Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do USA

Stany Zjednoczone to fascynujący, niepowtarzalny kraj, który pragnie odwiedzić każdy zapalony turysta. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, miejsce różnorodne, pełne niesamowitej przyrody, wielu kultur, drapaczy chmur i znanych ludzi. Symbol popkultury, ale i raj dla miłośników niepowtarzalnych widoków.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Na teren USA mogą wjechać zaszczepieni bez żadnych obostrzeń.

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)


Stany Zjednoczone (USA)

Praktycznie na każdym kroku w USA znaleźć można coś niezwykłego. Zapierające dech w piersiach miasta, w których tętni życie, bogate Hollywood, egzotyczne plaże Florydy oraz niepowtarzalna natura - to jedynie niewielki ułamek tego, co oferują nam Stany Zjednoczone.

Co warto wiedzieć o Stanach Zjednoczonych?

 • Statua Wolności - zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny punkt Nowego Jorku. To symbol wolności, upamiętniający przymierze Stanów i Francji.
 • Wielki Kanion - znajdujący się w północno-zachodniej Arizonie, jest jednym z najbardziej symbolicznych i niesamowitych miejsc w całych Stanach. Najgłębsze miejsce kanionu ukształtowanego przez rzekę Kolorado, położone jest poniżej ponad 1800-metrowej krawędzi.
 • Yellowstone - pierwszy park narodowy USA. Jego obszar to około 9 tysięcy km kw. To nie tylko niezwykłe pod względem przyrodniczy miejsce, ale także największe skupisko geotermalnych form na świecie.
 • Niagara - co nie dla wszystkich jest oczywiste, Niagara jest płynącą na granicy USA rzeką. Wodospad Niagara to fragment, w którym rzeka pokonuje około 100-metrową różnicę poziomów.
 • Soutch Beach - jest najbardziej znaną i popularną plażą całej Florydy. To tu znajdziemy znane z filmów wieże ratownicze, palmy oraz słynny bulwar Ocean Drive.
 • Cadillac Ranch - niecodzienna atrakcja stanu Teksas, znajdujące się przy Route 66. To popularna Farba Cadillaków - synonim amerykańskiej motoryzacji, pomysłowości, ale i kulturowego, fascynującego kiczu.
 • Mount Rushmore - chyba najbardziej znany amerykański pomnik. To wykute w skale głowy czterech prezydentów USA: Georgea Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodorea Roosevelta oraz Abrahama Lincolna. Góra znajduje się w Południowej Dakocie.
 • Market Theater Gum Wall - wyjątkowa ściana, znajdująca się przy Post Alley, jednaj z uliczek Seattle. Ta nietypowa atrakcja turystyczna to nic innego jak mur pokryty gumami do żucia. Miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie na tle ściany.

Jaka jest pogoda w USA?

Klasyfikacja klimatów Köppena dzieli Stany Zjednoczone południkowo na część wschodnią i zachodnią. Klimat części wschodniej zmienia się razem z szerokością geograficzną. Część wschodnia od strony północy charakteryzuje się klimatem wilgotnym, kontynentalnym z łagodnym latem. Środkowa część to klimat kontynentalny z gorącym latem, z kolei południe to klimat subtropikalny, bez pory suchej, z gorącym latem. 

Średnie temperatury w Stanach Zjednoczonych

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 8°Cluty 9°Cmarzec 12°Ckwiecień 19°Cmaj 29°Cczerwiec 30°Clipiec 30°Csierpień 32°Cwrzesień 24°Cpaździernik 16°Clistopad 12°Cgrudzień 6°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń -1°Cluty 0°Cmarzec 5°Ckwiecień 10°Cmaj 19°Cczerwiec 22°Clipiec 21°Csierpień 22°Cwrzesień 17°Cpaździernik 8°Clistopad 5°Cgrudzień 0°C
Temperatura wody
styczeń 4°Cluty 3°Cmarzec 4°Ckwiecień 5°Cmaj 7°Cczerwiec 14°Clipiec 22°Csierpień 24°Cwrzesień 21°Cpaździernik 15°Clistopad 10°Cgrudzień 6°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Stanów Zjednoczonych na rankomat.pl?

 • USA słynną z najwyższych kosztów leczenia na świecie.
 • Koszt doby w szpitalu zaczyna się od 500 dolarów.
 • Za wizytę u lekarza trzeba zapłacić nawet 100 dolarów.
Polisę na wyjazd do USA można mieć już od
7,23*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w USA? Dokumenty na wyjazd do USA

Od 11 listopada 2019 roku Polacy wyjeżdżający do Stanów Zjednocoznych w celach turystycznych na okres do 90 dni nie potrzebują wizy. Wymagana jest jedynie rejestracja w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization - ESTA), który dostępny jest na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov

Poza tym na czas podróży do USA przyda się:

 • Karta kredytowa - najłatwiejszy sposób płatności w Stanach. Brak karty może utrudnić np. rezerwację hotelu czy biletów.
 • Leki - te, które przyjmujemy na co dzień oraz takie na receptę. Przyda się równie coś przeciwbólowego oraz melatonina, która pomoże dostosować się do zmiany strefy czasowej.
 • Ubrania - najlepiej lekkie, dostosowane do wysokich temperatur. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu miejscach w USA działa intensywna klimatyzacja, dlatego dobrze mieć ze sobą także coś cieplejszego.
 • Krem z filtrem - niezbędny, nawet jeśli nie planujemy spędzić urlopu na plaży. Warto mieć ze sobą także okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz.
 • Przejściówka - amerykańskie gniazdka są zupełnie inne niż polskie, dlatego musimy zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę, która umożliwi podłączenie urządzeń elektrycznych do prądu.
 • Opaska na oczy i zatyczki do uszu – zmiana strefy czasowej może być dokuczliwa, zwłaszcza na początku. Warto mieć ze sobą te dwie rzeczy, bo dzięki nim noc spędzona w hotelowym pokoju będzie łatwiejsza.
Paszport
Paszport
Dowód osobisty
Karta kredytowa
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Przejściówka do wtyczek
Przejściówka do kontaktu
Krem do opalania
Krem z filtrem UV

Czy w USA jest bezpiecznie?

Choć USA to kraj wyjątkowo rozwinięty i otwarty na turystów, MSZ ostrzega przed kilkoma niebezpieczeństwami.

Jednym z nich jest zagrożenie atakami terrorystycznymi. Zaostrzone są także zasady zachowania bezpieczeństwa na lotniskach, dlatego lepiej przybyć tam z odpowiednio dużym wyprzedzeniem na wypadek dodatkowej kontroli.

W wielu miejscach publicznych, które mogą być celami ataków terrorystycznych, obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Są to przede wszystkim: kontrole bagażu, kontrole osobiste mieszkańców i turystów, większa liczba funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dotyczy to głównie lotnisk krajowych i międzynarodowych oraz innych miejsc publicznych: urzędów, stadionów, super- i hipermarketów, hal wystawowych, wejść do wieżowców.

Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po Stanach Zjednoczonych. Należy jednak pamiętać, aby bez zezwolenia nie wkraczać na tereny prywatne. 

 • Uwaga Warto śledzić specjalny biuletyn, w którym publikowane są aktualizacje dotyczące ryzyka.
 • Uwaga Innym potencjalnym niebezpieczeństwem są huragany (czerwiec-listopad) oraz trzęsienia ziemi. Warto śledzić informacje dotyczące bezpieczeństwa na odpowiednich stronach.
 • Uwaga Zagrożenie stanowić może również przestępczość. Szczególnie niebezpieczne są biedne dzielnice oraz samotne, nocne przechadzki po pustych ulicach.

Karta EKUZ na urlop w USA –  czy obowiązuje?

Niestety, podczas wyjazdu do USA, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie gwarantuje żadnej ochrony w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby.

Karta obejmuje ochroną jedynie wyjazdy na terenie państw należących do Unii Europejkiej. Jeśli planujemy urlop w Stanach Zjednoczonych, musimy wykupić odpowiednią polisę, która zapewni nam ochronę w nagłych sytuacjach.

Medycyna w Stanach Zjednoczonych jest utrzymana na bardzo wysokim poziomie. Wiąże się to z tym, że koszty leczenia w tym kraju są niezwykle wysokie. Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może kosztować ponad 100 USD. Doba spędzona w szpitalu to natomiast wydatek około od 500 do nawet kilku tysięcy dolarów.

Im dłuższa hospitalizacja, tym wyższe koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku leczenia. Jeśli dodamy do tego wydatki związane ze specjalistycznymi badaniami, opatrunkami, zabiegami oraz lekami, kwota leczenia wzrasta kilku, a nawet kilkunastokrotnie.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając do Stanów, trzeba zadbać o odpowiednie ubezpieczenie z wysoką sumą gwarantowaną kosztów leczenia, przynajmniej na 100 000 euro. Poza tym przyda się także OC, NNW oraz ochrona bagażu. Warto mieć również ubezpieczenie od opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotniczne.

Jakie ubezpieczenie do USA wybrać z pomocą forum? Opinie innych klientów są dla nas ważne, szczególnie wtedy, gdy planujemy większy wydatek lub szukamy ubezpieczenia na podróż do USA. W przypadku ubezpieczenia turystycznego do USA forum internetowe może dostarczyć nam opinii innych osób, ale takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Na forach internetowych można dość często spotkać tzw. szeptaczy, którzy polecają usługi, produkty za wynagrodzenie prowizyjne. Jeśli zatem ubezpieczenie do USA jest Ci potrzebne skorzystaj z pomocy ekspertów porównywarki rankomat.pl.

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej polisy jest porównanie ofert dostępnych na rynku. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwala na dokładne zapoznanie się z zakresem ochrony i zmodyfikowanie go, w zależności od konkretnych czynników. 

Ubezpieczenie do USA
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
AXA Partners
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
7,23 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
7,57 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: Ochrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
14,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Ubezpieczenie do USA

Ubezpieczenie do USA
AXA Partners
7,23 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
7,57 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: Ochrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Proama
14,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOchrona COVID-19Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Ubezpieczenie do USA

Każdą polisę turystyczną można rozszerzyć:

 • dla chorych przewlekle- w zakresie standardowych polis turystycznych nie ma ochrony związanej ze skutkami chorób przewlekłych, które zdiagnozowano u ubezpieczonego przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem,
 • dla aktywnych - podczas uprawiania sportów łatwiej o wypadek, kontuzję i potrzebę hospitalizacji - czyli konieczności skorzystania z polisy. W związku z tym rozszerzenie do ubezpieczenia zwiększa składkę o 100, 200 lub 300 procent, w zależności od warunków ustalonych przez konkretnego ubezpieczyciela.
 • od zdarzeń pod wpływem alkoholu (klauzula alkoholowa) - dodatkowa opcja zapewniająca rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej także w przypadku szkody po spożyciu alkoholu. 

Rozszerzenie ubezpieczenia podróżnego to jeszcze lepsze dopasowanie zakresu ochrony o indywidualnych potrzeb. 

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych?

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

AXA Assistance

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, Sporty objęte polisą: 114, zdarzenia pod wpływem alkoholu

200 000 zł

7,23 zł

Nationale Nederlanden

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, zdarzenia pod wpływem alkoholu

150 000 zł

7,57 zł

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, zdarzenia pod wpływem alkoholu, sprzęt sportowy

457 831 zł

10 zł

Generali

Koszty leczenia, koszty ratownictwa, OC, NNW, bagaż, zdarzenia pod wpływem alkoholu

200 000 zł

15 zł


Ponadto, ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać:

 • OK

  Koszty leczenia są bardzo istotne, ponieważ wydatki związane z opieką medyczną w Stanach są niezwykle wysokie. Kwoty w granicach 100 000 złotych mogą okazać się zbyt niskie, ponieważ leczenie w USA jest bardzo drogie. Polecana suma ubezpieczenia to około 200 000 złotych.

 • OK

  NNW, czyli Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - zapewni wsparcie ubezpieczyciela w postaci odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. 

 • OK

  OC w życiu prywatnym - każdemu z nas może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek, także taki, którego jesteśmy sprawcami. Jeśli w wyniku naszego działania ucierpią osoby trzecie lub ich mienie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z rekompensatą wszelkich wynikających z tego szkód.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - szczególnie ważne, jeśli w podróż zabieramy ze sobą drogi sprzęt elektroniczny lub sportowy. Wykupując ten element polisy, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w przypadku utraty lub zniszczenia bagażu.

 • OK

  Assistance - w razie jakichkolwiek problemów za granicą można skonaktować się z ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy medycznej, prawnej czy wsparcia informacyjnego. 

Co warto wiedzieć?

 1. Od listopada 2019 roku na wyjazd do USA nie potrzebujemy wizy.
 2. Trzeba jednak zarejstrować się w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży.
 3. Koszty leczenia w USA są bardzo wysokie, należą do najwyższych na świecie.
 4. Koniecznie trzeba więc zakupić ubezpieczenie turystyczne na czas podróży, zapewniające odpowiednie koszty leczenia. 
Oceń stronę
4,80
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego