Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie na Jamajkę

Jamajka – wyspa reggae, pięknych plaż, rumu i gościnnych mieszkańców. To turystyczny raj, przyciągający niesamowitymi warunkami naturalnymi –  wodospadami, górzystym krajobrazem i perfekcyjnymi warunkami do nurkowania.

Informacje MSZ
Jamajka zniosła ograniczenia wjazdowe. Na wyspę można podróżować bez przeszkód.

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)

Jamajka

Jamajka leży na Morzu Karaibskim, w archipelagu Wielkich Antyli. To trzecia pod względem wielkości wyspą na Karaibach (tuż po Kubie i Haiti).

Jamajka znajduje się w strefie klimatu równikowego. Wysokie temperatury występują tu właściwie przez cały rok, za wyjątkiem górzystych terenów kraju. Aby uniknąć opadów deszczu, wycieczkę na Jamajkę najlepiej zaplanować pomiędzy grudniem a kwietniem. To również okres, w którym występuje najmniej huraganów, które niestety zdarzają się na tej malowniczej wyspie.

 • Walutą obowiązującą na Jamajce jest dolar jamajski. W większości miejsc można jednak płacić również dolarami amerykańskimi. Płatności kartą kredytową są powszechne. Na wyspie nie brakuje też bankomatów.
 • Językiem urzędowym jest angielski.
 • Jamajka to przede wszystkim rajskie plaże. Jednym z najpopularniejszych kurortów wśród turystów spragnionych plażowania, jest Montego Bay. Na liście plaż do odwiedzenia warto umieścić m.in. Seven Mile (uznawana przez wielu za najpiękniejszą na całych Karaibach), Doctor’s Cave, czy Silver Sands. Surferzy powinni natomiast odwiedzić Zatokę Boston, słynącą z idealnych warunków do uprawniania tego sportu.
 • Góry Błękitne. Jamajka to idealna destynacja także dla miłośników trekkingu. Park Narodowy Gór Błękitnych i Gór Johna Crowa zajmuje powierzchnię blisko 80 000 ha. Wytyczono tam ponad 30 tras pieszych! Spacerując, można podziwiać niesamowitą tropikalną roślinność. Warto zwrócić uwagę na krzewy kawowca, z którego ziaren produkuje się jedną z najlepszych kaw na świecie.
 • Dunn’s River Falls. Potężne, prawie 200-metrowe wodospady, to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Jamajki. Wodospady przypominają ogromne schody, a turyści, po wypożyczeniu antypoślizgowych butów, mogą się na nie wspinać.
 • Green Grotto Caves. Zapierające dech w piersiach naturalne jaskinie, tworzące swoisty labirynt pełen stalaktytów i stalagmitów. W jednej z nich mieści się podziemne jezioro, wypełnione niewiarygodnie czystą wodą. Kręcono tu sceny do jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda – „Żyj i pozwól umrzeć”.
 • Kingston. Stolica Jamajki to punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów Boba Marleya – znajduje się tam muzeum poświęcone artyście. Warto odwiedzić również m.in. Narodową Galerię Jamajki, a po kontakcie z kulturą – wybrać się do położonych zaledwie kilka kilometrów od Kingston Hope Botanical Gardens. To imponujące ogrody botaniczne, największe na całych Karaibach. Aby poczuć ducha miasta, obowiązkowo należy udać się na Kingston Crafts Market – to też najlepsze miejsce na zakup jakościowych, rękodzielniczych pamiątek.
 • Rum na Jamajce uchodzi za najlepszy na świecie. Nawet jeśli nie gustujemy w tym trunku, warto odwiedzić chociaż jedną rumiarnię. Popularnością cieszy się m.in. Appleton Rum Estate, gdzie rum wytarza się od ponad 200 lat. Warto spróbować lokalnej mieszanki rumu z wodą kokosową.
 • Kuchnia Jamajki to prawdziwa mieszanka smaków. Warto spróbować m.in. ryżu z czarną fasolą i jednej z odmian curry – to danie spotkać można w każdym zakątku wyspy. Wśród mięs najpopularniejsze są koźlina i wieprzowina. Wegetarianie jednak również bez problemu znajdą coś dla siebie. Spora część mieszkańców wyspy ze względu na przekonania religijne unika spożywania mięsa, dlatego kuchnia Jamajki pełna jest warzyw i owoców.
 • Z Polski na Jamajkę nie dolecimy bezpośrednio. Lot z Polski z przesiadką w Londynie trwa ok. 12 h.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Jamajkę na rankomat.pl?

 • Karta EKUZ nie działa na Jamajce, a turyści, którzy nie wykupili ubezpieczenia, muszą samodzielnie pokryć koszty swojego leczenia.
 • Na Jamajce uznaje się wyłącznie ubezpieczenia firm międzynarodowych, dostępne w naszej porównywarce.
 • Poza Kingston i Montego Bay dostęp do publicznej opieki lekarskiej może być ograniczony, dlatego należy liczyć się z koniecznością skorzystania z prywatnych klinik.
Polisę na wyjazd na Jamajkę można mieć już od
24,48*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop na Jamajce? Dokumenty na wyjazd na Jamajkę

 • Dokumenty

Każdy podróżnik powinien dysponować przede wszystkim ważnym paszportem. Paszport musi być ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy. Wiza, dla podróży trwających maksymalnie 30 dni, nie jest wymagana.

Służby Jamajki mogą poprosić turystów o okazanie środków finansowych potrzebnych na czas pobytu (akceptowana jest gotówka oraz karty kredytowe). Mogą poprosić również o szczegółowy plan pobytu. Należy przygotować się do konieczności okazania rezerwacji w hotelu, czy pensjonacie. Obowiązku meldunkowego nie wprowadzono.

W dobie pandemii COVID-19 wymagane są także dodatkowe dokumenty. Każdy podróżnik musi uzyskać tzw. zezwolenie na podróż – w ciągu 7 dni od planowanej daty podróży. Wniosek o zezwolenie wypełnia się online na stornie www.visitjamaica.com.
 

 • Przejściówka do kontaktu

Podczas wyjazdu na Jamajkę przejściówki są niezbędne. Używa się tam wtyczek typu A i B. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w adapter.

 • Dobre okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem

Porządne okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem to niezbędniki każdego podróżnika wybierającego się na Jamajkę.

 • Dolary amerykańskie

Dolar jamajski jest dostępny w polskich kantorach na zamówienie – zwykle trzeba poczekać od kilku do kilkunastu dni na dostarczenie waluty. Na Jamajce niemal wszędzie można jednak płacić dolarami amerykańskimi, więc warto rozważyć ten sposób płatności.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zezwolenie na podróż
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Przejściówka do wtyczek
Przejściówkę do kontaktu
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy na Jamajce jest bezpiecznie?

Jamajka nie uchodzi niestety za najbezpieczniejszy kraj. Polskie MSZ odradza w szczególności podróże w rejony gmin St James i St Catherine oraz dzielnic Kingston, w których wprowadzono stan wyjątkowy.

W innych rejonach Jamajki MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poziom przestępczości pospolitej jest wysoki. W dużych miejskich ośrodkach, w tym w Kingston i Montego Bay, odnotowuje się napady gangów. Zdarzały się przypadki napaści na turystów przemieszczających się z lotniska Norman Manley do Kingston.

 • Uwaga MSZ zachęca do zgłaszania wyjazdów na Jamajkę w systemie Odyseusz.
 • Uwaga Należy też pamiętać, że Jamajka leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Występuje również zagrożenie huraganami – największe w miesiącach od czerwca do listopada. W tym czasie najlepiej nie planować podróży na Jamajkę.
 • Uwaga Należy korzystać wyłącznie z taksówek autoryzowanych przez Jamaica Tourist Board lub hotelowych.

Karta EKUZ na urlop na Jamajce –  czy obowiązuje?

Na Jamajce karta EKUZ nie zapewni nam żadnej ochrony. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak wskazuje sama nazwa, zagwarantuje nam ochronę jedynie w krajach członkowskich EU, a także w Liechtensteinie, w Norwegii, Szwajcarii i na Islandii.

Aby nie narażać się na konieczność pokrywania kosztów ewentualnej pomocy medycznej z własnej kieszeni, należy wykupić polisę turystyczną. To znacznie bezpieczniejsze i korzystniejsze finansowo rozwiązanie. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu na Jamajce to koszt ok. 180-200 złotych, a u lekarza lekarza specjalisty – od ok. 250 zł wzwyż. Warto pomyśleć o tym wcześniej i – po prostu – wykupić ubezpieczenie.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Aby rozsądnie wybrać ubezpieczenie na Jamajkę, warto przede wszystkim zastanowić się, jaki charakter będzie miał nasz wyjazd i co zamierzamy robić w trakcie. Osoby, które planują wyłącznie zwiedzać i odpoczywać na słońcu, będą potrzebowały innej ochrony, niż pasjonaci ekstremalnych aktywności.

Podstawą dobrego wyboru ubezpieczenia turystycznego jest też porównanie różnych propozycji przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Dzięki porównywarce można w prosty sposób dopasować polisę do swoich potrzeb. Absolutnym minimum są elementy takie koszty leczenia o wysokiej sumie gwarantowanej, koszty ratownictwa i NNW.

W kalkulatorze można dobrać także różnego rodzaju rozszerzenia – w tym m.in.:

 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • OC sportowe,
 • klauzulę alkoholową (ubezpieczenie od zdarzeń pod wpływem alkoholu),
 • klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka,
 • klauzulę chorób przewlekłych (konieczna w przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe).

Polisę, która zapewni bezpieczeństwo podróżującym na Jamajkę, można nabyć już za  ok. 9 zł za jeden dzień ochrony. Najtańsze propozycje rozpoczynają się już od ok. 4 zł za jeden dzień.

UWAGA! Polisa na wyjazd na Jamajkę powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19.

Poniżej porównanie ubezpieczenia na Jamajkę:

Ubezpieczenie turystyczne na Jamajkę
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
175,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
191,90 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
260,72 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 150 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 150 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 391 985 zł
Ratownictwo
46 400 zł
Bagaż
4 640 zł
351,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 46 400 złOC: 463 995 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 463 995 zł27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne na Jamajkę
Generali
175,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
AXA
191,90 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 250 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
260,72 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 150 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 150 000 zł 60 sportów objętych ochroną
Europa Ubezpieczenia
351,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
1 391 985 zł
Ratownictwo
46 400 zł
Bagaż
4 640 zł
Dodatkowo: NNW: 46 400 złOC: 463 995 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 463 995 zł27 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy


Elementy, które powinna zawierać każda polisa turystyczna na wyjazd na Jamajkę, to:

 • OK

  Koszty leczenia. Suma gwarantowana kosztów leczenia na wycieczkę na Jamajkę nie powinna wynosić mniej niż 30 000 euro. Dzięki kosztom leczenia wszystkie wydatki za leczenie, hospitalizację, leki, opatrunki, wizyty u specjalistów, badania i inne aspekty pomocy medycznej – pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Czym wyższa suma gwarantowana kosztów leczenia, tym bezpieczniej dla turysty. Właśnie dlatego, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, nie warto wybierać najniższych ofert.

 • OK

  Koszty ratownictwa. Dzięki kosztom ratownictwa turysta nie musi z własnych środków pokrywać wydatków poniesionych na ewentualne akcje ratownicze, które – co do zasady – są bardzo drogie, a w przeliczeniu na złotówki mogłyby kosztować kilkanaście tysięcy. Suma gwarantowana kosztów ratownictwa nie powinna być niższa niż 5 000 euro.

 • OK

  NWW. Za sprawą NNW, jeśli w trakcie urlopu na Jamajce podróżnik dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Uchroni ubezpieczonego turystę przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone osobom trzecim. Dotyczy zarówno szkód na mieniu, jak i osobowych.

 • OK

  Assistance. Zapewni podróżującemu po Jamajce szybką pomoc logistyczną, prawną i informacyjną. Aby uzyskać wsparcie, należy skontaktować się z Centrum Alarmowym. Działa ono 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - przyda się w razie kradzieży lub zniszczenia rzeczy zabieranych w podróż. Ubezpieczyciel  wypłaci odszkodowanie do wysokości sumy gwarantowanej.

Co warto wiedzieć?

 1. Jamajkę najlepiej odwiedzić w okresie grudzień-kwiecień.
 2. Jamajka to przede wszystkim rajskie plaże, ale również Góry Błękitne – do walizki warto zapakować także obuwie do trekkingu.
 3. Dostęp do publicznej opieki medycznej w niektórych częściach wyspy może być poważnie utrudniony.
 4. Przed wyjazdem na Jamajkę, aby nie musieć samodzielnie pokrywać kosztów leczenia i hospitalizacji, w tym także w placówkach prywatnych, należy zakupić ubezpieczenie podróżne.
Oceń stronę
5,00
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego