Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy polisa pokryje przedłużenie pobytu bliskim towarzyszącym mi w podróży, gdy trafię do szpitala?

Jeśli osoba ubezpieczona zachoruje lub trafi do szpitala,  to towarzyszący jej w podróży mogą liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w ramach Assistance kosztów leczenia. Dostępne są dwie opcje:

  • przedłużenie pobytu (opłacenie zakwaterowania i wyżywienia, ale maksymalnie do kilku dni i określonej kwoty),

  • organizacja i pokrycie kosztów powrotu do kraju (całkowitych lub do określonej przez ubezpieczyciela kwoty).

Jest też opcja pokrycia kosztów dłuższego pobytu i zakwaterowania dla jednego towarzysza podróży czy też członka rodziny, który będzie zajmować się osobą pozostającą w szpitalu. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w tym względzie jednak własne regulacje, do których się stosuje.

Może się okazać, że zostaną pokryte jedynie koszty powrotu, bez opcji pobytu na miejscu. Wszystko zależy od danej firmy i sytuacji. Warto więc w razie takiej sytuacji skontaktować się z centrum alarmowym/informacyjnym ubezpieczyciela lub sprawdzić dokładne regulacje opisane szczegółowo w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego