Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Gdzie zgłosić kradzież bagażu?

Kradzież bagażu należy w pierwszej kolejności zgłosić na najbliższy posterunek policji. Ubezpieczyciel wymaga, by każdy ubiegający się o odszkodowanie przedstawił notatkę policyjną opisującą zdarzenie. W drugiej kolejności należy powiadomić centrum alarmowe/informacyjne ubezpieczyciela i dostarczyć wymagane przez niego dokumenty.

Ubezpieczyciel ma również prawo do odmówienia wypłacanie odszkodowania, jeśli ubezpieczony nie zabezpieczył odpowiednio swoich rzeczy i do kradzieży doszło na skutek pozostawienia bagażu bez opieki.

PAMIĘTAJ! Zdarzeniem ubezpieczeniowym w przypadku ubezpieczenia Bagażu jest uszkodzenie lub utrata Bagażu w okresie ochrony ubezpieczeniowej wskutek: rabunku lub kradzieży z włamaniem (z zastrzeżeniem, że była to kradzież z włamaniem do zamkniętych pomieszczeń lub przestrzeni bagażowych) zgłoszonych odpowiednim władzom.

Odszkodowanie za skradziony bagaż będzie wypłacone do posiadanej w danym wariancie ubezpieczenia sumy gwarantowanej. Może to być kwota od 500 zł do 6 000 zł. Jeśli wartość bagażu przekroczy tę kwotę, wyższe świadczenie nie zostanie przyznane. Należy też pamiętać, że nie każde towarzystwo oferuje również ochronę sprzętu elektronicznego oraz sportowego.

Ubezpieczeniu nie podlegają także takie przedmioty, jak między innymi:

  • gotówka,

  • biżuteria,

  • antyki,

  • dzieła sztuki,

  • papiery wartościowe,

  • złoto i inne metale szlachetne.

Należy również pamiętać, że zdarzeniem ubezpieczeniowym w przypadku ubezpieczenia bagażu jest uszkodzenie lub utrata Bagażu w okresie ochrony ubezpieczeniowej wskutek rabunku lub kradzieży z włamaniem (z zastrzeżeniem, że była to kradzież z włamaniem do zamkniętych pomieszczeń lub przestrzeni bagażowych) zgłoszonych odpowiednim władzom. Zwykła kradzież nie jest objęta ubezpieczeniem.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego