Nasi Klienci oceniają Compensa na
1,60
Zostaw opinię

Towarzystwo Compensa oferuje ubezpieczenie OC w możliwie najlepszej cenie, ponieważ nie jest łączone z żadną inną polisą. Ochrona ta zapewnia spokój każdemu kierowcy, który był sprawcą kolizji lub wypadku drogowego i zapewni wypłatę należnego odszkodowania poszkodowanym przez niego osobom.

Porównaj ceny ubezpieczeń OC »

Wszelkie komunikacyjne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej są regulowane przez ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustawa ta określa wiele aspektów i szczegółów, które odnoszą się do ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak suma ubezpieczenia. Jest to górna granica odpowiedzialności towarzystwa Compensa, która wynosi.

Zniżki

Dodatkową zaletą, jaka przemawia za wyborem ubezpieczenia OC w towarzystwie Compensa jest znacznie różniący się od standardowych, system naliczania zniżek. Dzięki niemu, kierowca jeżdżący bezkolizyjnie, może wypracować sobie maksymalne ulgi, już po 3 latach prowadzenia samochodu. Ofertę ubezpieczenie zawsze można dodatkowo poszerzyć poprzez dokupienie polis assistance, czy NNW.

Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Nie można również nie wspomnieć oBLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkód, która również jest oferowana przez Compensę. Jest to jej produkt własny, czyli regulowany jest przez samego ubezpieczyciela. Ochrona przydatna, ponieważ w razie wypadku, to właśnie Compensa zajmie się likwidacją szkody i wypłatą ubezpieczenia, a nie towarzystwo sprawcy. Są jednak pewne warunki, które koniecznie trzeba spełniać:

  • sprawca zdarzenia musi być znany i wskazany,
  • samochód sprawcy musi być zarejestrowany w Polsce,
  • sprawca musi posiadać ubezpieczenie OC, w zakładzie ubezpieczeń działającym na terenie Polski,
  • w zdarzeniu (wypadku lub kolizji) wzięły udział jedynie 2 samochody (sprawcy i poszkodowanego).

Towarzystwo wypłaci odpowiednie odszkodowanie do maksymalnej wysokości 25 000 zł, jednak zajmie się tylko szkodami majątkowymi czyli takimi, które odnoszą się do uszkodzenia pojazdu.