Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy w razie pobytu w szpital ubezpieczyciel zorganizuje opiekę niepełnoletnim dzieciom?

W ramach Assistance kosztów leczenia ubezpieczyciele oferują zorganizowanie opieki nad niepełnoletnimi dziećmi towarzyszącymi osobie ubezpieczonej w podróży. Ubezpieczyciel może pokryć koszty transportu dzieci do miejsca zamieszkania w Polsce lub innego wyznaczonego miejsca pobytu (np. do domu innych członków rodziny), jeśli rodzic lub opiekun wyrazi na to pisemną zgodę.

W innym przypadku pokryte zostaną koszty przyjazdu, pobytu i transportu powrotnego dla osoby wyznaczonej do opieki nad dziećmi. Jeśli to będzie niemożliwe (nie uda się wyznaczyć opiekuna, on odmówi opieki lub nie dotrze bądź nie będzie z nią kontaktu), to ubezpieczyciel wówczas zapewni opiekę dzieciom na miejscu (pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia i zagwarantuje opiekuna).

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel ma prawo do szczegółowych regulacji w tym zakresie. Dodatkowe informacje na temat opieki nad niepełnoletnimi dziećmi na czas choroby rodzica lub opiekuna można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego towarzystwa. 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego