Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę wykupić AC z kierownicą po prawej stronie (anglik)?

W kalkulatorze rankomat.pl można znaleźć korzystne ubezpieczenie samochodu zarówno z kierownicą po lewej, jaki i po prawej stronie. W drugim jednak przypadku możesz otrzymać znacznie mniej ofert AC. Wynika to z indywidualnej polityki ubezpieczeniowej naszych Partnerów. Jednym z warunków przedstawienie oferty ubezpieczenia dla samochodu z kierownicą po prawej stronie jest to, by auto było zarejestrowane na terenie RP i dopuszczone do ruchu.

Niektóre firmy wycofują się z przedstawienia propozycji autocasco, jeśli kierowca zgłasza do ubezpieczenia tzw. anglika. Wynika to zarówno z podwyższonego ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku, jak i z reguły wyższych kosztów likwidacji szkody (cen części, robocizny, mniejszej liczby warsztatów zajmujących się naprawą aut z kierownicą po prawej stronie czy też trudnością w zdobyciu części potrzebnych do wymiany).

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego