Kalkulator OC i AC - porównaj oferty OC i zapłać do 50% mniej!

Używając kalkulatora OC AC w 3 min. porównasz ceny i zakres ubezpieczenia samochodu oraz motocykla w kilkunastu firmach. Porównaj OC/AC pojazdu i zaoszczędź do 50% na ubezpieczeniu z kalkulatorem OC rankomat.pl.

Jak działa kalkulator OC AC NNW Rankomat.pl?

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC Rankomat.pl to bezpłatne narzędzie, które informuje o cenach OC i AC i innych ubezpieczeń komunikacyjnych na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Kalkulator OC zbiera odpowiedzi na pytania dotyczące samochodu lub motocykla oraz jego właściciela i przesyła je do firm ubezpieczeniowych, skąd natychmiast otrzymuje oferty ubezpieczenia. Prezentowane ceny są aktualne, a wybraną polisę można zakupić online.

Kalkulator OC porównuje ceny ubezpieczeń w kilkunastu firmach ubezpieczeniowych. Dzięki temu zyskujesz pomoc w wyborze ubezpieczenia OC, a następnie możesz kupić najtańsze OC. Dodatkowym udogodnieniem kalkulatora OC i AC jest możliwość przesłania wyników kalkulacji na e-mail lub za pomocą Messengera. Pozwoli to wrócić do wyliczenia w późniejszym czasie bez konieczności powtórnego uzupełniania formularza. Wypełnienie formularza kalkulatora OC nie oznacza zawarcia umowy o ubezpieczenie OC samochodu ani nie zobowiązuje do zawarcia takiej umowy. Przed skorzystaniem z porównywarki OC i AC warto przygotować dowód rejestracyjny właściciela pojazdu, żeby mieć łatwy dostęp do potrzebnych danych. Kalkulator AC i OC umożliwia znalezienie i zakup ubezpieczenia OC w korzystnej cenie dla każdego samochodu lub motocykla.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz w naszym kalkulatorze?

Kalkulator OC umożliwia porównanie cen i pomoc w wyborze ubezpieczenia OC, a także rozszerzenie zakresu ochrony pojazdu o dodatkowe AC (które chroni m.in. przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu), NNW i Assistance. Ponadto, w przypadku ubezpieczenia samochodu, można również dokupić korzystne ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie szyb. Ubezpieczenia OC i AC warto wykupić w pakiecie z NNW i Assistance, ponieważ jest to opłacalne cenowo. Ponadto, płatność za wybrane najkorzystniejsze ubezpieczenie OC i AC można uiścić jednorazowo lub rozłożyć na raty. Wybranie pełnego pakietu polis gwarantuje kompleksowe ubezpieczenie pojazdu od wszystkich przykrych sytuacji, które mogą zdarzyć się na drodze, parkingu czy w garażu. Za pomocą kalkulatora OC możesz szybko i łatwo uzyskać dostęp do najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jakie rodzaje pojazdów ubezpieczę w kalkulatorze OC i AC rankomat.pl?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu oraz innych typów pojazdów:

 • samochód osobowy,
 • samochód wykorzystywany jako taksówka, a także do dowozu towarów, przewozu osób oraz jako rekwizyt,
 • motocykl,
 • motorower,
 • skuter.

Jeśli chcesz przeprowadzić kalkulację w kalkulatorze OC/AC rankomat.pl, najpierw w pierwszym polu formularza wybierz rodzaj pojazdu, a w drugim rok produkcji. Następnie w trzecim możesz z rozwiniętej listy zaznaczyć markę i model. Jeżeli brak Twojego samochodu lub motocykla, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 22 270 00 00. Na podstawie wpisanych przez Ciebie danych kalkulator OC/AC przedstawi Ci ceny polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki skorzystaniu z porównywarki ubezpieczeń możesz kupić nie tylko tanie OC, które jest obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdu. Możliwe jest również rozszerzenie ochrony samochodu lub motocykla o dodatkowe AC (zapewnia ochronę m.in. przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu), NNW czy assistance. Korzystanie z kalkulatora OC/AC jest całkowicie bezpłatne, więc nie zobowiązuje Cię do zakupu polisy.

Czy muszę podawać swoje dane w kalkulatorze OC i AC Rankomat?

Dane, o które prosimy, są potrzebne towarzystwom ubezpieczeniowym i służą im do prawidłowego i rzetelnego wyliczenia cen ubezpieczeń OC, AC i innych polis. Warto przygotować dowód rejestracyjny właściciela pojazdu przed wypełnianiem formularza. W porównywarce OC trzeba podać m.in. markę, model i rok produkcji pojazdu oraz informacje dotyczące danych osobowych właściciela: datę urodzenia, rok uzyskania prawa jazdy i miejsce zamieszkania. Nieobowiązkowo można wpisać imię, nazwisko i nr PESEL, aby otrzymać kalkulację od firm, które wymagają uzupełnienia tych informacji. Kalkulator ubezpieczenia samochodu lub motocykla umożliwia szybkie poznanie cen polis OC i AC w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Czy moje dane w kalkulatorze OC/AC Rankomat są bezpieczne?

Kalkulator OC i AC, NNW i Assistance jest w 100% bezpiecznym narzędziem do wyliczania cen polis. O ochronę danych osobowych dba zaawansowany system informatyczny, certyfikat SSL i wykorzystanie zaufanych form płatności online. Baza danych Klientów zarejestrowana jest też w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. To wszystko gwarantuje bezpieczeństwo i poufność podanych przez Ciebie informacji. Prosimy nie obawiać się podawania prawdziwych informacji, ponieważ nie zostaną one wykorzystane w inny sposób niż do wykonania wyliczenia. Wpisanie fałszywych danych w kalkulatorze ubezpieczeń OC może skutkować wygenerowaniem oferty z błędną (np. zawyżoną) ceną polisy.

Czy korzystanie z kalkulatora Rankomat jest płatne?

Kalkulator OC i AC jest darmową porównywarką. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat ani nie doliczamy prowizji do ceny ubezpieczeń. Korzystając z kalkulatora, możesz być pewny, że teraz ani w przyszłości nie poniesiesz żadnych ukrytych opłat. Nasza porównywarka jest zatem najlepszym – bo bezpłatnym i szybkim – sposobem na znalezienie najtańszego OC i ubezpieczenie samochodu lub motocykla bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie samochodu OC i AC za pomocą porównywarki Rankomat?

Zakup ubezpieczenia OC i AC za pomocą porównywarki ubezpieczeń to łatwy sposób na tanie i korzystne ubezpieczenie komunikacyjne. Porównywarka, po wpisaniu danych osobowych i informacji o pojeździe, przeszukuje bazy różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a następnie prezentuje ich oferty. Nie musisz oddzielnie wypełniać formularzy na stronie każdej firmy ani poszukiwać informacji o zniżkach czy promocjach – robi to za Ciebie porównywarka OC i AC. W kalkulatorze masz też możliwość porównania cen i zakupu dodatkowych produktów z ubezpieczeń komunikacyjnych. Za wybrane ubezpieczenie samochodu możesz zapłacić online i otrzymać dokument w ciągu kilku minut na adres e-mail. W naszym kalkulatorze ubezpieczeniowym OC AC znajdziesz nawet do 74 sprawdzonych ofert ubezpieczeń. Zatem porównywarka to najlepsza metoda, aby kupić ubezpieczenie samochodu online nie tylko tanio, ale i szybko.

Z jakimi firmami współpracuje kalkulator OC i AC Rankomat?

Kalkulator OC i AC sprawdza ceny ubezpieczeń samochodu w kilkunastu firmach ubezpieczeniowych. Wśród ubezpieczycieli, z którymi współpracuje Rankomat, znajdują się przodujący ubezpieczyciele, np.: Link4, Proama, Generali, Allianz, mtu24 i kilka innych. W przypadku poszukiwania najtańszego i najkorzystniejszego ubezpieczenia motocykla, propozycje OC i AC pochodzą m.in. od Generali, Benefia i Wiener. Każda z firm ma w ofercie polisy OC i AC, NNW i Assistance oraz dodatkowe świadczenia uzupełniające dla pojazdu. Baza firm wciąż się powiększa, ponieważ chcemy proponować Ci najlepsze oferty zakupu ubezpieczenia, pochodzące od wszystkich zakładów ubezpieczeń w Polsce.

Czy muszę podawać numer telefonu i adres e-mail?

W formularzu kalkulatora znajdują się pola do wpisania numeru telefonu i adresu e-mail, jednak podanie tych danych nie jest obowiązkowe. Oznacza to, że kalkulacja polisy OC i AC zostanie wykonana bez względu na to, czy pola zostaną uzupełnione, czy nie. Jeżeli chcesz, abyśmy wysłali oferty polis dla Twojego samochodu czy motocykla, to oczywiście musisz udostępnić nam swój e-mail, który zostanie użyty wyłącznie w tym celu.

Jeśli podam numer telefonu, to będą do mnie dzwonić przedstawiciele firmy z ofertami?

Wypełnienie pola z numerem telefonu jest dobrowolne, tak samo jako wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. W każdej chwili masz dostęp do podanych przez siebie danych i możesz je edytować, usunąć lub ograniczyć ich obszar. Przypominamy, że stosujemy się do polityki RODO i innych obowiązujących przepisów prawa.

Jestem współwłaścicielem pojazdu - czy mogę wyliczyć składkę OC za pomocą kalkulatora?

Jako współwłaściciel pojazdu możesz wyliczyć i porównać ceny OC i AC, ale musisz podać też dane pojazdu pozostałych współwłaścicieli znajdujące się w dowodzie rejestracyjnym. W formularzu powinieneś zaznaczyć, że pojazd posiada współwłaścicieli i wypełnić odpowiednie pola. Składka na ubezpieczenie OC i/lub AC będzie uwzględniała historię ubezpieczenia wszystkich współwłaścicieli. W naszym kalkulatorze – oprócz faktu, że własność pojazdu jest dzielona na kilka osób – należy też uwzględnić kierowanie nim przez kierowców, którzy mają prawo jazdy krócej niż 3 lata. W takiej sytuacji trzeba podać liczbę tych kierowców, co ma wpływ na ubezpieczenie OC i AC.

Jak weryfikowane są dane o mojej historii ubezpieczenia OC?

Formularz kalkulatora OC posiada pola do zaznaczenia liczby lat, od kiedy kupujesz ubezpieczenie OC, liczby wypłaconych odszkodowań, czasu pozostawania bez ważnej polisy oraz nazwy ostatniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Informacje, które podasz w formularzu, czyli Twoja historia ubezpieczenia, weryfikowana jest w UFG – Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, w którym znajdują się m.in. informacje dotyczące zawartych umów o ubezpieczenie OC i AC, liczbie i datach szkód. Jeżeli pomiędzy informacjami, które wpiszesz w naszym kalkulatorze a bazą danych UFG pojawią się rozbieżności, wpłynie to na wysokość zaproponowanej przez firmę wysokości składki na polisę OC AC.

Dlaczego kalkulator OC AC Rankomat pyta o PESEL? Czemu warto go podać i czy to bezpieczne?

Niektórzy z ubezpieczycieli nie wyliczają cen polis, jeżeli właściciel pojazdu nie poda numeru PESEL. Jeśli wpiszesz do kalkulatora swój numer PESEL, kalkulacja składki na ubezpieczenia OC będzie przeprowadzona u wszystkich współpracujących z nami firm. W związku z tym warto podać ten numer, abyś otrzymał więcej ofert i kupił jak najtańsze OC auta lub motocykla. Choć korzystanie z kalkulatora OC nie zobowiązuje do zawarcia umowy o ubezpieczenie OC, to jeżeli zdecydujesz się kupić ubezpieczenie auta poprzez porównywarkę, będziesz musiał podać numer PESEL, gdyż takie są prawne wymogi. Twój numer PESEL (jak i wszystkie inne dane pojazdu czy osobowe, które nam przekażesz) jest u nas w 100% bezpieczny i nigdy nie zostanie udostępniony osobom postronnym. Porównaj oferty ubezpieczenia w największych firmach w Polsce.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o stan cywilny?

Wśród wielu pytań, które są w naszym kalkulatorze ubezpieczeń OC i AC, jest pytanie o stan cywilny. Stan cywilny właściciela samochodu może wpłynąć na kalkulację wysokości ceny ubezpieczenia. Statystycznie, najniższą składkę za ubezpieczenie OC zapłacą osoby w związku małżeńskim, a najwyższą – panny i kawalerowie. Nie jest to jednak reguła, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa ma swoje algorytmy i swoją politykę w tej kwestii. W związku z tym warto korzystać z kalkulatora OC AC i porównywać ceny, ponieważ może się zdarzyć, że po zmianie stanu cywilnego, korzystniej dla Ciebie będzie kupić ubezpieczenie auta czy motocykla w innej firmie niż w tej, z którą miałeś podpisaną wcześniejszą umowę.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o dzieci?

Dla kalkulatora OC fakt posiadania dzieci, jest szczególnie istotny do wyliczenia wysokości składki ubezpieczenia OC samochodu. Po otrzymaniu informacji o liczbie dzieci, porównywarka ubezpieczenia komunikacyjnego analizuje dane i przeszukuje oferty ubezpieczeń. Statystyki mówią, że osoby podróżujące z dziećmi jeżdżą wolniej i ostrożniej, a co za tym idzie – są sprawcami mniejszej liczby wypadków. Formularz OC i AC uwzględnia ten fakt, dzięki czemu często wyświetla niższe ceny za ubezpieczenie auta rodzicom niż osobom bezdzietnym.

Wiek kierowcy a cena ubezpieczenia. Dlaczego to ma znaczenie?

Firmy ubezpieczeniowe przy wyliczaniu wysokości składki ubezpieczenia OC samochodu kierują się profilem kierowcy. Wpływa na niego kilka danych, m.in. wiek. Ubezpieczenie pojazdu, którego właścicielem jest młody kierowca, kosztuje zazwyczaj więcej niż polisa dla doświadczonego posiadacza auta lub motocykla. W ocenie firm ubezpieczeniowych niedoświadczony kierowca stanowi większe ryzyko na drodze, w związku z tym powinien płacić wyższe składki. Młody kierowca ma jednak szansę na zakup taniego ubezpieczenia w porównywarce. Kalkulator OC przeszuka bazy współpracujących z porównywarką firm i zaproponuje Ci wiele ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, spośród których będziesz mógł wybrać tę najtańszą. Kalkulator OC to wygodne narzędzie, które umożliwia znalezienie korzystnego OC w kilka minut.

Dopiero planuję zakup pojazdu. Czy mogę policzyć ile zapłacę za OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej)?

Kalkulator OC i AC umożliwia wyliczenie wartości składek na ubezpieczenia OC i AC także dla samochodu i motocykla, który dopiero zamierzasz kupić. Pamiętaj, że musisz podać markę, model, rok produkcji i pojemność silnika pojazdu. Nie jest potrzebny numer rejestracyjny i VIN. Warto wiedzieć, że oferta ubezpieczenia jest ważna na dzień wyliczenia. Jeśli więc będziesz chciał ubezpieczyć pojazd po zakupie, cena OC i AC może się różnić od tej z dnia przeprowadzenia kalkulacji. Jednak zwykle wahania wysokości składki nie są duże, jeżeli dane pojazdu i historia ubezpieczenia osoby wykonującej wyliczenie się nie zmieniły.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o młodszego użytkownika pojazdu?

Firmy ubezpieczeniowe chcą wiedzieć, czy samochód czy też motocykl będzie użytkowany przez młodego kierowcę (tj. osobę, która ma prawo jazdy mniej niż 3 lata), ponieważ statystycznie takie osoby powodują najwięcej wypadków. Ubezpieczenie OC jest przypisywane do pojazdu, a nie do właściciela. Zatem jeśli będzie z niego korzystała osoba, która stwarza większe ryzyko kolizji, to przełoży się to na wysokość składki ubezpieczenia OC.

Jak marka i model pojazdu wpływają na cenę OC i AC?

Marka, model i pojemność silnika to parametry, które mają wpływ na cenę ubezpieczenia OC. W ocenie ubezpieczycieli właściciele sportowych modeli, które są często wybierane przez młodych i niedoświadczonych kierowców, są bardziej skłonni do szybkiej i brawurowej jazdy. W efekcie ryzyko spowodowania przez nich szkody jest wyższe. W związku z tym do najdroższych marek w ubezpieczeniu należą BMW (auta i motocykle) i Audi (samochody). Z kolei ubezpieczenie samochodu marki Skoda czy Toyota jest średnio o kilkaset złotych tańsze. Natomiast przy wyliczaniu składki ubezpieczenia AC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wartość i wyposażenie pojazdu, a także sprawdzają statystyki kradzieży danego modelu. Więc im wyższa będzie jego wartość, tym wyższa cena AC.

Czy po porównaniu cen polis muszę dokonać zakupu ubezpieczenia?

Nie ma obowiązku wykupienia OC AC ani żadnego innego ubezpieczenia po wykonaniu kalkulacji. Kalkulator OC AC to narzędzie, które wylicza wysokość składki i przedstawia propozycję firm, ale w żaden sposób nie zobowiązuje do skorzystania z którejś oferty ubezpieczenia OC. Zakup ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) lub innej polisy jest możliwy online. Za OC ubezpieczenie możesz zapłacić przez internet, a polisę otrzymasz po kilku minutach na adres e-mail. Jeżeli nie chcesz od razu kupować polisy, wyliczenie składek OC i AC możemy wysłać Ci na podany wcześniej e-mail.

Kalkulator OC i AC rankomat.pl – jak obliczyć ubezpieczenie dla samochodu i innych pojazdów? 

Obliczenie składki w kalkulatorze OC/AC rankomat.pl dla samochodu osobowego, motocykla, skutera lub motoroweru jest bardzo proste. Na początek określ rodzaj pojazdu, uzupełnij numer rejestracyjny pojazdu (pole nieobowiązkowe), swoją datę urodzenia i datę od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia oraz wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia. Następnie wprowadź dane pojazdu, wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe w ubezpieczeniu OC i AC: 

 • rok produkcji, 
 • marka, 
 • model, 
 • rodzaj paliwa, 
 • pojemność silnika, 
 • liczba drzwi, 
 • wersja pojazdu. 

Następnie odpowiedz na kilka pytań, które towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają w ubezpieczeniu OC i AC, aby kalkulator ubezpieczenia OC przekazał im do obliczenia składki. Po kolei wpisz w nasz kalkulator ubezpieczenia oc lub zaznacz następujące informacje: 

 • ilu będzie dodatkowych kierowców młodszych od już wymienionych lub posiadających prawo jazdy krócej niż 3 lata; 
 • gdzie pojazd będzie najczęściej parkowany nocą; 
 • czy i ile posiadasz dzieci w wieku do 26 lat. 

Możesz również wpisać w formularzu swój numer telefonu i adres email (są to pola nieobowiązkowe). Kolejne pytania dotyczące pojazdu to: 

 • czy pojazd jest zarejestrowany na firmę, leasingodawcę lub jednoosobową działalność gospodarczą, 
 • czy jest wykorzystywany jako taksówka, do dowozu towarów, przewozu osób lub jako rekwizyt, 
 • jaki jest aktualny przebieg pojazdu, 
 • ile kilometrów przejedzie pojazd w ciągu najbliższych 12 miesięcy, 
 • którym od nowości właścicielem pojazdu jesteś, 
 • kraj pierwszej rejestracji pojazdu, 
 • data pierwszej rejestracji pojazdu, 
 • rok rejestracji pojazdu przez obecnego właściciela,  
 • rodzaj antykradzieżowego urządzenia zainstalowanego w pojeździe, 
 • czy pojazd posiada uszkodzenia, 
 • jak długo pojazd będzie użytkowany za granicą. 

W kolejnym kroku kalkulator ubezpieczenia samochodu OC poprosi Cię o podanie w formularzu danych związanych z kierowcą, do których należą: 

 • Imię, nazwisko, nr PESEL (sekcja nieobowiązkowa), 
 • czy właściciel będzie kierował tym pojazdem, 
 • data uzyskania przez właściciela pojazdu prawa jazdy, 
 • kod pocztowy i miejsce zamieszkania właściciela, 
 • płeć właściciela, 
 • stan cywilny właściciela, 
 • liczba współwłaścicieli pojazdu. 

W kolejnym etapie wypełnij kilka informacji związanych z historią ubezpieczenia pojazdów przez właściciela, na których podstawie firmy ubezpieczeniowe wyliczą wysokość składki. Należą do nich: 

 • od ilu lat właściciel kupuje polisy OC dla swoich pojazdów, 
 • czy z tych polis OC były wypłacane odszkodowania, 
 • czy w tym okresie były polisy OC krótsze niż 10 miesięcy lub przerwa w ubezpieczeniu dłuższa niż 2 miesiące, 
 • w której firmie została zawarta ostatnia polisa OC na ubezpieczony pojazd, 
 • czy historia ubezpieczenia AC właściciela jest taka sama jak OC. 

 

Wyliczenie OC – jak sprawdzić wysokość składki OC/AC w kalkulatorze OC rankomat.pl? 

Po wypełnieniu przez Ciebie formularza przeszukuje kalkulator OC i AC wyświetli Ci oferty przedstawione przez firmy ubezpieczeniowe. Możesz wybrać samo OC lub pakiet łączony z dodatkowym AC, NNW czy assistance. Po kliknięciu w „szczegóły oferty” poznasz m.in. informacje o: dostępnych formach płatności, rodzaju i zakresie ofert ubezpieczenia pojazdu, wysokości sum gwarancyjnych i sum ubezpieczenia, zakresie terytorialnym, dostępnych promocjach. Jeśli wybrałeś interesujący Cię wariant ubezpieczenia pojazdu, możesz zapłacić online za OC i AC lub w razie potrzeby zamówić rozmowę telefoniczną z doradcą rankomat.pl. 

Skąd biorą się ceny prezentowane w porównaniu ofert?

Ceny ubezpieczenia komunikacyjnego, które wyświetla kalkulator OC pochodzą z baz firm ubezpieczeniowych, z którymi mamy zintegrowany system informatyczny. Kalkulator OC służy do obliczenia składki za OC i AC na podstawie danych, które wpisałeś w formularzu. Składkę ubezpieczenia OC, którą widzisz w porównywarce to realna kwota, za którą możesz kupić polisę OC. Jeżeli masz problem z wypełnieniem formularza, możesz się z nami skontaktować pod numerem 22 270 00 00 lub zostawić swój numer, abyśmy to my zadzwonili do Ciebie. Najlepszą ofertę ubezpieczenia oc znajdzie Ci nasz kalkulator.

Jak zapłacić za wybrane w kalkulatorze OC ubezpieczenie?

Opłatę za ubezpieczenie pojazdu możesz uiścić online – szybkim przelewem, kartą kredytową albo za pomocą BLIK-u. Pamiętaj, że składkę za ubezpieczenie OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) i inne polisy możesz zapłacić jednorazowo lub rozłożyć na raty. Po zarejestrowaniu płatności, umowę o OC i AC wyślemy w ciągu kilku minut na podany przez Ciebie adres e-mail. Nasz kalkulator oc i ac działa bardzo sprawnie i szybko przygotowujemy umowy, dzięki czemu ubezpieczenie OC AC dla swojego samochodu lub motocykla możesz kupić dosłownie z dnia na dzień, bez wychodzenia z domu.

Czy OC i AC są obowiązkowe?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich zarejestrowanych pojazdów mechanicznych. Zakres ubezpieczenia definiują przepisy. Oznacza to, że wszystkie ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie mają taki sam zakres ochrony. Firmy ubezpieczeniowe nie mogą zawężać ani poszerzać działania polis. Za brak OC przez choćby jeden dzień grożą wysokie kary finansowe ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Z kolei ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, ale warto je wykupić, ponieważ można wtedy liczyć na wypłatę środków w przypadku kradzieży czy uszkodzenia samochodu.

Co robić w przypadku problemów i wątpliwości przy korzystaniu z kalkulatora OC AC Rankomat?

Jeżeli nie wiesz, co powinieneś wpisać w porównywarce OC lub masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, możesz się z nami skontaktować telefonicznie pod numerem 22 270 00 00. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Masz także możliwość zamówienia rozmowy z doradcą, który zadzwoni do Ciebie określonego dnia o wybranej godzinie. Nie udostępnimy Twojego numeru telefonu ani innych danych osobowych nieupoważnionym osobom i instytucjom. Zachęcamy do kontaktu, ponieważ w naszym kalkulatorze ubezpieczeń znajdziesz najtańszą polisę dla każdego samochodu czy też motocykla.

Czy Rankomat to wiarygodna firma?

Jesteśmy największą i jedną z najstarszych w Polsce porównywarek ubezpieczeniowych. Od wielu lat pomagamy kierowcom znaleźć korzystne polisy dla samochodu. Wszystkie przekazane nam dane zabezpieczone są protokołem SSL, a informacje udostępniamy wyłącznie współpracującym z nami firmom ubezpieczeniowym. Nasz kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych wspiera zespół doradców gotowych pomóc w przypadku problemów, wątpliwości lub pytań. Jesteśmy zarejestrowani jako Agent i podlegamy KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Kup polisę za pomocą porównywarki i przekonaj się sam, że jesteśmy nie tylko wiarygodnym partnerem, ale i współpraca z nami niesie same korzyści.

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC:

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdów mechanicznych. Oznacza, to jeśli spowodujesz wypadek, to polisa pokryje koszty naprawy uszkodzonego pojazdu i leczenia poszkodowanych. Polisa OC różni się tym od innych ubezpieczeń komunikacyjnych, że jej wykupienie jest obowiązkowe. To na właścicielu pojazdu ciąży obowiązek zachowania ciągłości OC. Jeżeli zdarzy się, że nie będziesz miał ważnego ubezpieczenia, to nie tylko zapłacisz mandat wystawiony przez UFG, ale w razie kolizji lub wypadku będziesz musiał pokryć szkody z własnej kieszeni. Pamiętaj, że jako sprawca zdarzenia nie możesz opłacić naprawy własnego samochodu lub motocykla ze swojego OC. W związku z tym warto w pakiecie z OC kupić ubezpieczenie AC.

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC?

Zakres ubezpieczenia OC reguluje Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z przepisami ubezpieczenie OC chroni przed szkodami powstałymi w trakcie jazdy pojazdem, przy wsiadaniu i wysiadaniu z niego, rozładunku lub załadunku, a także w czasie postoju. Odszkodowanie za szkodę przysługuje, jeżeli jej następstwem jest zniszczenie auta czy motocykla, rozstrój zdrowia lub śmierć poszkodowanych. Ubezpieczenie OC chroni również Twoich pasażerów, nawet jeśli spowodujesz szkodę.

Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC?

Standardowa umowa ubezpieczenia OC zawierana jest na 12 miesięcy. Jeżeli przed końcem jej obowiązywania nie złożysz wypowiedzenia OC, to umowa przedłuży się automatycznie na kolejny rok. W przypadku zakupu auta, które ma ważne ubezpieczenie OC po poprzednim właścicielu pojazdu (tzw. polisa zbywcy), możesz je wypowiedzieć w każdej chwili. Na rynku funkcjonuje też krótkoterminowe OC, ważne przez 30 dni, które kupują m.in. właściciele pojazdów sprowadzanych z zagranicy czy zabytkowych.

Czy można zrezygnować z umowy OC online?

Kupując ubezpieczenie OC online, zawierasz umowę na odległość (przez internet lub telefon). Zgodnie z art. 40 ust. 2 Ustawy o prawach konsumenta, masz prawo od niej odstąpić w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia. Co ważne, nie musisz podawać przyczyny rezygnacji z umowy ubezpieczenia OC kupionego przez internet. Wzór odstąpienia od umowy znajdziesz na rankomat.pl. Wydrukuj go, wypełnij, podpisz i przekaż towarzystwu ubezpieczeniowemu listownie, osobiście lub wysyłając skan/zdjęcie na adres e-mail.

Jakie są korzyści porównywania cen OC?

Oszczędność pieniędzy to największa korzyść, którą odczują kierowcy korzystający z porównywarki. Kalkulator OC i AC przeszukuje bazy firm i wyświetla propozycje cen ubezpieczenia OC, AC, NNW i Assistance. Korzystając z kalkulatora, można znaleźć ubezpieczenie OC tańsze nawet o połowę od oferty innej firmy. Jednak oszczędność gotówki to nie wszystko. Nie musisz również wypełniać oddzielnego formularza na stronie każdego z towarzystw ubezpieczeniowych – robi to za Ciebie porównywarka ubezpieczenia oc. Zyskujesz zatem dodatkowy czas. Kup polisę i ubezpiecz samochód lub motocykl do 50% taniej.

Czy zawsze opłaca się wybierać OC, kierując się tylko ceną?

W przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia OC ważna jest tylko cena, gdyż zakres ochrony tej polisy regulowany jest ustawą i w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam. Pomimo tego, że w każdej firmie ubezpieczenie OC obejmuje takie same zdarzenia, to ceny OC mogą się różnić o kilkaset złotych, a nawet więcej. W związku z tym warto skorzystać z porównywarki OC/AC i wybierać najtańsze polisy. Brak OC może oznaczać, że poniesiesz wysoką odpowiedzialność finansową za skutki spowodowanej kolizji lub wypadku drogowego. Ponadto grozi Ci wysoka kara ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Jednak kompleksowa ochrona pojazdu to nie tylko polisa OC i warto dokupić AC, NNW i Assistance. W przypadku tych trzech rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych należy dokładnie przeczytać OWU, ponieważ zakres ochrony może się różnić w zależności od towarzystwa oraz wybranego wariantu ochrony.

Dlaczego kalkulator OC i AC rankomat.pl ma tyle pytań?

Wysokość składki zależy od wielu czynników związanych zarówno z pojazdem, jak i kierowcą. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji w formularzu towarzystwa ubezpieczeniowe ustalą cenę ubezpieczenia OC samochodu, motocykla, skutera czy motoroweru. Pamiętaj, że uzupełnienie wszystkich danych wymaganych przez ubezpieczycieli pomoże Ci znaleźć tanie OC lub dodatkowe ubezpieczenia auta.

Ile trwa obliczenie składki OC w kalkulatorze rankomat.pl?

Wpisanie wszystkich danych w formularzu wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe nie powinno zająć Ci dłużej niż 7 minut. Pamiętaj, aby uzupełnić wszystkie pola i podać prawdziwe informacje. Następnie poznasz wyniki kalkulacji oraz składkę ubezpieczenia OC w różnych firmach w ciągu kilku sekund. Po wyliczeniu przez nasz kalkulator ubezpieczenia zdecydujesz czy chcesz kupić tu i teraz ubezpieczenie OC.

Jakich dokumentów potrzebuję do skorzystania z kalkulatora OC/AC?

Aby sprawnie przeprowadzić kalkulację i znaleźć optymalne OC w porównywarce rankomat.pl, warto wcześniej przygotować dokumenty potrzebne do uzupełnienia w formularzu danych wymaganych przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Więc przygotuj dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód osobisty. Pamiętaj, że jeśli z pojazdu korzysta również inny kierowca, potrzebna będzie jego data urodzenia oraz wydania mu prawa jazdy. Wcześniej spisz również przebieg samochodu. Będziesz musiał też zaznaczyć, ile kilometrów auto przejedzie w ciągu kolejnych 12 miesięcy – do wyboru jest osiem wariantów.

Kalkulator ubezpieczeń OC AC - ceny OC od 309,00 zł Kalkulator OC AC, porównujący oferty z 10 największych TU, wybierze dla Ciebie sprawdzone ubezpieczenie OC I AC. Nie przepłacaj, sprawdź jak to działa! rankomat
Oceń nasz kalkulator
4.34 /5 z 968 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
100% online
Kup polisę szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu
Wsparcie agenta
200 agentów ubezpieczeniowych gotowych na kontakt z Tobą
Bezpiecznie i sprawnie
Polisę otrzymasz mailem. Z zakupu możesz zrezygnować w ciągu 30 dni
Zeskanuj kod w swoim dowodzie rejestracyjnym i porównaj oferty nawet w 60 sekund!

Uzupełnij formularz i porównaj ubezpieczenia

Numer rejestracyjny
Nieprawidłowy numer rejestracyjny.
Nie możesz kupić polisy na podany numer rejestracyjny. Numer został zablokowany w systemie. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Data urodzenia właściciela/leasingobiorcy
Odpowiedź jest wymagana
Data urodzenia nie może być w przyszłości.
Kierowca nie może być starszy niż 150 lat.
Data rozpoczęcia ubezpieczenia
Odpowiedź jest wymagana
Data rozpoczęcia nowej polisy nie może być z przeszłości.
Data rozpoczęcia nowej polisy nie może być późniejsza niż 12 miesięcy od dzisiaj.
Jeżeli zdecydujesz się na zakup polisy, pamiętaj, aby dokonać płatności przed rozpoczęciem ubezpieczenia, tak aby ochrona rozpoczęła się w wybranym terminie.
Wybierz interesujący Cię rodzaj ubezpieczenia
OC
AC/AC Mini
Assistance
NNW
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down