Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy piec gazowy w domu lub w bloku jest traktowany jako element stały czy ruchomy?

Jeśli taki piec można przenieść bez użycia narzędzi, wtedy jest traktowany jako ruchomość. W przeciwnym razie to element stały. W zależności od wykupionych rozszerzeń ruchomości, jak i elementy stałe mogą być chronione tylko od zdarzeń losowych typu pożar czy zalanie, ale także od kradzieży czy dewastacji.

Posiadając piec gazowy warto sprawdzić w warunkach ubezpieczenia, czy podstawa zawiera ryzyko wybuchu (zwykle to zdarzenie występuje też pod nazwą implozja i eksplozja). Lokator, który posiada piec gazowy, powinien też zadbać o obecność w polisie OC w życiu prywatnym. Jeśli dojdzie do wybuchu pieca gazowego należącego do lokatora, sąsiedzi mogą zgłosić się po odszkodowanie do niego. Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym pozwoli pokryć straty nawet do 200 000 zł lub więcej w zależności od oferty.

Wypłata jakiegokolwiek odszkodowania będzie możliwa, pod warunkiem, że piec gazowy był regularnie serwisowany. Jeśli taki sprzęt uległ awarii i spowodował szkody w okresie gwarancji producenta, to jest on (lub jego ubezpieczyciel) zobowiązany do pokrycia strat.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego