Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Jakie dokumenty zabrać ze szpitala/od lekarza?

Każdy ubezpieczyciel ma w tym zakresie swoje wytyczne. Niemniej jednak najczęściej ubezpieczony musi przedstawić następujące dokumenty, by ubiegać się o zwrot kosztów leczenia:

  • skan dowodu osobistego ubezpieczonego (lub np. paszportu),

  • formularz zgłoszenia szkody,

  • polisę ubezpieczeniowa,

  • jeśli chory przebywał w szpitalu – rachunki ze szpitala i całość dokumentacji medycznej,

  • rzetelny opis okoliczności zdarzenia, w których doszło do szkody (jeśli był to wypadek i wzywana była policja, to niezbędna będzie notatka od funkcjonariuszy),

  • potwierdzenie pobytu ubezpieczonego w danym miejscu za granicą, np. rezerwacji z hotelu czy pensjonatu.

To oczywiście może różnić się w zależności od wybranego towarzystwa. Warto skontaktować się z centrum alarmowym/informacyjnym ubezpieczyciela, którego polisę się posiada i zapytać o szczegółowe informacje dotyczące wymogów odnośnie dokumentacji.

Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu lepiej zachowywać też wszystkie faktury, rachunki i papiery otrzymane w przychodni, szpitalu lub aptece. 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego