w razie wypadku i poniesienia uszczerbku na zdrowiu można liczyć na rekompensatę finansową.  

 • OK

  OC w życiu prywatnym – to zabezpieczenie finansowe w razie spowodowania nieumyślnego wypadku lub zniszczenia cudzej własności.  

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu – ochrona walizek, rzeczy zabieranych w podróż czy sprzętu elektronicznego na wypadek kradzieży, zniszczenia czy zgubienia.  

 • OK

  Assistance – wsparcie informacyjne, medyczne, prawne na czas pobytu za granicą udzielne przez ubezpieczyciela 24/7.

Co warto wiedzieć?

 1. Korea Południowa to kraj wielu kontrastów, z jednej strony nowoczesne metropolie, z drugiej buddyjskie świątynie i piękne krajobrazy.
 2. Do Korei najlepiej pojechać na wiosnę lub jesienią. Zimy są tam chłodne, a lata wilgotne i upalne.
 3. W Korei Południowej jest bezpiecznie, a poziom przestępczości niski.
 4. Opieka zdrowotna stoi na wysokim poziomie, ale leczenie jest bardzo kosztowne.
 5. Warto w podróż zabrać ubezpieczenie turystyczne, dostępne już od około 4 zł za dzień ochrony.
Oceń stronę
4,25
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego