Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy można ubezpieczyć dziecko podróżujące samodzielnie?

Oczywiście. Każda dorosła osoba (niekoniecznie rodzic lub opiekun prawny) może zakupić ubezpieczenie dla dziecka/osoby niepełnoletniej. Będzie ona widniała na polisie jako osoba ubezpieczająca. W momencie wypełniania formularza należy podać informacje na temat wyjazdu dziecka:

  • kierunek podróży,
  • cel,
  • wymagane dodatkowe rozszerzenia,
  • data urodzenia.

Po wyborze oferty należy uzupełnić informacje dotyczące zarówno osoby ubezpieczającej (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, jak i ubezpieczanego dziecka (imię i nazwisko, data urodzenia, informacja o chorobach przewlekłych).

Warto zadbać, by polisa dla najmłodszych zawierała takie elementy, jak koszty leczenia, NNW, OC w życiu prywatnym oraz ochronę bagażu. Dziecko może posiadać więcej niż jedno ubezpieczenie. Oprócz tego zakupionego przez rodzica lub opiekuna, pomocne mogą okazać się polisy zapewniane przez organizatora w przypadku wyjazdu zorganizowanego oraz szkolne NNW. W razie choroby czy wypadku można ubiegać się o odszkodowanie ze wszystkich posiadanych ubezpieczeń.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego