Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Turcji

Turcja od lat należy do czołówki krajów, które Polacy najchętniej wybierają na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Orientalny kraj przyciąga malowniczymi krajobrazami, doskonałą pogodą i licznymi zabytkami.

Informacje MSZ

Od 1 czerwca 2022 r. zniesiono obostrzenia związane z wjazdem do Turcji. 

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)


Turcja

Turcja kojarzy nam się głównie z kurortami, do których tłumnie wybierają się polscy turyści niemal o każdej porze roku. Niemniej jednak ten kraj położony na styku Europy i Azji ma wiel do zaoferowania. Na podróżujących z całego świata czekają między innymi takie atrakcje, jak:

 • Anamur - urokliwe miasteczko, leżące niedaleko Antalyi, w którym można podziwiać twierdzę Mamure Kalesi oraz ruiny dawnego miasta Anamurium. Ogromne wrażenie robią także znajdujące się tuż przy brzegu morza kamienne mury obronne z XII wieku.

 • Hagia Sophia w Stambule - dawna chrześcijańska bazylika przekształcona w meczet to jeden z największych zabytków tureckich. Zachwyca nie tylko masywną kopułą, ale wspaniałymi freskami oraz orientalną architekturą.

 • Kapadocja - piękny region, który na skutek działania natury ukształtował się w oryginalny krajobraz księżycowy. Można podziwiać domy wykute w kamieniu, stare kościoły oraz wybrać się na wyjątkową wycieczkę balonem połączoną z podziwianiem księżycowych pejzaży.

 • Zamek w Bodrum - to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytków. Na jego terenie aktualnie mieści się muzeum Archeologii Podwodnej. Będąc na zamku, z okien budynku można podziwiać luksusową przystań w Bodrum.

 • Patara - najdłuższa plaża nad Morzem Śródziemnym z licznymi wydmami, ruinami dawnych budowli. Można podziwiać nie tylko nadmorskie krajobrazy i zażywać kąpieli morskich słonecznych, ale i obserwować życie żółwi.

 • Pergamon - ruiny średniowiecznego miasta, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwycają pięknymi widokami, pozostałościami po akropolu i teatrze, są prawdziwą gratką dla miłośników kultury grecko-rzynkisje.

 • Polonezköy - prawdziwa perełka dla turystów z naszego kraju. To polska wieś położona 30 kilometrów na północny wschód od Stambułu powstała w 1842 roku. Do dziś mieszkają tam Polacy, którzy kultywują tak polskie, jak i tureckie zwyczaje.


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Turcji na rankomat.pl?

 • W Turcji EKUZ nie jest honorowany.
 • Wizyta lekarska kosztuje nawet 100 dolarów.
 • Za zabieg medyczny będzie trzeba zapłacić od 500 zł do 1000 zł.
Polisę na wyjazd do Turcji można mieć już od
3,92*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Turcji? Dokumenty na wyjazd do Turcji

Od 1 czerwca 2021 r., aby móc lecieć do Turcji, trzeba dysponować negatywnym wynikiem testu RT-PCR. Test należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji. Uznawany jest także negatywny wynik szybkiego testu antygenowego, który trzeba wykonać na 48 godzin przed przylotem. Zaświadczenie o negatywnym wyniku powinno zostać wystawione w j. angielskim.

Negatywnego wyniku testu nie muszą okazywać:

 • dzieci do 6 lat, 

 • osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 (jeśli od ostatniej dawki szczepienia minęło co najmniej 14 dni; akceptowane są Unijne Certyfikaty COVID z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel),

 • ozdrowieńcy (osoby, które minimum 28 dni i maksimum 6 miesięcy przed przekroczeniem tureckiej granicy chorowały na COVID-19 i mogą przedstawić odpowiednie zaświadczenie). 

Przed wyjazdem do Turcji należy także uzupełnić dwa formularze. Muszą to zrobić zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. 

 1. Formularz lokalizacyjny. Warto uzupełnić go przed wejściem na pokład samolotu – formularze będzie zbierała obsługa lotu w trakcie podróży. W przypadku osób niepełnoletnich formularz powinna wypełnić osoba, pod której opieką pozostają. 

 2. Traveler Entry Form. Jest to tzw. elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego. Koniecznie trzeba go wypełnić na 72 godziny przed wylotem. Po wypełnieniu formularza podróżnik otrzymuje dokument potwierdzający rejestrację oraz unikatowy kod HES. Dokument ten można wydrukować lub zachować na smartfonie, aby przed wylotem móc go okazać obsłudze.
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Negatywny wynik testu SARS-CoV-2
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu
Zaświadczenie o szczepieniu
Formularz lokalizacyjny
Zaświadczenie o szczepieniu
Traveler Entry Form
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w Turcji jest bezpiecznie?

W regionach graniczących z Syrią i Irakiem: okręgi Hatay, Kilis oraz Diyarbakir, Batman, Şırnak, Hakkari oraz w okręgach Gaziantep, Şanliurfa, Mardin i przy granicy z Syrią, Van i Ağrı przy granicy z Iranem odbywają się operacje wojskowe i policyjne, utrzymuje się zagrożenie terroryzmem. 

Na pozostałym terytorium Turcji, w tym w popularnych regionach turystycznych może dochodzić do zamieszek lub ataków terrorystycznych.

 • Uwaga Kobiety nie powinny podróżować samotnie po Turcji z uwagi na rosnącą liczbę gwałtów oraz przestępstw.
 • Uwaga W Turcji występują trzęsienia ziemi.
 • Uwaga Z uwagi na działania wojenne w części kraju mogą występować utrudnienia i ograniczenia w poruszaniu się po drogach.
 • Uwaga Swoją podróż warto zarejestrować w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop w Turcji –  czy wystarczy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego w Turcji nie obowiązuje.

Każdy turysta ma obowiązek za koszty leczenia zapłacić z własnej kieszeni.  Wizyta u lekarza (bez zabiegów) może kosztować od 100 dolarów wzwyż, dzień pobytu w szpitalu – od 500 dolarów w górę. Zaleca się zakupienie ubezpieczenia turystycznego.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne w dobie pandemii jest bardzo ważne. Dzięki niemu, w razie problemów ze zdrowiem, a także innych w kryzysowych sytuacji, turysta będzie miał zapewnioną ochronę.

Wszystkim podróżnikom, a szczególnie tym, którzy planują wyjazd z dużym wyprzedzeniem, może przydać się także ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. To element klasycznej polisy turystycznej lub odrębne ubezpieczenie. Zapewnia podróżnikowi możliwość ubiegania się o zwrot kosztów poniesionych na wyjazd, gdy okaże się, że turysta nie może jednak wziąć udziału w wycieczce.

Na rynku można aktualnie znaleźć oferty ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które zapewniają zwrot poniesionych kosztów także w przypadku zachorowania podróżnika na koronawirusa (każdy ubezpieczyciel podchodzi jednak do tej kwestii indywidualnie). 

W ramach ubezpieczenia od kosztów rezygnacji można ubiegać o zwrot kosztów takich jak m.in.: noclegi, bilety lotnicze, czy wyjazdy zorganizowane zakupione w biurach podróży. Trzeba jednak wiedzieć, że ubezpieczenie od kosztów rezygnacji bezwzględnie należy wykupić z wyprzedzeniem.

W zależności od ubezpieczyciela może to być wyprzedzenie np. 7, 10, czy 30-dniowe. Koszt ubezpieczenia od kosztów rezygnacji to zwykle kilkadziesiąt złotych. W razie konieczności odwołania wyjazdu koszty, na jakie naraża się turysta, są zwykle kilkunastokrotnie wyższe! 

Ile kosztuje ubezpieczenie na urlop w Turcji 2021? 

Ceny polis turystycznych na wycieczkę do Turcji latem 2021 r. rozpoczynają się już od ok. 3 zł dziennie. Poniżej kilka wartych rozważenia propozycji ubezpieczenia w różne popularne rejony Turcji. Kalkulacje dotyczą jednej osoby dorosłej, która w trakcie wypoczynku zamierza wypoczywać i zwiedzać oraz nie cierpi na żadne choroby przewlekłe. 

Wycieczka

Termin 2021

TU

Zakres ryzyk

Ochrona w razie zachorowania na COVID–19

Cena za jeden dzień ochrony

7-dniowa do Bodrum

1-7 sierpnia 2021 r.

Vienna Insurance Group

Koszty leczenia (SU: 183 325   zł)
Koszty ratownictwa (SU: 36 665 zł)
NWW (SU: 10 000 zł)
OC (SU: 114 578 zł)
Bagaż: 1 000 zł
Assitance podstawowy

TAK, zakres 3/7 

3,14 zł 

21-dniowa na Riwierę Turecką

10-31 sierpnia 2021 r.

Axa

Koszty leczenia (SU: 200 000 zł)
Koszty ratownictwa (SU: 200 000 zł)
NWW (SU: 20 000 zł)
Sporty objęte polisą: 17
Assitance w ramach kosztów leczenia
 

TAK, zakres 2/7 

4,10 zł 

5-dniowa do Marmaris 

20-25 sierpnia

Generali

Koszty leczenia (SU: 200 000 zł)
Koszty ratownictwa (SU: 200 000 zł)
OC (SU: 50 000 zł)
NWW (SU: 30 000 zł)
Pakiet Assitance standard

TAK, zakres 5/7 

6,00 zł 

Znacznie więcej ofert polis turystycznych na wyjazd do Turcji latem 2021 r. można znaleźć w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Polisę można kupić szybko i bezpiecznie, w zaledwie kilka minut. Zakupione ubezpieczenie przychodzi na wskazany adres mailowy. 

Ubezpieczenie powinno zapewniać:

 • OK

  Koszty leczenia i ratownictwa. W dobie pandemii wielu ubezpieczycieli zobowiązuje się także do pokrycia koszty leczenia i hospitalizacji w razie ewentualnego zachorowania na COVID-19. Zalecana suma gwarantowana kosztów leczenia na wycieczkę do Turcji nie powinna być niższa niż 40 000 euro. W przypadku kosztów ratownictwa – powinna wynosić co najmniej 5 000 euro.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW. Zrekompensuje turyście straty poniesione z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Niezastąpione, gdy z winy turysty osoba trzecia dozna urazu lub zniszczone zostaną należące do niej przedmioty.

 • OK

  Assistance. Zapewni szybką pomoc w kryzysowych sytuacjach.

 • OK

  W przypadku sportowców przydadzą się rozszerzenia ubezpieczenia (o klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka). 

 • OK

  Wiele osób może także zainteresować ubezpieczenie bagażu lub sprzętu portowego. 

Co warto wiedzieć?

 1. Turcja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków.
 2. Aktualnie można do niej wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o zaszczepieniu.

 3. W Turcji nie obowiązuje karta EKUZ.

 4. Warto więc mieć własne ubezpieczenie turystyczne dostępne od 3,92 zł dziennie.

Oceń stronę
4,83
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego