Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Filipin

Filipiny to ponad 7000 tysięcy wysp położonych na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym, z czego zamieszkałych jest 800. Nurkowanie z żółwiami czy rekinami, obłędne białe plaże i przejrzysta woda, wspaniałe krajobrazy niczym z pocztówki to tylko słowo wstępu o pięknie tego miejsca. Filipiny to zachwycająca część świata. Jeśli chcesz się o tym przekonać, to sprawdź jak się przygotować do podróży.  

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Z dniem 3 sierpnia 2023 r. władze Filipin zniosły obowiązek przedłożenia zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przy wjeździe na terytorium kraju. 

MSZ odradza wszelkie podróże do do południowo-zachodniej części wyspy Mindanao, na Archipelag Sulu; i do południowego obszaru Morza Sulu.

Nie rekomenduje też niekoniecznych podróży do pozostałej części wyspy Mindanao i do miasta Davao.

Na pozostałym terytorium Filipin MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.


(ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 r.)

Filipiny

Republika położona jest na 7000 wyspach, więc odpowiedź, co zobaczyć na Filipinach, nie należy do najłatwiejszych. Zamieszkałych jest co prawda ponad 800 wysp, jednak wcale nie ułatwia wyboru. Kraj ma wiele do zaoferowania, zarówno osobom złaknionym przygód, jak i chcącym odpocząć plażowiczom.

Co zatem warto zobaczyć?

 • Palawan – nieprawdopodobnie piękna wyspa z kokosowymi lasami, dżunglą, zachwycającą rafą koralową, błękitno-przezroczystą wodą oraz licznymi białymi plażami. Magazyn "Travel+Leisure" już czterokrotnie uznał Palawan za najpiękniejszą wyspę na świecie i trudno tu się dziwić. Wyspa jest długa na 400 km i zajmuje 11 680 km2. Ilość dostępnych tu atrakcji sprawia, że można by rozpocząć i zakończyć wyjazd na Filipiny na tej wyspie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością chętnie skorzystają z pieszych wycieczek po filipińskiej dżungli. Na Palawanie znajduje się co najmniej kilkanaście ciekawych i dostępnych niemal dla każdego turysty szczytów, które zapewnią spektakularne widoki panoramy wyspy. Po plażowaniu, nurkowaniu i podglądaniu raf koralowych, warto wybrać się do miasta celem zwiedzenia i przy okazji spróbowania lokalnej kuchni. Puerto Princesa to naturalny wybór – jest to najpiękniejsze miasto wyspy. Przy okazji koniecznie trzeba zobaczyć zachwycający Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa.
 • Bohol – dziesiąta pod względem wielkości wyspa na Filipinach. Kojarzona przede wszystkim z niezwykłych pól czekoladowych. Stanowi je ponad 1200 wzgórz (kopców) o wysokości od 30 do 100 metrów. Najlepiej podziwiać je z punktu widokowego w mieście Carmen. Koniecznie trzeba tez spróbować zip line nad wzgórzami, czyli zjazdu po linie na wysokości 120 metrów. A dla spragnionych nasycenia oczu widokami – rejs po rzece Loboc.
 • Cebu – Cebu City to piąte najludniejsze miasto Filipin. Gwarne i dynamiczne jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Filipin. Wyspa Cebu to jedno z bardziej znanych tu miejsc do nurkowania (gdzie zobaczyć można nawet rekiny) i innych sportowych aktywności. Jedną z ciekawszych przygód będzie kanioning w Badian. pokonywanie przeszkód na rzece, wspinanie się, skoki ze skał zapewniają dużą dawkę adrenaliny.
 • Banaue - słynie z pięknych tarasów ryżowych, które są wpisane na listę UNESCO. 

 • Siargao - jeśli jesteś miłośnikiem surfingu, Siargao to idealne miejsce dla Ciebie. Ta wyspa jest znana jako surferski raj, gdzie można znaleźć świetne fale. Oprócz tego, na Siargao znajduje się piękna laguna z meduzami i wspaniałe plaże.

 • Manila- stolica Filipin ma wiele do zaoferowania. Możesz odwiedzić historyczne miejsca, takie jak Intramuros, stare miasto otoczone murami z czasów kolonialnych, odwiedzić Muzeum Narodowe i zwiedzić kolorowy dzielnice, takie jak Chinatown i Malate.

Pogoda na Filipinach - kiedy najlepiej jechać?

Filipiny leżą w strefie klimatu tropikalnego -  pogoda na wyspach jest zazwyczaj ciepła i wilgotna. Najlepszy czas na odwiedzanie tego kraju to jednak pora sucha - od listopada do kwietnia. Można liczyć na słoneczną pogodą i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Słupki termometrów oscylują wówczas w okolicy 30 stopni Celsjusza. 

W porze deszczowej (od maja do października) trzeba liczyć się z większą ilością opadów deszczu i ryzykiem wystąpienia tajfunów.

Średnie temperatury na Filipinach

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 30°Cluty 31°Cmarzec 33°Ckwiecień 34°Cmaj 34°Cczerwiec 33°Clipiec 31°Csierpień 31°Cwrzesień 31°Cpaździernik 31°Clistopad 30°Cgrudzień 30°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 20°Cluty 20°Cmarzec 20°Ckwiecień 22°Cmaj 23°Cczerwiec 24°Clipiec 23°Csierpień 23°Cwrzesień 23°Cpaździernik 23°Clistopad 21°Cgrudzień 21°C
Temperatura wody
styczeń 26°Cluty 26°Cmarzec 27°Ckwiecień 28°Cmaj 29°Cczerwiec 29°Clipiec 29°Csierpień 28°Cwrzesień 29°Cpaździernik 28°Clistopad 28°Cgrudzień 27°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Filipiny na rankomat.pl?

 • Na Filipinach EKUZ nie jest honorowany.
 • Wizyta u lekarza na Filipinach kosztuje około 20 dolarów.
 • Za dobę pobytu w szpitalu filipińskim trzeba zapłacić około 40 dolarów.
Polisę na wyjazd na Filipiny można mieć już od
45*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop na Filipiny? Dokumenty na wyjazd do Filipin

Planując podróż na Filipiny należy przede wszystkim odwiedzić lekarza medycyny podróży lub stację epidemiczno-sanitarną w celu pozyskania informacji odnośnie obowiązkowych i zalecanych szczepień.

Jakie dokumenty na Filipiny zabrać?

 • Paszport – niezbędny dokument umożliwiający wjazd na Filipiny. Powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
 • Wiza - jest potrzebna na okres dłuższy niż 30 dni. Należy się po nią zgłosić do urzędu konsularnego. Podróżni przybywający na krótszy czas muszą natomiast okazać bilet powrotny lub do innego kraju oraz środki pieniężne na cały pobyt (bez określonej konkretnej dziennej kwoty).

Dodatkowo warto wziąć:

 • Szybkoschnący ręcznik – na leżących w strefie równikowej Filipinach przez cały rok temperatura nie spada poniżej 30 stopni. Upał w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza sprawia, że prysznic bierze się nawet kilka razy dziennie. Cienki, ale chłonny i szybkoschnący ręcznik jest podstawą.
 • Przewiewne, luźne ubrania z naturalnych materiałów – aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas podróży w tak upalne miejsce, konieczne jest zabranie ubrań, które pozwolą ciału oddychać i nie spowodują wzmożonego pocenia się.
 • Pianka na oparzenia słoneczne + podstawowe lekarstwa – co prawda apteki są tu powszechnie dostępne, ale warto podstawowe leki mieć przy sobie. Tym bardziej, jeśli jest się uczulonym na jakiś składnik.
 • Tampony – na Filipinach ten środek higieniczny jest praktycznie niedostępny. Kobiety używające tamponów, koniecznie musza zaopatrzyć się w nie jeszcze przed wyjazdem.  
Paszport
Paszport
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Gotówka
Gotówka

Dodatkowo warto wziąć:

Krem do opalania
Ochronę przeciwsłoneczną
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Życie
Apteczkę

Czy na Filipinach jest bezpiecznie?

Filipińczycy są przyjaznym narodem, a pobyt w tym kraju może być niezwykle przyjemnym doświadczeniem, pod warunkiem, że wcześniej sprawdzi się region, do którego planuje się podróż. Nie wszędzie niestety jest tu bezpiecznie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do konkretnych obszarów Filipin. Należą do nich:

 • południowo-zachodnia część wyspy Mindanao,
 • Archipelag Sulu,
 • południowy obszar Morza Sulu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje:

Na południu Filipin operują islamistyczne ugrupowania rebelianckie. Dochodzić może do starć z siłami zbrojnymi, a także do porwań cudzoziemców, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Na pozostałym obszarze kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Spodziewać się należy wzmożonych kontroli i znaczącej obecności sił porządkowych. Zagrożenie terrorystyczne występuje na całym terytorium Filipin, w tym w stolicy kraju, Manili.

 • Uwaga Zagrożenie atakiem terrorystycznym jest szczególnie duże na południu, gdzie operują islamistyczne ugrupowania rebelianckie.
 • Uwaga Odwiedzanie części pozostałej Mindanao i miasta Davao również nie jest wskazane, jeśli nie ma takiej konieczności.
 • Uwaga Pozostała część kraju objęta jest stanem wyjątkowym.

Karta EKUZ na urlop na Filipinach –  czy obowiązuje?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego honorowana jest wyłącznie w krajach UE i EFTA, więc na Filipinach zupełnie się nie przyda. Konieczne jest za to ubezpieczenie turystyczne i to na konkretną kwotę – co najmniej 35 000 dolarów. 

Nieobowiązkowe są szczepienia profilaktyczne.

Opieka medyczna na Filipinach Koszt opieki medycznej to np. 20 dolarów za wizytę u lekarza, hospitalizacja bez badań – 40 dolarów.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Oddalona od Polski ponad 1000 km w linii prostej i położona na ponad 7 000 wyspach Republika Filipin to miejsce wymagające posiadania bardzo dobrego ubezpieczenia. Z dostępem do profesjonalnej opieki medycznej nie ma tu problemów, jednak brak ubezpieczenia lub zbyt skromne ubezpieczenie może obciążyć turystę (lub jego rodzinę) ogromnymi kosztami.

Zakupując ubezpieczenie na Filipiny, należy kierować się powszechną wśród ubezpieczycieli zasadą: im dalej, tym polisa powinna opiewać na wyższą kwotę. Ewentualny transport medyczny do kraju to od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Ubezpieczenie turystyczne na Filipiny
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
219,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
222,64 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
1 333 168 zł
Ratownictwo
44 439 zł
Bagaż
4 444 zł
261,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 44 439 złOC: 444 389 złOC sportowe: 444 389 zł zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
332,08 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19 OC sportowe: 1 500 000 zł sprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne na Filipiny
Generali
219,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
222,64 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19OC sportowe: 300 000 zł
Europa Ubezpieczenia
261,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
1 333 168 zł
Ratownictwo
44 439 zł
Bagaż
4 444 zł
Dodatkowo: NNW: 44 439 złOC: 444 389 złOC sportowe: 444 389 zł zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
332,08 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19 OC sportowe: 1 500 000 zł sprzęt sportowy

Do Filipin potrzebne jest ubezpieczenie na jak najwyższą sumę gwarantowaną kosztów leczenia.

Poniżej prezentujemy dwie propozycje ubezpieczenia na Filipiny w wersji optymalnej i najtańszej. Symulacja została wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. 

Ubezpieczyciel

TU Europa (4 zł/dzień)

Generali (11 zł dzień)

Koszty leczenia

30 000 euro

500 000 zł

Ratownictwo 

5 000 euro

500 000 zł

NNW

3000 euro

50 000 zł

OC

-

200 000 zł

OC sportowe

-

200 000 zł

Ubezpieczenie bagażu

300 euro

1 000 zł

Ubezpieczenie COVID-19

+

+

Sporty objęte polisą

10

-

Źródło: rankomat.pl

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na Filipiny na rankomat.pl?

 • Czytelne przedstawienie ofert – każda z kilkunastu polis przedstawiona jest w formie przejrzystej tabelki. Bardzo łatwo wyczytać, co zawiera dane ubezpieczenie i ile wynoszą sumy gwarantowane.
 • Jasne i jawne koszty – nie musisz się logować czy wysyłać zapytania do konsultanta. Zakres ubezpieczenia, wraz z konkretnymi sumami, a także całościowa opłata za ubezpieczenie na dany okres jest dostępna od ręki.
 • Prosty formularz – wystarczy wypełnić kilkupunktowy formularz z podstawowymi danymi dotyczącymi wyjazdu, aby poznać propozycje ubezpieczeń w różnych zakresach cenowych.

Najważniejsze składowe polisy ubezpieczeniowej to:

 • OK

  Koszty leczenia – wyjazd do Filipin wymaga ubezpieczenia z jak najwyższymi kosztami leczenia. Sumy KL 100 000-200 000 zł dobre są na wyjazdy w obrębie Europy, a daleki tropikalne podróże wymagają zdecydowanie lepszej ochrony. Tym bardziej, że i zagrożeń jest tu znacznie więcej: od malarii, gorączki denga, po zakażenie pasożytami w wyniku spożycia skażonej wody.

 • OK

  Transport do kraju – koszt medycznego transportu do Polski wraz z asystą lekarską może sięgać nawet kilkaset tysięcy złotych. Odpowiednie wysokie zabezpieczenie polisą to spokojna głowa, że cokolwiek by się nie stało, odejdzie problem finansowy.

 • OK

  OC – zniszczenie cudzego mienia czy szkoda na zdrowiu to sytuacje, które zabezpiecza ubezpieczenie OC. Warto też pamiętać, że pokrywa ono szkody wyrządzone przez dziecko ubezpieczonego, pod warunkiem, że w momencie zdarzenia przebywało pod opieką osoby ubezpieczonej. A jak to z dziećmi: zarysowanie komuś auta, wybicie szyby czy zrzucenie na ziemię telefonu nie są sytuacjami niemożliwymi.

 • OK

  NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to kolejna niezbędna składowa ubezpieczenia turystycznego. W sytuacji wypadku pokryje koszty rehabilitacji, a te jak wiadomo potrafią być bardzo angażujące czasowo i finansowo. NNW zapewni także wypłatę odszkodowania, jeśli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu.

 • OK

  Koszty ratownictwa – pokryj akcje ratunkowe w górach czy na morzu.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu – przyda się w razie kradzieży czy zniszczenia. Ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie za poniesione straty.

 • OK

  Dodatkowe rozszerzenia ochrony – zakres ubezpieczenia można rozbudować o uprawianie sportów (wysokiego ryzyka lub ekstremalnych), zaostrzenie chorób przewlekłych, podróże służbowe czy zdarzenia pod wpływem alkoholu.

Co warto wiedzieć?

 1. Na Filipinach istnieje duże ryzyko zarażenia malarią. Nie ma jeszcze skutecznej szczepionki przeciw tej chorobie, więc należy skoncentrować się na profilaktyce: przed wyjazdem zgłosić się do lekarza medycyny podróży po leki, nosić odzież z długim rękawem, regularnie stosować środki odstraszające komary, spać pod moskitierą.
 2. Na Filipinach nie obowiązuje EKUZ, ale konieczne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego na kwotę KL co najmniej 35 000 dolarów.
 3. Przy wyjazdach do 30 dni nie jest wymagana wiza.
 4. Ubezpieczenie turystyczne na podróż do Filipin można znaleźć już od około 4 zł dziennie.
Oceń stronę
4,80
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego