Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę zmienić warunki umowy AC w trakcie obowiązywania umowy?

Tak, choć nie każda zmiana zostanie zaakceptowana przez Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe. Aby dowiedzieć się, na jakie warunki przystanie ubezpieczyciel, skontaktuj się z jego Agentem lub wyślij do niego wiadomość - skontaktuje się z Tobą Doradca Klienta i przedstawi ofertę indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Po ustaleniu nowych warunków ochrony otrzymasz aneks do umowy lub (w zależności od obowiązujących procedur w towarzystwie) nową umowę AC.

Pamiętaj, że zmiana warunków ochrony autocasco może wiązać się z dopłatą do polisy. Dodatkowa składka zostanie naliczona oczywiście tylko za czas korzystania z nowej/zmienionej umowy AC.

Uwaga! Niektórych zmian na polisie AC możesz dokonać samodzielnie, jeśli posiadasz konto klienta. W ten sposób m.in.:

  • zgłosisz błędy w polisie i zmiany w danych personalnych,
  • zmienisz adres korespondencyjny,
  • zmienisz numer rejestracyjny, VIN lub inne dane pojazdu.

Do ww. zgłoszenia należy dodać odpowiednie załączniki, np. kopię dowodu rejestracyjnego czy tożsamości lub potwierdzenie spłaty kredytu (jeśli chcesz przekazać informację o wygaśnięciu cesji praw z polisy). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego