Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Za co można dostać zniżki w polisie mieszkaniowej?

Zniżki w polisie mieszkaniowej niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe udzielają w przypadku wykupienia ochrony nieruchomości od kradzieży z włamaniem przy jednoczesnym posiadaniu tzw. zabezpieczeń własnych. 

Do takich zabezpieczeń należą zwykle drzwi antywłamaniowe, okna antywłamaniowe, kraty, rolety i okiennice antywłamaniowe, system alarmowy, monitoring czy obecność firmy ochroniarskiej na terenie budynku.

Wysokość zniżki za zabezpieczenia własne wynosi zwykle do 10-15 proc. na całej składce.

Okazją do zapłacenia mniej za polisę mieszkaniową jest skorzystanie z porównywarki online. Ubezpieczyciele stosują cykliczne promocje, np. obniżając cenę polisy mieszkaniowej przy jednoczesnym zakupie ubezpieczenia OC na samochód.

Niższa cena za polisę mieszkaniową występuje też w przypadku tych nieruchomości, które nie mają historii szkodowej (pożar, powódź, zalanie, przepięcie i inne).

Polisa wyniesie mniej dla tych, którzy zapłacą za ubezpieczenie całą składkę z góry, tj. za 12 miesięcy. Przykładowo, ubezpieczenie, które przy płatności jednorazowej kosztuje 350 zł, w dwóch ratach będzie kosztowało 420 zł, czyli dwie raty po 210 zł.

Dostępne możliwości to BLIK, przelew online, karta płatnicza, Google Pay i przelew tradycyjny.

W przypadku polis na 24 czy 36 miesięcy można uzyskać dodatkową zniżkę płacąc z góry za okres 2 lub 3 lat.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego