Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy zaniedbanie ze strony lokatora to wyłączenie odpowiedzialności?

Tak, za zaniedbanie lokator na ogół nie może liczyć na odszkodowanie. Jednak zdarzają się oferty, w których wina ubezpieczonego nie ma znaczenia. Warunki takiej ochrony to zwykle niska suma ubezpieczenia za szkody rzędu 15 000 zł. Dotyczy niektórych tylko zdarzeń, jak kradzież czy zalanie.

Za kradzież można otrzymać odszkodowania nawet jeśli na miejscu zdarzenia nie ma śladów włamania, nie ma wymaganych zabezpieczeń antykradzieżowych lub lokator zostawił otwarte okno, drzwi wejściowe, garażowe czy balkonowe (tzw. kradzież zwykła). Warunkiem jest ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży z włamaniem. Odszkodowanie może być przyznane za określone przedmioty – ruchomości domowe czy ruchomości służące do działalności gospodarczej. Kradzież zwykła nie dotyczy domu w budowie, pomieszczeń przynależnych, budynków gospodarczych, garaży wolnostojących, zabudowanych: balkonów, loggii, tarasów i ogrodów zimowych. 

W przypadku zalania wyjątek dotyczący zaniedbania ze strony lokatora wygląda podobnie. Za zaniedbanie uznaje się  pozostawienie otwartych okien, drzwi tarasowych, garażowych, wejściowych oraz okien i włazów dachowych, a ryzyko nie dotyczy wystąpienia w domu letniskowym i budynku na etapie budowy.

Informacje o możliwości ubezpieczenia szkód związanych z zaniedbaniem lokatora znajdują się w dokumencie OWU, na stronie porównywarki i ubezpieczyciela.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego