Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jak długo trwa umowa w polisie mieszkaniowej?

Polisa mieszkaniowa obowiązuje najczęściej przez 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Możliwe jest także ubezpieczenie nieruchomości na okres dłuższy – 24 lub 36 miesięcy. Rzadkością są polisy dostępne na okres krótszy niż rok, choć zdarzają się umowy półroczne.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie oferują natomiast polis mieszkaniowych na bardzo krótki okres, np. 2 tygodni, podczas których lokatorzy wyjeżdżający na urlop chcieliby chronić przez ten czas pozostawione mienie.

Po wygaśnięciu umowy polisa mieszkaniowa może zostać automatycznie przedłużona o taki sam okres, na jaki wcześniej obowiązywała. Chyba że ubezpieczony lokator wypowie umowę najpóźniej 30 dni przed jej zakończeniem.

Czas trwania umowy w polisie mieszkaniowej jest taki sam dla nieruchomości zamieszkałej, jak i budynku w budowie. Jeśli inwestycja zakończy się przed wygaśnięciem umowy, to w zależności od polityki TU można zmienić warunki umowy i dopłacić bądź otrzymać różnicę w wysokości składki lub też rozwiązać jedną umowę i zawrzeć kolejną.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego