Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Do jakiego wieku samochodu można kupić AC?

Autocasco (AC) należy do ubezpieczeń dobrowolnych. W związku z tym, każdy ubezpieczyciel może decydować samodzielnie, czy i na jakich warunkach obejmie samochód ochroną. W większości firm ubezpieczeniowych zakup polisy AC jest możliwy dla samochodu nie starszego niż 15 lat (m.in. w AVIVA, Link4, Ergo Hestia, Wiener, UNIQA, TUZ Ubezpieczenia). Część towarzystw obniża granicę wieku pojazdu do 12 lat. Są również takie, które obejmą ochroną każdy samochód (Warta, HDI).

W zależności od polityki wybranego towarzystwa, pod uwagę brany jest faktyczny wiek samochodu (liczony od roku produkcji) lub okres jego eksploatacji. W drugim przypadku wiek pojazdu liczy się od daty jego pierwszej rejestracji do pierwszego dnia obowiązywania umowy AC.

Powyższe zasady nie dotyczą oczywiście sytuacji, w której kupujemy polisę autocasco u tego samego co w roku ubiegłym ubezpieczyciela. Kontynuacja umowy AC jest wówczas możliwa w każdym towarzystwie, bez względu na wiek pojazdu.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego