Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy po stwierdzeniu kradzieży muszę zawiadomić także policję?

Tak, zawiadomienie policji po stwierdzeniu kradzieży w domu czy mieszkaniu jest wskazane. Dzięki temu łatwiej i szybciej będzie można otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Na pewno należy wezwać policję w przypadku kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze są zobowiązani sporządzić na miejscu notatkę służbową, która będzie dla ubezpieczyciela oficjalnym potwierdzeniem zdarzenia. Warto oprócz tego wykonać dokumentację zdjęciową i listę skradzionych przedmiotów oraz spróbować oszacować wszystkie straty.

W przypadku kradzieży z włamaniem na dużą skalę ubezpieczyciel może dodatkowo przysłać na miejsce rzeczoznawcę, który wyceni szkodę z tego tytułu.

Wezwanie policji nic nie da w kontekście odszkodowania, jeśli do kradzieży doszło bez śladów włamania, a lokator nie ma wykupionego ryzyka kradzieży zwykłej albo gdy wyrządzone szkody są minimalne (niektórzy ubezpieczyciele stosują franszyzę integralną do 100-200 zł i za szkodę o takiej wartości nie ponoszą odpowiedzialności finansowej).

Notatkę służbową od policji należy dołączyć do całej dokumentacji i przesłać do TU w ramach zgłoszenia o wypłatę odszkodowania.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego