Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ubezpieczenie pokrywa także transport zwłok w razie śmierci?

Tak. Ubezpieczenie kosztów repatriacji gwarantuje organizację i pokrycie transportu zwłok w razie śmierci do kraju zamieszkania. Na całym świecie obowiązuje zasada, że jeśli obcokrajowiec umrze podczas pobytu za granicą, to za koszt sprowadzenia ciała do kraju odpowiada jego rodzina. Jeśli zmarły jednak posiadał ubezpieczenie, to organizację transportu zwłok przejmuje ubezpieczyciel, pokrywając wszystkie koszty.

Bliscy ubezpieczonego muszą zgłosić zgon w centrum alarmowym czy informacyjnym towarzystwa, konieczne może być dostarczenie aktu zgonu oraz innych dokumentów.

Ubezpieczyciel sam wybierze formę transportu i termin sprowadzenia ciała z zagranicy. Będzie się w tym celu kontaktował z bliskimi zmarłego. Jeśli suma gwarantowana kosztów repatriacji nie wystarczy na pokrycie kosztów transportu, to rodzina będzie musiała dopłacić brakującą kwotę.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego