Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę zrezygnować z OC poprzedniego właściciela samochodu?

Tak. Jeśli kupiłeś używany samochód, sprzedawca ma obowiązek przekazać ci swoją polisę OC wraz z dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu (jeżeli została wydana) oraz kluczykami. Możesz kontynuować ubezpieczenie zbywcy auta do wygaśnięcia umowy lub w dowolnym momencie je wypowiedzieć. Istotne jest również, upewnienie się, czy polisa nie była rozłożona na raty.

Ważne! Umowa po zbywcy ulegnie rozwiązaniu w dniu jej wypowiedzenia.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować ubezpieczenie OC zbywcy pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe może dokonać rekalkulacji składki, czyli ponownego przeliczenia jej wysokości. W efekcie cena polisy może wzrosnąć. W takim przypadku korzystniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z tańszej oferty innego ubezpieczyciela.

Pamiętaj, że polisa OC poprzedniego właściciela samochodu nie przedłuża się automatycznie na kolejny rok, więc to na Tobie ciąży obowiązek zachowania ciągłości ubezpieczenia auta.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego