Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy mogę ubezpieczyć sprzęt elektroniczny?

Niektórzy ubezpieczyciele oferują możliwość ubezpieczenia sprzętu elektronicznego razem z bagażem. Nie jest to jednak standardowy element ochrony. Trzeba przed zakupem polisy dokładnie sprawdzić w szczegółach oferty, co jest dostępne w ramach ubezpieczenia bagażu.

Sprzęt elektroniczny ubezpieczony będzie do wysokości sumy gwarantowanej - takiej samej, jak w przypadku bagażu lub osobnej. Do wyboru są różne kwoty - od 500 zł do maksymalnie 6 000 zł. Jeśli wartość skradzionego sprzętu elektronicznego będzie wyższa niż suma gwarantowana, ta różnica nie będzie zwrócona.

Należy też pamiętać, że ubezpieczyciel wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i przechowywania sprzętu. Jeśli zostanie on pozostawiony bez opieki, ulegnie zniszczeniu na skutek złego transportu, to wówczas towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania.

Nie zapłaci także za zniszczenia powstałe na przykład na skutek klęsk żywiołowych, wypadków komunikacyjnych, nieudanych prób kradzieży czy uszkodzeń powstałych z winy przewoźnika, np. w samolocie czy autokarze. Są to jedynie przykłady wyłączeń i należy pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w tym zakresie własne regulacje i ograniczenia, dlatego przed decyzją o konkretnym zakresie polisy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego