Nasi Klienci oceniają InterRisk na
3,53
Zostaw opinię

Towarzystwo InterRisk daje możliwość zakupienia komunikacyjnego OC, które standardowo obowiązuje przez 12 miesięcy i zapewnia, że w razie spowodowania wypadku przez kierującego pojazdem, ubezpieczyciel przejmie finansową odpowiedzialność za wypłacenie pokrzywdzonym odpowiedniego odszkodowania

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, na podstawie której zawierana jest polisa, określa również to, do jakiej maksymalnie kwoty, ubezpieczyciel w razie potrzeby, będzie musiał wypłacić odszkodowanie.

Należy jednak pamiętać, że kwoty te odnoszą się do jednego zdarzenia bez względu na ilość osób poszkodowanych.

Szczegóły ubezpieczenia OC w InterRisk

Towarzystwo InterRisk posiada wiele rodzajów zniżek, które są dostępne dla klientów indywidualnych w taryfie OC, a za dodatkową opłatą można zakupić również polisę assistance, która zapewni pomoc nawet w przypadku awarii. W odróżnieniu od większości ubezpieczycieli , towarzystwo InterRisk, nie posiada OC łączonego z podstawowym assistance i opcja ta dostępna jest dopiero po uiszczeniu dodatkowej składki. Pozwala to, na oferowanie ubezpieczenia OC w możliwie najniższej cenie.

Do ubezpieczenia OC oddzielnie można zakupić również:

  • zabezpieczenie szyb,
  • assistance - pomoc w podróży,
  • NNW,
  • ochronę prawną.

Intercasco – dodatkowe zabezpieczenie

Jest to ubezpieczenie, które może zostać zawarte dla prawie wszystkich rodzajów pojazdów, w tym samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy ciągników rolniczych. Polisa ta daje kierowcy możliwość naprawienia szkód, które wyrządził inny uczestnik ruchu, co w praktyce oznacza, że to InterRisk zajmie się wszystkimi formalnościami, likwidacją uszkodzeń i wypłatą odszkodowania bez względu na to, gdzie ubezpieczony był sprawca zdarzenia. Można więc powiedzie, że jest to forma bezpośredniej likwidacji szkód.

Ochronie podlegają szkody:

  • rzeczowe polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu, jego wyposażenia i części oraz uszkodzeniu przedmiotów osobistego użytku,
  • polegające na poniesieniu kosztów holowania lub parkowania pojazdu oraz wynajmu samochodu zastępczego.

InterRisk posiada zatem w swojej ofercie bezpośrednią likwidację szkód, dzięki której kierowca nie musi obawiać się formalności zawiązanych z dochodzeniem swojego odszkodowania w sytuacji, gdy jest poszkodowanym.