Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Do jakiego wieku samochodu można kupić AC?

Autocasco (AC) należy do ubezpieczeń dobrowolnych. W związku z tym, każdy ubezpieczyciel może decydować samodzielnie, czy i na jakich warunkach obejmie samochód ochroną. W większości firm ubezpieczeniowych zakup polisy AC jest możliwy dla samochodu nie starszego niż 15. Część towarzystw obniża granicę wieku pojazdu do 12 lat. Są również takie, które obejmą ochroną każdy samochód (Warta, HDI).

W zależności od polityki wybranego towarzystwa, pod uwagę brany jest faktyczny wiek samochodu (liczony od roku produkcji) lub okres jego eksploatacji. W drugim przypadku wiek pojazdu liczy się od daty jego pierwszej rejestracji do pierwszego dnia obowiązywania umowy AC.
 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego