Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Chin

Chiny - jeden z najbardziej fascynujących, pociągających turystycznie regionów świata. Kraj kontrastów, różnorodnej kultury, miejsce styku kilku religii. Znajduje się tu ogromna ilość zabytków, a przyroda i krajobrazy zapierają dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że kraj ten coraz częściej wybierany przez Europejczyków.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Od 30 sierpnia 2023 roku, osoby podróżujące do Chin nie muszą okazywać testów PCR lub antygenowych na COVID-19.

Badaniom zostaną poddane osoby wykazujące objawy zakażenia. Łagodne przypadki nie będą kierowane do placówek medycznych. 

MSZ zaleca podróżującym do Chin zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na stan zagrożenia epidemicznego.

(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)


Chiny

Chiny, a tak naprawdę Chińska Republika Ludowa, to najludniejsze państwo na świecie i jeden najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych technologicznie regionów. To jednak także niezwykłe skupisko kulturowego i historycznego dziedzictwa.

Dla zagranicznych turystów problemem może być komunikacja. O ile bowiem w dużych miastach, takich jak Hong Kong czy Szanghaj można porozumiewać się w języku angielskim, o tyle w pozostałej części Chin dogadanie się może być nieco trudniejsze.

Nie wszyscy wiedzą również o tym, że Internet w Chinach podlega cenzurze. Aby swobodnie korzystać z popularnych w Europie serwisów i komunikatorów, warto zaopatrzyć się w VPN, czyli sieć prywatną.

Jeśli chodzi o komunikację miejską, w Chinach jest ona stosunkowo tania. Po dużych miastach można sprawnie i szybko poruszać się metrem.

Co warto zobaczyć w Chinach?

 • Wielki Mur Chiński - jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc, symbol Chin. W rzeczywistości to kilka systemów obronnych, wybudowanych w różnym czasie. Pierwotnie mur miał ochraniać Chiny przed północnych ludów. Obecnie to atrakcja, której nie można przegapić wybierając ten kierunek podróży. Mur został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz uznany za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

 • Terakotowa Armia - Muzeum Armii Terakotowej to jedna z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych trakcji Chin. Znajduje się ono w mieście Xi'an i jest jednym z największych archeologicznych stanowisk na świecie. To zbiór ponad ośmiu tysięcy figur przedstawiających przede wszystkim oficerów, żołnierzy oraz konie, a wszystko to naturalnej wielkości. Figury wykonane są z terakoty, każda z nich jest niepowtarzalna, ma charakterystyczne dla siebie rysy, pierwotnie były również pomalowane na różne kolory. Zgodnie z chińskimi wierzeniami, armia miała strzec cesarza po jego śmierci.

 • Pekin, Szanghaj, Hong Kong - najważniejsze turystycznie i najbardziej charakterystyczne chińskie miasta, których nie może zabraknąć na wycieczkowej trasie. Pekin, stolica Chin, to połączenie historii i nowoczesności. To ogromny ośrodek gospodarczo-polityczny całego kraju, a także miejsce o bogatej ofercie kulturowej. Odwiedzając Pekin, nie można pominąć Zakazanego Miasta, które jest największym na świecie kompleksem pałacowym. Zostało ono wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

 • Szanghaj jest z kolei jednym z największych i najbardziej nowoczesnych miast na całym świecie. To niezwykle rozbudowane centrum biznesu i kultury. Odwiedzając je, warto wybrać się również do pobliskiego miasteczka Suzhou, które przez wielu nazywane jest Wenecją Wschodu. Znajdują się tam zapierające dech w piersiach ogrody oraz Muzeum Jedwabiu. Hongkong, który jest mieszanką wielu kultur, stanowi charakterystyczny punkt na chińskiej mapie. Znajduje się tu wiele drapaczy chmur. To również miejsce, w którym odbywa się wiele festiwali i chińskich świąt, takich jak Święto Smoczych Łodzi, chiński Nowy Rok, czy Święto Duchów.

 • Góry Tianmen - znajdują się w środkowych Chinach, w parku narodowym, a ich najwyższy punkt osiąga wysokość aż 1500 m n.p.m. Ich cechą charakterystyczną jest to, że praktycznie w całości pokrywa je zieleń. Główną atrakcją gór Tianmen jest bez wątpienia Brama do Nieba. To najwyżej położona na świecie grota. Można się do niej dostać podróżując autobusem, który pokonuje niezwykle krętą, ale również przepiękną trasę widokową (Aleja do Nieba), lub najdłuższą na świecie kolejką linową. Na samym końcu trzeba pokonać 999 stopni skalnych nazywanych Drabiną do Nieba. Niezapomnianą i niepowtarzalną atrakcją tego miejsca jest również możliwość spaceru szklanym chodnikiem znajdującym się na ponad 1400 metrach nad przepaścią.
 • Klasztor Shaolin - świątynia buddyjska, która liczy ponad 1500 lat, kolebka sztuk walki, położona w chińskiej prowincji Henan. Obecnie w klasztorze  mieszkają mnisi, jednak ta jego część nie jest dostępna dla turystów. Przyjezdni mogą jednak oglądać niesamowite pokazy sztuk walki, a także rozpocząć ich naukę w jednej z pobliskich szkół. W roku 2010 klasztor został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Wisząca Świątynia Xuan Kong Si - stworzona przez buddyjskich mnichów, znajduje się około 300 kilometrów od Pekinu. Klasztor położony jest na zboczu Heng Shan, na wysokości około 50-60 metrów nad ziemią. To kompleks tworzących świątynię pawilonów wykutych w skałach i jaskiniach skalnych. Wszystko połączone jest przez mosty i kładki. To miejsce, w którym łączą się i koegzystują trzy najważniejsze w Chinach religie - buddyzm, konfucjonizm oraz taoizm.
 • Wielki Budda z Leshan - mierzący ponad 70 metrów wysokości posąg przedstawiający Buddę, jeden z największych tego typu na świecie. Umiejscowiony na zboczu, pokryty liczną roślinnością, stanowi niezapomniane doznanie estetyczne dla odwiedzających go turystów. Imponująca jest nie tylko wysokość rzeźby, lecz również skomplikowana, zaawansowana sieć ukrytych na głowie i ramionach Buddy kanałów drenażowych, które miały chronić go przed deszczem i wodą. Posąg został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.
 • Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu - choć imponujące tarasy ryżowe podziwiać można w wielu obszarach Chin, najbardziej znane i najchętniej odwiedzane przez turystów są te znajdujące się nieopodal miasta Guilin. Tarasy powstały ponad 500 lat temu i rozciągają się na powierzchni ponad 60 kilometrów kwadratowych. Budowane przez wiele lat, zachwycające dokładnością wykonania, rozległością oraz kolorami, stanowią dowód na to, że ludzkie ręce potrafią stworzyć coś niezwykłego.
 • Spacer po tarasach zapewnia niezwykłe doznania - wokół rozciągają się bowiem cudowne krajobrazy, których nie można zapomnieć. Znajdują się tam specjalnie przygotowane punkty widokowe, takie jak Szczyt Złotego Buddy, Dziewięć Smoków, Pięć Tygrysów, czy Muzyka Zachodniego Wzgórza
 • Wąwóz Skaczącego Tygrysa - wąski, ale zarazem jeden z największych i najpiękniejszych wąwozów na świecie, położony w prowincji Yunnan. Kanion znajduje się na rzece Jangcy i jest otoczony przez pięciotysięczne góry: Górę Haba oraz Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Znajdziemy tam kilka przepięknych tras trekkingowych, punkty widokowe oraz kilka wodospadów.
 • Rezerwat Pandy Wielkiej - leżący w prowincji Syczuan rezerwat, będący największym skupiskiem pand w całych Chinach. W rezerwatach Syczuanu żyje około 30 procent wszystkich pand na świecie. Zwierzęta te są jednym z charakterystycznych elementów Chin. W rezerwacie możemy obserwować je w ich naturalnym środowisku. Znajduje się tu jednak o wiele więcej ciekawych gatunków zwierząt oraz rzadka roślinność.

Pogoda w Chinach - kiedy najlepiej jechać?

Chiny to rozległy kraj. Pogodę i temperaturę najlepiej sprawdzać w konkretnym rejonie, który planuje się zwiedzić.

W Chinach najcieplej jest latem - od czerwca do sierpnia. Wówczas słupki termometrów wskazują około 30 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest od od grudnia - temperatura nie przekracza kilku stopni, a w nocy nawet spada poniżej zera. Optymalnie jest na wiosnę. Kwiecień i maj to dobra pora, by odwiedzić Chiny i zobaczyć słynne, miejscowe zabytki.

Średnie temperatury w Chinach

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 2°Cluty 3°Cmarzec 12°Ckwiecień 20°Cmaj 26°Cczerwiec 30°Clipiec 31°Csierpień 31°Cwrzesień 26°Cpaździernik 19°Clistopad 10°Cgrudzień 3°C
Temperatura powietrza w nocy 
styczeń -9°Cluty -7°Cmarzec -2°Ckwiecień 7°Cmaj 13°Cczerwiec 18°Clipiec 22°Csierpień 20°Cwrzesień 14°Cpaździernik 7°Clistopad 0°Cgrudzień -7°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Chin na rankomat.pl?

 • W Chinach EKUZ nie jest honorowany.
 • Wizyta lekarska kosztuje około 100 dolarów.
 • Doba spędzona w szpitalu może kosztować nawet 200 dolarów.
Polisę na wyjazd do Chin można mieć już od
5*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Chinach? Dokumenty na wyjazd do Chin

Po przylocie do kraju dobrze wykupić kartę typu prepaid, która po doładowaniu pozwoli nam opłacać podróże komunikacją. Planując dłuższy pobyt w Pekinie, warto zakupić maseczkę antysmogową. Zanieczyszczenie powietrza w tym mieście jest bowiem bardzo wysokie.

Podstawową rzeczą, jakiej potrzebuje polski turysta wyjeżdżający do Chin jest wiza. Można się o nią ubiegać drogą elektroniczną. Cena wizy zależy od sposobu jej odbioru oraz czasu oczekiwania i waha się w granicach od około 450 do nawet 800 złotych. Średni czas oczekiwania na wizę to 7 dni roboczych. Do wyboru mamy kilka rodzajów wizy, w tym najbardziej popularną wizę turystyczną, wizę służbową, studencka, tranzytową lub pracowniczą.

Wyjeżdżając do Chin, warto zabrać ze sobą również zapas leków. Duże skupisko ludzi to bowiem idealne warunki do złapania infekcji. Lekarze polecają mieć ze sobą witaminy, leki przeciwbólowe, a nawet antybiotyki, na wypadek choroby czy nagłych dolegliwości bólowych. Bardzo ważne są również odpowiednie probiotyki, które zabezpieczą nasz organizm przed zmianą flory bakteryjnej. Dobrze zacząć je zażywać jeszcze przed wyjazdem i kontynuować już po przylocie do Chin. Dzięki temu unikniemy bólu brzucha oraz innych nieprzyjemnych skutków.

W zależności od dokładnego kierunku podróży, można zastanowić się nad szczepieniami. Ich wykonanie nie jest co prawda obowiązkowe, jednak w określonych sytuacjach zalecane (WZW A, czyli wirusowe zapalenie wątroby typu A, WZW B, czyli wirusowe zapalenie wątroby typu B, BTP, czyli błonica, tężec, polio, dur brzuszny, oraz żółta gorączka). O ewentualnych szczepienia trzeba dowiedzieć się odpowiednio wcześnie, nie później niż sześć tygodni przed planowanym wyjazdem.

Pakując się na urlop, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednie ubrania. Chiński klimat jest umiarkowany, ale zmienny, dlatego dobrze zabrać ze sobą zarówno lekkie, przewiewne rzeczy, jak i cieplejszy sweter. Nie można zapomnieć o odpowiednich butach, które umożliwią wygodę podczas wielogodzinnego zwiedzania.

Obowiązującą na terenie Chin walutą jest yuan (CNY). Dobrze mieć przy sobie gotówkę, ponieważ nie wszystkie polskie karty kredytowe są obsługiwane za granicą, a nawet jeśli, to korzystanie z nich może być wysoko oprocentowane. Ciekawym rozwiązaniem jest zapoznanie się z aplikacją WeChat, która w Chinach jest bardzo popularna. Umożliwia ona nie tylko komunikację, lecz również płatność mobilną poprzez skanowanie kodów QR.

Można zastanowić się także nad zabraniem w podróż podstawowych kosmetyków. Choć chiński rynek kosmetyczny jest niezwykle bogaty, skład azjatyckich produktów często różni się od tego, jaki znajdziemy w tych europejskich. Jeśli mamy wrażliwą lub problematyczną skórę, warto zabrać ze sobą podstawowe, sprawdzone środki do pielęgnacji.

W Chinach panuje również niepisany zwyczaj wręczania niezobowiązujących upominków, przywiezionych z kraju, z którego pochodzi osoba przyjezdna. Najlepiej, jeśli jest coś unikatowego, charakterystycznego dla danego regionu świata. Warto więc zabrać ze sobą drobne prezenty, którymi będziemy mogli obdarować zaprzyjaźnionych Chińczyków.

Paszport
Paszport
Wiza
Wiza
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o wykonanych szczepieniach

Czy w Chinach jest bezpiecznie?

Podstawową rzeczą, na którą trzeba uważać podczas podróży do Chin jest woda. Zdecydowanie nie jest wskazane picie, a nawet mycie zębów wodą z kranu. Może ona bowiem poważnie naruszyć naszą florę bakteryjną, doprowadzić do rozwoju bakterii i spowodować przykre dolegliwości. Do picia należy używać wyłącznie wody butelkowej, którą można kupić w każdym sklepie.

Równie ważne jest zachowanie ostrożności podczas spożywania posiłków. Zarówno charakter, składniki jak i sposób przygotowywania potraw w tej części Azji zdecydowanie różnią się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Innym zagrożeniem dla turystów są kieszonkowcy i oszuści. Chińczycy często wykorzystują turystów w celu zarobienia dodatkowych pieniędzy. Nauczeni doświadczeniem, znają sposoby, aby wprowadzić zagranicznych gości w błąd, lub sprzedać im produkty w mocno zawyżonej cenie. Na kieszonkowców trzeba zaś uważać szczególnie w zatłoczonych miejscach i dużych miastach.

Pod uwagę należy wziąć również choroby. Choć Chiny nie są pod tym względem szczególnie niebezpiecznym kierunkiem, istnieją pewne zagrożenia, w przypadku których należy zachować wzmożoną ostrożność.

 • Uwaga Przy kupowaniu jedzenia trzeba pamiętać, aby wybierać jedynie to przygotowywane na naszych oczach, świeże, oraz pochodzące z czystego miejsca. Należy unikać również jedzenia lodów oraz pić napoje oryginalnie zapakowane, ewentualnie przegotowane.
 • Uwaga Warto się targować oraz dokładnie sprawdzać i porównywać proponowane ceny. Nie zaszkodzi również pilnowanie i dokładne przeliczanie wydawanej w formie reszty gotówki.
 • Uwaga Dla bezpieczeństwa, wybierając się na wycieczkę, lepiej nie zabierać ze sobą większej gotówki niż ta potrzebna na bieżące wydatki.
 • Uwaga Dobrze schować ją także w różnych miejscach, na wypadek kradzieży. Koniecznie zadbać trzeba także o bezpieczne przechowywanie najważniejszych dokumentów.
 • Uwaga Przed wyjazdem warto rozważyć możliwość szczepienia, przede wszystkim na WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), BTP (błonicę, tężec, polio), dur brzuszny, a także żółtą gorączkę.

Karta EKUZ na urlop w Chinach –  czy obowiązuje?

Wyjeżdżając do Chin, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej polisy turystycznej. Podczas wakacji, zwłaszcza zagranicznych, łatwo bowiem o wypadek lub inne nieszczęśliwe zdarzenie, które może skutkować koniecznością leczenia i innych ingerencji medycznych. Takie usługi są natomiast przeważnie bardzo drogie.            

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że w Chinach nie obowiązuje ochrona zapewniana przez Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jej zakres nie wykracza bowiem poza granice członkowskich państw Unii Europejskiej (poza nielicznymi wyjątkami).

EKUZ nie stanowi więc żadnego zabezpieczenia dla turystów podróżujących do krajów azjatyckich. W związku z tym za wszelkie usługi medyczne będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

W Chinach medycyna jest bardzo rozwinięta, a poziom leczenia wysoki. Ma to przełożenie na koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku konieczności skorzystania z usług opieki medycznej lub hospitalizacji.

Zwykła wizyta lekarska kosztuje tu około 100 dolarów, ta u specjalisty jest jeszcze droższa. Doba spędzona w szpitalu to wydatek rzędu 60, a czasem nawet 200 dolarów. Do tego doliczyć należy koszty leków, opatrunków, operacji oraz specjalistycznych zabiegów. Kilkudniowy pobyt w szpitalu wraz z leczeniem może więc równać się z koniecznością zapłaty nawet kilku tysięcy dolarów.

Jeszcze droższy może okazać się transport medyczny oraz transport poszkodowanej osoby do kraju. W przypadku miejsca tak oddalonego od Polski, za ten drugi można zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze polisy zwrócić szczególną uwagę na gwarantowane sumy ubezpieczenia kosztów leczenia oraz medycznego transportu. Odpowiednio wysokie kwoty pozwolą nam bowiem zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia oraz uzyskać zwrot poniesionych w jego wyniku kosztów.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Chin?

Koszt ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Chin waha się w granicach od kilku, do nawet kilkudziesięciu złotych za dzień. Wysokość ceny uzależniona jest przede wszystkim od sumy gwarantowanej oraz elementów wybranej polisy.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ubezpieczenia dla jednej osoby dorosłej na 7-dniowy pobyt w Chinach:

Europa

Wiener

Proama

Generali

Signal Iduna

Axa Partners

Składka

32 PLN

32 PLN

41 PN

50 PLN

56,70 PLN

809,39 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

30 000 euro

40 000 euro

100 000 zł

200 000 zł

40 000 euro

600 000 zł

Koszty ratownictwa

5000 euro

8 000 euro

100 000 zł

200 000 zł

7 000 euro

600 000 zł

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

300 euro

200 euro

200 euro

200 euro

250 euro

1 600 zł

Assistance

Wariant standard

Wariant podstawowy

TAK

Pakiet standard

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Bagaż

TAK

TAK

-

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia bagażu

300 euro

1 000 zł

-

-

1 000 zł

3 000 zł

OC

-

TAK

NIE

TAK

-

TAK

Suma ubezpieczenia

-

25 000 euro

-

50 000 zł

-

250 000 zł

Szkody osobowe

-

25 000 euro

-

50 000 zł

-

250 000 zł

Szkody w mieniu

-

25 000 euro

-

50 000 zł

-

250 000 zł

NNW (Następstw Nieszczęśliwych wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

3 000 euro

10 000 zł

20 000 zł

30 000 zł

30 000 zł

50 000 zł

Uszczerbek na zdrowiu

3 000 euro

10 000 zł

20 000 zł

30 000 zł

30 000 zł

50 000 zł

Śmierć

1 800 euro

10 000 zł

20 000 zł

30 000 zł

30 000 zł

25 000 zł

Turystyczne ubezpieczenie do chin jest bardzo ważne. Kluczowym jego elementem jest gwarantowana suma polisy, która w razie konieczności pokryje wszelkie koszty wynikające z konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń oraz nagłych wypadków.

Jeśli chcesz porównać oferty różnych ubezpieczycieli, skorzystaj z naszego kalkulatora. Dzięki niemu zestawisz ze sobą poszczególne polisy, sprawdzisz ich zakres, wybierzesz tę, która najlepiej odpowiada Twoich potrzebom, a na końcu w kilku krokach zakupisz ją online.

Ubezpieczenie na 3-tygodniowy pobyt w Chinach
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
227,00 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
268,17 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
333,98 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochronązdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
184 511 zł
Ratownictwo
23 064 zł
Bagaż
2 306 zł
131,00 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 23 064 złOC: 230 639 złochrona COVID-19OC sportowe: 230 639 złsprzęt sportowy10 sportów objętych ochronązdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie na 3-tygodniowy pobyt w Chinach
Generali
227,00 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie COVID-19zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA Partners
268,17 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowyzdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
333,98 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochronązdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa Ubezpieczenia
131,00 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
184 511 zł
Ratownictwo
23 064 zł
Bagaż
2 306 zł
Dodatkowo: NNW: 23 064 złOC: 230 639 złochrona COVID-19OC sportowe: 230 639 złsprzęt sportowy10 sportów objętych ochronązdarzenia pod wpływem alkoholu

Jeśli jako kierunek urlopu wybieramy Chiny, warto zainwestować w polisę, która zapewni nam kompleksową, rozbudowaną ochronę. Poza podstawową opcją, jaką są koszty leczenia, warto sprawdzić, co ubezpieczyciel oferuje w ramach usługi assistance. Chiny są specyficznym, odległym od naszego kulturowo krajem, dlatego w nagłych, niekomfortowych sytuacjach, pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego jest bardzo istotna.

Niezależnie jednak od tego, na jaką polisę ostatecznie się zdecydujemy, każda z nich powinna zawierać w sobie podstawowe elementy:                                

 • OK

  Koszty leczenia - ważne, aby gwarantowana suma kosztów leczenia była odpowiednio wysoka (przynajmniej 50 000 euro), a najlepiej nieograniczona. Leczenie w Chinach jest bowiem bardzo drogie, a bez polisy wszystkie koszty będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, a przy tym zaoszczędzić nawet kilkaset dolarów, przed wyjazdem lepiej wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

 • OK

  Koszty transportu medycznego i transportu do kraju - to wyjątkowo ważny element każdej polisy turystycznej. Transport medyczny w większości zagranicznych krajów jest bowiem odpłatny i bardzo kosztowny. Jeszcze droższe jest przetransportowanie poszkodowanej osoby do Polski, zwłaszcza wtedy, gdy odległość jest tak duża. Polisa gwarantująca pokrycie takich wydatków pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 • OK

  OC - Chiny to niezwykle zaludniony kraj, który poza bogatą ofertą kulturową skrywa w sobie wiele zagrożeń. W zatłoczonych miastach oraz podczas zwiedzania atrakcji turystycznych nietrudno o wypadek. Ubezpieczenie OC pozwoli nam czuć się spokojnie w sytuacji, kiedy to my będziemy jego sprawcami. Dzięki niemu zabezpieczymy się przed koniecznością pokrycia kosztów szkód wynikających z naszych nieumyślnych przewinień, w wyniku których mogą ucierpieć osoby trzecie.

 • OK

  NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) - to kolejny niezbędny element polisy na zagraniczny wyjazd. Dzięki niemu będziemy mogli uniknąć wysokich kosztów związanych z konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić nam się w trakcie urlopu. Doznanie uszczerbku na zdrowiu oraz będącego skutkiem tego leczenia czy rehabilitacja nie obciążą naszej kieszeni, jeśli przed wyjazdem wykupimy odpowiednią polisę.

 • OK

  Rozszerzenie dla aktywnych - jeśli podczas podróży do Chin planujemy aktywny wypoczynek, związany na przykład z uprawianiem sportów, które towarzystwa ubezpieczeniowe uznają za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka, warto rozszerzyć swoją polisę.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - może okazać się przydatne, jeśli na urlop zabieramy wartościowe rzeczy, takie jak choćby sprzęt elektroniczny czy sportowy. Takie ubezpieczenie zabezpieczy nas na wypadek utraty lub opóźnienia bagażu.

Co warto wiedzieć?

 1. Chiny to kraj kontrastów, różnorodnej kultury, miejsce styku kilku religii i fascynującej przyrody.
 2. Aby wjechać na teren Chin, należy posiadać paszport oraz wizę. 
 3. W Chinach koszty leczenia są wysokie.
 4. Warto więc mieć ze sobą ubezpieczenie, które pokryje wszystkie nadprogramowe koszty. 
Oceń stronę
4,93
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego