Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy każdy ze współwłaścicieli pojazdu musi być obecny przy rejestracji?

To zależy. Jeśli samochód posiada kilku współwłaścicieli (np. męża i żonę, bądź ojca i syna), to każdy z nich musi być osobiście obecny podczas rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji. Jednak istnieje sposób, aby tylko jeden z nich mógł dopełnić wszelkich formalności w urzędzie.

W tym celu wszyscy współwłaściciele samochodu muszą wystawić pisemne pełnomocnictwo osobie (np. jednemu ze współwłaścicieli), która w ich imieniu zarejestruje auto w wydziale komunikacji. Za jego wystawienie urząd pobiera opłatę w wysokości 17 zł.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego