Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Co z umową AC, jeśli nie opłaciłem raty składki?

Procedura w przypadku nieopłacenia kolejnej raty składki AC zależy od zapisów zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wybranego ubezpieczyciela. Najlepiej zapoznać się z nimi już w chwili zawierania umowy lub - jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy - jak najszybciej po zorientowaniu się o powstaniu zaległości.

Brak opłaty może wiązać się nawet z zerwaniem umowy. Oczywiście, wiele zależy od okresu jaki upłynął od przekroczenia terminu płatności raty. Uregulowanie zaległości po kilku dniach skończy się najprawdopodobniej tylko naliczeniem niewielkich odsetek za zwłokę. Gorzej, jeśli składka nie była opłacana od dłuższego czasu i w dodatku zignorowaliśmy monit wzywający do dotrzymania warunków umowy. Jeśli nie chcemy dopuścić do rozwiązania AC, warto zadzwonić do towarzystwa i poinformować o dokonaniu przelewu (lub terminie, w którym uregulujemy składkę). W ten sposób mamy szansę uchronić się także przed przekazaniem sprawy do windykacji.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego