Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Tunezji

Tunezja to egzotyczne wakacje dla każdego. Gorące, pełne drobnego, białego pisku plaże, skąpane w promieniach afrykańskiego słońca, na tle jego zachodu kontrastujące z lazurową, spokojną wodą. Ekskluzywne hotele w stosunkowo przystępnej dla europejskich turystów cenie co roku przyciągają rzesze podróżników, którzy pragną wypocząć pod palmami. Średnia temperatura w październiku sięga 25 stopni, dlatego podróżować można także poza typowo wakacyjnym sezonem.

Informacje MSZ
Od 15 lutego 2022 r., turyści mogą swobodnie podróżować do Tunezji. Pełnoletnie osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia przeciwko COVID-19, nie muszą wykonywać testów przed wylotem. Muszą jednak okazać zaświadczenia potwierdzającego pełne szczepienie, np. udostępniając służbom swój paszport covidowy.

Niezaszczepieni turyści muszą przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR (wykonanego max 48h przed wylotem) lub testu antygenowego (wykonanego maksymalnie 24 godziny przed wylotem). 

Po wjeździe na terytorium Tunezji losowo wybrani podróżni (powyżej 18 roku życia) poddawani są szybkim testom lub testom PCR.

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)


Tunezja

Tunezja - kraj kolorowy, różnorodny i pełen bogatej kultury. Niezależnie od wybranego regionu, oferuje niezapomniane przeżycia, zabytki i turystyczne atrakcje. Biało-błękitny krajobraz, przeplatany z zielenią palm, z pewnością na długo zapada w pamięć. Mieszanka dwóch kultur - afrykańskiej i europejskie, jest gwarancją różnorodności i kulturowego dziedzictwa.

Co warto wiedzieć o tym rajskim kraju?

 • Tunis - czyli stolica Tunezji, która w eklektyczny sposób łączy w sobie ogrom tradycji i nowoczesności. Tunezyjska medyna, czyli otoczone obronnymi murami, zabytkowe stare miasto, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wąskie uliczki biegnące między misternie zdobionymi budynkami utrzymanymi w ramach islamskiej architektury. Warto odwiedzić choćby pełniący funkcję siedziby Narodowego Muzeum XIX-wieczny zespół pałacowy BardoNa. To archeologiczna perełka na całej mapie Afryki Północnej. uwagę z pewnością zasługuje Wielki Meczet, Pałac Dar al-Bej, Bramę  Bab Bhar, czy mauzoleum Sidi Mehreza.
 • El Jem - czyli miasto, którego znakiem rozpoznawczym jest trzeci co do wielkości rzymski amfiteatr na świecie. Miłośników kina z pewnością zainteresuje fakt, że to właśnie w tym miejscu kręcono sceny do znanego filmu „Gladiator”. W El Jem można jednak znaleźć znacznie więcej - nie można zapomnieć choćby o muzeum, w którym znajdują się stare mozaiki, czy o pobliskim mieście Monastyr.
 • Sousse - to popularny ośrodek turystyczny, pełen rozbudowanych kurortów na wysokim poziomie. Ponownie - stare miasto wpisane zostało na listę UNESCO. Można tam podziwiać Wielki Meczet oraz - słynna na całym świecie wojskowy, muzułmański klasztor Ribat. Klimatyczne uliczki, pełne kolorowych straganów z pamiątkami - tak właśnie wygląda pocztówka z Sousse.
 • Tozeur - miasto wzniesiona na pustyni, niejako przyklejone so saharyjskiej oazy. Historyczne dzielnice i bliska odległość innych atrakcyjnych turystycznie lokalizacji to jego dodatkowa zaleta. To tu poczuć można prawdziwy, niepowtarzalny klimat Sahary. Na turystycznej mapie Tunezji nie można pominąć słynnego jeziora Chott el-Jérid, które jest największym, słonym zbiornikiem na Saharze. Niedaleko znajdują się inne ciekawe miejscowości, jak choćby Nefta, Szabika, czy Tamaghza.
 • Kairuan - to niepozorne miasto muzułmańskie, nieprzerwanie przyciąga pielgrzymów nie tylko z Europy, ale i z całego świata. Znajduje się tam ponad 100 meczetów, w tym charakterystyczny, chyba najbardziej znany Wielki Meczet Sidi. Atrakcją turystyczną są również warsztaty, na których turyści mogą uczestniczy w procesie wyrabiania się słynnych, kolorowych dywanów.
 • Sahara - kto z nas nie marzy, by choć raz na własne oczy ujrzeć prawdziwą, bezkresną pustynię? Podróż do Tunezji daje taką możliwość. Sahara - czyli największa, gorąca pustynia, zachwycająca swoim jednolitym, surowym krajobrazem, ciągnącym się aż po horyzont. Na szczególną uwagę zasługuje niewielkie, znajdujące się nieopodal miasteczko Douz, nazywane „wrotami Sahary”, słynące przede wszystkim z oazy i niezwykłych, daktylowych gajów.
 • Thugga - pozostałości po starożytnym mieście, a jednocześni chyba najbardziej znane archeologiczne stanowisko w północnej Tunezji. Można tam podziwiać takie zabytki jak mauzoleum Atebana, Kapitol, świątynie Saturna i Junony, czy zabytkowy rzymski teatr. Thugga zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Alkohol - Tunezja to kraj muzułmański, w związku z czym należy uważać spożywając alkohol, zwłaszcza w miejscach publicznych. Nie jest to zabronione, jednak można spotkać się z niechętnymi reakcjami miejscowych, zwłaszcza poza typowo turystycznymi kurortami. Alkohol można kupić tylko w wyznaczonych miejscach. MSZ przestrzega, by w czasie ramadanu w ciągu dnia unikać  pożywania posiłków, picia i palenia papierosów na ulicach.
 • Ubiór - choć Tunezja słynie z wysokich temperatur, nadmierne odsłanianie ciała nie jest zalecane. W związku z kulturą, większość Tunezyjczyków zwraca uwagę na stroje, także wśród turystów. Warto więc spakować do walizki długie,lniane spodnie, długie sukienki, zasłaniające kolana, lekkie koszule, które nie odsłaniają ramion czy letnią chustę, którą można zakryć włosy, np. w miejscach kultu religijnego.
 • Ramadan - MSZ przypomina, że podczas ramadanu urzędy i lokalne sklepy pracują krócej. Godziny otwarcia supermarketów najczęściej pozostają bez zmian. W ciągu dnia zamknięte mogą być restauracje i kawiarnie, poza tymi dostępnymi na terenie hotelu. Godziny otwarcia kawiarni i knajpek są uzależnione przede wszystkim zachodu słońca, a menu jest ograniczone zazwyczaj do tradycyjnych potraw ramadanowych, jak kuskus, czy baranina.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Tunezji na rankomat.pl?

 • MSZ zaznacza, że ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Tunezji jest obowiązkowe.
 • MSZ przypomina, że tunezyjskie szpitale mogą odmówić wypuszczenia pacjenta, dopóki nie zapłaci za udzieloną mu pomoc.
 • Ze względu na wysoki duży stopień przestępczości, warto zadbać również o ubezpieczenie NNW.
Polisę na wyjazd do Tunezji można mieć już od
84,98*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Tunezji? Dokumenty na wyjazd do Tunezji

Turyści z Polski, którzy nie planują spędzić w Tunezji więcej niż 90 dni, nie muszą posiadać wizy na wyjazd. Aby przekroczyć granicę, wystarczy paszport (ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji). Ważne, aby dokument był w dobry stanie, by nie był uszkodzony i nie budził wątpliwości służb celnych.

Istnieje obowiązek meldunkowy - meldunku powinien dokonać hotel, lub prywatna kwatera, w której planujemy spędzić urlop.

Jak czytamy na stronie gov.pl:

Indywidualne pobyty oraz legalizację pobytu dłuższego niż 90 dni zgłaszasz na najbliższym względem zamieszkania posterunku policji. Stosuj się do miejscowych przepisów w tym zakresie i legalizuj pobyt dłuższy niż 90 dni.

Dodatkowo warto wziąć:

 • Aplikację iPolak
 • Gotówkę lub czeki podróżne
 • Krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem
 • Probiotyki
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem przeciwsłoneczny

Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

W Tunezji nadal występuje nieznaczne zagrożenie atakami terrorystycznymi. Nie zaleca się podróży w dzikie regiony kraju, gdzie nie ma rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

            W związku z tym należy unikać noszenia przy sobie wartościowych rzeczy i dużych ilości pieniędzy. Nie warto także samotnie spacerować po zmroku. Szczególną ostrożność podróżni muszą zachować w typowo turystycznych, zatłoczonych miejscach.

 • Uwaga Odradza się podróży na pogranicze tunezyjsko-algierskie, tunezyjski-libijskie, a także do niektórych parków narodowych i na pustynię w południowej części Tunezji.
 • Uwaga Występuje również zagrożenie przestępczością. Szczególnie narażeni są turyści - zdarzają się napaści na ulicach oraz kradzieże i oszustwa.

Karta EKUZ na urlop w Tunezji –  czy obowiązuje?

Na terenie Tunezji ubezpieczenie jakie zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ) nie obowiązuje. Za wszelkie koszty związane z leczeniem - w tym w przypadku zachorowania na COVID-19 - trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Niezwykle ważna jest więc ubezpieczenie KL, ponieważ leczenie w Tunezji jest drogie. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może kosztować około 30-50 dinarów tunezyjskich. Tyle samo trzeba będzie zapłacić za dobę spędzoną w szpitalu (bez kosztów leczenia). Jeśli będzie potrzebna pomoc specjalisty lub transport medyczny, ceny wzrosną.

Tymczasem odmienny klimat i flora bakteryjna często skutkują chorobami, mniej lub bardziej dotkliwymi. Problemy żołądkowe, a także choroby zakaźne - wszystko to może słono kosztować, jeśli nie posiadamy polisy.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie do Tunezji powinno przede wszystko odpowiadać charakterowi naszej podróży. Inna polisa sprawdzi się w przypadku rodzinnych, spokojnych wakacji, a inna, jeśli podczas urlopu planujemy zaszaleć w stolicy lub uprawiać wakacyjne sporty.

Wybierając ubezpieczenie dla siebie, na pewno trzeba mieć na uwadze koszty leczenia i transportu, ponieważ te usługi mogą negatywnie odbić się na naszej kieszeni. Ważne będzie także OC i NNW, gdyby podczas podróży przytrafił nam się wypadek.

Kompleksowa polisa na zagraniczny urlop powinna obejmować również najważniejsze rozszerzenia ochrony, takie jak:

 • Ubezpieczenie dla aktywnych oraz dla osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne
 • Polisa dla osób chorych przewlekle
 • Klauzula alkoholowa, na wypadek zdarzeń, do których dojdzie po alkoholu

Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
128,00 zł
3 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
130,90 zł
3 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objęte ochronąsprzęt sportowy
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
173,00 zł
3 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
20,17 zł
3 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji
Proama
128,00 zł 3 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
130,90 zł 3 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objęte ochronąsprzęt sportowy
Generali
173,00 zł 3 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
20,17 zł 3 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej

 • OK

  Ubezpieczenie kosztów leczenia - podczas wyjazdu na egzotyczny urlop, każda nagła choroba lub nieszczęśliwy wypadek wiąże się z koniecznością skorzystania z lokalnej opieki medycznej. W Tunezji jest ona odpłatna i droga. Jeśli przed podróżą wykupiliśmy ubezpieczenie KL, wydatki związane z leczeniem, badaniami, czy kupnem leków lub środków opatrunkowych pokryje ubezpieczyciel.

 • OK

  Assistance - pierwsza pomoc i wsparcie w razie nagłego wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia. Co zapewnia? W ramach pakietu assistance możemy liczyć miedzy innymi na wsparcie tłumacza, pomoc prawną, opiekę nad dzieckiem, organizację przyjazdu osoby bliskiej do poszkodowanego (koszty podroży i noclegu), a także zorganizowanie powrotu do Polski innych uczestników podróży.

 • OK

  OC - gdy w trakcie wakacyjnego odpoczynku pod palmami doprowadzimy do wypadku, w wyniku którego ucierpią osoby trzecie lub ich mienie, OC zapewni wypłatę odszkodowania z tytułu poniesionych w związku z taką sytuacja stratą.

 • OK

  NNW - zapewni ubezpieczonej osobie wypłatę odszkodowania, jeśli podczas wakacji ta dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. NNW zapewni również wsparcie finansowe osobom bliskim na wypadek śmierci ubezpieczonego. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku krajów egzotycznych, takich jak Tunezja, suma ubezpieczenia powinna być odpowiednio wysoka (minimum 50 tysięcy złotych).

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - zapewni pomoc finansową, jeśli podczas podróży - zwłaszcza tej z przesiadkami - nasz bagaż ulegnie zniszczeniu lub zostanie zgubiony.

Co warto wiedzieć?

 1. Granice Tunezji są otwarte dla turystów. Zaszczepione osoby ne muszą wykonywać testów na COVID-19, ale konieczny będzie paszport covidowy.
 2. Polscy turyści nie muszą posiadać wizy, a do przekroczenia granicy wystarczy ważny paszport.
 3. MSZ zaleca zakup ubezpieczenia na podróż do Tunezji.
 4. W Tunezji nie obowiązuje karta EKUZ.
Oceń stronę
4,88
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego