Kontakt
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 33

Ubezpieczenie do USA

Stany Zjednoczone to fascynujący, niepowtarzalny kraj, który pragnie odwiedzić każdy zapalony turysta. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, miejsce różnorodne, pełne niesamowitej przyrody, wielu kultur, drapaczy chmur i znanych ludzi. Symbol popkultury, ale i raj dla miłośników niepowtarzalnych widoków.

Informacje MSZ

Cudzoziemcy przybywający do USA przebywający w ciągu 14 dni w następujących krajach:

Chiny, Iran, kraje Strefy Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Monako, San Marino, Watykan), Zjednoczone Królestwo (Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna) oraz Irlandia 

mogą nie uzyskać prawa wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych pomimo spełnienia formalnych kryteriów. 

Obostrzeżnia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają także poszczególne stany. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach MSZ -  Polska w USA.


Stany Zjednoczone (USA)

Praktycznie na każdym kroku w USA znaleźć można coś niezwykłego. Zapierające dech w piersiach miasta, w których tętni życie, bogate Hollywood, egzotyczne plaże Florydy oraz niepowtarzalna natura - to jedynie niewielki ułamek tego, co oferują nam Stany Zjednoczone.

Co warto wiedzieć o Stanach Zjednoczonych?

 • Statua Wolności - zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny punkt Nowego Jorku. To symbol wolności, upamiętniający przymierze Stanów i Francji.
 • Wielki Kanion - znajdujący się w północno-zachodniej Arizonie, jest jednym z najbardziej symbolicznych i niesamowitych miejsc w całych Stanach. Najgłębsze miejsce kanionu ukształtowanego przez rzekę Kolorado, położone jest poniżej ponad 1800-metrowej krawędzi.
 • Yellowstone - pierwszy park narodowy USA. Jego obszar to około 9 tysięcy km kw. To nie tylko niezwykłe pod względem przyrodniczy miejsce, ale także największe skupisko geotermalnych form na świecie.
 • Niagara - co nie dla wszystkich jest oczywiste, Niagara jest płynącą na granicy USA rzeką. Wodospad Niagara to fragment, w którym rzeka pokonuje około 100-metrową różnicę poziomów.
 • Soutch Beach - jest najbardziej znaną i popularną plażą całej Florydy. To tu znajdziemy znane z filmów wieże ratownicze, palmy oraz słynny bulwar Ocean Drive.
 • Cadillac Ranch - niecodzienna atrakcja stanu Teksas, znajdujące się przy Route 66. To popularna Farba Cadillaków - synonim amerykańskiej motoryzacji, pomysłowości, ale i kulturowego, fascynującego kiczu.
 • Mount Rushmore - chyba najbardziej znany amerykański pomnik. To wykute w skale głowy czterech prezydentów USA: Georgea Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodorea Roosevelta oraz Abrahama Lincolna. Góra znajduje się w Południowej Dakocie.
 • Market Theater Gum Wall - wyjątkowa ściana, znajdująca się przy Post Alley, jednaj z uliczek Seattle. Ta nietypowa atrakcja turystyczna to nic innego jak mur pokryty gumami do żucia. Miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie na tle ściany.

Co zabrać na urlop w USA? Dokumenty na wyjazd do USA

Od 11 listopada 2019 roku Polacy wyjeżdżający do Stanów Zjednocoznych w celach turystycznych na okres do 90 dni nie potrzebują wizy. Wymagana jest jedynie rejestracja w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization - ESTA), który dostępny jest na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov

Poza tym na czas podróży do USA przyda się:

 • Karta kredytowa - najłatwiejszy sposób płatności w Stanach. Brak karty może utrudnić np. rezerwację hotelu czy biletów.
 • Leki - te, które przyjmujemy na co dzień oraz takie na receptę. Przyda się równie coś przeciwbólowego oraz melatonina, która pomoże dostosować się do zmiany strefy czasowej.
 • Ubrania - najlepiej lekkie, dostosowane do wysokich temperatur. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu miejscach w USA działa intensywna klimatyzacja, dlatego dobrze mieć ze sobą także coś cieplejszego.
 • Krem z filtrem - niezbędny, nawet jeśli nie planujemy spędzić urlopu na plaży. Warto mieć ze sobą także okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz.
 • Przejściówka - amerykańskie gniazdka są zupełnie inne niż polskie, dlatego musimy zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę, która umożliwi podłączenie urządzeń elektrycznych do prądu.
 • Opaska na oczy i zatyczki do uszu – zmiana strefy czasowej może być dokuczliwa, zwłaszcza na początku. Warto mieć ze sobą te dwie rzeczy, bo dzięki nim noc spędzona w hotelowym pokoju będzie łatwiejsza.
Paszport
Paszport
Dowód osobisty
Karta kredytowa
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Przejściówka do wtyczek
Przejściówka do kontaktu
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w USA jest bezpiecznie?

Choć USA to kraj wyjątkowo rozwinięty i otwarty na turystów, MSZ ostrzega przed kilkoma niebezpieczeństwami.

Jednym z nich jest zagrożenie atakami terrorystycznymi. Zaostrzone są także zasady zachowania bezpieczeństwa na lotniskach, dlatego lepiej przybyć tam z odpowiednio dużym wyprzedzeniem na wypadek dodatkowej kontroli.

 • Uwaga Warto śledzić specjalny biuletyn, w którym publikowane są aktualizacje dotyczące ryzyka.
 • Uwaga Innym potencjalnym niebezpieczeństwem są huragany (czerwiec-listopad) oraz trzęsienia ziemi. Warto śledzić informacje dotyczące bezpieczeństwa na odpowiednich stronach.
 • Uwaga Zagrożenie stanowić może również przestępczość. Szczególnie niebezpieczne są biedne dzielnice oraz samotne, nocne przechadzki po pustych ulicach.

Karta EKUZ na urlop w USA –  czy obowiązuje?

Niestety, podczas wyjazdu do USA, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie gwarantuje żadnej ochrony w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby.

Karta obejmuje ochroną jedynie wyjazdy na terenie państw należących do Unii Europejkiej. Jeśli planujemy urlop w Stanach Zjednoczonych, musimy wykupić odpowiednią polisę, która zapewni nam ochronę w nagłych sytuacjach.

Medycyna w Stanach Zjednoczonych jest utrzymana na bardzo wysokim poziomie. Wiąże się to z tym, że koszty leczenia w tym kraju są niezwykle wysokie. Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może kosztować ponad 100 USD. Doba spędzona w szpitalu to natomiast wydatek około od 500 do nawet kilku tysięcy dolarów.

Im dłuższa hospitalizacja, tym wyższe koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku leczenia. Jeśli dodamy do tego wydatki związane ze specjalistycznymi badaniami, opatrunkami, zabiegami oraz lekami, kwota leczenia wzrasta kilku, a nawet kilkunastokrotnie.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając do Stanów, trzeba zadbać o odpowiednie ubezpieczenie z wysoką sumą gwarantowaną kosztów leczenia, przynajmniej na 100 000 euro. Poza tym przyda się także OC, NNW oraz ochrona bagażu. Warto mieć również ubezpieczenie od opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotniczne.

Poza tym polisę można rozbudować o dodatkowe rozszerzenia:

 • dla chorych przewlekle,
 • dla aktywnych,
 • od zdarzeń pod wpływem alkoholu. 

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych?

Ergo

Wiener

Proama

Generali

Składka

54,60 PLN

55 PLN

56 PLN

62 PLN

Koszty leczenia i Assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

40000 Euro

60000 Euro

100000 PLN

200000 PLN

Koszty ratownictwa

5000 Euro

8000 Euo

100000 PLN

200000 PLN

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do Polski

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport zwłok

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

250 Euro

200 Euro

200 Euro

200 Euro

Assistance

Rozszerzony

Podstawowy

Standard

Standard

Bagaż

TAK

TAK

-

-

Suma ubezpieczenia bagażu

1200 PLN

3000 PLN

-

-

OC

TAK

TAK

-

TAK

Suma ubezpieczenia

50000 Euro

50000 Euro

-

50000 PLN

Szkody osobowe

50000 Euro

50000 Euro

-

50000 PLN

Szkody w mieniu

10000 Euro

50000 Euro

-

50000 PLN

NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

30000 PLN

20000 PLN

20000 PLN

30000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

30000 PLN

20000 PLN

20000 PLN

30000 PLN

Śmierć

15000 PLN

20000 PLN

20000 PLN

30000 PLN


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

 • OK

  Koszty leczenia są bardzo istotne, ponieważ wydatki związane z opieką medyczną w Stanach są niezwykle wysokie. Kwoty w granicach 100 000 złotych mogą okazać się zbyt niskie, ponieważ leczenie w USA jest bardzo drogie. Polecana suma ubezpieczenia to około 200 000 złotych.

 • OK

  NNW, czyli Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - zapewni wsparcie ubezpieczyciela w postaci odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. 

 • OK

  OC w życiu prywatnym - każdemu z nas może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek, także taki, którego jesteśmy sprawcami. Jeśli w wyniku naszego działania ucierpią osoby trzecie lub ich mienie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z rekompensatą wszelkich wynikających z tego szkód.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - szczególnie ważne, jeśli w podróż zabieramy ze sobą drogi sprzęt elektroniczny lub sportowy. Wykupując ten element polisy, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w przypadku utraty lub zniszczenia bagażu.

 • OK

  Assistance - w razie jakichkolwiek problemów za granicą można skonaktować się z ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy medycznej, prawnej czy wsparcia informacyjnego. 

Co warto wiedzieć?

 1. Od listopada 2019 roku na wyjazd do USA nie potrzebujemy wizy.
 2. Trzeba jednak zarejstrować się w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży.
 3. Koszty leczenia w USA są bardzo wysokie, należą do najwyższych na świecie.
 4. Koniecznie trzeba więc zakupić ubezpieczenie turystyczne na czas podróży.
Oceń stronę
4,31

Ameryka południowa

Australia

Artykuły i porady

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego